Opstelling Duivels: De Ketelaere aan aftrap, Debast-verrassing

234
Opstelling Duivels: De Ketelaere aan aftrap, Debast-verrassing

De Rode Duivels staan donderdagavond opnieuw voor hun derde wedstrijd in de Nations League. En het belooft een lastig duel te worden in het Stadio Olimpico tegen Italië. Inmiddels maakte bondscoach Domenico Tedesco alvast zijn basisploeg bekend.

Na het mislukte EK van afgelopen zomer willen de Duivels van de Nations League gebruik maken om een nieuwe start te nemen. Bovendien geldt deze competitie als generale repetitie op de komende WK-cyclus. De start was alvast veelbelovend met een verdiende zege tegen Israël.

Maar enkele dagen later volgde een zoveelste nederlaag tegen Frankrijk, waarna aanvoerder Kevin De Bruyne ook nog eens uithaalde naar zijn ploegmaats. Zo belandde de nationale ploeg opnieuw in een slecht daglicht. Daar wil men in de huidige interland-periode opnieuw verandering in brengen.

LEES OOK: ‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Drie sterkhouders afwezig

Gemakkelijk wordt dat echter niet. Maandag volgt immers een nieuw duel met Frankrijk, maar eerst wacht dus de verplaatsing naar Italië. La Squadra Azzurra staat momenteel eerste in de poule nadat het zijn eerste wedstrijden tegen de Fransen en Israëliërs al winnend kon afsluiten.

Bovendien moeten de Duivels het ook nog eens doen zonder steunpilaren De Bruyne, Romelu Lukaku en Amadou Onana. En dus was het uitkijken naar hoe Tedesco de afwezigheden van het drietal zou opvangen én hoe hij de werkpunten van in de vorige matchen zou aanpakken.

Extra steun voor Openda

Uiteindelijk heeft de bondscoach besloten om de afwezigheid van De Bruyne op te vangen door Leandro Trossard én Charles De Ketelaere aan de aftrap te brengen. Zijn moeten extra aansluiting op diepste man Loïs Openda voorzien. Ook Jérémy Doku verschijnt gewoon aan de aftrap. Een op papier behoorlijk offensief België dus.

Op het middenveld neemt Orel Mangala plaats naast gelegenheids-aanvoerder Youri Tielemans. Achterin wordt Zeno Debast dan weer ietwat verrassend uitgespeeld als rechtsback. Hij werd eerder ook al uitgeprobeerd in deze functie, weliswaar met wisselend succes. Centraal in de defensie blijft het duo Wout Faes-Arthur Theate intact, Maxim De Cuyper start op links.

Wie wint?

Meest recent

Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

22
22
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

47
47
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

146
146
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

123
123
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

41
41
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

294
294
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

275
275
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

149
149
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

116
116
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

108
108
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

182
182
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

181
181
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

1552
1552
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

369
369
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

296
296
Anderlecht begaat grove blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

314
314
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

90
90
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

223
223
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

243
243
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

105
105
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

81
81
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

36
36
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

135
135

Meer sportnieuws