Anderlecht-fans smullen: Lukaku speelt open kaart over terugkeer

door
Anderlecht-fans smullen: Lukaku speelt open kaart over terugkeer

Romelu Lukaku heeft deze week eindelijk nog eens met de media gesproken. De spits van SSC Napoli was immers te gast in een podcast van 'Friends of Sports' met de hosts van 'Koolcast'. Daar had hij het onder meer over zijn toekomstige terugkeer naar RSC Anderlecht.

De Rode Duivel heeft inmiddels een fraaie carrière uitgebouwd in Engeland en Italië. Maar de club die hem lanceerde zal voor altijd Anderlecht blijven. Paars-Wit haalde hem destijds op 13-jarige leeftijd weg bij Lierse en vormde hem vervolgens tot een volwaardige profspeler.

LEES OOK: Steven Defour maakt brandhout van Anderlecht

Held in Lotto Park

Toen hij amper 16 jaar was maakte de spits zelfs al zijn debuut bij de eerste ploeg. Daar blonk Lukaku enkele seizoenen uit alvorens hij naar de Premier League verkaste. Vervolgens bouwde hij een puike carrière uit met verschillende prijzen en individuele onderscheidingen in de Premier League en Serie A.

Maar doorheen zijn loopbaan bleef Lukaku telkens zijn liefde voor Paars-Wit verklaren. En vlak voor de interland-break bleek andermaal dat die liefde wederzijds is. Zo woonde de spits de topper tegen Standard bij in het Lotto Park. Toen zijn aanwezigheid halfweg de eerste helft werd bekend gemaakt, ontstond zelfs een spontane staande ovatie.

Niet zomaar uitbollen

Op beelden was te zien hoe Lukaku zichtbaar geëmotioneerd was door dat gebaar. En op termijn wil hij de tribunes in het Lotto Park nog veel vaker in vuur zetten. Het blijft immers zijn bedoeling om als speler terug te keren naar RSCA. "Dat gaat sowieso gebeuren. Ik wil terugkomen op een goed niveau. Niet om af te bouwen, ik wil deftig spelen", klinkt het in de podcast.

Lukaku wijst onder meer naar Simon Mignolet, die terugkeerde naar de Belgische competitie en vervolgens grote successen boekte met Club Brugge. "Ik blijf competitief, dat zit in mij. Moest ik binnen twee jaar terugkomen en we verliezen dan twee wedstrijden op rij, dan ga ik ook pissed zijn", klinkt het nog duidelijk gemotiveerd bij de 31-jarige aanvaller.

Mentaliteit terug brengen

De vraag is evenwel of hij bij Anderlecht opnieuw voor de prijzen kan meedoen. De laatste titel dateert immers alweer van in 2017. Voor Lukaku moet de winnaarsmentaliteit van weleer dan ook terugkeren. "Mijn houding gaat zijn: 'we moeten kampioen worden, dat is normaal'. Met die mentaliteit ben ik opgegroeid op Neerpede. Ik denk dat de club ook weet dat we daar terug naar toe moeten, terug dominant zijn. Daar moeten ze ook niet bang voor zijn. Wat is er mis met gezonde sportieve ambitie?"

Lukaku speelt binnen de drie seizoenen terug voor RSCA ...

Meest recent

De Condé aan de slag: grote transferprioriteit bij Genk

Bij KRC Genk zal van de interland-break ongetwijfeld gebruik gemaakt worden om een evaluatie van de ...

22
22
Lukaku deelt publieke uppercut uit: mokerslag voor Garcia

Rudi Garcia zag in de oefentrip naar de VS een ideaal moment om Romelu Lukaku weer ritme te geven. ...

56
56
'Kompany onverbiddelijk: peperdure aankoop moet opkrassen'

Nu het seizoen even onderbroken is door het interland-voetbal, is het voor de clubs een ideaal ...

40
40
'Nervositeit bij Anderlecht: vertrek De Cat krijgt vorm'

Nathan De Cat meldde zich dinsdag voor een eerste keer bij de nationale ploeg. Een zoveelste ...

204
204
Op naar titanenduel: analisten geven dé titelfavoriet

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

168
168
2 Rode Duivels (en halve Belg) in lijst 50 grootste talenten

Komende zomer zullen de Rode Duivels niet meer als een topfavoriet aan de start van het WK ...

82
82
'Hoefkens moet nieuwe opdoffer slikken'

Vorig seizoen was Carl Hoefkens nog God in Breda nadat hij met NAC tegen alle verwachtingen in het ...

61
61
'Belgische sensatie in LaLiga: miljoenentransfer op komst'

Er zijn dit seizoen toch de nodige Belgen actief in LaLiga, met Thibaut Courtois, Axel Witsel, Adnan ...

63
63
STVV strikt broer van Rode Duivel

STVV sloot de reguliere competitie af met drie nederlagen in vier wedstrijden, maar mag desondanks ...

37
37
Duitsland of Italië? Tresoldi duidelijk over keuze

De laatste maanden verkeert Nicolo Tresoldi bij Club Brugge in grootse vorm. Hij scoorde zeven keer ...

139
139
TD Cercle verklaart verrassende trainerskeuze

De komende dagen zullen de ogen gericht zijn op interlandvoetbal, maar in de schaduw beginnen de ...

88
88
'Belachelijke blunder van Real met blessure Mbappé'

Bij Real Madrid konden ze de voorbije maanden niet zoveel rekenen op Kylian Mbappé als ze ...

64
64
Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Na de interlandbreak gaan de play-offs in de Jupiler Pro League van start. In principe moet het de ...

278
278
Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

399
399
Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

92
92
Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

145
145
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

164
164
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

101
101
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

147
147
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

232
232
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

152
152
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

747
747
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

589
589
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

178
178
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

181
181

Meer sportnieuws