Doku gepikeerd: "Ben beter in aanvallen dan verdedigen"

208 stemmen
Doku gepikeerd:

In de Nations League heeft België zijn eerste punten buitenshuis weten te pakken. De Rode Duivels zorgden donderdag immers voor een comeback op het veld van Italië en speelden 2-2-gelijk. Maar bondscoach Domenico Tedesco liet zich wel betrappen op enkele tactische slippers.

België was als outsider afgezakt naar Rome voor hun derde Nations League-duel. De Italianen stonden immers op kop in de poule nadat ze hun eerste twee duels telkens winnend hadden afgesloten. Bovendien moesten de Duivels het doen zonder hun sterspelers Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku. Daar kwam ook nog eens een dramatische start bovenop.

Al in de eerste minuut kon Federico Dimarco een goede actie op de rechterflank inzetten. Hij kreeg de bal uiteindelijk tot aan de tweede paal en daar dook Andrea Cambiaso op om de Italianen meteen in een zetel te zetten. En halfweg de eerste helft maakte Mateo Retegui er zelfs 2-0 van. Maar vlak voor rust volgde een ommekeer door de rode kaart van Lorenzo Pellegrini.

LEES OOK: 'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

Vreemde kronkels Tedesco

Op de stilstaande fase die daarop volgde zorgde Maxim De Cuyper ook voor de aansluitingstreffer. En na de pauze kwamen de Belgen met een mannetje meer beter voor de dag, wat ook leidde tot een verdiende gelijkmaker. Al bij al dus een degelijk resultaat. Maar dat neemt de ronduit dramatische eerste helft natuurlijk niet weg. En daar had ook Tedesco een aandeel in.

De bondscoach pakte immers uit met enkele bedenkelijke tactische keuzes. Zo besloot hij bijvoorbeeld om Jérémy Doku te laten starten als een soort van wingback aan de rechterflank. Niet bepaald zijn beste uitvinding. De aanvaller van Manchester City liet immers veel te veel steken vallen op defensief vlak en lag bijvoorbeeld mee aan de basis van de openingsgoal.

Geen gebruikelijke positie

Achteraf reageerde Doku bovendien redelijk gepikeerd. "De mensen weten natuurlijk dat het niet mijn gebruikelijke positie is", werd hij geciteerd bij Het Nieuwsblad. "Dat de goals vanop mijn kant vallen? Wat kan ik daaraan doen? Ik ben beter in aanvallen dan verdedigen. En ik kan moeilijk aan beide kanten efficiënt zijn."

Doku herpakte zich wel met een offensievere rol na de rust. Het blijft dan ook vreemd dat hij in zo'n ongewone rol moest starten. "Ik ben niet ontgoocheld of gefrustreerd, ik doe gewoon wat de coach mij vraagt. Ik doe altijd mijn best. Tactisch hebben we ook veel veranderd en daarna ging het beter."

Doku is niet geschikt als wingback ...

Meest recent

'Tottenham gaat als gek tekeer: dubbelslag van 215 miljoen'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

4
4
"Hij is te plat voor Duivels" - België op achtervolgen, aanvaller kop van Jut

De Rode Duivels mikten woensdagavond op een plek in de 1/8ste finales van het WK 2026. Daarvoor ...

193
193
'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

Club Brugge zal deze zomer verschillende sterkhouders verliezen, maar is zeker niet van plan zijn ...

116
116
Transfers bij KVM en Westerlo, Union legt smaakmaker vast

De ploegen uit de Jupiler Pro League blijven zich roeren op de transfermarkt. Zo passeerde KVC ...

11
11
Vader Vital verklapt: zó reageert Vanaken op keuzes Garcia

Hans Vanaken is één van de meest besproken Rode Duivels dit WK. Zo woedt al wekenlang ...

102
102
"Nog niks gedaan" - Tweetal zorgt voor commotie in basiself Duivels

Woensdagavond vormt het Lumen Stadium in Seattle het decor van de 1/16de WK-finales van de Rode ...

72
72
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

610
610
Opstelling Duivels bekend! Garcia maakt statement tegen Senegal

De Rode Duivels strijden woensdagavond tegen Senegal voor een plek in de 1/8ste finales van het WK. ...

310
310
Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

409
409
Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

45
45
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

354
354
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

316
316
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

233
233
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

21
21
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

107
107
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

59
59
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

105
105
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

300
300
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

85
85
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

187
187
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

480
480
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

171
171
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

93
93
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

107
107
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

229
229

Meer sportnieuws