Verhaeghe krijgt prestigieuze rol: "Groeiende invloed van Club"

343
Verhaeghe krijgt prestigieuze rol:

Club Brugge is in het voorbije decennium uitgegroeid tot de grootste club van België en wist ook op Europees vlak een aantal keer te stunten. In 2022 schopten ze het tot de achtste finale van de Champions League en vorig seizoen speelde ze in de Conference League de halve finale.

De intrede van Bart Verhaeghe heeft Club na een langzame start uiteindelijk geen windeieren gelegd. De voorzitter probeerde in de voorbije jaren ook zijn stempel te drukken op het Belgische voetbal, maar dat ging door de vele intriges bij de voetbalbond een pak moeizamer. Nu gaat hij zich ook moeien op het Europese toneel.

LEES OOK: Bart Verhaeghe is het grondig beu: "Stop ermee!"

Verhaeghe verkozen in ECA

Verhaeghe werd immers verkozen tot bestuurder bij de European Club Association, laat Club Brugge weten. "Onze voorzitter is unaniem verkozen tot bestuurder van de European Club Association (ECA), de organisatie die de grootste en belangrijkste clubs in Europa vertegenwoordigt", klinkt het.

"Verhaeghe zal zetelen als vertegenwoordiger van ‘subdivisie 2’, waarin landen zijn opgenomen die tussen plaats zeven en vijftien op de UEFA-ranglijst staan, met België momenteel op de achtste plaats. De ECA verdedigt de belangen van meer dan 700 Europese clubs en heeft een cruciale rol in het internationale voetbal."

"Groeiende invloed van Club Brugge"

"Deze benoeming onderstreept de groeiende invloed van Club Brugge op het Europese toneel", onderstrepen ze in Brugge dan ook "De organisatie zal onder andere een sleutelrol spelen in de lopende gesprekken over de hervorming van de transfermarkt, een kwestie die de toekomst van Europese clubs zal bepalen."

Na de uitspraak van het Europees Hof in de zaak-Diarra vorige week lijkt er een grootschalige hervorming van het huidige transfersysteem te kunnen komen. Het lijkt er dus op dat Verhaeghe ook daarin een rol zal kunnen gaan spelen.

Zal Club Brugge in Europa een grotere rol gaan spelen?

Meest recent

'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

0
0
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

39
39
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

100
100
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

27
27
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

48
48
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

109
109
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

69
69
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

42
42
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

67
67
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

95
95
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

163
163
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

383
383
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

126
126
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

215
215
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

35
35
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

151
151
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

31
31
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

171
171
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

412
412
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

96
96
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 van Westerlo. Heel wat ...

451
451
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

195
195
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

53
53
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

193
193
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

638
638

Meer sportnieuws