Doku gepikeerd: "Ben beter in aanvallen dan verdedigen"

door
Doku gepikeerd:

In de Nations League heeft België zijn eerste punten buitenshuis weten te pakken. De Rode Duivels zorgden donderdag immers voor een comeback op het veld van Italië en speelden 2-2-gelijk. Maar bondscoach Domenico Tedesco liet zich wel betrappen op enkele tactische slippers.

België was als outsider afgezakt naar Rome voor hun derde Nations League-duel. De Italianen stonden immers op kop in de poule nadat ze hun eerste twee duels telkens winnend hadden afgesloten. Bovendien moesten de Duivels het doen zonder hun sterspelers Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku. Daar kwam ook nog eens een dramatische start bovenop.

Al in de eerste minuut kon Federico Dimarco een goede actie op de rechterflank inzetten. Hij kreeg de bal uiteindelijk tot aan de tweede paal en daar dook Andrea Cambiaso op om de Italianen meteen in een zetel te zetten. En halfweg de eerste helft maakte Mateo Retegui er zelfs 2-0 van. Maar vlak voor rust volgde een ommekeer door de rode kaart van Lorenzo Pellegrini.

LEES OOK: Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

Vreemde kronkels Tedesco

Op de stilstaande fase die daarop volgde zorgde Maxim De Cuyper ook voor de aansluitingstreffer. En na de pauze kwamen de Belgen met een mannetje meer beter voor de dag, wat ook leidde tot een verdiende gelijkmaker. Al bij al dus een degelijk resultaat. Maar dat neemt de ronduit dramatische eerste helft natuurlijk niet weg. En daar had ook Tedesco een aandeel in.

De bondscoach pakte immers uit met enkele bedenkelijke tactische keuzes. Zo besloot hij bijvoorbeeld om Jérémy Doku te laten starten als een soort van wingback aan de rechterflank. Niet bepaald zijn beste uitvinding. De aanvaller van Manchester City liet immers veel te veel steken vallen op defensief vlak en lag bijvoorbeeld mee aan de basis van de openingsgoal.

Geen gebruikelijke positie

Achteraf reageerde Doku bovendien redelijk gepikeerd. "De mensen weten natuurlijk dat het niet mijn gebruikelijke positie is", werd hij geciteerd bij Het Nieuwsblad. "Dat de goals vanop mijn kant vallen? Wat kan ik daaraan doen? Ik ben beter in aanvallen dan verdedigen. En ik kan moeilijk aan beide kanten efficiënt zijn."

Doku herpakte zich wel met een offensievere rol na de rust. Het blijft dan ook vreemd dat hij in zo'n ongewone rol moest starten. "Ik ben niet ontgoocheld of gefrustreerd, ik doe gewoon wat de coach mij vraagt. Ik doe altijd mijn best. Tactisch hebben we ook veel veranderd en daarna ging het beter."

Doku is niet geschikt als wingback ...

Meest recent

Alderweireld ontroert met stap die niemand verwacht

Toby Alderweireld was deze week nog te zien in het Play-programma Komen Eten, waar hij een zeer ...

9
9
VS en België sluiten deal: opvallende details oefenduel

De Rode Duivels werken zaterdagavond een oefenwedstrijd af tegen de Verenigde Staten. Die partij zal ...

45
45
Vertrekkansen stijgen: Tresoldi imponeert in Duitsland

Nicolo Tresoldi heeft zich de voorbije weken serieus in de kijker gespeeld bij Club Brugge. Het zal ...

80
80
Godts al gedumpt? Garcia kiest andere Duivel

Mika Godts is eindelijk Rode Duivel, maar dat voelt voorlopig meer als een test dan als een echte ...

83
83
'Afscheid na 89 duels: Kompany stuurt international door'

Ook bij Bayern München wordt van de interland-break gebruik gemaakt om de krijtijnen voor ...

27
27
'Atlético, Dortmund, ...: Club is eerste smaakmaker kwijt'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende sterkhouders zal verliezen, staat inmiddels ...

169
169
Verenigde Staten-België: Garcia kiest onuitgegeven basiself

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond aan hun oefenvierluik in aanloop naar het ...

290
290
'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

59
59
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

115
115
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

140
140
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

419
419
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

331
331
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

233
233
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

248
248
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

212
212
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

143
143
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

157
157
Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

68
68
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

200
200
"Doet pijn hen zo te zien" - grote zorgen rond RSCA-tweetal

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

466
466
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

437
437
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

313
313
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

150
150
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

475
475
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

98
98

Meer sportnieuws