'Cercle transfervrije markt op: onderhandeling met international'

558 stemmen
'Cercle transfervrije markt op: onderhandeling met international'

Cercle Brugge heeft tot dusver een seizoen van uitersten achter de rug. De prestaties op Europees niveau zijn uitstekend, maar in eigen land vertoeft Groen-Zwart zowaar in de degradatiezone. Als klap op de vuurpijl viel ook nog een vaste steunpilaar uit en dus wil de clubleiding anticiperen.

De Vereniging kroonde zich vorig seizoen nog tot de grote revelatie in de Jupiler Pro League en legde zowaar beslag op de vierde plaats in de eindstand. Bijgevolg wist Cercle een Europees ticket af te dwingen. En dat wordt dit seizoen netjes verzilverd. Nadat eerder al drie voorrondes tot een goed einde werden gebracht, staan de Bruggelingen na één speeldag zowaar aan de leiding in de Conference League.

Maar die knappe prestaties in Europa eisen wel hun tol in eigen land. Zo is de ploeg van coach Miron Muslic bezig aan een uiterst tegenvallende campagne in de Jupiler Pro League. Na één derde van de reguliere competitie bleef Cercle achter met een teleurstellende 8 op 30. Hierdoor staat het momenteel slechts voorlaatste in het klassement.

LEES OOK: 'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Blessure Warleson

Cercle zal na de interland-break dus een flinke inhaalbeweging moeten inzetten en wil terwijl toch ook blijven presteren in de Conference league. Muslic zal zijn selectie in de breedte dus broodnodig hebben. Maar wat dat betreft kregen de Bruggelingen vorige week een flinke domper te verwerken. Zo viel steunpilaar Warleson geblesseerd uit.

De Braziliaanse goalie liep tegen Sankt-Gallen een kwetsuur aan de knie op. Hierdoor staat Warleson minstens een aantal weken aan de kant, bij eventuele complicaties zelfs nog langer. Een flinke aderlating, bovendien blijven enkel jonkies Maxime Delanghe (23) en Bas Langenbick (21) over om het doel te verdedigen. De sportieve leiding zou dan ook een extra doelman met ervaring willen aantrekken.

Ervaren Tsjech

Zo meldt transferwatcher Sacha Tavolieri dat Cercle gesprekken voert met Thomas Koubek. Deze meervoudige international van Tsjechië speelde in de voorbije seizoenen onder meer voor Sparta Praag, Stade Rennais en FC Augsburg. Bij die laatste club werd zijn contract evenwel niet verlengd en sindsdien is de 32-jarige al enkele maanden transfervrij. Daar zou eerstdaags dus verandering in kunnen komen, al is het voorlopig nog wachten op een eventuele doorbraak.

Cercle heeft zich in het tussenseizoen te weinig versterkt ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

66
66
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

13
13
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

3
3
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

41
41
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

121
121
'STVV grijpt naast absolute toptransfer'

STVV gaat deze zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De club gaat dus ook heel wat ...

21
21
Club Brugge vreest transferstorm rond zeven spelers

Club Brugge gaat een heel drukke zomer tegemoet. We haalden al aan dat drie spelers toch een keuze ...

72
72
Courtois zet toon bij Genk: iedereen gewaarschuwd

Thibaut Courtois keert terug naar KRC Genk. Dat gebeurde met zijn holding NXTPLAY. De doelman van ...

70
70
Anderlecht lacht en treurt met WK-selectie

RSC Anderlecht zag Ilay Camara alsnog afhaken voor het WK. Hij zit dan toch niet in de selectie. Een ...

150
150
'Union SG scoort met ingaande topdeal van 5 miljoen euro'

Union SG zit niet stil op de transfermarkt. De Brusselaars zijn op weg om een tweede ingaande ...

73
73
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

286
286
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

127
127
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

137
137
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

258
258
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

111
111
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

224
224
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

627
627
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

136
136
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

673
673
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

315
315
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

693
693
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

189
189
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

447
447
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

209
209
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

85
85
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

129
129

Meer sportnieuws