Opstelling Duivels: De Ketelaere aan aftrap, Debast-verrassing

door
Opstelling Duivels: De Ketelaere aan aftrap, Debast-verrassing

De Rode Duivels staan donderdagavond opnieuw voor hun derde wedstrijd in de Nations League. En het belooft een lastig duel te worden in het Stadio Olimpico tegen Italië. Inmiddels maakte bondscoach Domenico Tedesco alvast zijn basisploeg bekend.

Na het mislukte EK van afgelopen zomer willen de Duivels van de Nations League gebruik maken om een nieuwe start te nemen. Bovendien geldt deze competitie als generale repetitie op de komende WK-cyclus. De start was alvast veelbelovend met een verdiende zege tegen Israël.

Maar enkele dagen later volgde een zoveelste nederlaag tegen Frankrijk, waarna aanvoerder Kevin De Bruyne ook nog eens uithaalde naar zijn ploegmaats. Zo belandde de nationale ploeg opnieuw in een slecht daglicht. Daar wil men in de huidige interland-periode opnieuw verandering in brengen.

LEES OOK: Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Drie sterkhouders afwezig

Gemakkelijk wordt dat echter niet. Maandag volgt immers een nieuw duel met Frankrijk, maar eerst wacht dus de verplaatsing naar Italië. La Squadra Azzurra staat momenteel eerste in de poule nadat het zijn eerste wedstrijden tegen de Fransen en Israëliërs al winnend kon afsluiten.

Bovendien moeten de Duivels het ook nog eens doen zonder steunpilaren De Bruyne, Romelu Lukaku en Amadou Onana. En dus was het uitkijken naar hoe Tedesco de afwezigheden van het drietal zou opvangen én hoe hij de werkpunten van in de vorige matchen zou aanpakken.

Extra steun voor Openda

Uiteindelijk heeft de bondscoach besloten om de afwezigheid van De Bruyne op te vangen door Leandro Trossard én Charles De Ketelaere aan de aftrap te brengen. Zijn moeten extra aansluiting op diepste man Loïs Openda voorzien. Ook Jérémy Doku verschijnt gewoon aan de aftrap. Een op papier behoorlijk offensief België dus.

Op het middenveld neemt Orel Mangala plaats naast gelegenheids-aanvoerder Youri Tielemans. Achterin wordt Zeno Debast dan weer ietwat verrassend uitgespeeld als rechtsback. Hij werd eerder ook al uitgeprobeerd in deze functie, weliswaar met wisselend succes. Centraal in de defensie blijft het duo Wout Faes-Arthur Theate intact, Maxim De Cuyper start op links.

Wie wint?

Meest recent

CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

21
21
Straffe reeks doorprikt: Vanderbiest geeft reden slipper KVM

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

16
16
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

59
59
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

103
103
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

39
39
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

172
172
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

347
347
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

83
83
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

117
117
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

91
91
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

14
14
Toptarget speelt open kaart: "Transfer naar Club Brugge?"

Of hij nog in actie zal komen bij Club Brugge, zal afhangen van zijn revalidatie. Maar feit is dat ...

192
192
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

132
132
'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

254
254
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

156
156
'Standard ruikt centen: transfersom van 10 miljoen'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

186
186
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

24
24
Hayen klopt op tafel bij Genk: "Gaan er alles aan doen"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

219
219
'City steekt zomermercato in de fik met topmiddenvelder'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

77
77
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

236
236
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

320
320
Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

STVV stond op voorsprong in de eerste helft tegen Club Brugge. De Kanaries speelden een sterke ...

146
146
Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Mika Godts behoorde bij Ajax weer tot de uitblinkers. De buitenspeler was goed voor een doelpunt, ...

44
44
Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”

Het zag er na 45 minuten op Stayen niet goed uit voor Club Brugge. Blauw-Zwart stond op achterstand ...

224
224
Union Berlin pakt uit met primeur: eerste vrouwelijke T1

Union Berlin staat in de Bundesliga op een elfde plek, op zeven punten van de degradatiestreep. De ...

45
45

Meer sportnieuws