Anderlecht-fans smullen: Lukaku speelt open kaart over terugkeer

639 stemmen
Anderlecht-fans smullen: Lukaku speelt open kaart over terugkeer

Romelu Lukaku heeft deze week eindelijk nog eens met de media gesproken. De spits van SSC Napoli was immers te gast in een podcast van 'Friends of Sports' met de hosts van 'Koolcast'. Daar had hij het onder meer over zijn toekomstige terugkeer naar RSC Anderlecht.

De Rode Duivel heeft inmiddels een fraaie carrière uitgebouwd in Engeland en Italië. Maar de club die hem lanceerde zal voor altijd Anderlecht blijven. Paars-Wit haalde hem destijds op 13-jarige leeftijd weg bij Lierse en vormde hem vervolgens tot een volwaardige profspeler.

LEES OOK: Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Held in Lotto Park

Toen hij amper 16 jaar was maakte de spits zelfs al zijn debuut bij de eerste ploeg. Daar blonk Lukaku enkele seizoenen uit alvorens hij naar de Premier League verkaste. Vervolgens bouwde hij een puike carrière uit met verschillende prijzen en individuele onderscheidingen in de Premier League en Serie A.

Maar doorheen zijn loopbaan bleef Lukaku telkens zijn liefde voor Paars-Wit verklaren. En vlak voor de interland-break bleek andermaal dat die liefde wederzijds is. Zo woonde de spits de topper tegen Standard bij in het Lotto Park. Toen zijn aanwezigheid halfweg de eerste helft werd bekend gemaakt, ontstond zelfs een spontane staande ovatie.

Niet zomaar uitbollen

Op beelden was te zien hoe Lukaku zichtbaar geëmotioneerd was door dat gebaar. En op termijn wil hij de tribunes in het Lotto Park nog veel vaker in vuur zetten. Het blijft immers zijn bedoeling om als speler terug te keren naar RSCA. "Dat gaat sowieso gebeuren. Ik wil terugkomen op een goed niveau. Niet om af te bouwen, ik wil deftig spelen", klinkt het in de podcast.

Lukaku wijst onder meer naar Simon Mignolet, die terugkeerde naar de Belgische competitie en vervolgens grote successen boekte met Club Brugge. "Ik blijf competitief, dat zit in mij. Moest ik binnen twee jaar terugkomen en we verliezen dan twee wedstrijden op rij, dan ga ik ook pissed zijn", klinkt het nog duidelijk gemotiveerd bij de 31-jarige aanvaller.

Mentaliteit terug brengen

De vraag is evenwel of hij bij Anderlecht opnieuw voor de prijzen kan meedoen. De laatste titel dateert immers alweer van in 2017. Voor Lukaku moet de winnaarsmentaliteit van weleer dan ook terugkeren. "Mijn houding gaat zijn: 'we moeten kampioen worden, dat is normaal'. Met die mentaliteit ben ik opgegroeid op Neerpede. Ik denk dat de club ook weet dat we daar terug naar toe moeten, terug dominant zijn. Daar moeten ze ook niet bang voor zijn. Wat is er mis met gezonde sportieve ambitie?"

Lukaku speelt binnen de drie seizoenen terug voor RSCA ...

Meest recent

Lierse pakt uit met Belgische ex-speler van Bayern

Lierse beleefde een grijs seizoen en is nu al druk in de weer om straks beter te doen. Daarvoor ...

5
5
'Club moet alsnog vrezen voor vertrek goudhaantje'

Het is een woelig seizoen geweest voor Club NXT. Het eindigde pas als voorlaatste in de Challenger ...

74
74
'Standard heeft beet, maar verliest ook toptalent'

Het wordt uitkijken naar hoe Standard het volgend seizoen zal doen. De Rouches kwamen dit seizoen al ...

61
61
TRANSFERUURTJE: 'Trainersbommetjes bij Anderlecht én Feyenoord'

 De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

294
294
Rode Duivels stuiten meteen op eerste WK-struikelblok

De Rode Duivels hebben een uitstekende voorbereiding achter de rug. In Kroatië werd met 0-2 ...

146
146
Union SG zit niet stil: nieuwe toptransfer voorgesteld

Union SG gaat meteen hard op de zomermercato. Vooral in de verdediging mag er extra kwaliteit bij na ...

66
66
Details Eriksen komen naar buiten: “Hij vroeg dat zelf”

De voetbalwereld hield zijn adem weer even in tijdens de oefeninterland Denemarken – ...

62
62
Oranje op WK: tussen hoop en vrees bij Van der Vaart & co

Nederland trekt met ambitie naar het WK, maar er zijn toch ook veel twijfels. Oranje heeft niet meer ...

70
70
'Topclub wil uitpakken met komst De Ketelaere'

Gaat Charles De Ketelaere komend seizoen van club veranderen? Het zou zomaar kunnen. De speler van ...

211
211
Advocaat haalt wéér zeer stevig uit naar Rigaux

Dévy Rigaux wordt stevig aangepakt in Nederland. Het ontslag van Robin van Persie bij ...

219
219
'Anderlecht heeft eerste wintertransfer nu al beet'

RSC Anderlecht gaat zich de komende weken en maanden flink roeren op de transfermarkt. De ...

277
277
Garcia hakt knoop door: wissel in de basisploeg

De Rode Duivels vertrekken vandaag naar de Verenigde Staten en één speler gaat met een ...

268
268
'Standard hoopt op buitenlands geld: vier dossiers hangende'

Standard zoekt geld, net zoals elke andere Belgische club. Dat moet komen via uitgaande transfers. ...

215
215
Hein voorspelt: "Hij gaat geweldig WK spelen bij Duivels"

De Rode Duivels reizen maandag af naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een goed ...

175
175
Vandenbempt en Van der Elst onthullen: WK-verhaal zindert na

Peter Vandenbempt en Franky Van der Elst hebben in aanloop naar het WK in de Verenigde Staten een ...

75
75
'Club Brugge beeft: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Dat Club Brugge verschillende belangrijke krachten zal verliezen in het tussenseizoen staat buiten ...

635
635
Pérez herverkozen: Mourinho en dríé topaanwinsten naar Real

De voorzittersverkiezingen hebben dan toch geen verrassing opgeleverd bij Real Madrid. Zoals ...

129
129
Partner Ngoy gezocht: "Mechele of Theate? Kies voor hem"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

404
404
Garcia maakt van Lukaku plots weer een probleem

De discussie rond Romelu Lukaku is plots veel groter dan nodig. Niet door zijn goal tegen ...

481
481
'Trainersbom Anderlecht: Sibierski praat met bekend gezicht'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht al aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. ...

1105
1105
'Premier League davert: Arsenal haalt uit op mercato'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

153
153
'Vierde grote vertrekker Club Brugge: Tottenham meldt zich'

Terwijl het wachten is op de eerste grote zomeraanwinst, zag Club Brugge inmiddels wel al een ...

870
870
L'Equipe ziet X-factor bij Duivels: "Hij was monsterlijk"

De Rode Duivels reizen maandag met een gerust gemoed af richting het WK. In hun laatste ...

236
236
'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

223
223
Vanhaezebrouck doet straffe voorspelling over Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

402
402

Meer sportnieuws