'Miljoenenwinst Club: toptransfer voor 'nieuwe leider''

1046 stemmen
'Miljoenenwinst Club: toptransfer voor 'nieuwe leider''

Club Brugge zag tijdens de huidige interland-periode weer heel wat internationals uitzwermen. Een aantal van hen wist zich inmiddels ook in de kijker te spelen. Maxim De Cuyper bijvoorbeeld, die zijn eerste goal namens de Rode Duivels scoorde en weer opviel bij verschillende scouts.

De linkervleugelback startte afgelopen donderdag in de basis bij de nationale ploeg tijdens het Nations League-duel tegen Italië. In de eerste 40 minuten acteerde hij net zoals de rest van het team ondermaats. Maar vervolgens tekende De Cuyper op puike wijze voor de gelijkmaker en daarna speelde hij in Rome wél een sterke wedstrijd.

Zijn prestaties bij de nationale ploeg zullen ongetwijfeld ook door verschillende Europese scouts gevolgd zijn. In de voorbije maanden heeft de vleugelback zich dan ook tot een interessant target gemanifesteerd. Nochtans duurde het een tijdje alvorens hij ontbolsterde bij Club. De Cuyper moest zelfs twee seizoenen op huurbasis bij Westerlo gaan spelen om aan voldoende minuten te komen.

LEES OOK: Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Europese interesse

Maar vorig seizoen brak hij dan toch door bij zijn geliefde Blauw-Zwart. Zijn prestaties waren dusdanig goed, dat bondscoach Domenico Tedesco hem zonder enige cap aan de EK-selectie toevoegde. Ook al speelde hij uiteindelijk niet op dat termijn. Momenteel maakt hij overigens opnieuw deel uit van de spelersgroep bij de Rode Duivels, afgelopen donderdag startte hij dus andermaal in de basiself.

Weinig verrassend heeft De Cuyper zich in de voorbije maanden dan ook in de kijker van verschillende buitenlandse ploegen gespeeld. Onze redactie wist bijvoorbeeld te melden dat onder meer Ajax, Fiorentina, Wolfsburg en Galatasaray interesse toonden. Maar ook grootmachten als Paris Saint-Germain, Arsenal en Liverpool namen zijn dossier volgens bepaalde bronnen al onder de loep.

Als leider naar buitenland

Afgelopen zomer bleef een transfer echter uit. De Cuyper verlengde zelfs zijn contract in Brugge tot medio 2028. Volgens Het Nieuwsblad blijft het echter zijn intentie om op termijn de stap naar het buitenland te zetten. En in dat geval mag Club zich opmaken voor een miljoenenwinst op het jeugdproduct. Maar eerst zou voor MDC nog een belangrijke rol bij Blauw-Zwart weggelegd zijn. Zo zou men in de Rode Duivel één van de leiders voor de kleedkamer zien. De verwachtingen blijven dus ook erg hoog voor de 23-jarige.

De Cuyper heeft het potentieel voor een Europese topcompetitie ...

Meest recent

Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

12
12
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

89
89
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

81
81
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

80
80
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

263
263
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

154
154
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

145
145
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

340
340
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

590
590
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

305
305
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3405
3405
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

63
63
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

74
74
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

148
148
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

57
57
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

203
203
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

70
70
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

25
25
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

221
221
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

201
201
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

177
177
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

106
106
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

38
38
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

122
122
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

127
127

Meer sportnieuws