Met dank aan VAR: Duivels boeken fraaie comeback in Italië

door
Met dank aan VAR: Duivels boeken fraaie comeback in Italië

De Rode Duivels hebben donderdag voor een fraaie comeback gezorgd op bezoek bij Italië. Het thuisland kwam nochtans al snel op een dubbele voorsprong, maar de Belgen sleepten uiteindelijk nog een punt uit de brand: 2-2. Al zat de rode kaart van Lorenzo Pellegrini op aangeven van de VAR daar ook voor iets tussen.

In afwezigheid van onder meer De Bruyne, Lukaku en Onana, moest bondscoach Tedesco sleutelen aan zijn basisploeg. Op papier maakte hij alvast vrij aanvallende keuzes met naast Doku en Openda ook Trossard én De Ketelaere aan de aftrap. Maar na nog geen minuut spelen konden alle goede intenties alweer overboord gegooid worden.

LEES OOK: Géén Anderlecht: Duranville legt opvallende keuze uit

Rampzalige start voor Belgen

Na amper 59 seconden konden de Italianen namelijk al op voorsprong konden. Stoomtrein Dimarco daverde een eerste keer zijn rechterflank af en legde de bal netjes klaar aan de tweede paal. Daar dook Cambiaso op om de 1-0 tegen de touwen te schuiven. Een rampzalige start dus waar de Duivels zich niet meteen van konden herstellen.

Het ging zelfs van kwaad naar erger. In balbezit kregen de Belgen amper een goede aanval bij mekaar gespeeld. Italië behield dan weer de controle en wist zijn voorsprong zelfs verder uit te bouwen. Casteels kon een schot eerst nog onschadelijk te maken, maar Retegui stond aan de tweede paal om de rebound toch binnen te leggen.

Rode kaart wordt kantelpunt

Een totale afstraffing leek in de maak, tot de Italianen plots een handje toesteken. Pellegrini zette immers een gevaarlijke tackle in op de enkels van Theate. De Italiaan leek met geel weg te komen, maar na tussenkomst van de VAR kreeg hij alsnog rood. En op de vrije trap die daarop volgde wist De Cuyper na een ingestudeerd nummertje voor de aansluiting zorgen.

Met een mannetje meer tussen de lijnen kwamen de Belgen na de pauze ook beter voor de dag. Het balbezit was plots voor de bezoekers en de thuisploeg kroop helemaal terug. Na een uurtje spelen werd de score dan ook in evenwicht gebracht. Faes verlengde een hoekschop tot bij Trossard, die Donnarumma van dichtbij kansloos liet: 2-2.

Strafschop niet gefloten

De wedstrijd was dus volledig gekanteld en niet veel later hing zelfs de 2-3 in de lucht. Italië mocht evenwel dat een vermeende strafschopfout op Openda niet bestraft werd. Diezelfde Openda was vervolgens ook dicht bij een doelpunt na een listige deviatie, maar zijn balletje ging toch naast de Italiaanse kooi. En zo bleef het spannend tot in de slotminuten.

Ondertussen hadden beide ploegen al verschillende wissels doorgevoerd, wat het tempo uiteraard niet ten goede kwam. Bij de Belgen mochten Ngonge en Fofana zelfs hun debuut vieren. Maar ondanks enkele kansjes aan beide zijden veranderde de tussenstand niet meer. De Duivels pakten zo dus een welgekomen en al bij al verdiend punt. Al mag de uiterste zwakke periode van voor de rode kaart zeker niet vergeten worden.

Zonder de rode kaart had België altijd verloren ...

Meest recent

Broederstrijd in OHL-Union: "Mama zal blij zijn, wij niet"

De partij tussen OH Leuven en Union was voor velen een speciale wedstrijd. Beide trainers hadden ...

15
15
'Drukte bij KVM: 2 smaakmakers op vertrekken, nieuw target'

Het beloven nog drukke dagen te worden bij KV Mechelen. Er lijken immers heel wat transfers op til ...

78
78
Mbappé loodst Real naar zege, Marseille maakt statement

Real Madrid heeft zich voorlopig op kop genesteld in LaLiga. Het wipt minstens voor even over ...

50
50
Union ontsnapt dankzij VAR aan nederlaag in Leuven

De terugkeer van David Hubert naar Den Dreef heeft Union geen zege opgeleverd. Een stug OH Leuven ...

207
207
Leko kondigt enorme domper aan voor Marseille

Club Brugge heeft in de voorbije week vertrouwen kunnen tanken. Na de bekeruitschakeling tegen ...

259
259
Nainggolan beslissend, Lommel wint op valreep

Radja Nainggolan maakte deze winter een veelbesproken transfer van Lokeren naar Patro Eisden. ...

37
37
Leko en Verhaeghe niet op zelfde lijn: "Ik kon niet kwaad zijn"

Club Brugge heeft zaterdagavond gedaan wat het moest doen door Zulte Waregem te kloppen. Ze moesten ...

549
549
'KV Mechelen schiet in actie voor opvolger Lauberbach'

KV Mechelen hoopt zondag tegen Westerlo op een zege om zo zijn plaats in de top zes veilig te ...

244
244
'Union blijft gaan en wil nog een spits binnenhalen'

Het blijft Union maar voor de wind gaan. Nadat het vorig seizoen al de landstitel veroverde prijkt ...

36
36
'Club slaat meteen weer toe: tweede aanwinst op komst'

Club Brugge heeft zaterdag een eerste keer weten toe te slaan op de transfermarkt. Het rondde immers ...

461
461
Liverpool krijgt nieuwe mokerslag na goal in slotminuut

Liverpool blijft op de sukkel in de Premier League. De uittredende kampioen kon zaterdagavond al ...

41
41
Club moet bibberen tot einde maar knoopt weer aan met zege

Club Brugge heeft zich nu ook in eigen land weer hersteld van de pijnlijke nederlagen tegen ...

127
127
‘Lukaku verrast: Napoli krijgt transferbom om de oren’

Romelu Lukaku traint eindelijk weer volledig mee bij Napoli. Maar nog voor hij écht terug ...

281
281
Saintfiet haalt met straf verhaal keihard uit naar JPL-clubs

Tom Saintfiet is een Belgische coach die een zeer groot aanzien heeft in Afrika. Vreemd genoeg ...

126
126
Kompany ziet oorzaak voor nederlaag Bayern München

Bayern München verloor met 1-2 van FC Augsburg. Het was een verdiende eerste nederlaag in de ...

118
118
Sensatie bij Club Brugge: fans viseren één man

Club Brugge begon om 18u15 aan zijn thuisduel tegen Zulte Waregem. De eerste 45 minuten liggen ...

525
525
Bormans geeft geheim Union prijs: "Zelfs Mourinho niet"

Philippe Bormans levert goed werk bij Union SG. De Brusselaars zijn uitgegroeid tot een topclub in ...

66
66
Sterke Bounida gidst Ajax naar zeer belangrijke zege

Ajax begint nog maar eens opnieuw met Jordi Cruijff. Na de dramatische passages van Sven Mislintat ...

39
39
Hasi ziet kwaliteitsinjectie: "Extra concurrentie"

Bij RSC Anderlecht werden er al een aantal in- en uitgaande transfers afgerond. Trainer Besnik Hasi ...

189
189
Beerschot schiet zichzelf in voet, Lokeren met straffe reeks

In de Challenger Pro League hebben Lokeren en Beerschot de punten onder mekaar verdeeld. In de ...

168
168
Man City veert recht, Tottenham blijft op de dool

We zijn dit seizoen niet onder de indruk van het algemene niveau in de Premier League. Veel topclubs ...

10
10
STVV grijpt koppositie: droomseizoen krijgt vervolg

Het sprookjesachtige seizoen van STVV blijft maar verder vorm krijgen. De Kanaries wisten nu ook een ...

138
138
Sensatie in Bundesliga: Bayern verliest in eigen huis

Van een titelstrijd is geen sprake meer in Duitsland. Het is alleen nog maar de vraag wanneer Bayern ...

89
89
Club Brugge aan zet: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u15 tegen Zulte Waregem. Een partij die ze moeten winnen na de nederlaag ...

139
139
'Topclub legt bod neer, Lierse SK haalt opgelucht adem'

Bij Lierse SK hebben ze met Bryan Adinany een zeer interessante spits in hun rangen. Aan interesse ...

148
148

Meer sportnieuws