Tedesco hard aangepakt: "Grootste ramp voor nationale ploeg"

601 stemmen
Tedesco hard aangepakt:

De Rode Duivels hebben donderdagavond een punt veroverd op het veld van Italië. Ondanks een dramatische start van de wedstrijd, sleepten de Belgen alsnog een 2-2-gelijkspel uit de brand. Maar bondscoach Domenico Tedesco maakte andermaal geen al te beste beurt.

Na het tegenvallende Europese kampioenschap stond Tedesco al onder een enorme druk. De KBVB had zijn overeenkomst echter al voor het toernooi verlengd tot medio 2026. En dus besloot men uiteindelijk om toch door te gaan met de Italiaanse Duitser.

LEES OOK: WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

In oog van storm

Maar bij de start van de Nations League-campagne liep het snel weer fout. Na de zoveelste nederlaag tegen Frankrijk haalde aanvoerder Kevin De Bruyne immers vernietigend uit. In de nasleep van die uithaal werden ook de tactische keuzes van Tedesco kritisch onder de loep genomen.

Vorige week maakte hij echter opnieuw een slechte beurt. Zo gaf hij De Bruyne en Romelu Lukaku de toestemming om bepaalde interlands over te slaan. Nochtans had hij zich vanaf het begin sterk gemaakt dat het gedaan zou zijn met privileges voor de sterspelers.

Tactische fouten

Om de hetze rond zijn persoon opnieuw in te dijken, had Tedesco dan ook nood aan een goede prestatie in Italië. Maar hoewel het 2-2-gelijkspel en de comeback op zich zeker gezien mogen worden, ging de bondscoach meermaals de mist in met zijn tactische keuzes. 

Zijn keuze om met Jérémy Doku als soort van wingback te laten starten, draaide bijvoorbeeld helemaal verkeerd uit. En in de tweede helft begon hij te wisselen op een moment dat de ploeg net een bepaalde schwung had gevonden. Geen goede beurt dus van de bondscoach, die op het sociale medium 'X' dan ook de volle laag kreeg.

Tedesco haalt te weinig uit zijn selectie ...

Meest recent

Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

22
22
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

15
15
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

172
172
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

149
149
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

204
204
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

53
53
Siquet komt plots boven water bij Club: “Dat wilde ik…”

Hugo Siquet is geen vaste basispion onder Ivan Leko bij Club Brugge, maar de afgelopen weken kwam de ...

186
186
Sikan klopt meteen op tafel bij Anderlecht: “Niet genoeg!”

Danylo Sikan kwam vorige speeldag plots boven water bij RSC Anderlecht De Oekraïner kon ...

254
254
Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

87
87
WK-drama Congo dreigt door ebolavirus: “Dan uitsluiting”

Het rampscenario is afgeroepen in Congo door het ebolavirus. Met het oog op het WK in de Verenigde ...

49
49
Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Christos Tzolis is de grote man bij Club Brugge dit seizoen. De Griekse buitenspeler raasde door de ...

339
339
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

52
52
'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

235
235
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

80
80
Gentse erehaag voor Club Brugge? De Mil spreekt zich uit

Club Brugge kroonde zich donderdagavond voor de 20ste keer tot landskampioen. Aanstaande zondag zal ...

444
444
Dochter Guardiola deelt ongezien KDB-beelden: video viraal

Pep Guardiola kondigde vrijdag zijn afscheid bij Manchester City aan. Naar aanleiding daarvan deelde ...

132
132
Van Bommel-bom bij Anderlecht: ‘Bel maar'

Bij Anderlecht valt opnieuw de naam van Mark van Bommel. Dat gebeurde vroeger ook al, maar deze keer ...

733
733
Vandenbroeck breekt stilte: zijn waarheid achter Vossen-soap

Zulte Waregem wist zich in het eerste seizoen na de promotie al bij al zonder grote problemen te ...

290
290
'Kampioenenploeg breekt: Club verliest eerste sterkhouder'

Club Brugge mag zondag zijn kersvers landstitel nog eens vieren voor zijn eigen thuissupporters. ...

372
372
'Harde hand Sibierski: negental de deur gewezen bij RSCA'

RSC Anderlecht sluit zondagavond zijn seizoen af met een derby op het veld van Union SG. Achter de ...

608
608
Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

157
157
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

102
102
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

601
601
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

275
275
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

638
638

Meer sportnieuws