‘Anderlecht baalt, Club Brugge won de jackpot met deal'

door
‘Anderlecht baalt, Club Brugge won de jackpot met deal'

Club Brugge is de afgelopen jaren RSC Anderlecht financieel voorbij gestoken. Paars-Wit moet passen als Club Brugge zich mee in de debatten mengt. Dat was zo in de zomer van 2023, toen Anderlecht en Club Brugge voluit voor een miljoenendeal gingen. La Dernière Heure deed het relaas.

Anderlecht was Thiago op het spoor

Anderlecht kende Igor Thiago al vanuit het tijdperk van Peter Verbeke. Toen Jesper Fredberg aankwam en die Fabio Silva en Sebastiano Esposito doorstuurde, was er contact met de entourage van Thiago. Hij was toen echter te duur en Fredberg kon enkel huren of een speler transfervrij overnemen. Dat gebeurde met Islam Slimani.

Thiago deed het goed in Bulgarije, maar in de Europa League was het niet goed. Tegen sterkere ploegen ging het vaak moeilijk, ook bij Club Brugge. Daarin scoorde hij veel te weinig. Maar de Braziliaan toonde zich met Ludogorets wel tegen Anderlecht en Jan Vertonghen vond de Braziliaan een goede speler.

Club Brugge won het pleit

RSCA zou volgens de Waalse krant in de daaropvolgende zomer een bod van iets meer dan 6 miljoen euro hebben neergelegd voor Thiago. Dat was de limiet voor Anderlecht. Club Brugge ging verder en legde 8 miljoen euro op tafel en na de verkoop is dat op 11 miljoen euro gekomen. Een bedrag dat Paars-Wit nooit had kunnen betalen voor één speler. Anderlecht kon dat risico financieel niet nemen, Club wel.

Het haalde nadien Kasper Dolberg voor 5 miljoen euro. Die doet het ook niet onaardig in het Lotto Park.

Thiago scoorde 29 keer in 55 matchen voor Club en deelde 6 assists uit. Hij speelt ondertussen voor Brentford, maar daar viel hij al snel maanden uit met een blessure.

POLL: Goed dat RSCA dat risico niet nam?

Meest recent

Nieuwe diamant Anderlecht: ‘Deze wel met respect behandelen’

RSC Anderlecht won met 1-3 op het veld van Royal Antwerp FC en Paars-Wit lijkt de vierde plek zo ...

12
12
Ferme twijfels over De Ketelaere, wat is er aan de hand?

Charles De Ketelaere stond vorig jaar plots aan de top. Met Atalanta was de Rode Duivel enorm ...

46
46
Antwerp-fans woedend: “Slechtste transfer dit jaar!”

Royal Antwerp FC hoopte de strijd om plek 4 nieuw leven in te blazen, maar RSC Anderlecht deed een ...

111
111
Perfect voorgerecht: Paars-Wit overvleugelt pover Antwerp

Hasi gokte vandaag stevig met een B-elftal op de Bosuil, die zet pakte echter geweldig uit. Een meer ...

78
78
Club Brugge - KAA Gent plots uitgesteld, opstellingen bekend

Club Brugge en KAA Gent bekampen elkaar in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart strijdt nog volop ...

231
231
Croky Cup: op deze tv-zenders kan je de finale bekijken

Zondagavond staat de eerste hoofdprijs in het Belgische voetbalseizoen op het spel. Terwijl de ...

141
141
Mogelijke overname Antwerp: CEO schept klaarheid

Bij Antwerp konden ze donderdag uitstekend nieuws melden, want eindelijk staan alle lichten op groen ...

110
110
Fans ergeren zich mateloos aan Antwerp-Anderlecht

De zevende speeldag in de Champions' Play-Off wordt donderdagmiddag geopend met een kraker tussen ...

187
187
'Totale verrassing bij Anderlecht: transferlicht toch op groen'

Anderlecht strijdt nog volop om de vierde plaats in de Jupiler Pro League en speelt zondag nog de ...

173
173
Zaterdag kan degradatiestrijd in 1 klap beslist zijn

De play-offs gaan hun laatste rechte lijn in. Komend weekend kan de strijd om het behoud in de ...

131
131
‘Megakorting op Rode Duivel: één club dringt aan’

Komende zomer zullen heel wat Rode Duivels weer een hoofdrol vertolken op de transfermarkt. Al ...

80
80
'Anderlecht mag volgende uitgaande transfer schrappen'

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer. Het legde met Cedric Hatenboer en Mihajlo ...

110
110
Marc Coucke biedt Anderlecht-fans unieke kans richting bekerfinale

Deze namiddag staat voor Anderlecht nog een wedstrijd in de Play-Offs op het programma. De wedstrijd ...

116
116
Hasi verbaast compleet met basiself, Antwerp op sterkst

Om 13u30 trappen Anderlecht en Antwerp de zevende speeldag van de Champions' Play-Off op gang. Die ...

166
166
Antwerp bevestigt tribune 2-nieuws: deadline bekend

Straks gaat Antwerp op zoek naar een tweede overwinning op rij om zich weer helemaal te mengen in de ...

65
65
TRANSFERUURTJE: 'Transferdomper Anderlecht, Karetsas beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

210
210
Paniek bij Antwerp: bliksemverkoop in aantocht?

De bevestiging van de afbraak van Tribune 2 viel samen met de bekendmaking van de jaarcijfers van ...

224
224
Odoi windt er geen doekjes om: “Ik voel nog steeds schaamte”

Denis Odoi is inmiddels al 37 jaar, maar de polyvalente middenvelder blijft gaan. Bij Royal Antwerp ...

86
86
Milicevic vuurt stevige waarschuwing af aan Club Brugge

KAA Gent neemt het donderdag op tegen Club Brugge. De Buffalo’s zitten momenteel in de hoek ...

259
259
OH Leuven moet vertrek van belangrijke pion vrezen

OH Leuven beleefde opnieuw een vrij grijs seizoen, waarin het nooit uit de buik van het klassement ...

77
77

Meer sportnieuws