'Anderlecht kan cashen: eerste kandidaat Stroeykens meldt zich'

door
'Anderlecht kan cashen: eerste kandidaat Stroeykens meldt zich'

RSC Anderlecht verkocht Zeno Debast afgelopen zomer voor de nodige miljoenen aan Sporting CP, voorts werden geen grote uitgaande transfers gerealiseerd. Maar daar kan in de komende mercato's verandering in komen. Zo kan Mario Stroeykens wel eens het volgende jeugdproduct worden dat een pak geld oplevert.

De inmiddels 20-jarige aanvaller/middenvelder stond bij de jeugd van Paars-Wit al te boek als een uitzonderlijk talent. Zijn debuut bij de A-ploeg liet dan ook niet lang op zich wachten. Onder toenmalig coach Vincent Kompany maakte Stroeykens al op zestienjarige zijn eerste minuten bij de grote jongens.

LEES OOK: 'Anderlecht beslist: viertal enkel voor juiste prijs weg'

Van talent tot steunpilaar

Vervolgens bleef hij evenwel schipperen tussen de eerste ploeg en de RSCA Futures. Ondertussen werd zijn contract wel verlengd tot medio 2026. In het vorige seizoen maakte Stroeykens definitief de overstap naar de A-kern. In totaal maakte het jeugdproduct in een 40-tal wedstrijden zijn opwachting.

Hoewel hij bij momenten flitsen van zijn onmiskenbare kwaliteiten liet zien, lukte het Stroeykens evenwel niet om een dragende speler te zijn voor de ploeg. Daar is inmiddels verandering in gekomen. In de huidige jaargang is de Belgische jeugd-international immers uitgegroeid tot één van de absolute smaakmakers.

Toptransfer onvermijdelijk

Indien Stroeykens deze progressie kan verder zetten en zijn statistieken nog wat verder kan opkrikken, bestaat er geen twijfel over dat hij op termijn een fraaie transfer zal maken. Indien zijn huidige contract niet verlengd wordt, is RSCA zelfs genoodzaakt om hem ten laatste volgende zomer te laten gaan.

Aan interesse alvast geen gebrek. Zo zullen zijn prestaties, niet in het minst op Europees niveau, ongetwijfeld opgemerkt zijn door verschillende scouts. De eerste gegadigde lijkt zelfs bekend. Zo meldt Jeunes Footeux dat Stroeykens inmiddels op de radar is verschenen bij Olympique Marseille.

Eerste poging in januari?

De huidige nummer drie uit de Ligue 1, die onder coach Roberto De Zerbi aantrekkelijk voetbal levert, maakte door een zware blessure een vroegtijdig einde aan de huurbeurt van Valentin Carboni. Daarnaast zou Amine Harrit verkocht worden. Om dat verlies op te vangen zou men een nieuwe aanvallende middenvelder willen aantrekken en daarbij is het vizier dus op Stroeykens gericht. L'OM zou zelfs in januari al een poging kunnen ondernemen om de andere geïnteresseerden te snel af te zijn. De strijd lijkt dus stilaan los te barsten.

Stroeykens is momenteel de beste veldspeler bij Anderlecht ...

Meest recent

'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

83
83
"Nooit meegemaakt" - Mourinho verbaast met favoriet ex-club

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

53
53
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

28
28
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

77
77
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

198
198
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

46
46
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

131
131
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

66
66
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

465
465
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

289
289
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

264
264
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

263
263
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

505
505
'Garcia dubt: noodgedwongen wissel in basiself Duivels'

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

269
269
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

54
54
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

171
171
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

90
90
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

571
571
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

170
170
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

105
105
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

177
177
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

61
61
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

435
435
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

525
525
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

152
152

Meer sportnieuws