Grote gelijk van Fredberg: Anderlecht heeft nieuwe patron

558
Grote gelijk van Fredberg: Anderlecht heeft nieuwe patron

Jesper Fredberg besloot om afgelopen zomer (logischerwijs) Dennis Praet niet te halen. De CEO Sports van RSC Anderlecht besloot om spelers zoals Mario Stroeykens niet te blokkeren. Hij is uitstekend begonnen aan het seizoen en lijkt dé draaischijf te worden van de Belgische recordkampioen.

LEES OOK: Deschacht geeft Anderlecht drie concrete transfertips

Stroeykens neemt Anderlecht bij de hand

Er was na enkele speeldagen wat frustratie bij sommige fans dat Stroeykens een aantal keren op de bank startte onder Brian Riemer. Maar wie wat diepgaander kijkt, ziet dat Brian Riemer hem steevast gebruikte in de belangrijke matchen: tegen Dinamo Minsk (twee keer), Royal Antwerp FC, Union SG en KRC Genk startte hij in de basis. Stroeykens was bij Riemer één van de eerste spelers op het wedstrijdblad als er topmatchen aankwamen. Dat hij bijvoorbeeld tegen Westerlo op de bank zat, was niet onlogisch. Hij speelde enkele dagen voordien nog 90 minuten in Kazachstan.

Riemer hoopte dat hij Stroeykens niet nodig had om te winnen van Westerlo, maar dat was dus verkeerd gedacht. Zijn invalbeurt was toen indrukwekkend. Hij toonde zich als valse negen en opereerde daar als dé draaischijf van de ploeg. Het was straf om te zien welke impact hij daar meteen had. Fysiek sterk, snelheid, goede voetjes op de korte ruimte, loopvermogen, diepgang … Een zeer interessante speler.

Dat Stroeykens deze evolutie doormaakt, verbaast ons allerminst. In februari vergeleken we hem al met Pär Zetterberg inzake het afschermen van de bal. Stroeykens kan als geen ander zijn ‘achterwerk’ zetten en de bal ongrijpbaar maken. Zetterberg had dat vroeger ook en was zeker niet de grootste speler. Stroeykens en Zetterberg staan/stonden echter héél stevig op hun benen. Al was Zetterberg nog meer die echt pure spelverdeler dan de jonge Belg.

Geen Praet door Stroeykens

'Zet’ zag onlangs tegen KRC Genk dat Stroeykens, na een moeilijke eerste helft, Anderlecht bij de hand nam in de tweede periode. ‘Super Mario’ ontwikkelt zich zeer goed en hij was ook goed tegen Charleroi, Ferencvaros en afgelopen donderdag tegen Real Sociedad. Hij is iemand die in moeilijke momenten boven het maaiveld uitsteekt en daarin herken je goede/grote talenten. Het was eerder zo al bij jongens als Bart Verbruggen en Zeno Debast.

Stroeykens is de volgende die een stap voorwaarts gaat zetten. De middenvelder is dé hoofdreden waarom Praet niet terugkeerde naar het Lotto Park. Logisch, want Fredberg wilde zijn ontwikkeling niet blokkeren. Enkel voor een speler als Christian Eriksen, een speler van uitzonderlijke klasse voor de Jupiler Pro League, was de club bereid om een inspanning te doen voor een aanvallend ingestelde middenvelder.

De Belgische belofteninternational ontplooit zich dus steeds meer tot dé draaischijf van dit Anderlecht. Hij heeft ook heel veel baat bij de komst van Leander Dendoncker. Die zorgt voor extra duelkracht (wat nodig was op het middenveld), diepgang en voetballend vermogen, waardoor Stroeykens hoger kan worden aangespeeld. De teller staat nu op 2 goals en 4 assists in 13 duels. Twee keer dubbele cijfers halen moet dit seizoen het doel zijn voor hem. 

De 20-jarige Stroeykens zette onder Riemer enorme stappen voorwaarts en trekt die lijn door onder Hubert. We weten dat hij al door heel wat Europese clubs wordt gevolgd en de fans van Anderlecht kunnen nog maar best genieten. De Neerpede-boy is immers de volgende die op termijn de kassa gaat vullen. Dat is een zekerheid en wellicht gebeurt dat al in de zomer van 2025.

CR

Gaat Stroeykens minstens 10 assists en 10 goals halen?

Meest recent

Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

14
14
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

28
28
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

11
11
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

132
132
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

63
63
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

47
47
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

130
130
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

202
202
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

159
159
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

93
93
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al de tiende speeldag op het programma. Het ideale ...

179
179
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

42
42
Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Tuur Dierckx speelt momenteel bij het Sporting Hasselt van Sam Kerkhofs en Rik Verheye, maar de ...

103
103
Transfermislukking Union op tafel: “Bormans zéér kwaad”

Union SG groeide zeer snel uit tot een Belgische topclub na de promotie. In 2020 had het echter ook ...

60
60
Ronaldo achterna: nieuw avontuur Courtois en Gerzig?

De streamingdiensten focussen zich meer en meer op de sportwereld en de grote figuren achter de ...

29
29
Lierse jubelt met ruwe diamant: “Ik wil naar JPL”

Lierse speelt momenteel in de Challenger Pro League. De Belgische traditieclub heeft de ambitie om ...

74
74
Bayern geeft Kompany-update: “Ernstig en serieus”

Vincent Kompany is herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester zal een ...

133
133
Koni De Winter krijgt er flink van langs, Theate blundert

Koni De Winter zat afgelopen WK in de selectie van de Rode Duivels, maar de centrale verdediger ...

23
23
Crisis bij Man Utd: Tielemans duidelijk over ontslag Carrick

Vorig seizoen leek Manchester United goed op weg om weer de aansluiting met de Engelse top te maken, ...

68
68
Chelsea maakt dezelfde fout: "Nieuwe De Bruyne of Lukaku"

De voorbije jaren kwam Chelsea zeer graag in België shoppen en met Mike Penders en Roméo ...

34
34
Transfers Sibierski gebuisd? Bornauw geeft zijn rapport

De povere resultaten van de laatste weken hebben ervoor gezorgd dat alles bij Anderlecht in vraag ...

147
147
RWDM knipt ook laatste band met Textor door

Bij RWDM speelden zich de voorbije jaren enkele van de meest bizarre taferelen in het Belgische ...

44
44
"De beste coach in de JPL" - verrassende naam krijgt lof

Dit weekend zijn we in de Jupiler Pro League al toe aan de tiende speeldag. In de voorbije weken ...

79
79
Ontslag aan de orde? Bornauw tikt Bruno stevig op de vingers

Zaterdag krijgt Anderlecht het bezoek van Westerlo en er staat grote druk op die wedstrijd. Na de ...

189
189
TRANSFERUURTJE: 'Deschamps keert terug, drama voor Bakayoko'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

98
98

Meer sportnieuws