Met dank aan VAR: Duivels boeken fraaie comeback in Italië

door
Met dank aan VAR: Duivels boeken fraaie comeback in Italië

De Rode Duivels hebben donderdag voor een fraaie comeback gezorgd op bezoek bij Italië. Het thuisland kwam nochtans al snel op een dubbele voorsprong, maar de Belgen sleepten uiteindelijk nog een punt uit de brand: 2-2. Al zat de rode kaart van Lorenzo Pellegrini op aangeven van de VAR daar ook voor iets tussen.

In afwezigheid van onder meer De Bruyne, Lukaku en Onana, moest bondscoach Tedesco sleutelen aan zijn basisploeg. Op papier maakte hij alvast vrij aanvallende keuzes met naast Doku en Openda ook Trossard én De Ketelaere aan de aftrap. Maar na nog geen minuut spelen konden alle goede intenties alweer overboord gegooid worden.

LEES OOK: Duivel volledig afgeschreven: WK-selectie in acuut gevaar

Rampzalige start voor Belgen

Na amper 59 seconden konden de Italianen namelijk al op voorsprong konden. Stoomtrein Dimarco daverde een eerste keer zijn rechterflank af en legde de bal netjes klaar aan de tweede paal. Daar dook Cambiaso op om de 1-0 tegen de touwen te schuiven. Een rampzalige start dus waar de Duivels zich niet meteen van konden herstellen.

Het ging zelfs van kwaad naar erger. In balbezit kregen de Belgen amper een goede aanval bij mekaar gespeeld. Italië behield dan weer de controle en wist zijn voorsprong zelfs verder uit te bouwen. Casteels kon een schot eerst nog onschadelijk te maken, maar Retegui stond aan de tweede paal om de rebound toch binnen te leggen.

Rode kaart wordt kantelpunt

Een totale afstraffing leek in de maak, tot de Italianen plots een handje toesteken. Pellegrini zette immers een gevaarlijke tackle in op de enkels van Theate. De Italiaan leek met geel weg te komen, maar na tussenkomst van de VAR kreeg hij alsnog rood. En op de vrije trap die daarop volgde wist De Cuyper na een ingestudeerd nummertje voor de aansluiting zorgen.

Met een mannetje meer tussen de lijnen kwamen de Belgen na de pauze ook beter voor de dag. Het balbezit was plots voor de bezoekers en de thuisploeg kroop helemaal terug. Na een uurtje spelen werd de score dan ook in evenwicht gebracht. Faes verlengde een hoekschop tot bij Trossard, die Donnarumma van dichtbij kansloos liet: 2-2.

Strafschop niet gefloten

De wedstrijd was dus volledig gekanteld en niet veel later hing zelfs de 2-3 in de lucht. Italië mocht evenwel dat een vermeende strafschopfout op Openda niet bestraft werd. Diezelfde Openda was vervolgens ook dicht bij een doelpunt na een listige deviatie, maar zijn balletje ging toch naast de Italiaanse kooi. En zo bleef het spannend tot in de slotminuten.

Ondertussen hadden beide ploegen al verschillende wissels doorgevoerd, wat het tempo uiteraard niet ten goede kwam. Bij de Belgen mochten Ngonge en Fofana zelfs hun debuut vieren. Maar ondanks enkele kansjes aan beide zijden veranderde de tussenstand niet meer. De Duivels pakten zo dus een welgekomen en al bij al verdiend punt. Al mag de uiterste zwakke periode van voor de rode kaart zeker niet vergeten worden.

Zonder de rode kaart had België altijd verloren ...

Meest recent

Paniek bij Club Brugge: opvallende actie na blessure Vanaken

Club Brugge boekte zondagavond een overwinning op het veld van KVC Westerlo, maar daarmee is ook al ...

151
151
Daar gaan we wéér: uitfans laten Antwerp-Standard stilleggen

Zondagmiddag stond in de Jupiler Pro League het duel tussen Antwerp FC en Standard op het programma. ...

200
200
'Harde keuze Taravel: topaanwinst moet plots vrezen'

RSC Anderlecht kan zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van de Champions' Play-Offs. Een ...

195
195
Twee logische wissels bij Antwerp, Standard met Nielsen

Standard behoudt nog een waterkans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar moet zondag dan wel ...

34
34
STVV druipt af: wereldgoal houdt Genk in PO I-running

KRC Genk zal tot en met slotspeeldag mogen strijden om een plek in de Champions' Play-Offs. Racing ...

113
113
Duivel volledig afgeschreven: WK-selectie in acuut gevaar

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

180
180
'Club Brugge verschiet: Arsenal klopt aan voor smaakmaker'

Onder meer dankzij de sterke campagne in de Champions League, kunnen verschillende sterkhouders van ...

250
250
Gloednieuwe Duivel imponeert: "Kandidaat voor de ploeg"

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

222
222
'Ongeziene crisis Tottenham: hoofd nu al op kapblok'

In de Premier League gaat Tottenham Hotspur zondagavond op bezoek bij Liverpool FC. Bij een nieuwe ...

65
65
Anderlecht haalt verse kracht in huis: Taravel reageert

RSC Anderlecht zal het seizoen dan toch uitdoen met Jérémy Taravel als hoofdtrainer. ...

297
297
Antwerp pookt supporters op met hoog bezoek op Bosuil

Antwerp FC is definitief uitgeteld voor de Champions' Play-Offs. Desondanks wil men zondagnamiddag ...

150
150
Sleutelduel KV Mechelen-Anderlecht: "Zij zijn in voordeel"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

400
400
D-Day in JPL: deze drie ploegen vandaag zeker van Play-Off I?

Zondag worden de overige wedstrijden van de voorlaatste speeldag in de reguliere competitie van de ...

253
253
Genk-STVV: Hayen houdt vast aan verrassing, Vrancken wisselt niet

Zondagmiddag staat de Limburgse derby op het programma in de Jupiler Pro League. En de belangen bij ...

36
36
TU: 'Barça lonkt naar Club, spectaculaire transfersom Doku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

226
226
Clement zet Engeland op zijn kop, Still krijgt kletsen

Philippe Clement koos verrassend voor een avontuur in de Championship bij het Engelse Norwich City. ...

475
475
De Bruyne is back: Italië gaat volledig los op Rode Duivel

Kevin De Bruyne kende een moeilijke periode met een hardnekkige blessure in Napels. Maar de ...

189
189
Overmars zweet peentjes: gevolgen Antwerp desastreus

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old kan Play-Off 1 al ...

397
397
Oorlog in Lokeren ontploft: fans dreigen met boycot

Het rommelt ferm bij KSC Lokeren. De club is ambitieus, maar de resultaten in de Challenger Pro ...

97
97
Verrassende Duivel bonkt op deur van Rudi Garcia

Het WK sluipt stilaan dichterbij en er staat ook een interlandbreak op het programma. Het is ...

76
76
‘De Cat botst met Anderlecht: pijnlijke exit dreigt’

Nathan De Cat is bezig aan een snelle opmars bij Anderlecht, maar achter de schermen botst het ...

562
562
Spileers doet boekje open over afwezigheid Mechele

Brandon Mechele haakte op het nippertje af bij Club Brugge. De ervaren verdediger zat wel in de ...

891
891
Hayen doet heftige onthulling: "Doe ik voor elke thuismatch"

Van de kandidaten voor de Champions' Play-Offs is vandaag ook Racing Genk aan zet. Nicky Hayen en co ...

114
114
Opvallende woorden over Mika Godts in Nederland

Mika Godts kent een wonderseizoen met Ajax. De Amsterdammers doen het sportief niet uitstekend, maar ...

93
93
Courtois wil met geld smijten: Boskamp waarschuwt

De voetbalwereld gonst wel vaker van geruchten, maar af en toe zit er een verhaal tussen dat meteen ...

181
181

Meer sportnieuws