'Anderlecht kan cashen: eerste kandidaat Stroeykens meldt zich'

1366
'Anderlecht kan cashen: eerste kandidaat Stroeykens meldt zich'

RSC Anderlecht verkocht Zeno Debast afgelopen zomer voor de nodige miljoenen aan Sporting CP, voorts werden geen grote uitgaande transfers gerealiseerd. Maar daar kan in de komende mercato's verandering in komen. Zo kan Mario Stroeykens wel eens het volgende jeugdproduct worden dat een pak geld oplevert.

De inmiddels 20-jarige aanvaller/middenvelder stond bij de jeugd van Paars-Wit al te boek als een uitzonderlijk talent. Zijn debuut bij de A-ploeg liet dan ook niet lang op zich wachten. Onder toenmalig coach Vincent Kompany maakte Stroeykens al op zestienjarige zijn eerste minuten bij de grote jongens.

LEES OOK: Verrassende move bij Anderlecht: twee grote 'slachtoffers'

Van talent tot steunpilaar

Vervolgens bleef hij evenwel schipperen tussen de eerste ploeg en de RSCA Futures. Ondertussen werd zijn contract wel verlengd tot medio 2026. In het vorige seizoen maakte Stroeykens definitief de overstap naar de A-kern. In totaal maakte het jeugdproduct in een 40-tal wedstrijden zijn opwachting.

Hoewel hij bij momenten flitsen van zijn onmiskenbare kwaliteiten liet zien, lukte het Stroeykens evenwel niet om een dragende speler te zijn voor de ploeg. Daar is inmiddels verandering in gekomen. In de huidige jaargang is de Belgische jeugd-international immers uitgegroeid tot één van de absolute smaakmakers.

Toptransfer onvermijdelijk

Indien Stroeykens deze progressie kan verder zetten en zijn statistieken nog wat verder kan opkrikken, bestaat er geen twijfel over dat hij op termijn een fraaie transfer zal maken. Indien zijn huidige contract niet verlengd wordt, is RSCA zelfs genoodzaakt om hem ten laatste volgende zomer te laten gaan.

Aan interesse alvast geen gebrek. Zo zullen zijn prestaties, niet in het minst op Europees niveau, ongetwijfeld opgemerkt zijn door verschillende scouts. De eerste gegadigde lijkt zelfs bekend. Zo meldt Jeunes Footeux dat Stroeykens inmiddels op de radar is verschenen bij Olympique Marseille.

Eerste poging in januari?

De huidige nummer drie uit de Ligue 1, die onder coach Roberto De Zerbi aantrekkelijk voetbal levert, maakte door een zware blessure een vroegtijdig einde aan de huurbeurt van Valentin Carboni. Daarnaast zou Amine Harrit verkocht worden. Om dat verlies op te vangen zou men een nieuwe aanvallende middenvelder willen aantrekken en daarbij is het vizier dus op Stroeykens gericht. L'OM zou zelfs in januari al een poging kunnen ondernemen om de andere geïnteresseerden te snel af te zijn. De strijd lijkt dus stilaan los te barsten.

Stroeykens is momenteel de beste veldspeler bij Anderlecht ...

Meest recent

Bruno onder vuur: Vandenbempt oordeelt over ontslag

RSC Anderlecht kende een dramatische zondag. Ze verloren met 4-0 van AA Gent, al had het ook ...

6
6
Euvrard onder druk bij Standard: "Dat is aan Wilmots"

Standard verloor na een degelijke prestatie met 2-1 op het veld van KRC Genk. De Rouches boekten zo ...

21
21
Jambon beleeft zijn Clasico-droom: "Uitnodiging kwam van hem"

Jan Jambon (N-VA) heeft zondagavond een voetbalavond beleefd die hij niet snel zal vergeten. De ...

17
17
Hoe Van Gucht met roddels omgaat? "Kijk naar mijn bankrekening"

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

22
22
Bruno doet opvallende bekentenis na afgang Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt de volle laag na de 4-0 tegen AA Gent. Dat valt ergens te begrijpen, maar er ...

236
236
De Meyer ziet twéé absolute klasbakken bij Club Brugge

STVV speelde een correcte partij op het veld van Club Brugge. Ze verloren met 3-2 in het Jan ...

130
130
Uitslag AA Gent-Anderlecht "ongelooflijk oneerlijk"

AA Gent won met 4-0 van RSC Anderlecht. Toch had het helemaal anders kunnen en misschien wel moeten ...

223
223
Thorgan Hazard beleeft eindelijk grote ommekeer bij Lens

Thorgan Hazard heeft eindelijk weer reden tot lachen bij Lens. De 33-jarige Belg kende een bijzonder ...

42
42
'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Vitor Bruno'

RSC Anderlecht zit in zijn eerste crisis van het seizoen na de 4-0-nederlaag tegen AA Gent. Dat ...

756
756
Bloedstollende strijd om Ballon d'Or: dé top 5 volgens VN

Maandagavond wordt in Londen de 70ste editie van de Ballon d'Or-uitgereikt. En is nu al de ...

102
102
Euvrard na 0 op 12: "Neem hem niets kwalijk"

Standard heeft grote zorgen. De Rouches verloren op het veld van KRC Genk en blijven zo achter met ...

63
63
‘United neemt drastisch besluit na Lammens-blunder’

Senne Lammens ging zondag opnieuw in de fout. Bij de derde goal van Bournemouth kwam hij te laat uit ...

96
96
KRC Genk wint, maar overtuigt niet: "Alles zat mee"

KRC Genk won met 2-1 van Standard. Een zege die deugd deed bij de Limburgers, die het tegen een ...

121
121
Revelatie in JPL: "Zien waar we uitkomen"

Lommel SK blijft het goed doen in de Jupiler Pro League. De Limburgers pakten in het absolute slot ...

50
50
Aanwinst Club Brugge: "Gaat met de week beter voor mij"

Club Brugge blijft uitstekend voor de dag komen. Een 24 op 27 in de competitie, door in de Croky Cup ...

422
422
Mannaert en Mignolet aan zet: ruwe diamant aan boord houden

Vincent Mannaert en Simon Mignolet moeten de komende weken en maanden toch stevig gaan inzetten op ...

85
85
Hubert meldt domper: Union lange tijd zonder smaakmaker

Union blijft netjes genesteld in het spoor van leider AA Gent en Club Brugge, met een achterstand ...

136
136
AA Gent titelkandidaat? Dit zegt De Mil erover

AA Gent heeft zondag een stevig statement gemaakt door Anderlecht met 4-0 te kloppen. Daardoor ...

188
188
Clasico is voor Real: Mbappé blaast titelstrijd weer open

Alle ogen waren in Spanje zondagavond gericht op de Clasico tussen FC Barcelona en Real Madrid. Die ...

77
77
Ruzie na Club-STVV: Gumienny velt oordeel over rode kaart

STVV stuntte donderdag nog in de Conference League op het veld van FC Midtjylland, maar kon zondag ...

393
393
Biancone geeft ploegmaats stevige veeg uit de pan

Wie had gedacht dat Anderlecht weer vertrokken zou zijn na de overwinning van donderdag in Polen, ...

200
200
Trainerswissel op komst bij Cercle Brugge?

Na negen speeldagen staat de teller voorlopig op één ontslagen trainer in de Jupiler ...

309
309
Coosemans verbaast: "Hij is de beste sinds Kompany"

Anderlecht leek donderdag met een zege tegen Jagiellonia in de Europa League de sluimerende crisis ...

246
246
Patro komt met schrik vrij: net geen remontada Club Luik

In de slotwedstrijd van de achtste speeldag in de Challenger Pro League kregen we bijna nog een ...

35
35
Union recht de rug en voorkomt blamage tegen Cercle

Union is erin geslaagd om na het punteverlies tegen OHL van twee weken geleden opnieuw met de zege ...

52
52

Meer sportnieuws