Grote gelijk van Fredberg: Anderlecht heeft nieuwe patron

558
Grote gelijk van Fredberg: Anderlecht heeft nieuwe patron

Jesper Fredberg besloot om afgelopen zomer (logischerwijs) Dennis Praet niet te halen. De CEO Sports van RSC Anderlecht besloot om spelers zoals Mario Stroeykens niet te blokkeren. Hij is uitstekend begonnen aan het seizoen en lijkt dé draaischijf te worden van de Belgische recordkampioen.

LEES OOK: Marc Coucke vloert Sam Baro: "Voor eens en altijd..."

Stroeykens neemt Anderlecht bij de hand

Er was na enkele speeldagen wat frustratie bij sommige fans dat Stroeykens een aantal keren op de bank startte onder Brian Riemer. Maar wie wat diepgaander kijkt, ziet dat Brian Riemer hem steevast gebruikte in de belangrijke matchen: tegen Dinamo Minsk (twee keer), Royal Antwerp FC, Union SG en KRC Genk startte hij in de basis. Stroeykens was bij Riemer één van de eerste spelers op het wedstrijdblad als er topmatchen aankwamen. Dat hij bijvoorbeeld tegen Westerlo op de bank zat, was niet onlogisch. Hij speelde enkele dagen voordien nog 90 minuten in Kazachstan.

Riemer hoopte dat hij Stroeykens niet nodig had om te winnen van Westerlo, maar dat was dus verkeerd gedacht. Zijn invalbeurt was toen indrukwekkend. Hij toonde zich als valse negen en opereerde daar als dé draaischijf van de ploeg. Het was straf om te zien welke impact hij daar meteen had. Fysiek sterk, snelheid, goede voetjes op de korte ruimte, loopvermogen, diepgang … Een zeer interessante speler.

Dat Stroeykens deze evolutie doormaakt, verbaast ons allerminst. In februari vergeleken we hem al met Pär Zetterberg inzake het afschermen van de bal. Stroeykens kan als geen ander zijn ‘achterwerk’ zetten en de bal ongrijpbaar maken. Zetterberg had dat vroeger ook en was zeker niet de grootste speler. Stroeykens en Zetterberg staan/stonden echter héél stevig op hun benen. Al was Zetterberg nog meer die echt pure spelverdeler dan de jonge Belg.

Geen Praet door Stroeykens

'Zet’ zag onlangs tegen KRC Genk dat Stroeykens, na een moeilijke eerste helft, Anderlecht bij de hand nam in de tweede periode. ‘Super Mario’ ontwikkelt zich zeer goed en hij was ook goed tegen Charleroi, Ferencvaros en afgelopen donderdag tegen Real Sociedad. Hij is iemand die in moeilijke momenten boven het maaiveld uitsteekt en daarin herken je goede/grote talenten. Het was eerder zo al bij jongens als Bart Verbruggen en Zeno Debast.

Stroeykens is de volgende die een stap voorwaarts gaat zetten. De middenvelder is dé hoofdreden waarom Praet niet terugkeerde naar het Lotto Park. Logisch, want Fredberg wilde zijn ontwikkeling niet blokkeren. Enkel voor een speler als Christian Eriksen, een speler van uitzonderlijke klasse voor de Jupiler Pro League, was de club bereid om een inspanning te doen voor een aanvallend ingestelde middenvelder.

De Belgische belofteninternational ontplooit zich dus steeds meer tot dé draaischijf van dit Anderlecht. Hij heeft ook heel veel baat bij de komst van Leander Dendoncker. Die zorgt voor extra duelkracht (wat nodig was op het middenveld), diepgang en voetballend vermogen, waardoor Stroeykens hoger kan worden aangespeeld. De teller staat nu op 2 goals en 4 assists in 13 duels. Twee keer dubbele cijfers halen moet dit seizoen het doel zijn voor hem. 

De 20-jarige Stroeykens zette onder Riemer enorme stappen voorwaarts en trekt die lijn door onder Hubert. We weten dat hij al door heel wat Europese clubs wordt gevolgd en de fans van Anderlecht kunnen nog maar best genieten. De Neerpede-boy is immers de volgende die op termijn de kassa gaat vullen. Dat is een zekerheid en wellicht gebeurt dat al in de zomer van 2025.

CR

Gaat Stroeykens minstens 10 assists en 10 goals halen?

Meest recent

Vuurdoop Mark van Bommel: onenigheid over basiself

Mark van Bommel staat voor zijn vuurdoop als bondscoach van België. De Nederlander werd ...

13
13
Harde realiteit De Bruyne bij Duivels: “Hij beseft dat”

De Rode Duivels kenden veel succes met de Gouden Generatie, maar er blijven niet veel spelers over. ...

24
24
Charles De Ketelaere stampt ferm na op Rudi Garcia

Na het WK werd Rudi Garcia ontslagen ondanks de goede resultaten. België haalde de kwartfinale ...

68
68
Jonge Duivels doen ontdekking voor Genk

De Jonge Duivels hebben donderdagavond weer een grote stap richting kwalificatie voor het EK U21 ...

55
55
Tielemans noemt belangrijke factor die niét veranderd is

Het zullen toch fel vernieuwde Rode Duivels zijn die straks om 20u45 aan hun campagne in de Nations ...

36
36
'Nu al grote druk op Mika Godts bij PSG'

Heel wat Rode Duivels versierden deze zomer een toptransfer, maar de meest straffe overgang was ...

65
65
Van Bommel hakt knopen door: deze 3 Duivels op tribune

Er staat de Rode Duivels een zeer pittig interlandluik te wachten, want ze moeten maar liefst vier ...

206
206
De Ketelaere spreekt duidelijk: "Lukaku is geen concurrent"

De Rode Duivels trappen om 20u45 hun nieuwe campagne in de Nations League op gang in Italië. ...

45
45
Mignolet maakt meteen indruk: Van Bommel strooit lof

De Rode Duivels beginnen straks in Italië aan een nieuw tijdperk. Sinds het WK is er immers ...

136
136
Swerts waarschuwt stevig ondanks grote stap richting EK U21

De Rode Duivels hopen vrijdagavond hun interlandluik goed te beginnen, maar in hun schaduw hebben de ...

34
34
Duitsland v Italië voor Tresoldi: Mancini gooit olie op vuur

Straks om 20u45 nemen de Rode Duivels het in de Nations League op tegen Italië. Daarbij kunnen ...

73
73
Einde droomduo: Van Bommel breekt De Bruyne en Vanaken

Spelen De Bruyne en Vanaken nog samen bij de Rode Duivels? Op het WK leek het dé oplossing, ...

143
143
Transferonthulling De Ketelaere: "Met hen was er contact"

Het was een zeer drukke transferzomer, waarin na het WK ook verschillende Rode Duivels een ...

74
74
Provocatie of misverstand? Rode kaart Israël gaat viraal

De Rode Duivels komen pas om 20u45 in actie, maar de Nations League werd donderdagavond al ...

147
147
Pikante onthulling: "Mancini wou Rode Duivels coachen"

De nieuwe campagne in de Nations League betekent voor heel wat landen een frisse start. Dat is ook ...

84
84
'Eerste basiself Van Bommel: 4 zeer opvallende wijzigingen'

Om 20u45 is het zover, want dan beginnen de Rode Duivels aan hun nieuwe campagne in de Nations ...

573
573
Eindelijk revanche? Mancini geeft Duivels mooi compliment

De Rode Duivels openen vrijdagavond hun Nations League-campagne met een bezoek aan Italië. En ...

129
129
Huiswerk voor Bruno: miljoenenaanwinst onder vergrootglas

Bij RSC Anderlecht besloot coach Vitor Bruno om de spelers die niet werden opgeroepen voor hun ...

416
416
Xavi en Klopp debuteren met punt: cruciale rol Van Bommel

De nieuwe editie van de Nations League is donderdagavond afgetrapt met een geweldige affiche. Zo ...

104
104
België met basisdebutant? Opvallende Duivel imponeert

In de Nations League nemen de Rode Duivels het vrijdagavond op tegen Italië. Het wordt ...

192
192
Jonge Duivels op EK-koers: strafschop beslist lastige avond

De nationale beloften hebben donderdagavond een nieuwe stap richting het EK U21 van komende zomer ...

164
164
Ondanks puik WK: 'Duivels-nachtmerrie voor Brandon Mechele'

Hoewel hij aankondigde veel te zullen roteren, zal Mark van Bommel van het huidige Nations ...

422
422
Spanning bij Fransen: koude oorlog tussen twee supersterren

In Frankrijk kijkt men reikhalzend uit naar het Nations League-duel van vrijdagavond tegen Turkije. ...

109
109
Courtois zet Duivels in wachtkamer: directe oorzaak op WK?

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

204
204
Club Brugge vloekt: gedroomd transferscenario wordt utopie

Club Brugge verdiende afgelopen zomer bijna 100 miljoen euro aan de verkoop van spelers. Dat bedrag ...

527
527

Meer sportnieuws