Standard verloor op het veld van Zulte Waregem voor het eerst dit seizoen. Sterkhouder Laurent Ciman was, net als de rest van de ploeg, ontgoocheld maar denkt dat het niet slecht is dat de Luikenaars met de voetjes op de grond werden gezet.
De centrale verdediger vond dat zondagavond niemand de overwinning verdiende. "Een gelijkspel was logischer geweest", stelt hij in
La Dernière Heure. "In dit soort gesloten wedstrijden is het vaak een stilstaande fase die het verschil maakt. Dat is de les die we uit deze match moeten trekken: we moeten geconcentreerden zijn bij stilstaande fases."
Ciman beschouwt het doelpunt van Ólafur Skúlason als een opeenvolging van fouten, onder meer van de scheidsrechter. "Hij moet stoppen alles te fluiten. William Vainqueur maakt geen fout in die fase. Daarna is er een dekkingsfout en ten slotte komt Eiji Kawashima te laat", legt hij uit, maar hij ziet het positief in. "Zo gaat dat, we hebben een jonge ploeg. We kunnen fouten maken. Daar moeten we uit leren om ze niet opnieuw te maken."
De verdediger relativeert de eerste competitienederlaag verder. "We hebben een match verloren, maar we hebben er negen gewonnen. Dit is geen drama." Of
de Rouches een zware kalender hebben? "We moeten niet beginnen kijken tegen wie we spelen, en zeggen of dat makkelijk dan wel moeilijk zal zijn." Dat
Club Brugge tot op één punt nadert, deert Ciman echter niet. "Dit is niet het moment om punten te beginnen tellen. Onze prioriteit is om ons voor Play-Off I te plaatsen."
Gisteren kon Standard voor het eerst dit seizoen niet scoren. "Je mag niet vergeten dat we buitenshuis speelden", reageert de Rode Duivel. "We moeten niet denken dat we Real Madrid zijn. Het was een gesloten match, er was weinig ruimte waardoor we gedwongen werden de lange bal te hanteren, maar dat past niet bij onze kwaliteiten."
LEES OOK:
Rellen Waalse derby: bondsparket eist loodzware sancties