‘Onuachu-miljoenenstunt: Club Brugge laat Genk razen’

door
‘Onuachu-miljoenenstunt: Club Brugge laat Genk razen’

Club Brugge lijkt in januari opnieuw de transfermarkt op te gaan, vooral met het oog op een nieuwe spits. Met de afwezigheid van Gustaf Nilsson kunnen Ferran Jutgla en Romeo Vermant zich niet opwerpen als een waardig alternatief, en wordt de naam van Paul Onuachu genoemd.

De Nigeriaanse spits, die momenteel bij Southampton amper speeltijd krijgt, lijkt een interessante optie. Club Brugge wilde Onuachu twee jaar geleden al binnenhalen, maar Genk weigerde hem toen te laten gaan. Ondanks pogingen van Genk om hem terug te halen, koos Onuachu voor avonturen in het buitenland, zoals Trabzonspor en Southampton. Nu zou een terugkeer naar België, maar dan bij Club Brugge, een mogelijkheid kunnen zijn.

LEES OOK: Croky Cup: Club haalt uit, Antwerp en Union zonder problemen

Paul Onuachu ‘A different beast’ naar Club Brugge?

De afwezigheid van Gustaf Nilsson bij Club Brugge werd tegen KVC Westerlo nogmaals duidelijk. Met een Ferran Jutgla die hopeloos uit vorm is, en een verdienstelijke Roméo Vermant die nog steeds wacht op zijn eerste doelpunt, is de afhankelijkheid van de Zweedse spits enorm groot.

Het is daarom ook de verwachting dat Club Brugge in januari zal rondkijken op de transfermarkt naar een nieuwe spits. In het geruchtencircuit gaat de naam van Paul Onuachu alvast rond.

Door de behoefte aan een nieuwe spits en de benarde situatie waarin de Nigeriaan zich bevindt bij Southampton, is dit alvast een legitieme optie. Onuachu, die in 2021 de Gouden Schoen won bij KRC Genk, keerde afgelopen zomer na een uitleenbeurt aan Trabzonspor terug naar moederclub Southampton.

In Turkije kende hij een goed seizoen met 17 doelpunten in 25 wedstrijden. Zijn coach bij Southampton, Russell Martin, noemde Onuachu in de voorbereiding nog a different beast, maar dit seizoen komt Onuachu momenteel amper van de bank bij Southampton.

En dus zou in de komende transferperiode naar een geschikte oplossing gezocht worden. Wie weet dus, naar Club Brugge.

Club wilde Onuachu twee jaar geleden al: "Heb ik mijn hoofd voorgelegd"

Club Brugge heeft twee jaar geleden ook al eens interesse getoond in Paul Onuachu, toen hij nog bij KRC Genk speelde. “Ja, zij waren zeer geïnteresseerd”, beweerde de Nigeriaan toen in een uitgebreid interview met De Morgen. “Maar waarom zou ik Genk verlaten voor Brugge? Wat mij betreft is dat een stap zijwaarts. Dat doe je toch niet.”

Het Laatste Nieuws meldde dat Club Brugge meer dan 10 miljoen euro wilde betalen voor Onuachu, een bod dat Genk meteen van de tafel veegde. De Limburgers waren absoluut geen vragende partij om hem naar Club Brugge te laten vertrekken.

“Het bestuur hier was daar ook duidelijk in: 'We gaan onze Gouden Schoen niet naar een concurrent laten gaan.' Volkomen logisch in mijn ogen', voegde Onuachu eraan toe.

Dat Genk hem absoluut niet wilde laten vertrekken naar Club Brugge bevestigde Dimitri de Condé in juni aan Het Laatste Nieuws. “Paul zei zelf: ‘Ik heb interesse en wil eventueel naar Club Brugge gaan.’ Daar heb ik mijn hoofd voorgelegd. In januari vertrok hij alsnog (naar Southampton, red.).”

Genk probeerde Onuachu meermaals terug te halen

KRC Genk probeerde sinds Paul Onuachu’s vertrek hem enkele keren terug te halen naar Limburg. In januari deed Racing een poging om hem te huren en de Nigeriaan zou toen zelfs in Limburg geweest zijn.

Er kwam echter geen akkoord en Southampton verhuurde hem dan aan Trabzonspor. Ook vorige zomer was Onuachu een mogelijke piste voor Dimitri de Condé.

“Met Paul heb ik verschillende malen contact gehad”, zei de CEO Sports in TechTalk op het officiële kanaal van de club. “Dat waren goede gesprekken, maar die had ik vorig jaar ook met hem", aldus de Condé.

"Daarin zei hij dat Genk voor hem zijn thuis is en blijft en dat hij op een dag terug naar huis zal komen. Maar hij wil op dit moment in het buitenland blijven. We zijn dan ook niet au fond kunnen gaan voor een transfer.”

Club Brugge moet Onuachu halen

Meest recent

Vermant dropt hint: knaltransfer op til bij Club Brugge

Na de recente 12 op 12 in de competitie plaatste Club Brugge zich logischerwijs ook voor de 1/8 ...

8
8
Mokerslag voor Nainggolan: 'Jarenlange celstraf boven hoofd'

Hij dook nog op in De Slimste Mens ter Wereld als de goedlachse ex-Rode Duivel met lef en ...

15
15
Antwerp krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Antwerp weet weer wat winnen is. Na de schamele twee op 21 in de competitie tankte het stamnummer ...

16
16
'Hasi voelt bui al hangen: 5 voor 12 in Anderlecht'

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8 finale van de Croky Cup loert de crisis nog altijd om de hoek ...

140
140
'Exit wenkt: duo valt door de mand bij Club Brugge'

Zoals verwacht kwalificeerde Club Brugge zich zonder veel moeite voor de 1/8 finale van de Croky ...

211
211
Marc Degryse slaat iedereen met verstomming: "Nieuw leven"

Marc Degryse behoort tot het kruim van het Belgische voetbal. Zijn naam roept nog steeds nostalgie ...

192
192
Eindelijk nog eens goed nieuws over Duranville

Er wordt hem al jaren een grote toekomst voorspeld, maar op de echt grote doorbraak van Julien ...

32
32
Standard slikt enorme domper voor Waalse clash

Standard plaatste zich dinsdag al voor de volgende ronde in de Croky Cup met een nipte zege in ...

36
36
La Louvière jubelt na 'magisch' wederoptreden in beker

Voorlopig blijven de eersteklassers nog foutloos in de Croky Cup. Ook promovendus La Louvière ...

18
18
AA Gent dacht naast Leko aan nog opvallende trainer

AA Gent kan tot dusver tevreden zijn over zijn seizoen. Het prijkt na twaalf speeldagen op de derde ...

86
86
'Transferstrijd neemt toe: Club en Anderlecht in pole'

De wintermercato nadert met rasse schreden en heel wat clubs zullen stilaan hun verlanglijstje aan ...

156
156
'Nieuwe WK-domper voor U17: ook Gent ligt dwars'

Het wordt in de komende weken uitkijken naar mogelijk een nieuwe generatie Belgische toptalenten. In ...

89
89
Opsteker Anderlecht: Futures pakken uit met knap resultaat

Het zijn alweer woelige tijden bij Anderlecht. Er was de voorbije weken de controverse rond het ...

138
138
'Club bibbert: kans op vertrek Hayen stijgt'

Club Brugge wist zich zondag zonder al te veel moeite te plaatsen voor de volgende ronde in de Croky ...

263
263
TRANSFERUURTJE: 'Pikante transfer bij Club, ster verlaat Real'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

320
320
“Loopt spuigaten uit” - STVV kampt met ‘nieuwe Lamkel Zé’

Sint-Truiden VV kampt met een 'nieuwe Didier Lamkel Zé'. Het Nieuwsblad kwam met enkele ...

205
205
Vossen spreekt klare taal bij Zulte: "Ik wil spelen"

Zulte Waregem won in de beker probleemloos van Belisia Bilzen. Essevee won met 1-4 en gaat aldus ...

104
104
Hayen zéér streng na monsterzege Club Brugge

Club Brugge won in de beker overtuigend van Eendracht Aals-Lede. Blauw-Zwart is ook dit seizoen weer ...

396
396
'Belgische revolutie van 200 miljoen in Champions League'

Er is de voorbije jaren alweer heel wat veranderd in de Champions League, met de invoering van de ...

111
111
Godts reageert op controverse na afhaken bij Jonge Duivels

Tijdens de laatste interlandbreak maakten de Jonge Duivels grote indruk. Ze gingen met maar liefst ...

112
112
Hubert ziet 2 enorme pluspunten na bekerzege Union

Ook woensdagavond liet er weer geen enkele eersteklasser zich in de luren leggen in de Croky Cup. ...

27
27
'STVV troefde Ajax en Juventus af voor goudhaantje'

STVV is bezig aan een sterk seizoen en lijkt dit seizoen een kandidaat voor de top zes. De Kanaries ...

94
94
Mechele onthult pikante reden voor basisplaats

Club Brugge rekende woensdagavond vlotjes af met Eendracht Aalst Lede in de beker. De ...

197
197
Eindelijk weer gescoord: Janssen oordeelt over 'vloek'

Antwerp is er woensdagavond eindelijk nog eens in geslaagd om een wedstrijd te winnen. Dat was ...

67
67
'MLS gaat volop voor sterspeler van Real Madrid'

In de Major League Soccer is het niveau de afgelopen jaren enorm vooruit gegaan. De Amerikaanse ...

55
55

Meer sportnieuws