'Anderlecht kan cashen: eerste kandidaat Stroeykens meldt zich'

door
'Anderlecht kan cashen: eerste kandidaat Stroeykens meldt zich'

RSC Anderlecht verkocht Zeno Debast afgelopen zomer voor de nodige miljoenen aan Sporting CP, voorts werden geen grote uitgaande transfers gerealiseerd. Maar daar kan in de komende mercato's verandering in komen. Zo kan Mario Stroeykens wel eens het volgende jeugdproduct worden dat een pak geld oplevert.

De inmiddels 20-jarige aanvaller/middenvelder stond bij de jeugd van Paars-Wit al te boek als een uitzonderlijk talent. Zijn debuut bij de A-ploeg liet dan ook niet lang op zich wachten. Onder toenmalig coach Vincent Kompany maakte Stroeykens al op zestienjarige zijn eerste minuten bij de grote jongens.

LEES OOK: Hasi houdt adem in: Anderlecht vreest rampscenario

Van talent tot steunpilaar

Vervolgens bleef hij evenwel schipperen tussen de eerste ploeg en de RSCA Futures. Ondertussen werd zijn contract wel verlengd tot medio 2026. In het vorige seizoen maakte Stroeykens definitief de overstap naar de A-kern. In totaal maakte het jeugdproduct in een 40-tal wedstrijden zijn opwachting.

Hoewel hij bij momenten flitsen van zijn onmiskenbare kwaliteiten liet zien, lukte het Stroeykens evenwel niet om een dragende speler te zijn voor de ploeg. Daar is inmiddels verandering in gekomen. In de huidige jaargang is de Belgische jeugd-international immers uitgegroeid tot één van de absolute smaakmakers.

Toptransfer onvermijdelijk

Indien Stroeykens deze progressie kan verder zetten en zijn statistieken nog wat verder kan opkrikken, bestaat er geen twijfel over dat hij op termijn een fraaie transfer zal maken. Indien zijn huidige contract niet verlengd wordt, is RSCA zelfs genoodzaakt om hem ten laatste volgende zomer te laten gaan.

Aan interesse alvast geen gebrek. Zo zullen zijn prestaties, niet in het minst op Europees niveau, ongetwijfeld opgemerkt zijn door verschillende scouts. De eerste gegadigde lijkt zelfs bekend. Zo meldt Jeunes Footeux dat Stroeykens inmiddels op de radar is verschenen bij Olympique Marseille.

Eerste poging in januari?

De huidige nummer drie uit de Ligue 1, die onder coach Roberto De Zerbi aantrekkelijk voetbal levert, maakte door een zware blessure een vroegtijdig einde aan de huurbeurt van Valentin Carboni. Daarnaast zou Amine Harrit verkocht worden. Om dat verlies op te vangen zou men een nieuwe aanvallende middenvelder willen aantrekken en daarbij is het vizier dus op Stroeykens gericht. L'OM zou zelfs in januari al een poging kunnen ondernemen om de andere geïnteresseerden te snel af te zijn. De strijd lijkt dus stilaan los te barsten.

Stroeykens is momenteel de beste veldspeler bij Anderlecht ...

Meest recent

Van Himst verbaast iedereen met Gouden Schoen-favoriet

Zondagavond wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. In aanloop naar het Gala regent het aan ...

107
107
'Bayern verwent Kompany met supertransfer in 2026'

Zondagavond trapt het Bayern München van coach Vincent Kompany zijn tweede seizoenshelft op ...

56
56
Gouden Schoen: grootste concurrent voor Tzolis bekend

Als gerespecteerd commentator/analist mocht ook Peter Vandenbempt mee bepalen wie straks de Gouden ...

207
207
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

121
121
Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

91
91
Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

70
70
Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

182
182
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

131
131
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

411
411
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

275
275
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

84
84
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

441
441
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

121
121
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

447
447
Anderlecht-drama? Hasi haalt schouders op

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

220
220
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

368
368
Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

571
571
Bliksemtransfer Leon Bailey naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

271
271
Megasolden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

167
167
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

291
291
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

60
60
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

444
444
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

373
373
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

70
70
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

400
400

Meer sportnieuws