Anderlecht-fans smullen: Lukaku speelt open kaart over terugkeer

639 stemmen
Anderlecht-fans smullen: Lukaku speelt open kaart over terugkeer

Romelu Lukaku heeft deze week eindelijk nog eens met de media gesproken. De spits van SSC Napoli was immers te gast in een podcast van 'Friends of Sports' met de hosts van 'Koolcast'. Daar had hij het onder meer over zijn toekomstige terugkeer naar RSC Anderlecht.

De Rode Duivel heeft inmiddels een fraaie carrière uitgebouwd in Engeland en Italië. Maar de club die hem lanceerde zal voor altijd Anderlecht blijven. Paars-Wit haalde hem destijds op 13-jarige leeftijd weg bij Lierse en vormde hem vervolgens tot een volwaardige profspeler.

LEES OOK: "Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

Held in Lotto Park

Toen hij amper 16 jaar was maakte de spits zelfs al zijn debuut bij de eerste ploeg. Daar blonk Lukaku enkele seizoenen uit alvorens hij naar de Premier League verkaste. Vervolgens bouwde hij een puike carrière uit met verschillende prijzen en individuele onderscheidingen in de Premier League en Serie A.

Maar doorheen zijn loopbaan bleef Lukaku telkens zijn liefde voor Paars-Wit verklaren. En vlak voor de interland-break bleek andermaal dat die liefde wederzijds is. Zo woonde de spits de topper tegen Standard bij in het Lotto Park. Toen zijn aanwezigheid halfweg de eerste helft werd bekend gemaakt, ontstond zelfs een spontane staande ovatie.

Niet zomaar uitbollen

Op beelden was te zien hoe Lukaku zichtbaar geëmotioneerd was door dat gebaar. En op termijn wil hij de tribunes in het Lotto Park nog veel vaker in vuur zetten. Het blijft immers zijn bedoeling om als speler terug te keren naar RSCA. "Dat gaat sowieso gebeuren. Ik wil terugkomen op een goed niveau. Niet om af te bouwen, ik wil deftig spelen", klinkt het in de podcast.

Lukaku wijst onder meer naar Simon Mignolet, die terugkeerde naar de Belgische competitie en vervolgens grote successen boekte met Club Brugge. "Ik blijf competitief, dat zit in mij. Moest ik binnen twee jaar terugkomen en we verliezen dan twee wedstrijden op rij, dan ga ik ook pissed zijn", klinkt het nog duidelijk gemotiveerd bij de 31-jarige aanvaller.

Mentaliteit terug brengen

De vraag is evenwel of hij bij Anderlecht opnieuw voor de prijzen kan meedoen. De laatste titel dateert immers alweer van in 2017. Voor Lukaku moet de winnaarsmentaliteit van weleer dan ook terugkeren. "Mijn houding gaat zijn: 'we moeten kampioen worden, dat is normaal'. Met die mentaliteit ben ik opgegroeid op Neerpede. Ik denk dat de club ook weet dat we daar terug naar toe moeten, terug dominant zijn. Daar moeten ze ook niet bang voor zijn. Wat is er mis met gezonde sportieve ambitie?"

Lukaku speelt binnen de drie seizoenen terug voor RSCA ...

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

24
24
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

213
213
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

80
80
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

113
113
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

168
168
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

98
98
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

153
153
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

53
53
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

318
318
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

110
110
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

671
671
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

70
70
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

273
273
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

294
294
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

589
589
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

478
478
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

806
806
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

80
80
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

119
119
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

192
192
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

100
100
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

248
248
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

174
174
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

170
170

Meer sportnieuws