Anderlecht heeft 'man van 20 miljoen': "Wordt een grote speler"

door
Anderlecht heeft 'man van 20 miljoen':

Bij RSC Anderlecht hebben ze een goed evenwicht tussen jong talent en ervaren spelers. Dé grote uitblinker, naast Colin Coosemans, is dit seizoen Mario Stroeykens. Hij neemt Paars-Wit bij de hand. Hij krijgt lof van twee personen in de podcast Tof Sport.

LEES OOK: Bertaccini looft RSCA'er: "Beste met wie ik ooit speelde"

Stroeykens maakt indruk

Stroeykens brak vorig jaar helemaal door onder Brian Riemer en dit jaar zet hij de volgende stap. Hij is dé spelbepaler geworden bij Paars-Wit. Roept iemand nog om Dennis Praet? Met 2 goals en 5 assists in 14 matchen is hij zeer bepalend. 

Bertrand Crasson is onder de indruk. "Stroeykens is zeer goed bezig. Hij is fysiek sterk, maar neemt de ploeg ook bij de hand als een echte patron. Tegen Sociedad en Standard was hij heel goed. Het is een goede speler, maar het gaat een grote speler worden", zegt Crasson. 

Laatste seizoen bij RSCA

Journalist Xavier Thirion is ook gecharmeerd. "Stroeykens maakt ook op mij indruk. Ook vanwege zijn persoonlijkheid. Hoe hij na de match sprak over de supporters die zich hadden misdragen en dat veroordeelde, dat is bijzonder knap voor zo een jonge ‘ket’."

Stroeykens is aan zijn laatste seizoen bezig in het Lotto Park. De 20-jarige aanvallende middenvelder, die al 107 matchen speelde voor Anderlecht, lokt steeds meer interesse van buitenlandse clubs. Het is de bedoeling om hem komende zomer ten gelde te maken. Stroeykens ligt nog tot medio 2026 onder contract en moet meer dan 20 miljoen euro opleveren.

Lees ook:

 

Hoeveel gaat Stroeykens opleveren?

Meest recent

Belgisch talent weg bij PSV? "Dan bekijken we de opties"

Met Johan Bakayoko liet PSV afgelopen zomer zijn Belgische goudhaantje vertrekken, maar er staan nog ...

13
13
Trainerswissel bij Antwerp? Janssen spreekt klare taal

De Bosuil slaakte zaterdagavond een collectieve zucht van opluchting, want eindelijk slaagde Antwerp ...

58
58
Scorende Saelemaekers baalt, pijnlijke avond Pocognoli

Het is zaterdag geen fijne avond geworden voor de Belgen die aan de slag waren in de grote ...

28
28
Rode kaart helpt Antwerp eindelijk aan broodnodige zege

Antwerp is er eindelijk nog eens in geslaagd om een wedstrijd te winnen. Voor de eerste keer sinds ...

41
41
Gooit Mika Godts zijn eigen ruiten in bij Rode Duivels?

De voorbije dagen werden de selecties bekend gemaakt van de Rode Duivels en Jonge Duivels. ...

89
89
Kortrijk loopt in op Beveren, Club NXT verliest wéér

Zaterdagavond werden in de Challenger Pro League nog drie wedstrijden afgewerkt. KV Kortrijk is erin ...

59
59
Harde woorden bij Westerlo: "Dringend voor de spiegel staan"

Het draait de laatste weken plots vierkant bij Westerlo. Het sneuvelde in de beker meteen tegen ...

37
37
'Fabregas hoopt op transferbom bij Club Brugge'

Bij Club Brugge lieten ze vorige zomer al een pak sterkhouders vertrekken, maar ook in de komende ...

239
239
Hoogspanning op Bosuil: fans halen keihard uit naar bestuur

Antwerp zakte de voorbije weken weg in een diepe crisis. Het staat momenteel zelfs pas voorlaatste ...

108
108
Deschacht trekt conclusie: "Die spelers mist Anderlecht"

Zondag is het in de Jupiler Pro League vooral uitkijken naar de klassieker tussen Club Brugge en ...

77
77
Ultieme gelijkmaker verpest glansrol voor Trossard

Arsenal heeft zaterdag voor de derde keer dit seizoen punten laten liggen in de Premier League. Het ...

19
19
Charleroi herpakt zich en duwt Westerlo dieper in moeras

Charleroi heeft zich weer herpakt na de nederlaag in de Waalse derby. De Zebra's haalden het met 2-0 ...

8
8
Garcia onverbiddelijk: einde verhaal voor Rode Duivel

Rudi Garcia houdt van stabiliteit in zijn selectie. Ondanks de vele geblesseerden bij de Rode ...

242
242
Hayen speelt open kaart: sterkhouder out bij Club Brugge?

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de fraaie stunt tegen FC Barcelona, want zondag ...

673
673
Van Gucht zwaar aangepakt: "Narcist met groot ego!"

Andermaal staat Ruben Van Gucht in de belangstelling, dit keer niet om zijn werk bij televisie of ...

533
533
Rookgordijn in Anderlecht: Coucke herovert de macht

Zondag zijn alle ogen op de klassieker tussen RSC Anderlecht en Club Brugge. Een deel van de ...

321
321
'Belgisch voetbal weldra terug op Telenet & Proximus?'

Er is de afgelopen weken en maanden reeds heel wat inkt gevloeid over de uitzendingen van het ...

1655
1655
Mazzu raast door en pakt ook de scalp van Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League moest Cercle Brugge het namiddag opnemen tegen OH Leuven. Voor de twee toch ...

62
62
'Hasi houdt adem in: Anderlecht langer zonder De Cat?'

In een uitverkocht Lotto Park krijgt RSC Anderlecht zondag Club Brugge over de vloer. Met ...

215
215
Kompany vermijdt verlies, monsterzege voor Leverkusen

In de Bundesliga hoopte Vincent Kompany met Bayern München de zeventiende zege op rij te ...

68
68
'Leegloop bij KRC Genk: lieveling Fink richting exit?'

De topmatchen volgen elkaar snel op voor KRC Genk, dat een paar dagen na de stunt in Braga alweer op ...

389
389
Donkere wolken boven Bosuil: Antwerp-fans luiden alarmbel

De zenuwen staan strakgespannen op de Bosuil voor het bezoek van La Louvière, stilaan zowaar ...

206
206
'5 voor 12 in Anderlecht: dagen Renard zijn geteld'

De topper tegen Club Brugge luidt een nieuw tijdperk in bij RSC Anderlecht, waar kersvers voorzitter ...

328
328
Fink velt hard verdict: sterkhouder KRC Genk buitenspel

KRC Genk zorgde donderdag voor een regelrechte stunt door in Braga, tot dan ongenaakbaar in de ...

345
345
Bertaccini looft RSCA'er: "Beste met wie ik ooit speelde"

RSC Anderlecht is bezig aan een matig seizoen. Tegen Club Brugge krijgen Besnik Hasi & co een ...

190
190

Meer sportnieuws