Nieuwe topfunctie Verhaeghe: twee cruciale dossiers op tafel

door
Nieuwe topfunctie Verhaeghe: twee cruciale dossiers op tafel

Na de vele geruchten omtrent een mogelijke verkoop, verhoogde Bart Verhaeghe zijn engagement bij Club Brugge na het vertrek van zijn jarenlange rechterhand Vincent Mannaert. De voorzitter gaat de belangen van zijn club nu zelfs op Europees niveau verdedigen. Zo wordt hij bestuurder bij de ECA.

Verhaeghe bouwde destijds een knappe carrière uit als ondernemer in onder meer vastgoed. In 2011 maakte hij echter definitief de overstap naar het voetbal. Zo werd hij eerst voorzitter en vervolgens ook aandeelhouder bij Club Brugge. Met Verhaeghe aan het roer knoopte blauw-zwart weer aan met de successen van weleer.

LEES OOK: Verhaeghe pakt uit met megadeal bij Club Brugge

Europese topfunctie

Doorheen de jaren ging de preses van Club zich ook meer en meer bezig houden met het Belgische voetbal in het algemeen. Hij bekleedde enkele topfuncties bij de KBVB en uiteraard werd zijn stem ook gehoord binnen de Pro League. En nu gaat Verhaeghe dus ook op het allerhoogste niveau aan de slag.

De ECA (European Club Association) is namelijk de grootste autonome belangengroep voor profclubs binnen het mondiale voetbal. Zo'n 700 clubs, waaronder de meeste Europese grootmachten, maken hier deel van uit. Een zitje in het bestuur van deze instelling wil dus toch één en ander zeggen.

Twee cruciale taken

Binnen zijn nieuwe functie zal Verhaeghe in de komende jaren alvast werken aan minstens twee dossiers die een grote invloed hebben op het mondiale voetbal. Allereerst de overvolle speelkalender, waarover steeds meer klachten komen van de spelers. De ECA zal met andere grote instanties mee moeten werken aan een oplossing.

Bij De Tijd weet men echter dat vooral de hervorming van de transfermarkt een fundamenteel dossier worden. Na de uitspraak in de veelbesproken zaak-Diarra dreigt het huidige transfersysteem overhoop gegooid te worden. Verhaeghe en co zullen moeten waken over de rechten en belangen van de kleinere clubs bij deze hervormingen.

Verhaeghe hoort bij de vijf beste voetbalbestuurders in België ...

Meest recent

'Anderlecht-exit in de maak: De Cat legt eisen op tafel'

Nathan De Cat wil in de komende weken schitteren in de Champions' Play-Offs en heeft ook de ...

24
24
Potje Lamine Yamal kookt over: Flick komt met verklaring

FC Barcelona heeft zaterdag gouden zaken gedaan in de Spaanse titelstrijd. Terwijl grote rivaal Real ...

17
17
Hete transferzomer Club Brugge: vijf topaanwinsten onderweg

Simon Mignolet kondigde afgelopen donderdag aan dat hij na het seizoen met pensioen gaat als ...

242
242
'City eist uitsluitsel Guardiola: opvolger al aangeduid'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

92
92
Union bevoordeeld tegen STVV? Frank Boeckx velt verdict

Leider Union SG heeft een foutloze start van de Champions' Play-Offs genomen. De Brusselaars wonnen ...

191
191
Boskamp zet fans op scherp met opvallende RVV-voorspelling

Op een dag waarop heel Vlaanderen in de ban is van wielrennen, zorgt Johan Boskamp voor een ...

23
23
Goedkope strafschop tegen Antwerp: Oosting reageert

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

175
175
TRANSFERUURTJE 'Nieuwe TD Anderlecht, pijnlijke aftocht Dolberg'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

216
216
Drama rond DAZN: twee oplossingen voor Pro League

Nu de play-offs losbarsten laait ook het debat rond DAZN opnieuw op. Voorlopig blijft het ...

260
260
'Anderlecht moet verkopen: onmogelijke eisen De Cat'

Zowel in de play-offs als de bekerfinale staat er de komende weken nog heel wat op het spel bij RSC ...

284
284
Geen speeltijd maar wel held: Vossen verovert harten

De frustratie groeit, maar Jelle Vossen blijft niet bij de pakken zitten. Terwijl hij bij Zulte ...

79
79
DAZN versus Pro League: nieuwe plottwist in dossier

Met de reguliere competitie achter de rug gaat het nu pas écht om de knikkers in de Jupiler ...

260
260
'Newcastle wil shoppen bij KRC Genk en Club Brugge'

In de play-offs nemen ze het wellicht niet meer tegen mekaar op, maar op de zomermercato kunnen de ...

196
196
Ambras in Anderlecht: 'nieuwe TD' meteen onder vuur

Na een lange zoektocht heeft RSC Anderlecht wellicht eindelijk een opvolger voor Olivier Renard te ...

198
198
Hayen vloekt: Genk incasseert opdoffer uit ziekenboeg

KRC Genk boekte vrijdag een 1-2 zege op het veld van Antwerp. Geen valse start dus voor de koploper ...

204
204
‘Hazard-deal dreigt Anderlecht te verstikken’

Bij Anderlecht groeit de twijfel rond Thorgan Hazard. Een contractverlenging lijkt logisch, maar ...

238
238
'Antwerp kan cashen: ruwe diamant al richting exit?'

"Er wordt gerekend op uitgaande transfers in de zomermercato. Hierbij verklaart de raad van bestuur ...

209
209
’De Cat op radar van Spaanse gigant: RSCA in paniek’

Nathan De Cat dreigt Anderlecht stilaan door de vingers te glippen. Terwijl paars-wit nog hoopt op ...

371
371
‘Lukaku kan meteen weg: club ligt al op de loer‘

Romelu Lukaku lijkt in Napels stilaan op weg naar de uitgang. Door het oplopende conflict met Napoli ...

304
304
’Onrust bij Kompany: belangrijk vertrek in de maak’

Bayern München doet het voortreffelijk met Vincent Kompany als trainer. De voormalige coach van ...

60
60
Dolberg-fiasco: Ajax voelt zich bestolen door Anderlecht

Wat een droomtransfer moest worden, dreigt voor Ajax uit te draaien op een dure flop. Kasper Dolberg ...

624
624
‘Verscheurende keuze bij Anderlecht: exit sterkhouder’

Anderlecht staat voor een verscheurende keuze. Een speler wil graag blijven, maar voor paars-wit ...

228
228
‘Tresoldi-transfer escaleert: Club praat met twee topclubs’

Nicolò Tresoldi lijkt stilaan op weg naar een toptransfer. Rond de spits van Club Brugge ...

502
502
Penalty of niet? Zo reageren Mac Allister en STVV

Union liet zaterdagavond geen steek vallen in zijn openingswedstrijd in de Champions' Play-Off. De ...

278
278
STVV bestolen? "Onbegrijpelijk dat de VAR niet checkt"

Union is zaterdag uitstekend aan zijn play-offs begonnen met een zege in de topper tegen STVV. Veel ...

349
349

Meer sportnieuws