Hommeles op Anderlecht: "Heeft hij nog iets te zeggen?!"

478
Hommeles op Anderlecht:

RSC Anderlecht heeft dan toch besloten om door te gaan met David Hubert als hoofdcoach. Een opvallende wending na een zoektocht waaruit vooral Jesper Fredberg niet goed uit kwam. Stilaan lijkt de CEO Sports dan ook zijn macht volledig te verliezen.

Tijdens het winterse WK van 2022 kreeg Fredberg de touwtjes in handen op Neerpede. Een opvallende zet van Paars-Wit, tot dan had de Deen amper ervaring opgedaan buiten zijn vaderland. Maar Fredberg drukte meteen zijn stempel. Hij stelde Brian Riemer aan als hoofdcoach, plaatste enkele andere landgenoten op strategische plaatsen en wist te charmeren met zijn discours.

Overigens moest hij in zijn eerste maanden vooral het 'puin' van zijn voorgangers ruimen. Bijgevolg kon hij pas echt afgerekend worden voor zijn werk na de zomermercato van 2023. En die werd een behoorlijk succes. Fredberg slaagde erin om namen als Kasper Schmeichel, Thorgan Hazard en Thomas Delaney naar het Lotto Park te halen. De selectie die hij vormde bleek in staat om tot de slotspeeldag mee te doen om de titel.

LEES OOK: Antwerp legt de lat hoog: "Binnen de drie jaar..."

Vandenhaute moeit zich

De verwachtingen voor de vorige transferperiode waren dan ook hooggespannen. Zeker omdat Fredberg op voorhand liet verstaan dat Anderlecht zich 'agressief' zou opstellen. Dat bleken evenwel holle woorden. Allereerst duurde het bijzonder lang voor hij de eerste inkomende deals afrondde. Vervolgens wist Fredberg weliswaar enkele mooie deals binnen te halen, maar liet hij het na om bijvoorbeeld een nieuwe spelmaker te strikken.

Daar komt nu dus ook de trainerssaga bovenop. Fredberg zag met Riemer één van zijn persoonlijke metgezellen vertrekken en kreeg de kans om zich opnieuw te bewijzen door een geschikte opvolger te strikken. Maar die zoektocht verliep niet vlot voor de Deen. En ondertussen begon voorzitter Wouter Vandenhaute het dossier steeds meer naar zich toe te trekken. De preses zou uiteindelijk ook de piste-Hubert erdoor hebben gedramd.

Fredberg stilaan buitenspel

En zo lijkt Fredberg stilaan zijn grip op de club te verliezen. "Er zijn twee verschillende stromingen binnen het Anderlecht-bestuur. En met deze keuze is de ster van Fredberg aanzienlijk vervaagd. Dit illustreert duidelijk dat Vandenhaute het weer in handen heeft genomen", stelt Jonathan Lange van La Dernière Heure bij RTBF. "Ik vraag me af of die Fredberg nog iets te zeggen heeft binnen Anderlecht?", vraagt analist Jan Boskamp zich dan weer af bij Het Belang van Limburg.

Is Fredberg nog steeds de juiste man op de juiste plek?

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

35
35
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

18
18
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

17
17
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

45
45
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

158
158
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

26
26
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

41
41
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

98
98
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

55
55
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

189
189
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

62
62
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

178
178
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

28
28
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

83
83
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

932
932
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

52
52
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

165
165
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

921
921
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

49
49
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

153
153
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

133
133
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

302
302
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

107
107

Meer sportnieuws