Grote gelijk van Fredberg: Anderlecht heeft nieuwe patron

door
Grote gelijk van Fredberg: Anderlecht heeft nieuwe patron

Jesper Fredberg besloot om afgelopen zomer (logischerwijs) Dennis Praet niet te halen. De CEO Sports van RSC Anderlecht besloot om spelers zoals Mario Stroeykens niet te blokkeren. Hij is uitstekend begonnen aan het seizoen en lijkt dé draaischijf te worden van de Belgische recordkampioen.

LEES OOK: Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Stroeykens neemt Anderlecht bij de hand

Er was na enkele speeldagen wat frustratie bij sommige fans dat Stroeykens een aantal keren op de bank startte onder Brian Riemer. Maar wie wat diepgaander kijkt, ziet dat Brian Riemer hem steevast gebruikte in de belangrijke matchen: tegen Dinamo Minsk (twee keer), Royal Antwerp FC, Union SG en KRC Genk startte hij in de basis. Stroeykens was bij Riemer één van de eerste spelers op het wedstrijdblad als er topmatchen aankwamen. Dat hij bijvoorbeeld tegen Westerlo op de bank zat, was niet onlogisch. Hij speelde enkele dagen voordien nog 90 minuten in Kazachstan.

Riemer hoopte dat hij Stroeykens niet nodig had om te winnen van Westerlo, maar dat was dus verkeerd gedacht. Zijn invalbeurt was toen indrukwekkend. Hij toonde zich als valse negen en opereerde daar als dé draaischijf van de ploeg. Het was straf om te zien welke impact hij daar meteen had. Fysiek sterk, snelheid, goede voetjes op de korte ruimte, loopvermogen, diepgang … Een zeer interessante speler.

Dat Stroeykens deze evolutie doormaakt, verbaast ons allerminst. In februari vergeleken we hem al met Pär Zetterberg inzake het afschermen van de bal. Stroeykens kan als geen ander zijn ‘achterwerk’ zetten en de bal ongrijpbaar maken. Zetterberg had dat vroeger ook en was zeker niet de grootste speler. Stroeykens en Zetterberg staan/stonden echter héél stevig op hun benen. Al was Zetterberg nog meer die echt pure spelverdeler dan de jonge Belg.

Geen Praet door Stroeykens

'Zet’ zag onlangs tegen KRC Genk dat Stroeykens, na een moeilijke eerste helft, Anderlecht bij de hand nam in de tweede periode. ‘Super Mario’ ontwikkelt zich zeer goed en hij was ook goed tegen Charleroi, Ferencvaros en afgelopen donderdag tegen Real Sociedad. Hij is iemand die in moeilijke momenten boven het maaiveld uitsteekt en daarin herken je goede/grote talenten. Het was eerder zo al bij jongens als Bart Verbruggen en Zeno Debast.

Stroeykens is de volgende die een stap voorwaarts gaat zetten. De middenvelder is dé hoofdreden waarom Praet niet terugkeerde naar het Lotto Park. Logisch, want Fredberg wilde zijn ontwikkeling niet blokkeren. Enkel voor een speler als Christian Eriksen, een speler van uitzonderlijke klasse voor de Jupiler Pro League, was de club bereid om een inspanning te doen voor een aanvallend ingestelde middenvelder.

De Belgische belofteninternational ontplooit zich dus steeds meer tot dé draaischijf van dit Anderlecht. Hij heeft ook heel veel baat bij de komst van Leander Dendoncker. Die zorgt voor extra duelkracht (wat nodig was op het middenveld), diepgang en voetballend vermogen, waardoor Stroeykens hoger kan worden aangespeeld. De teller staat nu op 2 goals en 4 assists in 13 duels. Twee keer dubbele cijfers halen moet dit seizoen het doel zijn voor hem. 

De 20-jarige Stroeykens zette onder Riemer enorme stappen voorwaarts en trekt die lijn door onder Hubert. We weten dat hij al door heel wat Europese clubs wordt gevolgd en de fans van Anderlecht kunnen nog maar best genieten. De Neerpede-boy is immers de volgende die op termijn de kassa gaat vullen. Dat is een zekerheid en wellicht gebeurt dat al in de zomer van 2025.

CR

Gaat Stroeykens minstens 10 assists en 10 goals halen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

6
6
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

37
37
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

113
113
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

13
13
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

250
250
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

607
607
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

104
104
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

18
18
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

72
72
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

76
76
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

100
100
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

435
435
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

254
254
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

128
128
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

109
109
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

402
402
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

578
578
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

321
321
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

134
134
‘Pedofilieschandaal barst los: PL-club schorst sterspeler'

Een nieuw schandaal in Engeland staat op het punt te ontploffen. Op sociale media circuleerden plots ...

104
104
‘Castagne in zak en as: toekomstplannen op tafel’

Timothy Castagne is al jaren een vaste pion in de selectie van de Rode Duivels. Ook onder bondscoach ...

85
85
Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

KAA Gent incasseerde afgelopen speeldag een mokerslag van rechtstreekse concurrent KV Mechelen. De ...

152
152
Van Gucht onder vuur: fysieke klappen stapelen zich op

Ruben Van Gucht kreeg het recent zwaar te verduren, en dat op meer dan één vlak. Wat ...

32
32
Verhaeghe meldt groot nieuws over stadion Club Brugge

Eerder kwam Club Brugge met grootse plannen naar buiten voor het nieuwe Basecamp. Nu kwam Het ...

1464
1464
Spalletti doet Openda-bekentenis: "Dat is mijn fout"

Wanneer Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend maakt, is het maar de ...

86
86

Meer sportnieuws