Met dank aan VAR: Duivels boeken fraaie comeback in Italië

door
Met dank aan VAR: Duivels boeken fraaie comeback in Italië

De Rode Duivels hebben donderdag voor een fraaie comeback gezorgd op bezoek bij Italië. Het thuisland kwam nochtans al snel op een dubbele voorsprong, maar de Belgen sleepten uiteindelijk nog een punt uit de brand: 2-2. Al zat de rode kaart van Lorenzo Pellegrini op aangeven van de VAR daar ook voor iets tussen.

In afwezigheid van onder meer De Bruyne, Lukaku en Onana, moest bondscoach Tedesco sleutelen aan zijn basisploeg. Op papier maakte hij alvast vrij aanvallende keuzes met naast Doku en Openda ook Trossard én De Ketelaere aan de aftrap. Maar na nog geen minuut spelen konden alle goede intenties alweer overboord gegooid worden.

LEES OOK: Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Rampzalige start voor Belgen

Na amper 59 seconden konden de Italianen namelijk al op voorsprong konden. Stoomtrein Dimarco daverde een eerste keer zijn rechterflank af en legde de bal netjes klaar aan de tweede paal. Daar dook Cambiaso op om de 1-0 tegen de touwen te schuiven. Een rampzalige start dus waar de Duivels zich niet meteen van konden herstellen.

Het ging zelfs van kwaad naar erger. In balbezit kregen de Belgen amper een goede aanval bij mekaar gespeeld. Italië behield dan weer de controle en wist zijn voorsprong zelfs verder uit te bouwen. Casteels kon een schot eerst nog onschadelijk te maken, maar Retegui stond aan de tweede paal om de rebound toch binnen te leggen.

Rode kaart wordt kantelpunt

Een totale afstraffing leek in de maak, tot de Italianen plots een handje toesteken. Pellegrini zette immers een gevaarlijke tackle in op de enkels van Theate. De Italiaan leek met geel weg te komen, maar na tussenkomst van de VAR kreeg hij alsnog rood. En op de vrije trap die daarop volgde wist De Cuyper na een ingestudeerd nummertje voor de aansluiting zorgen.

Met een mannetje meer tussen de lijnen kwamen de Belgen na de pauze ook beter voor de dag. Het balbezit was plots voor de bezoekers en de thuisploeg kroop helemaal terug. Na een uurtje spelen werd de score dan ook in evenwicht gebracht. Faes verlengde een hoekschop tot bij Trossard, die Donnarumma van dichtbij kansloos liet: 2-2.

Strafschop niet gefloten

De wedstrijd was dus volledig gekanteld en niet veel later hing zelfs de 2-3 in de lucht. Italië mocht evenwel dat een vermeende strafschopfout op Openda niet bestraft werd. Diezelfde Openda was vervolgens ook dicht bij een doelpunt na een listige deviatie, maar zijn balletje ging toch naast de Italiaanse kooi. En zo bleef het spannend tot in de slotminuten.

Ondertussen hadden beide ploegen al verschillende wissels doorgevoerd, wat het tempo uiteraard niet ten goede kwam. Bij de Belgen mochten Ngonge en Fofana zelfs hun debuut vieren. Maar ondanks enkele kansjes aan beide zijden veranderde de tussenstand niet meer. De Duivels pakten zo dus een welgekomen en al bij al verdiend punt. Al mag de uiterste zwakke periode van voor de rode kaart zeker niet vergeten worden.

Zonder de rode kaart had België altijd verloren ...

Meest recent

'Antwerp all-in: Gheysens geeft Overmars groen licht'

Antwerp vreest om Gyrano Kerk, Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch gratis te verliezen, maar zij ...

188
188
'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, waar een aantal goudhaantjes ...

250
250
'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

114
114
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

110
110
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

288
288
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

70
70
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

145
145
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

496
496
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

154
154
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

304
304
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

522
522
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

192
192
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

107
107
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

177
177
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

161
161
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

428
428
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

74
74
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

198
198
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

780
780
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

683
683
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

372
372
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

621
621
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

197
197
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

437
437
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

658
658

Meer sportnieuws