Met dank aan VAR: Duivels boeken fraaie comeback in Italië

449 stemmen
Met dank aan VAR: Duivels boeken fraaie comeback in Italië

De Rode Duivels hebben donderdag voor een fraaie comeback gezorgd op bezoek bij Italië. Het thuisland kwam nochtans al snel op een dubbele voorsprong, maar de Belgen sleepten uiteindelijk nog een punt uit de brand: 2-2. Al zat de rode kaart van Lorenzo Pellegrini op aangeven van de VAR daar ook voor iets tussen.

In afwezigheid van onder meer De Bruyne, Lukaku en Onana, moest bondscoach Tedesco sleutelen aan zijn basisploeg. Op papier maakte hij alvast vrij aanvallende keuzes met naast Doku en Openda ook Trossard én De Ketelaere aan de aftrap. Maar na nog geen minuut spelen konden alle goede intenties alweer overboord gegooid worden.

LEES OOK: Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

Rampzalige start voor Belgen

Na amper 59 seconden konden de Italianen namelijk al op voorsprong konden. Stoomtrein Dimarco daverde een eerste keer zijn rechterflank af en legde de bal netjes klaar aan de tweede paal. Daar dook Cambiaso op om de 1-0 tegen de touwen te schuiven. Een rampzalige start dus waar de Duivels zich niet meteen van konden herstellen.

Het ging zelfs van kwaad naar erger. In balbezit kregen de Belgen amper een goede aanval bij mekaar gespeeld. Italië behield dan weer de controle en wist zijn voorsprong zelfs verder uit te bouwen. Casteels kon een schot eerst nog onschadelijk te maken, maar Retegui stond aan de tweede paal om de rebound toch binnen te leggen.

Rode kaart wordt kantelpunt

Een totale afstraffing leek in de maak, tot de Italianen plots een handje toesteken. Pellegrini zette immers een gevaarlijke tackle in op de enkels van Theate. De Italiaan leek met geel weg te komen, maar na tussenkomst van de VAR kreeg hij alsnog rood. En op de vrije trap die daarop volgde wist De Cuyper na een ingestudeerd nummertje voor de aansluiting zorgen.

Met een mannetje meer tussen de lijnen kwamen de Belgen na de pauze ook beter voor de dag. Het balbezit was plots voor de bezoekers en de thuisploeg kroop helemaal terug. Na een uurtje spelen werd de score dan ook in evenwicht gebracht. Faes verlengde een hoekschop tot bij Trossard, die Donnarumma van dichtbij kansloos liet: 2-2.

Strafschop niet gefloten

De wedstrijd was dus volledig gekanteld en niet veel later hing zelfs de 2-3 in de lucht. Italië mocht evenwel dat een vermeende strafschopfout op Openda niet bestraft werd. Diezelfde Openda was vervolgens ook dicht bij een doelpunt na een listige deviatie, maar zijn balletje ging toch naast de Italiaanse kooi. En zo bleef het spannend tot in de slotminuten.

Ondertussen hadden beide ploegen al verschillende wissels doorgevoerd, wat het tempo uiteraard niet ten goede kwam. Bij de Belgen mochten Ngonge en Fofana zelfs hun debuut vieren. Maar ondanks enkele kansjes aan beide zijden veranderde de tussenstand niet meer. De Duivels pakten zo dus een welgekomen en al bij al verdiend punt. Al mag de uiterste zwakke periode van voor de rode kaart zeker niet vergeten worden.

Zonder de rode kaart had België altijd verloren ...

Meest recent

Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

8
8
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

59
59
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

85
85
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

65
65
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

43
43
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

418
418
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

362
362
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

156
156
Doku én De Bruyne op de bank tegen de VS?

De Belgische supporters zijn nog aan het bekomen van het mirakel in Seattle. De Rode Duivels zetten ...

229
229
Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Daags na het transfernieuws van Marko Mitrovic komt Lierse weer met een versterking opdraven. De ...

69
69
Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

61
61
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

64
64
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

295
295
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

679
679
Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

162
162
L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

491
491
Leider staat op bij Duivels: "Hij was eerst zichzelf niet"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

244
244
TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

351
351
Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

239
239
Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

186
186
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

116
116
Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

280
280
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

476
476
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

796
796
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

547
547

Meer sportnieuws