Doku gepikeerd: "Ben beter in aanvallen dan verdedigen"

208 stemmen
Doku gepikeerd:

In de Nations League heeft België zijn eerste punten buitenshuis weten te pakken. De Rode Duivels zorgden donderdag immers voor een comeback op het veld van Italië en speelden 2-2-gelijk. Maar bondscoach Domenico Tedesco liet zich wel betrappen op enkele tactische slippers.

België was als outsider afgezakt naar Rome voor hun derde Nations League-duel. De Italianen stonden immers op kop in de poule nadat ze hun eerste twee duels telkens winnend hadden afgesloten. Bovendien moesten de Duivels het doen zonder hun sterspelers Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku. Daar kwam ook nog eens een dramatische start bovenop.

Al in de eerste minuut kon Federico Dimarco een goede actie op de rechterflank inzetten. Hij kreeg de bal uiteindelijk tot aan de tweede paal en daar dook Andrea Cambiaso op om de Italianen meteen in een zetel te zetten. En halfweg de eerste helft maakte Mateo Retegui er zelfs 2-0 van. Maar vlak voor rust volgde een ommekeer door de rode kaart van Lorenzo Pellegrini.

LEES OOK: Duivels trio al zeker van verrassende basisplaats op WK?

Vreemde kronkels Tedesco

Op de stilstaande fase die daarop volgde zorgde Maxim De Cuyper ook voor de aansluitingstreffer. En na de pauze kwamen de Belgen met een mannetje meer beter voor de dag, wat ook leidde tot een verdiende gelijkmaker. Al bij al dus een degelijk resultaat. Maar dat neemt de ronduit dramatische eerste helft natuurlijk niet weg. En daar had ook Tedesco een aandeel in.

De bondscoach pakte immers uit met enkele bedenkelijke tactische keuzes. Zo besloot hij bijvoorbeeld om Jérémy Doku te laten starten als een soort van wingback aan de rechterflank. Niet bepaald zijn beste uitvinding. De aanvaller van Manchester City liet immers veel te veel steken vallen op defensief vlak en lag bijvoorbeeld mee aan de basis van de openingsgoal.

Geen gebruikelijke positie

Achteraf reageerde Doku bovendien redelijk gepikeerd. "De mensen weten natuurlijk dat het niet mijn gebruikelijke positie is", werd hij geciteerd bij Het Nieuwsblad. "Dat de goals vanop mijn kant vallen? Wat kan ik daaraan doen? Ik ben beter in aanvallen dan verdedigen. En ik kan moeilijk aan beide kanten efficiënt zijn."

Doku herpakte zich wel met een offensievere rol na de rust. Het blijft dan ook vreemd dat hij in zo'n ongewone rol moest starten. "Ik ben niet ontgoocheld of gefrustreerd, ik doe gewoon wat de coach mij vraagt. Ik doe altijd mijn best. Tactisch hebben we ook veel veranderd en daarna ging het beter."

Doku is niet geschikt als wingback ...

Meest recent

Kippenvel: Van der Elst schrijft eerbetoon aan Vanaken

Christos Tzolis is de gevierde held bij Club Brugge, maar ook Hans Vanaken zijn aandeel in de ...

4
4
'Code rood voor Sibierski: nieuw toptarget Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt een op z'n zachtst gezegd matig seizoen nog in schoonheid af te sluiten tegen ...

52
52
Verhaeghe dropt hint over exit: Club Brugge te koop?

Club Brugge viert straks de twintigste landstitel in het clubbestaan. De zevende al in de afgelopen ...

155
155
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

364
364
Euvrard reageert na zware rellen bij Standard-Charleroi

Standard en Sporting Charleroi hebben voor de zoveelste keer hun eigen imago besmeurd na een Waalse ...

118
118
STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Wouter Vrancken verlaat STVV. De Belgische trainer en de club maakten dat officieel bekend. De ...

167
167
Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

126
126
Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Bart Verhaeghe heeft zijn zin gekregen: Club NXT blijft dan toch in 1B. Maar die redding kan Club ...

705
705
Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

170
170
Vierende Kompany stuurt boodschap richting Anderlecht

Vincent Kompany heeft van Bayern München weer een machine gemaakt. De Duitsers wonnen zonder ...

314
314
Defour voorspelt toptransfer bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaat komende zomer de kassa weer rinkelen. De Limburgers hebben heel veel jong talent, ...

168
168
Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Club Brugge is de verdiende kampioen. En dat voor de 20ste keer. Het was een cruciale titel voor ...

449
449
Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

RSC Anderlecht werd vierde. Na compleet mislukte mercato’s van het vorige beleid was dit het ...

323
323
'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

508
508
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

473
473
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

109
109
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

221
221
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

142
142
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

98
98
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

215
215
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

344
344
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

489
489
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

208
208
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

668
668
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

75
75

Meer sportnieuws