'Anderlecht kan cashen: eerste kandidaat Stroeykens meldt zich'

door
'Anderlecht kan cashen: eerste kandidaat Stroeykens meldt zich'

RSC Anderlecht verkocht Zeno Debast afgelopen zomer voor de nodige miljoenen aan Sporting CP, voorts werden geen grote uitgaande transfers gerealiseerd. Maar daar kan in de komende mercato's verandering in komen. Zo kan Mario Stroeykens wel eens het volgende jeugdproduct worden dat een pak geld oplevert.

De inmiddels 20-jarige aanvaller/middenvelder stond bij de jeugd van Paars-Wit al te boek als een uitzonderlijk talent. Zijn debuut bij de A-ploeg liet dan ook niet lang op zich wachten. Onder toenmalig coach Vincent Kompany maakte Stroeykens al op zestienjarige zijn eerste minuten bij de grote jongens.

LEES OOK: 'Anderlecht beslist: viertal enkel voor juiste prijs weg'

Van talent tot steunpilaar

Vervolgens bleef hij evenwel schipperen tussen de eerste ploeg en de RSCA Futures. Ondertussen werd zijn contract wel verlengd tot medio 2026. In het vorige seizoen maakte Stroeykens definitief de overstap naar de A-kern. In totaal maakte het jeugdproduct in een 40-tal wedstrijden zijn opwachting.

Hoewel hij bij momenten flitsen van zijn onmiskenbare kwaliteiten liet zien, lukte het Stroeykens evenwel niet om een dragende speler te zijn voor de ploeg. Daar is inmiddels verandering in gekomen. In de huidige jaargang is de Belgische jeugd-international immers uitgegroeid tot één van de absolute smaakmakers.

Toptransfer onvermijdelijk

Indien Stroeykens deze progressie kan verder zetten en zijn statistieken nog wat verder kan opkrikken, bestaat er geen twijfel over dat hij op termijn een fraaie transfer zal maken. Indien zijn huidige contract niet verlengd wordt, is RSCA zelfs genoodzaakt om hem ten laatste volgende zomer te laten gaan.

Aan interesse alvast geen gebrek. Zo zullen zijn prestaties, niet in het minst op Europees niveau, ongetwijfeld opgemerkt zijn door verschillende scouts. De eerste gegadigde lijkt zelfs bekend. Zo meldt Jeunes Footeux dat Stroeykens inmiddels op de radar is verschenen bij Olympique Marseille.

Eerste poging in januari?

De huidige nummer drie uit de Ligue 1, die onder coach Roberto De Zerbi aantrekkelijk voetbal levert, maakte door een zware blessure een vroegtijdig einde aan de huurbeurt van Valentin Carboni. Daarnaast zou Amine Harrit verkocht worden. Om dat verlies op te vangen zou men een nieuwe aanvallende middenvelder willen aantrekken en daarbij is het vizier dus op Stroeykens gericht. L'OM zou zelfs in januari al een poging kunnen ondernemen om de andere geïnteresseerden te snel af te zijn. De strijd lijkt dus stilaan los te barsten.

Stroeykens is momenteel de beste veldspeler bij Anderlecht ...

Meest recent

Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers wellicht andere oorden zullen ...

0
0
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

22
22
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

107
107
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

171
171
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

77
77
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

95
95
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

29
29
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

56
56
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

101
101
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

52
52
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

199
199
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

19
19
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

80
80
Franky Van der Elst compleet verrast: woorden raken diep

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

82
82
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

141
141
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

190
190
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

130
130
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

81
81
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

66
66
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

117
117
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

84
84
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

345
345
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

402
402
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

378
378
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

28
28

Meer sportnieuws