Tedesco verdedigt Doku-keuze: "Zou ik het nog eens doen?"

314 stemmen
Tedesco verdedigt Doku-keuze:

De Rode Duivels zijn donderdagavond 2-2 gaan gelijkspelen in en tegen Italië en dat levert gemengde gevoelens op. Enerzijds toonden ze immers mentale weerbaarheid door een dubbele achterstand nog op te halen - zij het wel met een mannetje meer. Anderzijds startten ze ook dramatisch en stonden ze na 24 minuten al 2-0 in het krijt.

De Belgen slikten al in de openingsminuut een doelpunt en kregen ook daarna geen poot aan de grond, tot Italië vijf minuten voor rust tot tien spelers herleid werd na een rode kaart voor Pellegrini. Dat werd onder meer geweten aan enkele tactische beslissingen van Domenico Tedesco.

LEES OOK: Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Tedesco posteerde Doku als wingback

Vooral de keuze van de bondscoach om Jérémy Doku als rechterwingback uit te spelen pakte dramatisch uit. Dat leek de speler zelf ook te irriteren. Maar op zijn persconferentie na de match bleef Tedesco die beslissing verdedigen.

"We wilden de bal meer en in balbezit zou hij hoger kunnen spelen", verklaarde hij immers aan Sporza. "We hebben het besproken en hadden meerdere redenen om het te proberen. Bij City speelde hij er erg goed. Daarenboven werd hij tegen Frankrijk op links steeds dubbel gedekt. Als hij de achterlijn haalt, is het moeilijker om hem dubbel te beteugelen."

Geen onmogelijke wijziging

Spijt van zijn keuze heeft Tedesco dus absoluut niet. "Zou ik het nog eens doen? Het is geen onmogelijke wijziging, hoor", oordeelde hij. "Toegegeven, het ging beter na de switch naar links. Die voerde ik al door voor de rode kaart."

Het zal de positie van de bondscoach wellicht niet versterken dat er opnieuw niet gewonnen werd en dat hij zijn tactische keuzes so halsstarrig verdedigt, zelfs wanneer het duidelijk is dat ze niet gewerkt hebben. Hij zal zich maandag tegen Frankrijk moeten herpakken, anders zal de kritiek ongetwijfeld opnieuw striemend zijn.

Heb je begrip voor die keuze van Tedesco?

Meest recent

Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

64
64
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

21
21
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

34
34
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

153
153
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

61
61
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

247
247
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

167
167
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

56
56
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

54
54
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

421
421
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

56
56
Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

156
156
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

247
247
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

59
59
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

147
147
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

263
263
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

42
42
'Rode Duivel aast op reünie met Tedesco'

Gewezen bondscoach van de Rode Duivels Domenico Tedesco vond deze zomer een mooie nieuwe uitdaging. ...

61
61
'Napoli overtuigd: bod bij Union op komst'

Union was de voorbije weken al zeer actief op de transfermarkt. Ze haalden al vijf nieuwe spelers ...

74
74
Doku fit voor Nieuw-Zeeland? Dokter maakt inschatting

De Rode Duivels kregen daags voor hun tweede wedstrijd op het WK tegen Iran zeer slecht nieuws. Ze ...

123
123
'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

107
107
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

38
38
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

233
233
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

217
217
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

513
513

Meer sportnieuws