'Bliksemvertrek Ansu Fati bij FC Barcelona'

door
'Bliksemvertrek Ansu Fati bij FC Barcelona'

FC Barcelona kampte de voorbije jaren met zware financiële problemen, waardoor het vaak lastig bleek om versterking te halen. Het voordeel daarvan was echter dat het ene na het andere talent van de band rolde in La Masia. De voorbije jaren ontdekte het tieners als Gavi, Lamine Yamal, Pau Cubarsi en in de zomer nog Marc Bernal.

De man van wie echter aanvankelijk het meeste verwacht werd, was Ansu Fati. De flankaanvaller brak op amper 16-jarige leeftijd door in het eerste elftal en leek de gedoodverfde opvolger van Lionel Messi. Hij mocht zelfs diens rugnummer 10 overnemen toen Messi in 2021 vertrok.

LEES OOK: Barça haalt uit in La Liga, Raphinha heerst met hattrick

Ansu Fati speelt amper bij Barça

Maar Fati kon de hoge verwachtingen nog inlossen. Een zware blessure remde zijn ontwikkeling en sindsdien heeft de intussen 21-jarige het zeer moeilijk om zich door te zetten. Vorig seizoen werd hij al verhuurd aan Brighton, maar ook daar kon hij geen potten breken.

Dit seizoen werd Fati door Hansi Flick opnieuw in de armen gesloten, maar speelminuten krijgt hij amper. Voorlopig staat de teller dit seizoen op amper 51 minuten in drie invalbeurten. Een nieuwe oplossing lijkt dan ook aangewezen.

Fenerbahçe wil uitweg bieden

Volgens Spaanse bronnen wil Fenerbahçe in januari proberen om het voormalige supertalent uit zijn lijden te verlossen. De Turkse topclub toonde zich in de zomer al ambitieus door José Mourinho aan te stellen en wil de Special One nu dus nog een bekende naam bezorgen.

Mourinho had Fati er in de zomer al graag bijgehad en de club zou in de komende weken contact op gaan nemen met de entourage van de speler om de onderhandelingen op te starten. Als zijn situatie niet snel verbetert, zal Fati wellicht toch eens goed gaan luisteren naar het Turkse voorstel.

Zal Ansu Fati de hoge verwachtingen nog inlossen?

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

78
78
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

241
241
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

146
146
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

170
170
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

256
256
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

81
81
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

627
627
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

314
314
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

212
212
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

320
320
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

224
224
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

392
392
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

368
368
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

494
494
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

224
224
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

108
108
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

429
429
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

392
392
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

151
151
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

298
298
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

226
226
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

310
310
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

169
169

Meer sportnieuws