Nieuwe topfunctie Verhaeghe: twee cruciale dossiers op tafel

door
Nieuwe topfunctie Verhaeghe: twee cruciale dossiers op tafel

Na de vele geruchten omtrent een mogelijke verkoop, verhoogde Bart Verhaeghe zijn engagement bij Club Brugge na het vertrek van zijn jarenlange rechterhand Vincent Mannaert. De voorzitter gaat de belangen van zijn club nu zelfs op Europees niveau verdedigen. Zo wordt hij bestuurder bij de ECA.

Verhaeghe bouwde destijds een knappe carrière uit als ondernemer in onder meer vastgoed. In 2011 maakte hij echter definitief de overstap naar het voetbal. Zo werd hij eerst voorzitter en vervolgens ook aandeelhouder bij Club Brugge. Met Verhaeghe aan het roer knoopte blauw-zwart weer aan met de successen van weleer.

LEES OOK: Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Europese topfunctie

Doorheen de jaren ging de preses van Club zich ook meer en meer bezig houden met het Belgische voetbal in het algemeen. Hij bekleedde enkele topfuncties bij de KBVB en uiteraard werd zijn stem ook gehoord binnen de Pro League. En nu gaat Verhaeghe dus ook op het allerhoogste niveau aan de slag.

De ECA (European Club Association) is namelijk de grootste autonome belangengroep voor profclubs binnen het mondiale voetbal. Zo'n 700 clubs, waaronder de meeste Europese grootmachten, maken hier deel van uit. Een zitje in het bestuur van deze instelling wil dus toch één en ander zeggen.

Twee cruciale taken

Binnen zijn nieuwe functie zal Verhaeghe in de komende jaren alvast werken aan minstens twee dossiers die een grote invloed hebben op het mondiale voetbal. Allereerst de overvolle speelkalender, waarover steeds meer klachten komen van de spelers. De ECA zal met andere grote instanties mee moeten werken aan een oplossing.

Bij De Tijd weet men echter dat vooral de hervorming van de transfermarkt een fundamenteel dossier worden. Na de uitspraak in de veelbesproken zaak-Diarra dreigt het huidige transfersysteem overhoop gegooid te worden. Verhaeghe en co zullen moeten waken over de rechten en belangen van de kleinere clubs bij deze hervormingen.

Verhaeghe hoort bij de vijf beste voetbalbestuurders in België ...

Meest recent

'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

10
10
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

58
58
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

122
122
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

89
89
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

152
152
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

65
65
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

130
130
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

224
224
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

411
411
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

189
189
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

150
150
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

91
91
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

347
347
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

279
279
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

262
262
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

393
393
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

92
92
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

193
193
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

1191
1191
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

95
95
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

135
135
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

440
440
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

175
175
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

572
572
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

217
217

Meer sportnieuws