Zet je schrap: Club Brugge vindt nieuwe topschutter

1129
Zet je schrap: Club Brugge vindt nieuwe topschutter

Door de blessure van Gustaf Nilsson moet Club Brugge het in de aanval doen met Ferran Jutglà en Roméo Vermant. Jutglà zit echter in een vormdip, en de verantwoordelijkheid ligt te zwaar op de jonge Vermant. Om dit op te lossen, wordt een extra spits in de wintermercato overwogen, met Paul Onuachu al in beeld.

Kaye Furo, topschutter van Club NXT en de Challenger Pro League, is tijdelijk bij de A-kern gehaald en zat voor het eerst op de bank tijdens de wedstrijd tegen KVC Westerlo. Met 6 doelpunten in 9 wedstrijden en 4 doelpunten in 4 interlands voor de Belgische U18, heeft Furo zijn scorend vermogen al bewezen. “Ik wil topschutter in 1B worden,” zei de 17-jarige spits, die fysiek sterk en 1,90 meter groot is.

LEES OOK: Vers bloed voor Van Bommel: deze Duivels-debutanten komen eraan

Topschutter Club NXT en de Challenger Pro League

Door de blessure van eerste spits Gustaf Nilsson (27) moet Club Brugge het vooraan in de aanval doen met Ferran Jutglà (25) en Roméo Vermant (20).

De Spanjaard zit echter al een hele tijd in een vormdip, en voor de jonge Vermant komt de verantwoordelijkheid om de aanval op z’n eentje te dragen nog wat te vroeg.

Club Brugge zou deze situatie in de wintermercato kunnen oplossen met de komst van een extra spits. Paul Onuachu (Southampton en ex-KRC Genk) wordt in die optiek al gelinkt aan de Belgische landskampioen.

Ondertussen werd Kaye Furo, topschutter van Club NXT en de Challenger Pro League, samen met Keano ‘Kiki’ Vanrafelghem (Patro Eisden) tijdelijk bij de A-kern gehaald voor de wedstrijd tegen Westerlo.

De 17-jarige Furo zat zaterdag voor het eerst bij de eerste ploeg.

Furo wil topschutter in 1B worden

Kaye Furo is bezig aan een knap seizoen bij Club NXT, met 6 doelpunten in 9 wedstrijden in de Challenger Pro League en de UEFA Youth League gecombineerd.

Zijn scorend vermogen is ook zichtbaar bij de Belgische U18, waar hij al 4 keer scoorde in 4 interlands. “Ik zou gewoon heel graag topschutter in 1B worden. Dat zijn misschien hoge verwachtingen, maar het is wel een doel voor mij”, vertelde Furo begin dit seizoen aan Het Nieuwsblad.

De jonge spits lijkt alvast op de goede weg om die ambitieuze doelstelling waar te maken. Furo, die 1,90 meter groot en fysiek sterk is, schuwt geen enkel duel en is de kapstok van Club NXT.

Vorig seizoen maakte hij al indruk toen hij Roméo Vermant verving na diens verhuur aan KVC Westerlo. Club Brugge zag zijn potentieel al vroeg en haalde hem op 10-jarige leeftijd weg bij Antwerp FC.

Furo heeft nog tijd om de A-kern te halen

Kaye Furo maakte afgelopen weekend geen speelminuten tegen KVC Westerlo, maar zijn eerste selectie bij de A-ploeg was een mooie beloning voor zijn prestaties en ontwikkeling bij Club NXT.

Voor een 17-jarige is een eerste selectie voor de A-ploeg sowieso een waardevolle ervaring, en dat zal ongetwijfeld naar meer smaken.

Mocht Club Brugge in de winterstop een nieuwe spits aantrekken, zal Furo waarschijnlijk minder speelkansen krijgen in de hoofdmacht voor de rest van dit seizoen.

Toch kan hij zich verder ontwikkelen in de Challenger Pro League, waar hij op professioneel niveau stappen blijft zetten en zijn talent kan verfijnen.

En uiteraard veel doelpunten kan scoren om de topschutter van de competitie te worden.

Furo moet minuten krijgen bij de eerste ploeg

Meest recent

Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

6
6
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

14
14
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

63
63
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

124
124
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

91
91
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

861
861
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

63
63
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

27
27
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

204
204
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

57
57
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

62
62
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

24
24
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

49
49
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

43
43
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

80
80
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

27
27
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

160
160
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

315
315
Union bevoordeeld? Antwerp-coach haalt uit naar arbitrage

Antwerp FC blijft in de hoek waar de klappen vallen. De Great Old zette zondagmiddag bij momenten ...

271
271
Wéér averij De Bruyne en co; Feyenoord haalt sloophamer uit

In de Serie A heeft SSC Napoli al voor de derde keer op vijf speeldagen tijd averij opgelopen. Kevin ...

40
40
Cercle Brugge in vieze papieren: "Dit komt hard aan"

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

272
272
Dominant Union bezorgt dolend Antwerp nieuwe mokerslag

Union is andermaal aan een ijzersterk seizoen bezig. Het team van David Hubert won nu ook ...

53
53
Real Madrid-icoon Guti dropt sensationele Courtois-uitspraak

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

107
107
Noodlot treft Jelle Vossen: Beerschot bevestigt mokerslag

Na het debacle in zijn afscheidsseizoen bij Zulte Waregem, heeft Jelle Vossen op 37-jarige leeftijd ...

125
125
Poppen aan dansen in Antwerp-Union: "Hij verdient 4 keer geel"

In de Jupiler Pro League kruisten de landskampioenen van 2023 en 2025 zondagmiddag de degens met ...

374
374

Meer sportnieuws