'Vandenhaute en Fredberg: híj koos voor aanstelling Hubert'

400 stemmen
'Vandenhaute en Fredberg: híj koos voor aanstelling Hubert'

Anderlecht hakte donderdag eindelijk de knoop door over een definitieve opvolger voor Brian Riemer als hoofdtrainer. Daarbij wisten ze te verrassen, want na zijn succevolle interimperiode mocht David Hubert aanblijven. Nochtans was de algemene verwachting dat de club een nieuwe coach zou gaan zoeken.

Het Laatste Nieuws komt met meer details over hoe het keuzeproces bij Paars-Wit uiteindelijk verlopen is. Zij bevestigen dat het wel degelijk de intentie was om een andere trainer aan te stellen, ondanks de tevredenheid over het werk van Hubert. Anderlecht was echter bevreesd om de onervaren 36-jarige te snel op te branden.

LEES OOK: Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

Van Bommel en Ivic snel geschrapt

Daarom werd al snel Mark van Bommel gepolst, maar de Nederlander bedankte voor de eer omwille van zijn nauwe band met Antwerp. Daarna werd ook gesproken met Vladimir Ivic, maar ook zijn naam werd na een verkennend gesprek geschrapt.

Daardoor bleven enkel de namen van Ryan Mason en Raphael Wicky nog over op het lijstje van Anderlecht. De voorkeur leek uit te gaan naar die eerste, maar op het laatste moment werd er alsnog geschakeld en toch voor Hubert gekozen.

Vandenhaute kiest Hubert om 2 redenen

Die keuze zou gemaakt zijn door voorzitter Wouter Vandenhaute. Jesper Fredberg stemde wel in, maar was dus niet de man die de knoop doorhakte. Dat is toch een opmerkelijk detail, dat erop lijkt te wijzen dat de positie van de CEO Sports na een moeilijke transferzomer intern toch verzwakt is.

Vandenhaute zou uiteindelijk om twee redenen zijn kar gekeerd hebben in het trainersdossier. Een eerste oorzaak waren de vele negatieve reacties die er kwamen van pers en publiek toen de interesse in Mason uitlekte. Maar daarnaast wist Hubert ook zélf het Anderlecht-bestuur te overtuigen met een vurig betoog in een uitgebreid gesprek op dinsdag. Daarvoor was een definitieve aanstelling eigenlijk geen optie, maar hij wist zichzelf zo toch de job te bezorgen.

Denk je dat de positie van Fredberg verzwakt is?

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

15
15
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

25
25
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

10
10
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

30
30
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

82
82
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

248
248
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

104
104
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

283
283
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

351
351
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

29
29
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1015
1015
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

41
41
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

43
43
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

105
105
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

401
401
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

149
149
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

166
166
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

80
80
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

117
117
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

68
68
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

68
68
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

252
252
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

149
149
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

126
126
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

46
46

Meer sportnieuws