Messi verrast: "Hij verdient de Gouden Bal meer dan wie ook"

279 stemmen
Messi verrast:

Op 28 oktober wordt in Parijs bekend gemaakt wie de Gouden Bal editie 2024 wint. De 30 genomineerden zijn al bekend en er wordt dezer dagen druk gespeculeerd over wie straks de laureaat zou kunnen gaan worden. Daarbij lijken er twee topfavorieten te zijn.

LEES OOK: Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Messi vindt Lautaro Martinez de verdiende Gouden Bal

Vinicius Junior en Rodri lijken de grootste kanshebbers te zijn. De Braziliaan veroverde vorig seizoen met Real Madrid de Spaanse titel en de Champions League, waarin hij ook in de finale scoorde. Rodri was dan weer de drijvende kracht achter de Europese titel van Spanje in de zomer en veroverde met Manchester City ook weer de Engelse titel.

Maar als het aan de winnaar van vorig jaar ligt, dan zal geen van beide winnen. Lionel Messi vindt hij opgevolgd zou moeten worden door een landgenoot. "Lautaro Martinez heeft een spectaculair jaar gehad. Hij verdient de Ballon d'Or dit jaar meer dan wie dan ook", verkondigt hij aan La Gazzetta dello Sport.

IJzersterk jaar bij Inter en Argentinië

Dat is toch een opmerkelijke keuze van Messi. Martinez is wel één van de genomineerden voor de trofee, maar zijn naam valt doorgaans niet wanneer het over potentiële winnaars gaat. De 27-jarige Argentijnse spits kan nochtans wel terugblikken op een ijzersterk jaar.

Hij werd vorig seizoen met Internazionale kampioen in de Serie A en kroonde zich met 24 doelpunten ook tot topschutter. Daarnaast veroverde hij in de zomer ook de Copa America met Argentinië en speelde hij daarin ook een belangrijke rol. Hij werd topschutter van het toernooi met vijf goals, waaronder ook de beslissende treffer in de finale.

Zou Lautaro Martinez een verdiende winnaar zijn?

Meest recent

Politie grijpt in na aanhoudende protesten tegen Coucke

Bij Anderlecht werd er in de voorbije maanden nog maar eens tabula rasa gemaakt, want in ...

26
26
Club Brugge wil stunten met transfer van 15 miljoen

Club Brugge meent het serieus op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt naar een transfer die richting ...

268
268
'Garcia krijgt enorme opsteker te horen uit spelersgroep'

Nadat ze in hun openingswedstrijd verrassend niet voorbij Egypte raakten, kunnen de Rode Duivels ...

70
70
Horrorblessure bij Canada, Saliba brengt mooi eerbetoon

Bij Anderlecht zullen ze de twee WK-wedstrijden van vrijdagochtend aandachtig gevolgd hebben. Hun ...

26
26
'Liverpool richt pijlen op Rode Duivel na monsterbod'

Een jaar geleden gaf Liverpool nog 500 miljoen euro uit op de transfermarkt en ook nu staat het weer ...

32
32
'Sibierski heeft eerste aanwinst beet: miljoenendeal rond'

Er worden deze zomer heel wat transfers verwacht bij Anderlecht, maar tot dusver bleef het vrij ...

359
359
Mexico als eerste naar zestiende finales, monsterzege Canada

In de nacht van donderdag op vrijdag kwamen op het WK opnieuw twee gastlanden in actie. In groep A ...

38
38
'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

359
359
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

109
109
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

47
47
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

227
227
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

38
38
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

47
47
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

209
209
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

617
617
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

191
191
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

76
76
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

451
451
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

77
77
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

232
232
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

556
556
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

561
561
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

495
495
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

388
388
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

219
219

Meer sportnieuws