'Cercle transfervrije markt op: onderhandeling met international'

558 stemmen
'Cercle transfervrije markt op: onderhandeling met international'

Cercle Brugge heeft tot dusver een seizoen van uitersten achter de rug. De prestaties op Europees niveau zijn uitstekend, maar in eigen land vertoeft Groen-Zwart zowaar in de degradatiezone. Als klap op de vuurpijl viel ook nog een vaste steunpilaar uit en dus wil de clubleiding anticiperen.

De Vereniging kroonde zich vorig seizoen nog tot de grote revelatie in de Jupiler Pro League en legde zowaar beslag op de vierde plaats in de eindstand. Bijgevolg wist Cercle een Europees ticket af te dwingen. En dat wordt dit seizoen netjes verzilverd. Nadat eerder al drie voorrondes tot een goed einde werden gebracht, staan de Bruggelingen na één speeldag zowaar aan de leiding in de Conference League.

Maar die knappe prestaties in Europa eisen wel hun tol in eigen land. Zo is de ploeg van coach Miron Muslic bezig aan een uiterst tegenvallende campagne in de Jupiler Pro League. Na één derde van de reguliere competitie bleef Cercle achter met een teleurstellende 8 op 30. Hierdoor staat het momenteel slechts voorlaatste in het klassement.

LEES OOK: 'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Blessure Warleson

Cercle zal na de interland-break dus een flinke inhaalbeweging moeten inzetten en wil terwijl toch ook blijven presteren in de Conference league. Muslic zal zijn selectie in de breedte dus broodnodig hebben. Maar wat dat betreft kregen de Bruggelingen vorige week een flinke domper te verwerken. Zo viel steunpilaar Warleson geblesseerd uit.

De Braziliaanse goalie liep tegen Sankt-Gallen een kwetsuur aan de knie op. Hierdoor staat Warleson minstens een aantal weken aan de kant, bij eventuele complicaties zelfs nog langer. Een flinke aderlating, bovendien blijven enkel jonkies Maxime Delanghe (23) en Bas Langenbick (21) over om het doel te verdedigen. De sportieve leiding zou dan ook een extra doelman met ervaring willen aantrekken.

Ervaren Tsjech

Zo meldt transferwatcher Sacha Tavolieri dat Cercle gesprekken voert met Thomas Koubek. Deze meervoudige international van Tsjechië speelde in de voorbije seizoenen onder meer voor Sparta Praag, Stade Rennais en FC Augsburg. Bij die laatste club werd zijn contract evenwel niet verlengd en sindsdien is de 32-jarige al enkele maanden transfervrij. Daar zou eerstdaags dus verandering in kunnen komen, al is het voorlopig nog wachten op een eventuele doorbraak.

Cercle heeft zich in het tussenseizoen te weinig versterkt ...

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

21
21
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

175
175
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

75
75
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

102
102
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

148
148
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

90
90
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

139
139
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

49
49
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

303
303
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

108
108
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

650
650
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

67
67
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

267
267
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

285
285
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

574
574
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

473
473
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

765
765
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

80
80
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

118
118
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

190
190
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

100
100
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

242
242
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

173
173
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

166
166

Meer sportnieuws