'Winterse knaltransfer Osimhen: riant prijskaartje gelekt'

261
'Winterse knaltransfer Osimhen: riant prijskaartje gelekt'

De meest besproken transfersoap van de voorbije zomermercato, was allicht die van Victor Osimhen. Na een zomer vol wendingen belandde de Nigeriaanse topspits uiteindelijk bij Galatasaray. De kans is evenwel groot dat hij in januari alweer vertrekt.

Na sterke passages bij Sporting Charleroi en vervolgens Lille OSC, belandde Osimhen in 2020 bij Napoli. De Italiaanse club dokte ruim 70 miljoen euro en maakte van Osimhen een recordaankoop. Aanvankelijk rendeerde die investering niet zoals gewenst, maar uiteindelijk werd de Italiaanse club toch dubbel en dik terug betaald.

In het seizoen 2022-23 groeide Osimhen immers uit tot één van de beste spitsen in Europa. Al topschutter leidde hij Napoli zelfs naar de eerste landstitel in 33 jaar. Stilaan leek het dan ook tijd voor een nieuwe stap. Maar de Italianen verlangden lange tijd een monsterbedrag, wat geïnteresseerde clubs afschrok.

LEES OOK: 'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Reddingsboei uit Turkije

Deze zomer haakt PSG bijvoorbeeld af, terwijl andere grootmachten niet eens een poging waagden. Enkel Chelsea drong lange tijd aan, maar vond ook geen akkoord met Napoli. Dat deed het Saudische Al-Ahli wel, dit keer lag Osimhen zelf dwars. En dus bleef een transfer uit, tot woede van club én speler.

Vervolgens raakte zelfs bekend dat de aanvaller uit de selectie werd gezet en maandenlang niet zou spelen. Maar op de valreep kwam alsnog een oplossing uit de bus. Zo zal Osimhen voor minstens een halfjaartje bij Galatasaray gaan spelen. De Turken konden hem huren en nemen zijn salaris over, al is dat mogelijk van korte duur.

Herkansing in januari

In de overeenkomst zouden bepaalde clausules staan waardoor het huurcontract in januari relatief makkelijk kan opgezegd worden. Volgens Corriere dello Sport zou Galatasaray desondanks trachten om Osimhen minstens tot eind dit seizoen te houden. Dat zal echter afhangen van welke ploegen in januari komen aankloppen.

Het genoemde medium beweert alvast dat Chelsea een nieuwe poging wil ondernemen. Al zullen de Blues dan wel een smak geld moeten neertellen. In januari zou de spits nog steeds zo'n 80 miljoen euro moeten kosten. Komende zomer zou daar nog vijf miljoen euro vanaf gaan.

Osimhen verdient een plek bij een Europese topclub ...

Meest recent

Club versus Anderlecht: hoe Blauw-Zwart de macht overnam

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

4
4
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

62
62
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

11
11
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

74
74
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

94
94
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

83
83
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

125
125
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

15
15
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

60
60
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

35
35
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

103
103
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

77
77
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

28
28
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

15
15
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

15
15
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

28
28
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

439
439
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

83
83
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

18
18
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

101
101
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

66
66
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

175
175
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

313
313
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

15
15
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

102
102

Meer sportnieuws