Met dank aan VAR: Duivels boeken fraaie comeback in Italië

door
Met dank aan VAR: Duivels boeken fraaie comeback in Italië

De Rode Duivels hebben donderdag voor een fraaie comeback gezorgd op bezoek bij Italië. Het thuisland kwam nochtans al snel op een dubbele voorsprong, maar de Belgen sleepten uiteindelijk nog een punt uit de brand: 2-2. Al zat de rode kaart van Lorenzo Pellegrini op aangeven van de VAR daar ook voor iets tussen.

In afwezigheid van onder meer De Bruyne, Lukaku en Onana, moest bondscoach Tedesco sleutelen aan zijn basisploeg. Op papier maakte hij alvast vrij aanvallende keuzes met naast Doku en Openda ook Trossard én De Ketelaere aan de aftrap. Maar na nog geen minuut spelen konden alle goede intenties alweer overboord gegooid worden.

LEES OOK: Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

Rampzalige start voor Belgen

Na amper 59 seconden konden de Italianen namelijk al op voorsprong konden. Stoomtrein Dimarco daverde een eerste keer zijn rechterflank af en legde de bal netjes klaar aan de tweede paal. Daar dook Cambiaso op om de 1-0 tegen de touwen te schuiven. Een rampzalige start dus waar de Duivels zich niet meteen van konden herstellen.

Het ging zelfs van kwaad naar erger. In balbezit kregen de Belgen amper een goede aanval bij mekaar gespeeld. Italië behield dan weer de controle en wist zijn voorsprong zelfs verder uit te bouwen. Casteels kon een schot eerst nog onschadelijk te maken, maar Retegui stond aan de tweede paal om de rebound toch binnen te leggen.

Rode kaart wordt kantelpunt

Een totale afstraffing leek in de maak, tot de Italianen plots een handje toesteken. Pellegrini zette immers een gevaarlijke tackle in op de enkels van Theate. De Italiaan leek met geel weg te komen, maar na tussenkomst van de VAR kreeg hij alsnog rood. En op de vrije trap die daarop volgde wist De Cuyper na een ingestudeerd nummertje voor de aansluiting zorgen.

Met een mannetje meer tussen de lijnen kwamen de Belgen na de pauze ook beter voor de dag. Het balbezit was plots voor de bezoekers en de thuisploeg kroop helemaal terug. Na een uurtje spelen werd de score dan ook in evenwicht gebracht. Faes verlengde een hoekschop tot bij Trossard, die Donnarumma van dichtbij kansloos liet: 2-2.

Strafschop niet gefloten

De wedstrijd was dus volledig gekanteld en niet veel later hing zelfs de 2-3 in de lucht. Italië mocht evenwel dat een vermeende strafschopfout op Openda niet bestraft werd. Diezelfde Openda was vervolgens ook dicht bij een doelpunt na een listige deviatie, maar zijn balletje ging toch naast de Italiaanse kooi. En zo bleef het spannend tot in de slotminuten.

Ondertussen hadden beide ploegen al verschillende wissels doorgevoerd, wat het tempo uiteraard niet ten goede kwam. Bij de Belgen mochten Ngonge en Fofana zelfs hun debuut vieren. Maar ondanks enkele kansjes aan beide zijden veranderde de tussenstand niet meer. De Duivels pakten zo dus een welgekomen en al bij al verdiend punt. Al mag de uiterste zwakke periode van voor de rode kaart zeker niet vergeten worden.

Zonder de rode kaart had België altijd verloren ...

Meest recent

Antwerp zoekt hoofdcoach: Overmars in vieze papieren

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was geworden nadat Antwerp ook tegen ...

0
0
'De Bruyne verbijsterd: Napoli grijpt rigoureus in na blessure'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

0
0
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

16
16
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

149
149
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

61
61
'Renard slaat stevig toe: Anderlecht frustreert Brugge'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

251
251
'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

383
383
Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

39
39
Teklak verrast: “Renard doet wat Fredberg nooit kon”

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

216
216
Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 ...

226
226
Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

56
56
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

144
144
Antwerp ontploft: fans eisen 'onmogelijke' coach

Royal Antwerp FC ontsloeg zondagavond na de nederlaag Stef Wils. Een ontslag dat er al een tijdje ...

468
468
Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

177
177
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

119
119
Transferbom in NL: Denis Odoi duikt op bij nieuwe club

Bijzonder verrassend nieuws vanuit Nederland. Daar heeft Carl Hoefkens immers Denis Odoi naar NAC ...

199
199
Eindelijk Vanaken: "Hopelijk ben ik nu weer vertrokken"

Bij Club Brugge was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen Sporting Charleroi. Het werd 1-0 ...

110
110
'Club Brugge vreest éxodus: nieuwe strijd barst los'

Club Brugge zag in de zomer al de nodige sterkhouders vertrekken en lijkt te moeten opletten dat er ...

224
224
Degryse keihard: "Foute inschatting van Overmars"

Het is helemaal crisis bij Antwerp, dat zondag met de billen bloot ging tegen Dender. De tot dan toe ...

156
156
STVV blijft verbazen: "Niemand had het verwacht"

We zijn intussen halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de ...

60
60
Ruben Van Gucht zoekt keihard confrontatie met Wout van Aert

Ruben Van Gucht domineerde de laatste weken (andermaal) veelvuldig het nieuws. Dat had niet enkel te ...

109
109
Volgende topcoach stuurt Antwerp wandelen

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Dender betekende meteen de zwanenzang van Stef Wils als trainer ...

394
394
'Debast moet serieuze opdoffer slikken'

Woensdag staat Club Brugge voor zijn volgende opdracht in de Champions League. Het moet in zijn ...

108
108
Goots veegt kandidaat-trainer Antwerp van tafel

Antwerp bereikte zondag een nieuw dieptepunt door thuis met 1-2 te verliezen van Dender, de rode ...

428
428
Bormans velt oordeel over CL-campagne Union

Deze week staat er opnieuw Champions League-voetbal op het programma. Union moet dinsdag aan de bak ...

43
43

Meer sportnieuws