Kat onthult toekomstplan Mertens: "Terug naar België?"

door
Kat onthult toekomstplan Mertens:

Sinds de aanstelling van Domenico Tedesco als bondscoach is hij bij de Rode Duivels uit beeld verdwenen, maar Dries Mertens blijft het ook op zijn 37ste gewoon uitstekend doen bij Galatasaray. De 109-voudige international is ook dit seizoen gewoon een vaste waarde bij de Turkse topclub.

Woensdagavond stond hij bijvoorbeeld nog gewoon in de basis voor de Europa League-wedstrijd tegen Elfsborg en hij lag ook mee aan de basis van de 4-3-zege. Hij had een groot aandeel in het openingsdoelpunt, want Icardi kon de rebound benutten nadat Mertens op de paal geknald had.

LEES OOK: “Kippenvel” – stadion ontploft laatste keer voor Mertens

Afscheid van Mertens komt in zicht

In vijftien officiële matchen dit seizoen zit hij toch alweer aan vier goals en drie assists. Er lijkt dus nog maar weinig sleet te zitten op Mertens, die bij Galatasaray in een iets meer teruggetrokken rol als nummer tien speelt. Al komt het einde van zijn carrière stilaan in zicht.

In De Tafel van Gert kreeg zijn echtgenote Kat Kerkhofs de vraag of dit het laatste seizoen van Mertens zal worden. "Hij had vorig jaar gezegd dat dit het jaar was dat hij zou stoppen, maar hij heeft letterlijk juist nog gespeeld", antwoordde ze. "Maar hij is in voetbaltermen oud. Hij doet het nog goed, dus we zullen zien. Hij moet het zelf invullen, maar het zal ook geen tien jaar meer duren."

Zeker geen terugkeer naar België

Mertens is komende zomer einde contract bij Galatasaray en zal dan dus weer de knoop moeten doorhakken: stoppen, bijtekenen, of toch nog een laatste uitdaging elders zoeken. Eén ding staat echter wel al vast: Mertens zullen we niet meer in België aan de slag zien.

"Nog een jaartje uitbollen in België? Nee", was Kerkhofs duidelijk. "Hij gaat stoppen in het buitenland." Mertens zal zijn carrière dus afsluiten zonder ooit in de Jupiler Pro League gespeeld te hebben. Zijn profcarrière begon immers echt in Nederland, waarna hij jarenlang bij Napoli aan de slag was.

Zou Mertens nog moeten terugkeren naar België?

Meest recent

STVV bibbert: smaakmaker hint naar vertrek

STVV blijft het dit seizoen uitstekend doen. De Kanaries legden zondagavond ook Antwerp over de knie ...

54
54
Extra troef: aanwinst breekt eindelijk door bij Union

Union blijft in de competitie gewoon domineren. Het behield dit weekend zijn koppositie door met ...

21
21
Groot ongeloof bij Cercle: "Echt onacceptabel"

De dertiende speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een spektakelstuk. La ...

47
47
AC Milan zet topper naar zijn hand en houdt Serie A spannend

De titelstrijd in de Serie A lijkt dit seizoen razend spannend te gaan worden. Ook na tien ...

25
25
Antwerp-pion afgemaakt: "Doet mijn bloed koken"

Het lijkt alleen maar van kwaad naar erger te gaan bij Antwerp. De bekerzege tegen Eupen bracht in ...

175
175
Karetsas fleurt weer op en slaat terug na kritiek

Genk beleeft een wisselvallig seizoen, maar wist zondag wel nog eens de drie punten te pakken. Het ...

36
36
STVV blijft verbazen: "Proberen dit vast te houden"

We zijn intussen toch al bijna halfweg de reguliere competitie, maar er blijven bovenin het ...

48
48
Will Still is droomjob na enkele maanden alweer kwijt

De voorbije jaren maakten enkele jonge Belgische trainers stevige opgang. Eén van hen was ...

68
68
Wolven vloeren Cercle na onwaarschijnlijke rollercoaster

La Louvière blijft dit seizoen verrassen en voegde daar vanavond opnieuw een knap resultaat ...

27
27
Wils doet zeer pijnlijke vaststelling over Antwerp

Het lijkt bij Antwerp nu helemaal crisis te zijn. De Great Old is zondag weggezakt naar de ...

202
202
Samoise bikkelhard na wanprestatie van AA Gent

AA Gent krijgt de boel maar niet écht aan het draaien. Goed wordt te vaak afgewisseld met ...

164
164
FC Barcelona trekt met zege in de tas naar Brugge

FC Barcelona komt komende week naar België om er Club Brugge partij te geven. Zij hebben een ...

89
89
STVV dompelt tienkoppig Antwerp in nog diepere crisis

STVV blijft verder bouwen aan een mooi seizoen. Op Stayen ging nu ook Antwerp voor de bijl, dat ...

72
72
Defour ziet gemis bij Anderlecht: "Zo iemand hebben ze niet"

Dat de zomermercato van RSC Anderlecht geen succes was, dat is geen geheim meer. Die analyse maakte ...

164
164
Leko likt zijn wonden na zoveelste offday van AA Gent

AA Gent heeft nog maar eens een offday gekend. Het verloor kansloos met 4-0 op het veld van OH ...

199
199
Haaland alwéér de grote ster bij Manchester City

In de Premier League moest Manchester City in eigen huis winnen van Bournemouth. Arsenal staat ...

49
49
Defour looft JPL-spits: "In dat geval te goed voor hen"

In de Jupiler Pro League vertrokken met Kasper Dolberg (Ajax) en Tolu Arokodare (Wolverhampton) de ...

64
64
'Rodri weg: Man City heeft lijstje met drie opvolgers'

Manchester City is al bezig met de opvolging van Rodri. De Engelse topclub is volop de spelersmarkt ...

88
88
Club Brugge koestert hoop: "Dan hopelijk nieuw stadion"

Als het van Club Brugge afhangt, dan beginnen ze morgen al met het bouwen van het nieuwe stadion. ...

869
869
KV Kortrijk glundert in topper, RSCA Futures houden stand

KV Kortrijk heeft de topper in de Challenger Pro League tegen Beerschot naar zijn hand gezet. De ...

167
167
Van Crombrugge snoeihard na zege: "Beneden alle peil"

KRC Genk won gevleid met 0-1 op het veld van KVC Westerlo. Daan Heymans en Thorsten Fink benadrukten ...

300
300
Mazzu laat Den Dreef daveren, nachtmerrie voor Ivan Leko

Felice Mazzu had zich geen mooiere start kunnen wensen bij OH Leuven. In zijn eerste ...

86
86
Raadsel bij Anderlecht: waarom blinkt grote naam niet uit?

Bij RSC Anderlecht missen ze ervaren smaakmakers die kar trekken. De Brusselaars hopen al elf ...

278
278
Charai weet niet wat hij ziet: "Onbegrijpelijk!"

KVC Westerlo verloor met 0-1 van KRC Genk. De prestatie van de Kemphanen was zeker niet slecht. ...

75
75
Fink looft uitblinker: "Hij steekt weer in een goede vorm"

KRC Genk is weer beter bezig; Ze wisten al zeven matchen op rij niet meer te verliezen. Ze wonnen ...

299
299

Meer sportnieuws