Anderlecht-fans smullen: Lukaku speelt open kaart over terugkeer

639 stemmen
Anderlecht-fans smullen: Lukaku speelt open kaart over terugkeer

Romelu Lukaku heeft deze week eindelijk nog eens met de media gesproken. De spits van SSC Napoli was immers te gast in een podcast van 'Friends of Sports' met de hosts van 'Koolcast'. Daar had hij het onder meer over zijn toekomstige terugkeer naar RSC Anderlecht.

De Rode Duivel heeft inmiddels een fraaie carrière uitgebouwd in Engeland en Italië. Maar de club die hem lanceerde zal voor altijd Anderlecht blijven. Paars-Wit haalde hem destijds op 13-jarige leeftijd weg bij Lierse en vormde hem vervolgens tot een volwaardige profspeler.

LEES OOK: Anderlecht zoekt: Besnik Hasi duidelijk over terugkeer

Held in Lotto Park

Toen hij amper 16 jaar was maakte de spits zelfs al zijn debuut bij de eerste ploeg. Daar blonk Lukaku enkele seizoenen uit alvorens hij naar de Premier League verkaste. Vervolgens bouwde hij een puike carrière uit met verschillende prijzen en individuele onderscheidingen in de Premier League en Serie A.

Maar doorheen zijn loopbaan bleef Lukaku telkens zijn liefde voor Paars-Wit verklaren. En vlak voor de interland-break bleek andermaal dat die liefde wederzijds is. Zo woonde de spits de topper tegen Standard bij in het Lotto Park. Toen zijn aanwezigheid halfweg de eerste helft werd bekend gemaakt, ontstond zelfs een spontane staande ovatie.

Niet zomaar uitbollen

Op beelden was te zien hoe Lukaku zichtbaar geëmotioneerd was door dat gebaar. En op termijn wil hij de tribunes in het Lotto Park nog veel vaker in vuur zetten. Het blijft immers zijn bedoeling om als speler terug te keren naar RSCA. "Dat gaat sowieso gebeuren. Ik wil terugkomen op een goed niveau. Niet om af te bouwen, ik wil deftig spelen", klinkt het in de podcast.

Lukaku wijst onder meer naar Simon Mignolet, die terugkeerde naar de Belgische competitie en vervolgens grote successen boekte met Club Brugge. "Ik blijf competitief, dat zit in mij. Moest ik binnen twee jaar terugkomen en we verliezen dan twee wedstrijden op rij, dan ga ik ook pissed zijn", klinkt het nog duidelijk gemotiveerd bij de 31-jarige aanvaller.

Mentaliteit terug brengen

De vraag is evenwel of hij bij Anderlecht opnieuw voor de prijzen kan meedoen. De laatste titel dateert immers alweer van in 2017. Voor Lukaku moet de winnaarsmentaliteit van weleer dan ook terugkeren. "Mijn houding gaat zijn: 'we moeten kampioen worden, dat is normaal'. Met die mentaliteit ben ik opgegroeid op Neerpede. Ik denk dat de club ook weet dat we daar terug naar toe moeten, terug dominant zijn. Daar moeten ze ook niet bang voor zijn. Wat is er mis met gezonde sportieve ambitie?"

Lukaku speelt binnen de drie seizoenen terug voor RSCA ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

66
66
Club Brugge met transferzorgen: vragen omtrent zeven spelers

Club Brugge gaat een heel drukke zomer tegemoet. We haalden al aan dat drie spelers toch een keuze ...

8
8
KRC Genk legt lat hoog met Courtois: de rest is gewaarschuwd

Thibaut Courtois keert terug naar KRC Genk. Dat gebeurde met zijn holding NXTPLAY. De doelman van ...

31
31
Anderlecht lacht en treurt met WK-selectie

RSC Anderlecht zag Ilay Camara alsnog afhaken voor het WK. Hij zit dan toch niet in de selectie. Een ...

80
80
'Union SG scoort met ingaande topdeal van 5 miljoen euro'

Union SG zit niet stil op de transfermarkt. De Brusselaars zijn op weg om een tweede ingaande ...

31
31
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

219
219
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

96
96
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

119
119
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

242
242
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

94
94
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

208
208
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

568
568
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

122
122
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

615
615
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

312
312
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

672
672
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

183
183
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

435
435
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

200
200
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

80
80
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

128
128
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

125
125
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

315
315
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

325
325
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

467
467
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

509
509

Meer sportnieuws