Doku gepikeerd: "Ben beter in aanvallen dan verdedigen"

door
Doku gepikeerd:

In de Nations League heeft België zijn eerste punten buitenshuis weten te pakken. De Rode Duivels zorgden donderdag immers voor een comeback op het veld van Italië en speelden 2-2-gelijk. Maar bondscoach Domenico Tedesco liet zich wel betrappen op enkele tactische slippers.

België was als outsider afgezakt naar Rome voor hun derde Nations League-duel. De Italianen stonden immers op kop in de poule nadat ze hun eerste twee duels telkens winnend hadden afgesloten. Bovendien moesten de Duivels het doen zonder hun sterspelers Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku. Daar kwam ook nog eens een dramatische start bovenop.

Al in de eerste minuut kon Federico Dimarco een goede actie op de rechterflank inzetten. Hij kreeg de bal uiteindelijk tot aan de tweede paal en daar dook Andrea Cambiaso op om de Italianen meteen in een zetel te zetten. En halfweg de eerste helft maakte Mateo Retegui er zelfs 2-0 van. Maar vlak voor rust volgde een ommekeer door de rode kaart van Lorenzo Pellegrini.

LEES OOK: Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

Vreemde kronkels Tedesco

Op de stilstaande fase die daarop volgde zorgde Maxim De Cuyper ook voor de aansluitingstreffer. En na de pauze kwamen de Belgen met een mannetje meer beter voor de dag, wat ook leidde tot een verdiende gelijkmaker. Al bij al dus een degelijk resultaat. Maar dat neemt de ronduit dramatische eerste helft natuurlijk niet weg. En daar had ook Tedesco een aandeel in.

De bondscoach pakte immers uit met enkele bedenkelijke tactische keuzes. Zo besloot hij bijvoorbeeld om Jérémy Doku te laten starten als een soort van wingback aan de rechterflank. Niet bepaald zijn beste uitvinding. De aanvaller van Manchester City liet immers veel te veel steken vallen op defensief vlak en lag bijvoorbeeld mee aan de basis van de openingsgoal.

Geen gebruikelijke positie

Achteraf reageerde Doku bovendien redelijk gepikeerd. "De mensen weten natuurlijk dat het niet mijn gebruikelijke positie is", werd hij geciteerd bij Het Nieuwsblad. "Dat de goals vanop mijn kant vallen? Wat kan ik daaraan doen? Ik ben beter in aanvallen dan verdedigen. En ik kan moeilijk aan beide kanten efficiënt zijn."

Doku herpakte zich wel met een offensievere rol na de rust. Het blijft dan ook vreemd dat hij in zo'n ongewone rol moest starten. "Ik ben niet ontgoocheld of gefrustreerd, ik doe gewoon wat de coach mij vraagt. Ik doe altijd mijn best. Tactisch hebben we ook veel veranderd en daarna ging het beter."

Doku is niet geschikt als wingback ...

Meest recent

Nieuwe goudklomp voor OHL: "Hij wordt een grote speler"

Vorige zomer wist OH Leuven nog een zeer straffe transfer te realiseren. Het wist maar liefst 16 ...

0
0
Vanhaezebrouck keihard voor Verhaeghe: "CL onwaardig"

De laatste jaren drukt Club Brugge alsmaar vaker zijn stempel in de Champions League. Het staat al ...

150
150
Diakhon doet Club watertanden met krasse uitspraak

Club Brugge heeft woensdagavond nogmaals een knap resultaat neergezet in de Champions League. Het ...

98
98
Geen versterking bij Genk: De Condé verdedigt keuze

Lange tijd leek het een grijs seizoen te gaan worden voor KRC Genk, maar de Limburgers kunnen dat nu ...

56
56
Saelemaekers middelpunt van heuse rel na Milan-Como

Woensdagavond waren alle ogen gericht op de Champions League, maar ook in de Serie A werd er ...

68
68
Leko moet puzzelen: Degryse stelt gewaagd plan voor

Club Brugge mag nog steeds dromen van de achtste finales van de Champions League, nadat het ...

113
113
'Thibaut Courtois verbaast en stapt in Franse clubs'

Het lijkt een alsmaar couranter fenomeen te worden: topvoetballers die nog tijdens hun actieve ...

32
32
'Club wil stunten: straffe naam als opvolger Mignolet'

Club Brugge verbaast ook dit seizoen weer in de Champions League, ondanks dat het in de zomer weer ...

485
485
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, 20 miljoen voor Union'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

222
222
Jackpot Genk: De Condé duidelijk over knaltransfer Smets

Matte Smets kon afgelopen wintermercato een absolute knaltransfer maken. Het Duitse Wolfsburg had ...

149
149
Mechele zet Club Brugge op scherp: steek naar arbitrage

Club Brugge keek in het Jan Breydelstadion tegen een dubbele achterstand aan tegen Atlético ...

148
148
'Titraoui bezorgt Charleroi Engelse miljoenen'

Charleroi blikt terug op een pijnlijke week met drie nederlagen, waardoor ze hun plaats in de top ...

45
45
Inter stuurt Club duidelijke boodschap over Stankovic

Bij Club Brugge mogen we komende zomer wellicht opnieuw een leegloop verwachten, zeker als het in de ...

637
637
'Deze spelers moeten Antwerp miljoenen opleveren'

Antwerp maakte onlangs zijn jaarrekening bekend. Daaruit bleek dat er wel verbetering is in de ...

170
170
Verhaeghe zaait ondanks topmatch twijfel over Mignolet

Club Brugge heeft woensdag opnieuw voor spektakel gezorgd in de Champions League. Het wist nu ook ...

283
283
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

61
61
"Ik kon het niet maken om bij Union te tekenen"

Union moest in de zomer alweer op zoek naar vervangers voor heel wat sterkhouders. Daarvoor ging het ...

213
213
Simeone strooit lof naar Club: "Lastigste ploeg in de CL"

Club Brugge is er woensdagavond opnieuw in geslaagd om een zeer knap resultaat neer te zetten in de ...

391
391
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

141
141
RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

RSC Anderlecht ontsloeg Besnik Hasi, wat een zeer logische beslissing was. De zoektocht naar een ...

373
373
'Bundesliga-club zet Belgische verdediger op shortlist'

We haalden al meermaals aan dat de Belgische clubs meer kansen moeten geven aan Belgische spelers. ...

63
63
Hoeneß met heel straffe openbaring over Kompany

Bij Bayern München zijn ze tevreden over Vincent Kompany. Hij bracht weer rust en prijzen naar ...

272
272
'Anderlecht hakt knoop door: dit moet nieuwe TD worden'

Bij RSC Anderlecht willen ze binnen een aantal weken een nieuwe sportief directeur aanstellen. Ze ...

642
642
‘Keiharde breuk: Club Brugge dumpt absolute topspeler’

Bij Club Brugge staat er achter de schermen een harde beslissing op springen. Contracten, loonmassa ...

1443
1443
Vanaken en Mignolet gaan voor megastunt: "Dan kan alles"

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van. Het speelde 3-3 tegen Atlético ...

156
156

Meer sportnieuws