Opluchting bij Standard: faillissement (voorlopig) van de baan

door
Opluchting bij Standard: faillissement (voorlopig) van de baan

Standard heeft een tegenvallende periode achter de rug op sportief vlak en behaalde slechts één puntje in zijn voorbije drie duels. Maar de Rouches hebben eindelijk wel nog eens een extra sportieve opsteker gekregen. Zo blijkt een faillissement op korte termijn van de baan.

De Luikse club is één van de gevestigde namen binnen het Belgische voetbal en kan rekenen op één van de grootste en loyaalste supporterschare van het land. Desondanks heeft Standard het al een tijdje lastig om te presteren zoals een topclub betaamt. En dat heeft niet in het minst te maken met de aanhoudende perikelen op bestuurlijk niveau.

Toen Luciano D'Onofrio de touwtjes nog in handen had, verliep niet altijd alles even koosjer. Maar toen werd er wél naar behoren gepresteerd. Na de verkoop van de club aan Roland Duchâtelet werd het verval evenwel ingezet. En diens opvolger Bruno Venanzi deed nauwelijks beter. Op enkele opflakkeringen na, zoals bekerwinst, was het te vaak ondermaats.

LEES OOK: Anderlecht troeft Standard Luik én buitenland af

Amerikanen maken er zootje van

Ondertussen kwam de club ook nog eens in financieel moeilijk weer. En dus besloot Venanzi om Standard te verkopen aan het Amerikaanse '777 Partners'. Dat bleek achteraf geen gezien echter geen goede zet. De Amerikanen maakten er op financieel vlak een nog grotere puinhoop van. Inmiddels heeft de investeringsmaatschappij ook zelf te maken met zware financiële en juridische problemen.

Dat heeft uiteraard zijn weerslag op Standard, zeker omdat een nieuw verkoopproces niet opschiet. Door de groeiende schuldenberg was zelfs het verlies van een proflicentie of zelfs een faillissement geen ondenkbaar scenario meer. Maar maandag werd een belangrijk akkoord bereikt wat de club in de komende periode van de nodige ademruimte moet voorzien.

Akkoord met schuldeisers

Zo melden onder meer RTBF en La Dernière Heure dat 'A-Cap', de financiële tak van '777 Partners', groen licht heeft gegeven voor een kapitaalsverhoging van 25 miljoen euro. Dat bedrag zal evenwel louter gebruikt worden om bepaalde schulden af te lossen. Er werd bijvoorbeeld een overeenkomst gevonden met Venanzi en zijn vehikel 'l'Immobilière du Standard', dat onder meer het stadion verhuurd. Daarmee werd ook aan de voorlopige eisen van de licentiecommissie voldaan. Maar op langere termijn lijkt enkel een volledige verkoop de oplossing. De soap is dus zeker nog niet voorbij.

De Pro League en KBVB moeten meer doen om clubs te beschermen tegen zo'n waneigenaars ...

Meest recent

Cornelis spreekt zich uit over toekomst bij Charleroi

Charleroi werd vorige week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Rik De Mil. De ...

3
3
Genk slikt nieuwe domper: "Maar ploeg is niet dood"

KRC Genk zette deze week Thorsten Fink op straat, maar de trainerswissel heeft het tij nog niet ...

24
24
Dortmund zet Bayern onder druk, geen prijs voor Inter

Vrijdagavond werd er ook in het buitenland nog het nodige voetbal afgewerkt. In de Bundesliga heeft ...

16
16
Geen kerstcadeau voor Hayen: Racing Genk kraakt in slot

Met Nicky Hayen mogelijk in aantocht, leek Racing Genk vanavond lange tijd op weg naar drie ...

159
159
Hoefkens legt in detail uit waarom hij Genk afwijst

KRC Genk begon de voorbije dagen aan de zoektocht naar een nieuwe trainer na het ontslag van ...

140
140
'AA Gent kruist vingers voor extra miljoenen'

Het zijn woelige tijden geweest bij AA Gent met het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge. ...

82
82
Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Wie vrijdagavond richting het Soevereinstadion trok, kreeg veel meer dan zomaar een ...

20
20
'Mannaert razend op Garcia: details bekend'

Donderdag ontstond er plots weer een stormpje bij de voetbalbond. Rudi Garcia sprak de pers toe over ...

228
228
Nieuwe soap: Antwerp vecht nederlaag op Standard aan

In oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp uit de hand. De supporters van de Rouches ...

172
172
'Opluchting bij Club en Union na transferontwikkeling'

De start van de wintermercato komt stilaan zeer dichtbij. Het is goed mogelijk dat de Jupiler Pro ...

125
125
'Anderlecht hakt knoop door over terugkeer toptalent'

Anderlecht staat wellicht opnieuw voor een vrij drukke wintermercato. Het wil af van de nodige ...

116
116
'Dender mag nog wat meer dromen van miljoenentransfer'

FCV Dender beleeft een moeilijk seizoen en staat na achttien speeldagen nog altijd op de laatste ...

23
23
‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen ...

241
241
KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

44
44
Beerschot haalt slag thuis: contract tot 2028

Beerschot begon zeer goed aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant bij de Kielse ...

65
65
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

72
72
'Bliksemvertrek bij Antwerp: flop al richting exit'

Na een paar dramatische maanden klaart de zon stilaan weer op bij Antwerp, waar echter niet iedereen ...

125
125
Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

258
258
'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

503
503
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

238
238
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

414
414
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

245
245
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

139
139
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

390
390
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

641
641

Meer sportnieuws