Tedesco in de bres voor Rode Duivel: “Hij was écht goed”

263 stemmen
Tedesco in de bres voor Rode Duivel: “Hij was écht goed”

Na de 1-2 nederlaag tegen Frankrijk lijkt Domenico Tedesco bij de meeste analisten weer punten te hebben gescoord. De bondscoach kreeg de wind van voren de afgelopen maanden. Ook Loïs Openda wist eindelijk de weg naar doel te vinden onder de Italiaanse keuzeheer.

Bij RB Leipzig vindt Openda de weg naar doel blindelings, maar bij de Belgische nationale ploeg leek de spits maar niet te kunnen scoren. Tegen Frankrijk was het wél raak en Tedesco sprong meteen in de bres voor de soms verguisde aanvaller.

LEES OOK: Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Grote schoenen

Met de afwezigheid van Romelu Lukaku, de topschutter aller tijden van de Rode Duivels, moest Openda grote schoenen zien te vullen. Dat lukte afgelopen interlands echter niet. De ex-Club Brugge-speler zit nu aan drie doelpunten in 24 wedstrijden, geen goede statistieken voor een spits.

Toch springt Tedesco in de bres voor zijn aanvaller. Openda krijgt veel vertrouwen van de bondscoach. “Loïs heeft zijn eerste goal gescoord, hij speelde echt goed. Hij liep vaak in de diepte: dat helpt ons. Loïs opent andere zones. We hebben hem goed gebruikt”, citeert Het Laatste Nieuws Tedesco.

Eindelijk vertrokken?

Is de trein nu eindelijk vertrokken voor Openda? De aanvaller toont wekelijks zijn klasse bij RB Leipzig, maar bij de Rode Duivels verliep het erg stroef. Mogelijk is de druk nu van de ketel en kan Openda de weg naar doel ook zonder problemen bij de nationale ploeg vinden.

Vind jij Openda een goede spits?

Meest recent

'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

12
12
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

80
80
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

27
27
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

88
88
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

31
31
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

12
12
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

118
118
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

143
143
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

147
147
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

91
91
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

30
30
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

101
101
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

107
107
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

103
103
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

117
117
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

219
219
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

43
43
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

157
157
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

347
347
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

389
389
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

373
373
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

70
70
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

66
66
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

368
368
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

200
200

Meer sportnieuws