Grote gelijk van Fredberg: Anderlecht heeft nieuwe patron

558
Grote gelijk van Fredberg: Anderlecht heeft nieuwe patron

Jesper Fredberg besloot om afgelopen zomer (logischerwijs) Dennis Praet niet te halen. De CEO Sports van RSC Anderlecht besloot om spelers zoals Mario Stroeykens niet te blokkeren. Hij is uitstekend begonnen aan het seizoen en lijkt dé draaischijf te worden van de Belgische recordkampioen.

LEES OOK: Hoefkens heeft ex-speler van Anderlecht helemaal beet

Stroeykens neemt Anderlecht bij de hand

Er was na enkele speeldagen wat frustratie bij sommige fans dat Stroeykens een aantal keren op de bank startte onder Brian Riemer. Maar wie wat diepgaander kijkt, ziet dat Brian Riemer hem steevast gebruikte in de belangrijke matchen: tegen Dinamo Minsk (twee keer), Royal Antwerp FC, Union SG en KRC Genk startte hij in de basis. Stroeykens was bij Riemer één van de eerste spelers op het wedstrijdblad als er topmatchen aankwamen. Dat hij bijvoorbeeld tegen Westerlo op de bank zat, was niet onlogisch. Hij speelde enkele dagen voordien nog 90 minuten in Kazachstan.

Riemer hoopte dat hij Stroeykens niet nodig had om te winnen van Westerlo, maar dat was dus verkeerd gedacht. Zijn invalbeurt was toen indrukwekkend. Hij toonde zich als valse negen en opereerde daar als dé draaischijf van de ploeg. Het was straf om te zien welke impact hij daar meteen had. Fysiek sterk, snelheid, goede voetjes op de korte ruimte, loopvermogen, diepgang … Een zeer interessante speler.

Dat Stroeykens deze evolutie doormaakt, verbaast ons allerminst. In februari vergeleken we hem al met Pär Zetterberg inzake het afschermen van de bal. Stroeykens kan als geen ander zijn ‘achterwerk’ zetten en de bal ongrijpbaar maken. Zetterberg had dat vroeger ook en was zeker niet de grootste speler. Stroeykens en Zetterberg staan/stonden echter héél stevig op hun benen. Al was Zetterberg nog meer die echt pure spelverdeler dan de jonge Belg.

Geen Praet door Stroeykens

'Zet’ zag onlangs tegen KRC Genk dat Stroeykens, na een moeilijke eerste helft, Anderlecht bij de hand nam in de tweede periode. ‘Super Mario’ ontwikkelt zich zeer goed en hij was ook goed tegen Charleroi, Ferencvaros en afgelopen donderdag tegen Real Sociedad. Hij is iemand die in moeilijke momenten boven het maaiveld uitsteekt en daarin herken je goede/grote talenten. Het was eerder zo al bij jongens als Bart Verbruggen en Zeno Debast.

Stroeykens is de volgende die een stap voorwaarts gaat zetten. De middenvelder is dé hoofdreden waarom Praet niet terugkeerde naar het Lotto Park. Logisch, want Fredberg wilde zijn ontwikkeling niet blokkeren. Enkel voor een speler als Christian Eriksen, een speler van uitzonderlijke klasse voor de Jupiler Pro League, was de club bereid om een inspanning te doen voor een aanvallend ingestelde middenvelder.

De Belgische belofteninternational ontplooit zich dus steeds meer tot dé draaischijf van dit Anderlecht. Hij heeft ook heel veel baat bij de komst van Leander Dendoncker. Die zorgt voor extra duelkracht (wat nodig was op het middenveld), diepgang en voetballend vermogen, waardoor Stroeykens hoger kan worden aangespeeld. De teller staat nu op 2 goals en 4 assists in 13 duels. Twee keer dubbele cijfers halen moet dit seizoen het doel zijn voor hem. 

De 20-jarige Stroeykens zette onder Riemer enorme stappen voorwaarts en trekt die lijn door onder Hubert. We weten dat hij al door heel wat Europese clubs wordt gevolgd en de fans van Anderlecht kunnen nog maar best genieten. De Neerpede-boy is immers de volgende die op termijn de kassa gaat vullen. Dat is een zekerheid en wellicht gebeurt dat al in de zomer van 2025.

CR

Gaat Stroeykens minstens 10 assists en 10 goals halen?

Meest recent

STVV niet klaar: De Meyer kondigt transfers aan op Stayen

STVV heeft er met Kota Takai een opvallende versterking bij. De 21-jarige centrale verdediger wordt ...

0
0
Hoefkens heeft ex-speler van Anderlecht helemaal beet

NAC Breda heeft zich op de valreep nog weten te versterken met een oude bekende van het Belgische ...

6
6
'Club Brugge haalt achtste nieuwkomer voor NXT'

Club Brugge staat volgens Colombiaanse media op het punt om alweer een achtste nieuwkomer te halen ...

97
97
Verhuurde spelers: debutant in Serie A, spits scoort

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

21
21
'Vier Rode Duivels bij grootste verliezers Deadline Day'

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

82
82
'Ultieme putsch Anderlecht: drie versterkingen voor deadline'

RSC Anderlecht wil in het slot van de zomerse transferperiode nog een dubbele slag slaan. Zo werken ...

585
585
Coucke wordt wild: Anderlechtbaas slaat nieuwe weg in

Marc Coucke heeft als ondernemer al vaker bewezen dat hij zijn blik graag ver buiten de klassieke ...

77
77
Julie Vanloo deelt heel aangrijpend nieuws met Club-fans

Julie Vanloo staat voor een bijzonder emotionele periode. De Belgian Cat maakt zich op voor een ...

34
34
Deadline-domper Vermeeren: buitenkansje voor Club Brugge?

Sinds dinsdagnacht is de transfermarkt in de grote Europese competities gesloten. Een aantal spelers ...

479
479
Antwerp handelt met Barça: financiële details bekend

Antwerp FC heeft op de valreep nog een extra aanwinst in huis gehaald. Zo werd de defensie van de ...

188
188
Last-minute drukte Anderlecht: verrassing Stroeykens/Bertaccini?

Donderdagavond sluit de zomerse transferperiode ook in België zijn deuren. Voor verschillende ...

949
949
‘Club Brugge slaat toe: Europese killer voor 8 miljoen’

Club Brugge was de voorbije weken druk in de weer op de mercato. Blauw-zwart bereidde naar verluidt ...

696
696
RSCA-aanwinst valt van voetstuk: "Té positief over die sjarel"

RSC Anderlecht kreeg zondag een stevige reality-check. In de eerste grote test van het seizoen, ...

617
617
Deadline Deals: ultieme climax Fofana-soap; City verbreekt record

De transferperiode in de grote Europese voetballanden zit erop. Vlak voor het verstrijken van de ...

113
113
Club speelt met vuur: vrees voor grove transferblunder

Na de Champions League-loting was voorzitter Bart Verhaeghe formeel. Zo verklaarde hij dat Club ...

976
976
Union kondigt nog late vertrekker aan

Union heeft er al een zeer drukke transferzomer opzitten. Aan inkomende zijde lijkt het huiswerk er ...

89
89
Charleroi shopt in Premier League, STVV haalt nog WK-ganger

Charleroi is voorlopig dé verrassing van het seizoensbegin in de Jupiler Pro League. De ...

44
44
'Transfersoap Fofana eindelijk voorbij: transfersom bekend'

Er ontspon zich deze zomer een heuse transfersoap rond Malick Fofana. Ondanks een seizoen dat ...

84
84
Ordoñez doet boekje open over gemiste transfer en blessure

Bij Club Brugge lijken ze behoudens grote verrassingen klaar te zijn met hun mercato. Het zag deze ...

187
187
Genk slijt overbodige pion, Antwerp shopt bij Barça

In ons land is de transfermarkt in principe nog enkele dagen open, maar toch ronden ook heel wat ...

131
131
Toptransfer voor David, Man City haalt nog een winger

In de grote competities worden op de valreep nog heel wat transfers afgesloten, waarbij ook de ...

89
89
'Sibierski tovert nog verrassende middenvelder uit hoed'

Het is nog een bijzonder druk einde van de transferperiode voor Anderlecht. Dat wist dinsdag met ...

761
761
'Fofana maakt keuze na bizarre transfersituatie'

Het werd voor Malick Fofana nog een zeer drukke deadline day, want de flankaanvaller staat op het ...

117
117
Stassin heeft op de valreep knaltransfer nog beet

In vele landen sluit de transfermarkt dinsdagavond zijn deuren en dus worden er op de valreep nog ...

91
91
Peter Vandenbempt's onthulling slaat in als een bom

Peter Vandenbempt kennen we vandaag als één van de vertrouwde stemmen van het ...

203
203

Meer sportnieuws