'Miljoenenwinst Club: toptransfer voor 'nieuwe leider''

door
'Miljoenenwinst Club: toptransfer voor 'nieuwe leider''

Club Brugge zag tijdens de huidige interland-periode weer heel wat internationals uitzwermen. Een aantal van hen wist zich inmiddels ook in de kijker te spelen. Maxim De Cuyper bijvoorbeeld, die zijn eerste goal namens de Rode Duivels scoorde en weer opviel bij verschillende scouts.

De linkervleugelback startte afgelopen donderdag in de basis bij de nationale ploeg tijdens het Nations League-duel tegen Italië. In de eerste 40 minuten acteerde hij net zoals de rest van het team ondermaats. Maar vervolgens tekende De Cuyper op puike wijze voor de gelijkmaker en daarna speelde hij in Rome wél een sterke wedstrijd.

Zijn prestaties bij de nationale ploeg zullen ongetwijfeld ook door verschillende Europese scouts gevolgd zijn. In de voorbije maanden heeft de vleugelback zich dan ook tot een interessant target gemanifesteerd. Nochtans duurde het een tijdje alvorens hij ontbolsterde bij Club. De Cuyper moest zelfs twee seizoenen op huurbasis bij Westerlo gaan spelen om aan voldoende minuten te komen.

LEES OOK: 'Unicum bij Rode Duivels: Garcia broedt op verrassing'

Europese interesse

Maar vorig seizoen brak hij dan toch door bij zijn geliefde Blauw-Zwart. Zijn prestaties waren dusdanig goed, dat bondscoach Domenico Tedesco hem zonder enige cap aan de EK-selectie toevoegde. Ook al speelde hij uiteindelijk niet op dat termijn. Momenteel maakt hij overigens opnieuw deel uit van de spelersgroep bij de Rode Duivels, afgelopen donderdag startte hij dus andermaal in de basiself.

Weinig verrassend heeft De Cuyper zich in de voorbije maanden dan ook in de kijker van verschillende buitenlandse ploegen gespeeld. Onze redactie wist bijvoorbeeld te melden dat onder meer Ajax, Fiorentina, Wolfsburg en Galatasaray interesse toonden. Maar ook grootmachten als Paris Saint-Germain, Arsenal en Liverpool namen zijn dossier volgens bepaalde bronnen al onder de loep.

Als leider naar buitenland

Afgelopen zomer bleef een transfer echter uit. De Cuyper verlengde zelfs zijn contract in Brugge tot medio 2028. Volgens Het Nieuwsblad blijft het echter zijn intentie om op termijn de stap naar het buitenland te zetten. En in dat geval mag Club zich opmaken voor een miljoenenwinst op het jeugdproduct. Maar eerst zou voor MDC nog een belangrijke rol bij Blauw-Zwart weggelegd zijn. Zo zou men in de Rode Duivel één van de leiders voor de kleedkamer zien. De verwachtingen blijven dus ook erg hoog voor de 23-jarige.

De Cuyper heeft het potentieel voor een Europese topcompetitie ...

Meest recent

Garcia zet verrassende naam op tribune tegen Liechtenstein

De Rode Duivels moeten om 20u45 hun ticket voor het WK helemaal veilig zien te stellen. Daarvoor is ...

39
39
Stijnen moet alwéér stevige schorsing vrezen

Rond Stijn Stijnen is het maar zelden stil. De trainer van Patro Eisden stond de voorbije jaren ...

16
16
Argentinië straks met Union-speler naar WK?

Union maakte de voorbije jaren een stevige opmars en zag zijn reputatie zo gevoelig stijgen. Die ...

10
10
Mannaert spreekt klare taal over thuishaven Rode Duivels

De Rode Duivels sluiten dinsdagavond hun kwalificatiecampagne voor het WK af met een thuiswedstrijd ...

100
100
'De rugzak zit vol'-Alderweireld slaat geheel nieuwe weg in

Toby Alderweireld ruilde sinds enige tijd het voetbalveld in voor de televisiestudio, waar hij nu ...

20
20
Clement maakt droom waar en heeft nieuwe club beet

Philippe Clement heeft weer een nieuwe werkgever gevonden. De Belgische trainer werd zopas ...

102
102
Kogel is door de kerk: Club speelt niét in Almaty

Het zat er al een tijdje aan te komen, maar nu is het ook officieel. Club Brugge zal niet in Almaty ...

113
113
Croonen speelt open kaart: grote plannen bij KRC Genk

Bij KRC Genk zijn ze volop aan het werken aan het nieuwe oefencomplex wat volgend jaar in gebruik ...

80
80
TRANSFERUURTJE: 'Monsterdeal voor Club, Clement tekent'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

128
128
'Done deal: Clement verrast iedereen met nieuwe club'

Philippe Clement heeft een nieuwe club gevonden, althans dat maken buitenlandse media bekend. De ...

162
162
Liefde voor Beerschot: "Antwerp toonde al interesse"

Royal Antwerp FC en Beerschot zijn kat en hond. Op en naast het veld. Ilias Sebaoui is een jongen ...

261
261
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

183
183
Albert voorspelt basiself Duivels: "Hij is onaantastbaar"

De Rode Duivels spelen dinsdagavond op Sclessin tegen Liechtenstein met een direct WK-ticket als ...

300
300
'Relletje bij La Roja: ploegmaats keren zich tegen Yamal'

Europees kampioen Spanje verzekerde zich afgelopen met een 0-4-zege tegen Georgië van zijn ...

217
217
Nieuw 'Vanaken-verhaal' bij Duivels? "Hij verdient de kans"

Sinds Rudi Garcia het roer overnam als bondscoach, krijgt Hans Vanaken volop zijn kans bij de Rode ...

227
227
'Vidarsson verrast: topjob lonkt bij nieuwe Belgische club'

Arnar Vidarsson is momenteel weer aan de slag als televisie-analist bij onder meer Sporza. De ...

178
178
'Alonso maakt slachtoffer: Rodrygo naar absolute grootmacht'

De winterse transferperiode komt steeds dichterbij en ook aan de top van Europa worden alweer grote ...

146
146
Defour onthult: 'Dit vond De Bruyne van Duivels in Kazachstan'

De Rode Duivels hebben dinsdagavond iets recht te zetten in de laatste WK-kwalificatiematch tegen ...

331
331
'Stormachtige Lammens dwingt United tot drastische beslissing'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

194
194
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

171
171
Rudi Garcia wankelt: nieuwe bondscoach nog vóór WK?

Als alles vlot verloopt, mogen de Rode Duivels dinsdagavond hun WK-ticket vieren. Maar zelfs mits ...

395
395
Vanaken ontploft: schokkend signaal zet García onder vuur

Terwijl de Rode Duivels punten lieten liggen in Kazachstan, is er één man die ...

695
695
WK-selectie Rode Duivels: Raes schrijft één naam al af

In theorie kan het dinsdagavond nog foutlopen tegen Liechtenstein, maar niemand die nog twijfelt aan ...

453
453
'Miljoenentransfer Ordoñez: Club krijgt cruciaal nieuws'

Hoewel hij zijn zinnen had gezet op een verhuis naar Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er ...

268
268
België-Liechtenstein: Garcia grijpt stevig in met basiself

Behoudens een monumentale verrassing, verzekeren de Rode Duivels zich dinsdagavond van hun ...

390
390

Meer sportnieuws