Anderlecht-fans smullen: Lukaku speelt open kaart over terugkeer

639 stemmen
Anderlecht-fans smullen: Lukaku speelt open kaart over terugkeer

Romelu Lukaku heeft deze week eindelijk nog eens met de media gesproken. De spits van SSC Napoli was immers te gast in een podcast van 'Friends of Sports' met de hosts van 'Koolcast'. Daar had hij het onder meer over zijn toekomstige terugkeer naar RSC Anderlecht.

De Rode Duivel heeft inmiddels een fraaie carrière uitgebouwd in Engeland en Italië. Maar de club die hem lanceerde zal voor altijd Anderlecht blijven. Paars-Wit haalde hem destijds op 13-jarige leeftijd weg bij Lierse en vormde hem vervolgens tot een volwaardige profspeler.

LEES OOK: Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

Held in Lotto Park

Toen hij amper 16 jaar was maakte de spits zelfs al zijn debuut bij de eerste ploeg. Daar blonk Lukaku enkele seizoenen uit alvorens hij naar de Premier League verkaste. Vervolgens bouwde hij een puike carrière uit met verschillende prijzen en individuele onderscheidingen in de Premier League en Serie A.

Maar doorheen zijn loopbaan bleef Lukaku telkens zijn liefde voor Paars-Wit verklaren. En vlak voor de interland-break bleek andermaal dat die liefde wederzijds is. Zo woonde de spits de topper tegen Standard bij in het Lotto Park. Toen zijn aanwezigheid halfweg de eerste helft werd bekend gemaakt, ontstond zelfs een spontane staande ovatie.

Niet zomaar uitbollen

Op beelden was te zien hoe Lukaku zichtbaar geëmotioneerd was door dat gebaar. En op termijn wil hij de tribunes in het Lotto Park nog veel vaker in vuur zetten. Het blijft immers zijn bedoeling om als speler terug te keren naar RSCA. "Dat gaat sowieso gebeuren. Ik wil terugkomen op een goed niveau. Niet om af te bouwen, ik wil deftig spelen", klinkt het in de podcast.

Lukaku wijst onder meer naar Simon Mignolet, die terugkeerde naar de Belgische competitie en vervolgens grote successen boekte met Club Brugge. "Ik blijf competitief, dat zit in mij. Moest ik binnen twee jaar terugkomen en we verliezen dan twee wedstrijden op rij, dan ga ik ook pissed zijn", klinkt het nog duidelijk gemotiveerd bij de 31-jarige aanvaller.

Mentaliteit terug brengen

De vraag is evenwel of hij bij Anderlecht opnieuw voor de prijzen kan meedoen. De laatste titel dateert immers alweer van in 2017. Voor Lukaku moet de winnaarsmentaliteit van weleer dan ook terugkeren. "Mijn houding gaat zijn: 'we moeten kampioen worden, dat is normaal'. Met die mentaliteit ben ik opgegroeid op Neerpede. Ik denk dat de club ook weet dat we daar terug naar toe moeten, terug dominant zijn. Daar moeten ze ook niet bang voor zijn. Wat is er mis met gezonde sportieve ambitie?"

Lukaku speelt binnen de drie seizoenen terug voor RSCA ...

Meest recent

Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

25
25
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

76
76
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

389
389
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

35
35
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

46
46
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

301
301
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

413
413
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

498
498
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

833
833
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

112
112
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

521
521
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

53
53
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

97
97
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

138
138
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

96
96
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

150
150
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

400
400
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

718
718
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

304
304
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

503
503
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

407
407
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

232
232
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

108
108
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

106
106
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

172
172

Meer sportnieuws