Grote gelijk van Fredberg: Anderlecht heeft nieuwe patron

558
Grote gelijk van Fredberg: Anderlecht heeft nieuwe patron

Jesper Fredberg besloot om afgelopen zomer (logischerwijs) Dennis Praet niet te halen. De CEO Sports van RSC Anderlecht besloot om spelers zoals Mario Stroeykens niet te blokkeren. Hij is uitstekend begonnen aan het seizoen en lijkt dé draaischijf te worden van de Belgische recordkampioen.

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Stroeykens neemt Anderlecht bij de hand

Er was na enkele speeldagen wat frustratie bij sommige fans dat Stroeykens een aantal keren op de bank startte onder Brian Riemer. Maar wie wat diepgaander kijkt, ziet dat Brian Riemer hem steevast gebruikte in de belangrijke matchen: tegen Dinamo Minsk (twee keer), Royal Antwerp FC, Union SG en KRC Genk startte hij in de basis. Stroeykens was bij Riemer één van de eerste spelers op het wedstrijdblad als er topmatchen aankwamen. Dat hij bijvoorbeeld tegen Westerlo op de bank zat, was niet onlogisch. Hij speelde enkele dagen voordien nog 90 minuten in Kazachstan.

Riemer hoopte dat hij Stroeykens niet nodig had om te winnen van Westerlo, maar dat was dus verkeerd gedacht. Zijn invalbeurt was toen indrukwekkend. Hij toonde zich als valse negen en opereerde daar als dé draaischijf van de ploeg. Het was straf om te zien welke impact hij daar meteen had. Fysiek sterk, snelheid, goede voetjes op de korte ruimte, loopvermogen, diepgang … Een zeer interessante speler.

Dat Stroeykens deze evolutie doormaakt, verbaast ons allerminst. In februari vergeleken we hem al met Pär Zetterberg inzake het afschermen van de bal. Stroeykens kan als geen ander zijn ‘achterwerk’ zetten en de bal ongrijpbaar maken. Zetterberg had dat vroeger ook en was zeker niet de grootste speler. Stroeykens en Zetterberg staan/stonden echter héél stevig op hun benen. Al was Zetterberg nog meer die echt pure spelverdeler dan de jonge Belg.

Geen Praet door Stroeykens

'Zet’ zag onlangs tegen KRC Genk dat Stroeykens, na een moeilijke eerste helft, Anderlecht bij de hand nam in de tweede periode. ‘Super Mario’ ontwikkelt zich zeer goed en hij was ook goed tegen Charleroi, Ferencvaros en afgelopen donderdag tegen Real Sociedad. Hij is iemand die in moeilijke momenten boven het maaiveld uitsteekt en daarin herken je goede/grote talenten. Het was eerder zo al bij jongens als Bart Verbruggen en Zeno Debast.

Stroeykens is de volgende die een stap voorwaarts gaat zetten. De middenvelder is dé hoofdreden waarom Praet niet terugkeerde naar het Lotto Park. Logisch, want Fredberg wilde zijn ontwikkeling niet blokkeren. Enkel voor een speler als Christian Eriksen, een speler van uitzonderlijke klasse voor de Jupiler Pro League, was de club bereid om een inspanning te doen voor een aanvallend ingestelde middenvelder.

De Belgische belofteninternational ontplooit zich dus steeds meer tot dé draaischijf van dit Anderlecht. Hij heeft ook heel veel baat bij de komst van Leander Dendoncker. Die zorgt voor extra duelkracht (wat nodig was op het middenveld), diepgang en voetballend vermogen, waardoor Stroeykens hoger kan worden aangespeeld. De teller staat nu op 2 goals en 4 assists in 13 duels. Twee keer dubbele cijfers halen moet dit seizoen het doel zijn voor hem. 

De 20-jarige Stroeykens zette onder Riemer enorme stappen voorwaarts en trekt die lijn door onder Hubert. We weten dat hij al door heel wat Europese clubs wordt gevolgd en de fans van Anderlecht kunnen nog maar best genieten. De Neerpede-boy is immers de volgende die op termijn de kassa gaat vullen. Dat is een zekerheid en wellicht gebeurt dat al in de zomer van 2025.

CR

Gaat Stroeykens minstens 10 assists en 10 goals halen?

Meest recent

'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

0
0
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

21
21
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

27
27
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

15
15
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

59
59
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

20
20
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

108
108
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

331
331
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

35
35
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

335
335
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

146
146
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

176
176
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

462
462
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

151
151
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

156
156
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

680
680
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

176
176
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

108
108
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

144
144
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

37
37
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

85
85
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

348
348
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

50
50
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

62
62
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

25
25

Meer sportnieuws