Anderlecht heeft 'man van 20 miljoen': "Wordt een grote speler"

867 stemmen
Anderlecht heeft 'man van 20 miljoen':

Bij RSC Anderlecht hebben ze een goed evenwicht tussen jong talent en ervaren spelers. Dé grote uitblinker, naast Colin Coosemans, is dit seizoen Mario Stroeykens. Hij neemt Paars-Wit bij de hand. Hij krijgt lof van twee personen in de podcast Tof Sport.

LEES OOK: ‘Anderlecht slaat grote slag met recordaankoop uit de MLS’

Stroeykens maakt indruk

Stroeykens brak vorig jaar helemaal door onder Brian Riemer en dit jaar zet hij de volgende stap. Hij is dé spelbepaler geworden bij Paars-Wit. Roept iemand nog om Dennis Praet? Met 2 goals en 5 assists in 14 matchen is hij zeer bepalend. 

Bertrand Crasson is onder de indruk. "Stroeykens is zeer goed bezig. Hij is fysiek sterk, maar neemt de ploeg ook bij de hand als een echte patron. Tegen Sociedad en Standard was hij heel goed. Het is een goede speler, maar het gaat een grote speler worden", zegt Crasson. 

Laatste seizoen bij RSCA

Journalist Xavier Thirion is ook gecharmeerd. "Stroeykens maakt ook op mij indruk. Ook vanwege zijn persoonlijkheid. Hoe hij na de match sprak over de supporters die zich hadden misdragen en dat veroordeelde, dat is bijzonder knap voor zo een jonge ‘ket’."

Stroeykens is aan zijn laatste seizoen bezig in het Lotto Park. De 20-jarige aanvallende middenvelder, die al 107 matchen speelde voor Anderlecht, lokt steeds meer interesse van buitenlandse clubs. Het is de bedoeling om hem komende zomer ten gelde te maken. Stroeykens ligt nog tot medio 2026 onder contract en moet meer dan 20 miljoen euro opleveren.

Lees ook:

 

Hoeveel gaat Stroeykens opleveren?

Meest recent

Jan Mulder haalt hakbijl boven na WK-finale: "Eén en al..."

De WK finale tussen Spanje en Argentinië leverde de wereldkampioen op, maar niet iedereen ...

22
22
Vandenbempt onthult schokkende reden achter ontslag Garcia

Het vertrek van Rudi Garcia als bondscoach kwam voor veel supporters als een verrassing, maar achter ...

136
136
Imke Courtois krijgt storm van kritiek op WK-elftal

Het WK mag dan voorbij zijn, de discussies zijn dat allerminst. Analiste Imke Courtois stelde haar ...

86
86
Charles De Ketelaere versiert de 'transfer' van zijn leven

Charles De Ketelaere kende een WK van uitersten. De speler van Atalanta kreeg aanvankelijk veel ...

176
176
OFFICIEEL: Club Brugge neemt afscheid van groot talent

Er komt opnieuw beweging op de transfermarkt. Een speler die de voorbije seizoenen geregeld zijn ...

198
198
‘Anderlecht slaat grote slag met recordaankoop uit de MLS’

Anderlecht mikt hoog op de transfermarkt. Paars-wit heeft zijn oog laten vallen op een Argentijn ...

666
666
'Genk verlegt grenzen: details recordtransfer bekend'

Het zijn bijzonder drukke dagen voor Dimitri de Condé, die momenteel ongetwijfeld overuren ...

230
230
Haroun houdt adem in: sterkhouder Antwerp valt uit

Nu de overname eindelijk rond is, breekt er een nieuw tijdperk aan bij Antwerp. Hoewel er nog steeds ...

127
127
'Club Brugge vreest leegloop: Seys & Forbs richting exit?'

Club Brugge haalde tot dusver al drie nieuwkomers in huis, maar als het van Ivan Leko afhangt kan ...

550
550
Nieuwe bondscoach Rode Duivels: grote namen op tafel

Het tijdperk van Rudi Garcia zit erop, en dus moeten de Rode Duivels op zoek naar een nieuwe ...

1058
1058
'Done deal: Club Brugge vangt jackpot voor goudhaantje'

Een tweetal weken voor de Supercup tegen Union lijkt Club Brugge een versnelling hoger te schakelen ...

413
413
'Anderlecht kan nog énorme som verdienen aan De Cat'

Nathan De Cat verliet RSC Anderlecht voor 20 miljoen euro. Hoffenheim wist hem te overtuigen, wat ...

369
369
Hoe Westerlo in drie jaar tijd nieuwe norm vastlegde

KVC Westerlo verkocht deze zomer al voor ongeveer 27 miljoen euro, maar de verwachting is dat dit ...

122
122
KRC Genk zet (titel)ambities kracht bij met twee statements

KRC Genk was dé grote teleurstelling van vorig seizoen in de Jupiler Pro League. Geen top ...

417
417
De Cat weg? Anderlecht vist nieuwe parel op

RSC Anderlecht heeft met Neerpede een goudmijn in handen. Eentje die blijft opleveren. Nathan De Cat ...

550
550
'Strijd om Karetsas barst los: Genk verhoogt prijskaartje'

Het belooft een historische zomer te worden voor KRC Genk, dat op het punt staat om zijn eigen ...

353
353
Europese loting: RSCA, Union & Gent kennen tegenstanders

Nu het WK helemaal achter de rug is, kan de blik opnieuw op het clubvoetbal worden gericht. Een ...

513
513
'Mannaert hakt knoop door: opvolger Garcia al bekend?'

Daags na de WK-finale is het doek officieel gevallen voor Rudi Garcia, die zopas "in onderling ...

692
692
Officieel: einde verhaal voor Garcia bij Rode Duivels

De kogel is door de kerk: het aflopend contract van Rudi Garcia als bondscoach van de Rode Duivels ...

650
650
'Leko klopt op tafel: code rood bij Club Brugge'

Het succes dreigt deze zomer weer zijn tol te eisen bij Club Brugge, waar tal van sterkhouders op ...

838
838
Voormalig Rode Duivel getroffen door dubbele tragedie

Soms slaat het noodlot twee keer toe in amper enkele dagen tijd. Ex Rode Duivel Philippe Vande Walle ...

103
103
'Club in blijde verwachting: Tzolis-tijdslijn bekend'

Bij Club Brugge hebben ze geduld moeten oefenen, maar nu kunnen ze eindelijk hun transfers beginnen ...

300
300
Anderlecht kent volgende opdracht in Europa League

Voor Anderlecht begint het seizoen al deze week, want donderdag moeten ze al aan de bak in de tweede ...

370
370
'Opmerkelijke transferwending rond De Bruyne'

Nu het WK ten einde is, kan de internationale transfermarkt eindelijk helemaal op gang komen. Dat ...

1240
1240
Straffe Rodri schaart zich in historisch kwartet

Het WK kende zondagavond zijn apotheose met de finale tussen Spanje en Argentinië, waarbij La ...

61
61

Meer sportnieuws