'Winterse knaltransfer Osimhen: riant prijskaartje gelekt'

door
'Winterse knaltransfer Osimhen: riant prijskaartje gelekt'

De meest besproken transfersoap van de voorbije zomermercato, was allicht die van Victor Osimhen. Na een zomer vol wendingen belandde de Nigeriaanse topspits uiteindelijk bij Galatasaray. De kans is evenwel groot dat hij in januari alweer vertrekt.

Na sterke passages bij Sporting Charleroi en vervolgens Lille OSC, belandde Osimhen in 2020 bij Napoli. De Italiaanse club dokte ruim 70 miljoen euro en maakte van Osimhen een recordaankoop. Aanvankelijk rendeerde die investering niet zoals gewenst, maar uiteindelijk werd de Italiaanse club toch dubbel en dik terug betaald.

In het seizoen 2022-23 groeide Osimhen immers uit tot één van de beste spitsen in Europa. Al topschutter leidde hij Napoli zelfs naar de eerste landstitel in 33 jaar. Stilaan leek het dan ook tijd voor een nieuwe stap. Maar de Italianen verlangden lange tijd een monsterbedrag, wat geïnteresseerde clubs afschrok.

LEES OOK: 'Kompany laat ex-toppers Jupiler Pro League links liggen'

Reddingsboei uit Turkije

Deze zomer haakt PSG bijvoorbeeld af, terwijl andere grootmachten niet eens een poging waagden. Enkel Chelsea drong lange tijd aan, maar vond ook geen akkoord met Napoli. Dat deed het Saudische Al-Ahli wel, dit keer lag Osimhen zelf dwars. En dus bleef een transfer uit, tot woede van club én speler.

Vervolgens raakte zelfs bekend dat de aanvaller uit de selectie werd gezet en maandenlang niet zou spelen. Maar op de valreep kwam alsnog een oplossing uit de bus. Zo zal Osimhen voor minstens een halfjaartje bij Galatasaray gaan spelen. De Turken konden hem huren en nemen zijn salaris over, al is dat mogelijk van korte duur.

Herkansing in januari

In de overeenkomst zouden bepaalde clausules staan waardoor het huurcontract in januari relatief makkelijk kan opgezegd worden. Volgens Corriere dello Sport zou Galatasaray desondanks trachten om Osimhen minstens tot eind dit seizoen te houden. Dat zal echter afhangen van welke ploegen in januari komen aankloppen.

Het genoemde medium beweert alvast dat Chelsea een nieuwe poging wil ondernemen. Al zullen de Blues dan wel een smak geld moeten neertellen. In januari zou de spits nog steeds zo'n 80 miljoen euro moeten kosten. Komende zomer zou daar nog vijf miljoen euro vanaf gaan.

Osimhen verdient een plek bij een Europese topclub ...

Meest recent

Hoe Anderlecht en Hasi énorm probleem hebben

RSC Anderlecht verloor met 4-2 van AA Gent. De tweede helft in de Planet Group arena was van een ...

7
7
‘Club Brugge verrast: topmove voor nieuwe spits’

Club Brugge zit niet stil in het wintermercato. Achter de schermen wordt gewerkt aan een verrassende ...

113
113
Zomeraanwinst spreekt zich uit over snel RSCA-vertrek

RSC Anderlecht verloor alweer. Deze keer met 4-2 van AA Gent. Paars-Wit zit toch in de problemen na ...

47
47
Belgische wonderboy staat op bij Nederlandse topclub

In Nederland is er dit jaar geen strijd voor de titel. PSV is oppermachtig en Ajax en Feyenoord ...

37
37
'Anderlecht waagt poging voor zeer straffe transfer'

RSC Anderlecht heeft een gebrek aan kwaliteit om mee te doen voor de landstitel. Dat is nu wel ...

203
203
Antwerp tuimelt van roze wolk: Oosting trekt harde conclusie

Antwerp FC weet opnieuw wat verliezen is. Sinds het ontslag van Stef Wils als hoofdcoach had de ...

106
106
Crisis Feyenoord compleet na megablunder en krankzinnig slot

Bij Feyenoord is de crisis stilaan compleet. De Rotterdammers leken zondag op weg naar een ...

32
32
Ook Hasi houdt zich niet in: Lardot krijgt tik op vingers

RSC Anderlecht heeft de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League opgestart op dezelfde manier ...

326
326
De Roeck zwalpt bij Club NXT, Beerschot recht rug in CPL

In de Challenger Pro League gaat het stilaan van kwaad naar erger met Club NXT. Ook na de ...

82
82
Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Antwerp kwam met vertrouwen en een sterke reeks op zak naar Denderleeuw, maar vertrok met een nieuwe ...

94
94
Coosemans haalt fors uit na penalty: "Gent mag Hein danken"

Net zoals na hun onderlinge bekerduel, leverde ook de competitiematch tussen AA Gent en RSC ...

460
460
'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

De winterse transfermarkt is nog een tweetal weken open en verschillende Europese clubs willen zich ...

98
98
Anderlecht pakt door op mercato: laatste match gespeeld in Gent?

RSC Anderlecht blijft druk in de weer op de winterse transfermarkt. De Brusselaars hopen eerstdaags ...

474
474
Unieke beelden: camera's leggen zege-speech De Mil vast

Rik De Mil heeft zijn grootste succes tot dusver geboekt als hoofdcoach van KAA Gent. Zondag nam hij ...

138
138
"Pak je boeltje" - Fans Anderlecht duiden zondebok aan

RSC Anderlecht heeft geen gepast vervolg kunnen breien aan de bekertriomf van afgelopen donderdag. ...

433
433
Bayern-sterren onthullen: dít zei Kompany in kleedkamer na rothelft

Bayern München heeft zaterdagavond andermaal een statement gemaakt in de Bundesliga. Zo ging de ...

477
477
AA Gent wreekt bekerfrustratie met heroïsche comeback

Revanche hing in de lucht in de Planet Group Arena. Wat eerder deze week nog woede en frustratie had ...

202
202
Hayen hard na nieuwe dreun: "Zo kan je geen punten pakken"

De trainerswissel van KRC Genk heeft voorlopig nog niet het gewenste effect opgeleverd. Zo verloren ...

226
226
'Vrancken beloond: STVV vol voor transferdubbelslag'

STVV heeft een uitstekend seizoen achter de rug tot dusver en is goed op weg om zich te plaatsen ...

187
187
Penaltydiscussie bij Gent-Anderlecht: De Bilde spreekt zich uit

AA Gent wou zondagmiddag op eigen veld revanche nemen op RSC Anderlecht voor de bekeruitschakeling ...

629
629
Geplaagd Club slikt nieuwe optater vlak voor Kazachse trip

Volgende week trekt de Champions League na een winterslaap van enkele maanden zich weer op gang. ...

325
325
'Nachtmerrie Barcelona: PSG slaat toe aan spotprijs'

FC Barcelona blijft maar talenten produceren via zijn eigen jeugdopleiding. Maar La Masia staat op ...

96
96
Diefstal van het jaar? Amateurclub viert na spookdoelpunt

Ons amateurvoetbal werd gisterenavond opgeschrikt door een wel heel bizarre fase. In de wedstrijd ...

79
79
Opvallend: Scheidsrechtersbaas zet klagende Vanaken op zijn plaats

Club Brugge is met twee pijnlijke nederlagen aan de tweede seizoenshelft begonnen. De frustraties ...

1102
1102
Hong start bij AA Gent, enorme verrassing in basiself Hasi

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van AA Gent voor de halve finales van de Croky Cup. ...

140
140

Meer sportnieuws