Verhaeghe krijgt prestigieuze rol: "Groeiende invloed van Club"

343
Verhaeghe krijgt prestigieuze rol:

Club Brugge is in het voorbije decennium uitgegroeid tot de grootste club van België en wist ook op Europees vlak een aantal keer te stunten. In 2022 schopten ze het tot de achtste finale van de Champions League en vorig seizoen speelde ze in de Conference League de halve finale.

De intrede van Bart Verhaeghe heeft Club na een langzame start uiteindelijk geen windeieren gelegd. De voorzitter probeerde in de voorbije jaren ook zijn stempel te drukken op het Belgische voetbal, maar dat ging door de vele intriges bij de voetbalbond een pak moeizamer. Nu gaat hij zich ook moeien op het Europese toneel.

LEES OOK: Bart Verhaeghe is het grondig beu: "Stop ermee!"

Verhaeghe verkozen in ECA

Verhaeghe werd immers verkozen tot bestuurder bij de European Club Association, laat Club Brugge weten. "Onze voorzitter is unaniem verkozen tot bestuurder van de European Club Association (ECA), de organisatie die de grootste en belangrijkste clubs in Europa vertegenwoordigt", klinkt het.

"Verhaeghe zal zetelen als vertegenwoordiger van ‘subdivisie 2’, waarin landen zijn opgenomen die tussen plaats zeven en vijftien op de UEFA-ranglijst staan, met België momenteel op de achtste plaats. De ECA verdedigt de belangen van meer dan 700 Europese clubs en heeft een cruciale rol in het internationale voetbal."

"Groeiende invloed van Club Brugge"

"Deze benoeming onderstreept de groeiende invloed van Club Brugge op het Europese toneel", onderstrepen ze in Brugge dan ook "De organisatie zal onder andere een sleutelrol spelen in de lopende gesprekken over de hervorming van de transfermarkt, een kwestie die de toekomst van Europese clubs zal bepalen."

Na de uitspraak van het Europees Hof in de zaak-Diarra vorige week lijkt er een grootschalige hervorming van het huidige transfersysteem te kunnen komen. Het lijkt er dus op dat Verhaeghe ook daarin een rol zal kunnen gaan spelen.

Zal Club Brugge in Europa een grotere rol gaan spelen?

Meest recent

Hierom zakken topscouts massaal af naar PSV-Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

42
42
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

48
48
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

552
552
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

153
153
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

157
157
Anderlecht begaat Bruno-blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

170
170
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

56
56
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

150
150
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

177
177
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

77
77
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

62
62
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

26
26
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

103
103
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

265
265
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

183
183
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

414
414
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

346
346
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

142
142
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

153
153
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

251
251
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

226
226
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

291
291
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

334
334
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

251
251
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

239
239

Meer sportnieuws