'Winterse knaltransfer Osimhen: riant prijskaartje gelekt'

261 stemmen
'Winterse knaltransfer Osimhen: riant prijskaartje gelekt'

De meest besproken transfersoap van de voorbije zomermercato, was allicht die van Victor Osimhen. Na een zomer vol wendingen belandde de Nigeriaanse topspits uiteindelijk bij Galatasaray. De kans is evenwel groot dat hij in januari alweer vertrekt.

Na sterke passages bij Sporting Charleroi en vervolgens Lille OSC, belandde Osimhen in 2020 bij Napoli. De Italiaanse club dokte ruim 70 miljoen euro en maakte van Osimhen een recordaankoop. Aanvankelijk rendeerde die investering niet zoals gewenst, maar uiteindelijk werd de Italiaanse club toch dubbel en dik terug betaald.

In het seizoen 2022-23 groeide Osimhen immers uit tot één van de beste spitsen in Europa. Al topschutter leidde hij Napoli zelfs naar de eerste landstitel in 33 jaar. Stilaan leek het dan ook tijd voor een nieuwe stap. Maar de Italianen verlangden lange tijd een monsterbedrag, wat geïnteresseerde clubs afschrok.

LEES OOK: 'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Reddingsboei uit Turkije

Deze zomer haakt PSG bijvoorbeeld af, terwijl andere grootmachten niet eens een poging waagden. Enkel Chelsea drong lange tijd aan, maar vond ook geen akkoord met Napoli. Dat deed het Saudische Al-Ahli wel, dit keer lag Osimhen zelf dwars. En dus bleef een transfer uit, tot woede van club én speler.

Vervolgens raakte zelfs bekend dat de aanvaller uit de selectie werd gezet en maandenlang niet zou spelen. Maar op de valreep kwam alsnog een oplossing uit de bus. Zo zal Osimhen voor minstens een halfjaartje bij Galatasaray gaan spelen. De Turken konden hem huren en nemen zijn salaris over, al is dat mogelijk van korte duur.

Herkansing in januari

In de overeenkomst zouden bepaalde clausules staan waardoor het huurcontract in januari relatief makkelijk kan opgezegd worden. Volgens Corriere dello Sport zou Galatasaray desondanks trachten om Osimhen minstens tot eind dit seizoen te houden. Dat zal echter afhangen van welke ploegen in januari komen aankloppen.

Het genoemde medium beweert alvast dat Chelsea een nieuwe poging wil ondernemen. Al zullen de Blues dan wel een smak geld moeten neertellen. In januari zou de spits nog steeds zo'n 80 miljoen euro moeten kosten. Komende zomer zou daar nog vijf miljoen euro vanaf gaan.

Osimhen verdient een plek bij een Europese topclub ...

Meest recent

‘Anderlecht gaat plots voor absolute stunttransfer’

RSC Anderlecht wil weer hoog mikken en dat is ook te zien aan de transfergeruchten op de ...

76
76
Hans Vanaken zorgt voor totaal ongeloof bij VRT-gezicht

Op een WK waar de spotlights vooral naar de grote sterren gaan, kreeg Hans Vanaken onverwacht een ...

73
73
Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan. De Rouches willen weer ...

73
73
Borguet jubelt: Anderlecht pakt uit met nieuw toptalent

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Paars-Wit zet elk jaar vol in op de ...

101
101
Speciale gast voor De Bruyne en Lukaku tegen Iran

De tweede wedstrijd van het WK voor de Rode Duivels sluipt dichterbij. België speelde 1-1 ...

26
26
‘Hakimi voor de rechter: verkrachtingszaak ontploft’

Achraf Hakimi is één van de sterspelers van het Marokkaanse nationale elftal en een ...

68
68
‘Anderlecht komt op stoom: vier aanwinsten onderweg’

RSC Anderlecht is onder Antoine Sibierski aan een nieuw hoofdstuk begonnen. Paars-Wit hoopt deze ...

664
664
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

417
417
'Club Brugge baalt en loopt nieuwe Nusa mis'

Club Brugge maakt er de laatste jaren een handelsmerk van om piepjonge buitenlandse toptalenten voor ...

181
181
Nainggolan spreekt straffe ambitie voor komend seizoen uit

Alsmaar meer Belgische clubs beginnen aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat is vooral het ...

57
57
KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

KV Mechelen was één van de aangename verrassingen van het afgelopen seizoen in de ...

261
261
Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

De groepsfase overleven zal moeilijk worden, maar sowieso moeten Hugo Broos en Zuid-Afrika het WK al ...

94
94
Cercle haalt bekende naam, Westerlo is sterkhouder kwijt

Door het WK zullen de echte toptransfers deze zomer mogelijk wat langer op zich laten wachten, maar ...

96
96
'Club strijdt met PSV om exotisch goudklompje'

Na het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord herschikte Club Brugge zijn sportieve cel, met ...

107
107
Antwerp-flop legt uit waarom het fout liep op Bosuil

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen ronduit een ontgoocheling, want het raakte eigenlijk nooit ...

176
176
Transfer tijdens WK? Raskin spreekt klare taal

Het WK en de transferzomer vallen samen en dat zorgt ervoor dat het voor clubs en spelers vaak ...

45
45
'Club wil wéér shoppen bij ex-team Jashari en Stankovic'

Club Brugge maakte de voorbije jaren grote indruk met zijn transferbeleid. Daarbij valt op dat het ...

159
159
Straf nieuws voor Rode Duivels: verlenging tot 2034

De Rode Duivels hopen op dit WK hoge ogen te gooien, maar met een gelijkspel tegen Egypte namen ze ...

41
41
Rode Duivels krijgen belangrijk nieuws over rentree Debast

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor hun tweede wedstrijd op dit WK, waarin ze zondag de ...

224
224
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

70
70
'Club Brugge ziet belangrijk dossier plots kantelen'

Het is voorlopig nog wachten tot de zomermercato van Club Brugge echt losbarst. Achter de schermen ...

339
339
Politie grijpt in na aanhoudende protesten tegen Coucke

Bij Anderlecht werd er in de voorbije maanden nog maar eens tabula rasa gemaakt, want in ...

243
243
Club Brugge wil stunten met transfer van 15 miljoen

Club Brugge meent het serieus op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt naar een transfer die richting ...

825
825
'Garcia krijgt enorme opsteker te horen uit spelersgroep'

Nadat ze in hun openingswedstrijd verrassend niet voorbij Egypte raakten, kunnen de Rode Duivels ...

241
241
Horrorblessure bij Canada, Saliba brengt mooi eerbetoon

Bij Anderlecht zullen ze de twee WK-wedstrijden van vrijdagochtend aandachtig gevolgd hebben. Hun ...

91
91

Meer sportnieuws