Hommeles op Anderlecht: "Heeft hij nog iets te zeggen?!"

478
Hommeles op Anderlecht:

RSC Anderlecht heeft dan toch besloten om door te gaan met David Hubert als hoofdcoach. Een opvallende wending na een zoektocht waaruit vooral Jesper Fredberg niet goed uit kwam. Stilaan lijkt de CEO Sports dan ook zijn macht volledig te verliezen.

Tijdens het winterse WK van 2022 kreeg Fredberg de touwtjes in handen op Neerpede. Een opvallende zet van Paars-Wit, tot dan had de Deen amper ervaring opgedaan buiten zijn vaderland. Maar Fredberg drukte meteen zijn stempel. Hij stelde Brian Riemer aan als hoofdcoach, plaatste enkele andere landgenoten op strategische plaatsen en wist te charmeren met zijn discours.

Overigens moest hij in zijn eerste maanden vooral het 'puin' van zijn voorgangers ruimen. Bijgevolg kon hij pas echt afgerekend worden voor zijn werk na de zomermercato van 2023. En die werd een behoorlijk succes. Fredberg slaagde erin om namen als Kasper Schmeichel, Thorgan Hazard en Thomas Delaney naar het Lotto Park te halen. De selectie die hij vormde bleek in staat om tot de slotspeeldag mee te doen om de titel.

LEES OOK: Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Vandenhaute moeit zich

De verwachtingen voor de vorige transferperiode waren dan ook hooggespannen. Zeker omdat Fredberg op voorhand liet verstaan dat Anderlecht zich 'agressief' zou opstellen. Dat bleken evenwel holle woorden. Allereerst duurde het bijzonder lang voor hij de eerste inkomende deals afrondde. Vervolgens wist Fredberg weliswaar enkele mooie deals binnen te halen, maar liet hij het na om bijvoorbeeld een nieuwe spelmaker te strikken.

Daar komt nu dus ook de trainerssaga bovenop. Fredberg zag met Riemer één van zijn persoonlijke metgezellen vertrekken en kreeg de kans om zich opnieuw te bewijzen door een geschikte opvolger te strikken. Maar die zoektocht verliep niet vlot voor de Deen. En ondertussen begon voorzitter Wouter Vandenhaute het dossier steeds meer naar zich toe te trekken. De preses zou uiteindelijk ook de piste-Hubert erdoor hebben gedramd.

Fredberg stilaan buitenspel

En zo lijkt Fredberg stilaan zijn grip op de club te verliezen. "Er zijn twee verschillende stromingen binnen het Anderlecht-bestuur. En met deze keuze is de ster van Fredberg aanzienlijk vervaagd. Dit illustreert duidelijk dat Vandenhaute het weer in handen heeft genomen", stelt Jonathan Lange van La Dernière Heure bij RTBF. "Ik vraag me af of die Fredberg nog iets te zeggen heeft binnen Anderlecht?", vraagt analist Jan Boskamp zich dan weer af bij Het Belang van Limburg.

Is Fredberg nog steeds de juiste man op de juiste plek?

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

7
7
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

29
29
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

87
87
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

21
21
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

24
24
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

38
38
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

57
57
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

92
92
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

112
112
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

46
46
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

53
53
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

277
277
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

587
587
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

74
74
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

23
23
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

145
145
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

80
80
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

150
150
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

181
181
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

333
333
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

642
642
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

241
241
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

195
195
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

580
580
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

101
101

Meer sportnieuws