Knap nummertje! De Cuyper redt Belgische eer met eerste Duivels-goal

166 stemmen
Knap nummertje! De Cuyper redt Belgische eer met eerste Duivels-goal

De Rode Duivels begonnen donderdagavond rampzalig aan het Nations League-wedstrijd op het veld van Italië. Halfweg de eerste helft stonden de Belgen al tegen een dubbele achterstand aan te kijken. Gelukkig volgde vlak voor rust een klein lichtpuntje.

België was als outsider afgezakt naar Rome voor hun derde Nations League-duel. De Italianen stonden immers op kop in de poule nadat ze hun eerste twee duels telkens winnend hadden afgesloten. Bovendien moesten de Duivels het doen zonder hun sterspelers Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku.

LEES OOK: Rode Duivel leeft op: "Buitengewoon"

Dubbele voorsprong Italië

Daar kwam ook nog eens een dramatische start bovenop. Al in de eerste minuut kon Federico Dimarco een goede actie op de rechterflank inzetten. Hij kreeg de bal uiteindelijk tot aan de tweede paal en daar dook Andrea Cambiaso op om de Italianen meteen in een zetel te zetten.

Vervolgens ging het van kwaad naar erger. In balbezit kregen de Duivels amper een goede aanval bij mekaar gespeeld. Italië behield dan weer de controle en wist zijn voorsprong zelfs verder uit te bouwen. Koen Casteels wist een schot eerst nog onschadelijk te maken, maar Mateo Retegui legde de rebound binnen.

Ingestudeerd (?) nummertje

Een totale afgang leek in de maak. Maar vlak voor rust kregen de Duivels een helpende hand. Lorenzo Pellegrini zette immers een gevaarlijke tackle langs achter in op de enkels van Arthur Theate. De Italiaan leek met geel weg te komen, maar na tussenkomst van de VAR kreeg hij alsnog rood gespresenteerd.

België versierde bij die bewuste fase ook een vrije trap en die werd uitstekend uitgespeeld. Youri Tielemans speelde immers kort tot bij Leandro Trossard, die goed aflegde op Maxim De Cuyper. De back trapte de bal vervolgens netjes langs de paal binnen. Meteen goed voor zijn eerste doelpunt bij de nationale ploeg, in de tweede helft zal moeten blijken hoe belangrijk dat doelpunt was.

De Cuyper verdient een vaste basisplek bij de Duivels ...

Meest recent

Chelsea stunt met Xabi Alonso: erg straffe ambities onthuld

Chelsea heeft een vervanger gevonden voor Enzo Maresca. De Londense club stelde op de officiële ...

9
9
Antwerp ontslaat Oosting per direct: vervanger al bekend

Royal Antwerp FC zit in desastreuze vorm. The Great Old is volledig uitgeteld in de Europe ...

119
119
Westerlo duwt Charleroi kopje onder: “Dit is wreed”

Het is erg spannend in de Europe Play-Offs, maar Westerlo heeft Sporting Charleroi een ferme ...

10
10
Van Gucht verrast met pikante onthulling: Willy Sommers sprakeloos

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor opvallende reacties gezorgd met een bijzonder openhartige ...

55
55
Mourinho breekt stilzwijgen rond Real Madrid

De naam van José Mourinho klinkt steeds luider bij Real Madrid en her en der wordt er al ...

45
45
Club-Union: Vossen, Vormer en Simons zien hetzelfde gebeuren

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Union SG. Het lijkt de beslissende match te worden voor de ...

574
574
Taravel verrast gigantisch met opstelling Anderlecht

RSC Anderlecht wil de bekernederlaag doorspoelen met een zege in eigen huis tegen KV Mechelen. Dat ...

458
458
'Toptransfer lonkt plots voor AA Gent'

AA Gent kent een degelijk seizoen, maar ook geen hoogstaand. De Buffalo's hopen de komende jaren ...

158
158
Nederland in shock: Derksen biedt excuses aan

Er is enorme ophef ontstaan in Nederland rond de soap binnen de nationale ploeg van Curaçao, ...

28
28
Romelu Lukaku naar Anderlecht: nu of nooit?

Romelu Lukaku werd afgelopen week 33 jaar. ‘Big Rom’ zit in een moeilijke fase in zijn ...

315
315
‘Wilmots ontploft na transferzet Anderlecht’

Anderlecht zit in een transferslag die snel oplaait. De concurrentie, waaronder Standard, springt ...

310
310
Anderlecht en STVV krijgen bijzonder goed nieuws

RSC Anderlecht hoopt zijn Europees ticket zo snel mogelijk te bemachtigen, STVV heeft dat al beet. ...

350
350
Club Brugge weigerde: "Heb Burgess nog aangeraden bij hen"

Club Brugge speelt vanavond de topper in eigen huis tegen Union SG. Een beslissende match voor de ...

311
311
Anderlecht aan zet: Sibierski krijgt gouden transfertips

Er worden stevige analyses gemaakt na de bekernederlaag van RSC Anderlecht. Sportief directeur ...

357
357
Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

44
44
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

173
173
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

508
508
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

236
236
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

111
111
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

338
338
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

112
112
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

434
434
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

141
141
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

84
84
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

18
18

Meer sportnieuws