'Miljoenenwinst Club: toptransfer voor 'nieuwe leider''

door
'Miljoenenwinst Club: toptransfer voor 'nieuwe leider''

Club Brugge zag tijdens de huidige interland-periode weer heel wat internationals uitzwermen. Een aantal van hen wist zich inmiddels ook in de kijker te spelen. Maxim De Cuyper bijvoorbeeld, die zijn eerste goal namens de Rode Duivels scoorde en weer opviel bij verschillende scouts.

De linkervleugelback startte afgelopen donderdag in de basis bij de nationale ploeg tijdens het Nations League-duel tegen Italië. In de eerste 40 minuten acteerde hij net zoals de rest van het team ondermaats. Maar vervolgens tekende De Cuyper op puike wijze voor de gelijkmaker en daarna speelde hij in Rome wél een sterke wedstrijd.

Zijn prestaties bij de nationale ploeg zullen ongetwijfeld ook door verschillende Europese scouts gevolgd zijn. In de voorbije maanden heeft de vleugelback zich dan ook tot een interessant target gemanifesteerd. Nochtans duurde het een tijdje alvorens hij ontbolsterde bij Club. De Cuyper moest zelfs twee seizoenen op huurbasis bij Westerlo gaan spelen om aan voldoende minuten te komen.

LEES OOK: Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

Europese interesse

Maar vorig seizoen brak hij dan toch door bij zijn geliefde Blauw-Zwart. Zijn prestaties waren dusdanig goed, dat bondscoach Domenico Tedesco hem zonder enige cap aan de EK-selectie toevoegde. Ook al speelde hij uiteindelijk niet op dat termijn. Momenteel maakt hij overigens opnieuw deel uit van de spelersgroep bij de Rode Duivels, afgelopen donderdag startte hij dus andermaal in de basiself.

Weinig verrassend heeft De Cuyper zich in de voorbije maanden dan ook in de kijker van verschillende buitenlandse ploegen gespeeld. Onze redactie wist bijvoorbeeld te melden dat onder meer Ajax, Fiorentina, Wolfsburg en Galatasaray interesse toonden. Maar ook grootmachten als Paris Saint-Germain, Arsenal en Liverpool namen zijn dossier volgens bepaalde bronnen al onder de loep.

Als leider naar buitenland

Afgelopen zomer bleef een transfer echter uit. De Cuyper verlengde zelfs zijn contract in Brugge tot medio 2028. Volgens Het Nieuwsblad blijft het echter zijn intentie om op termijn de stap naar het buitenland te zetten. En in dat geval mag Club zich opmaken voor een miljoenenwinst op het jeugdproduct. Maar eerst zou voor MDC nog een belangrijke rol bij Blauw-Zwart weggelegd zijn. Zo zou men in de Rode Duivel één van de leiders voor de kleedkamer zien. De verwachtingen blijven dus ook erg hoog voor de 23-jarige.

De Cuyper heeft het potentieel voor een Europese topcompetitie ...

Meest recent

'Anderlecht rondt verrassende deal af in Serie A'

Bij RSC Anderlecht gaat er de komende dagen ingaand wellicht nog weinig gebeuren. Bij RSCA Futures ...

40
40
'Cercle Brugge verwent fans met twee toptransfers'

Cercle Brugge gaat de komende dagen nog een aantal stevige transfers afronden. De Bruggelingen gaan ...

40
40
Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

In de Challenger Pro League hebben Sporting Lokeren en Lierse SK nog twee nieuwe spelers ...

18
18
'Club Brugge slikt: in extremis transferbom bij Atlético'

Club Brugge weet waar het aan toe is in de tussenronde van de Champions League. Om de 1/8ste ...

168
168
Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

135
135
'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

444
444
Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

52
52
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

121
121
Nainggolan's nieuwe leven verrast: Stephanie onthult alles

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

32
32
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

356
356
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

298
298
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

168
168
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

166
166
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

135
135
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

101
101
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

444
444
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

88
88
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

346
346
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

139
139
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

864
864
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

457
457
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

133
133
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

569
569
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

748
748
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

1081
1081

Meer sportnieuws