Anderlecht in spanning: rechter moet overname beoordelen

door
Anderlecht in spanning: rechter moet overname beoordelen

Het is intussen al zes jaar geleden dat Operatie Propere Handen in alle hevigheid losbarstte. Het onderzoek bracht een waslijst aan corrupte en witwaspraktijken in de Belgische voetbalwereld aan het licht. Daarnaast kwam in een zijtak van het onderzoek ook de overname van Anderlecht onder een vergrootglas te liggen.

In 2017 zette de familie Vanden Stock een stapje terug bij Anderlecht en zij verkochten hun aandelen uiteindelijk aan Marc Coucke. De flamboyante zakenman, toen nog eigenaar van KV Oostende, wist in het overnameproces onder meer Paul Gheysens af te troeven.

Henrotay en co sjoemelden bij overname Anderlecht

Het parket kreeg echter lucht van onfrisse praktijken bij die overname toen het onderzoek begon te voeren naar makelaar Christophe Henrotay. Die had een mandaat gekregen om een overnemer voor Anderlecht te vinden. Hij bracht Coucke niet aan, maar eiste desondanks een finder's fee van 3 miljoen euro.

Anderlecht liet Coucke opdraaien voor dat bedrag door het contract van Leander Dendoncker, een speler van Henrotay, aan te passen. Daarnaast bleek Anderlecht haar financiële situatie ook rooskleuriger te hebben voorgesteld dan ze werkelijk was tijdens het overnameproces, waardoor Coucke zich uiteraard bedot voelde.

Zaak in november voor de rechtbank

Uiteindelijk werden voor die feiten Henrotay, voormalig Anderlecht-CEO Jo Van Biesbroeck en voormalig manager Herman Van Holsbeeck in staat van beschuldiging gesteld. Zij zullen zich nu ook weldra moeten verantwoorden voor de rechtbank. La Dernière Heure weet dat het onderzoek in een afrondende fase zit.

De raadkamer zou zich vervolgens op 13 november over het dossier buigen. Daarbij zijn het eerst de beklaagden die hun argumenten zullen mogen voorleggen. Het lijkt er dus op dat we snel meer zullen weten over welke straffen er verwacht mogen worden.

POLL: Denk je dat zij ook veroordeeld zullen worden?

Meest recent

Zeldzaam lichtpunt bij Gent: "Voorbeeld voor andere spelers"

AA Gent blijft voorlopig maar aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor donderdag ook met ...

54
54
Vermant titularis in finale? Hayen licht tipje van sluier

Club Brugge veegde donderdagnamiddag de vloer aan met AA Gent en haalde het met duidelijke ...

86
86
Eén positief punt bij pover Antwerp: "Dan is vijfde plaats binnen"

Antwerp FC maakte afgelopen weekend nog indruk met een overwinning op het veld van KRC Genk. Maar ...

152
152
Engelse finale in UEL lonkt, Chelsea blijft foutloos

Het heeft er alle schijn van dat de Europa League dit seizoen een Engelse finale krijgt. In de ...

56
56
'Totale exodus bij City: volgende grote naam kan beschikken'

Manchester City strijdt in de Premier League momenteel volop voor een Champions League-ticket. Toch ...

152
152
Anderlecht onder stoom: kaarten in bekerfinale herschud?

Aanstaande zondag is het zover, dan wordt op de Heizel gestreden om de Beker van België. Club ...

338
338
Delorge kijkt ogen uit bij Club Brugge: "Hij is ongelooflijk"

AA Gent wist donderdagnamiddag zijn tweede doelpunt in de Champions' Play-Offs te scoren, maar ...

1054
1054
'Xabi Alonso vraagt meteen om transferbom bij Real'

Real Madrid strijdt momenteel nog volop voor de Spaanse titel, toch is het bij de Koninklijke ook al ...

178
178
"Te goed voor JPL" - miljoenentransfer Club onvermijdelijk

In afwachting van de clash tussen Union SG en KRC Genk, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

407
407
De Cat duidelijk over Anderlecht-toekomst: "Mijn grootste droom"

RSC Anderlecht lijkt een nieuwe publiekslieveling te hebben. Na enkele veelbelovende optredens ...

249
249
Tzolis dankt één specifieke ploegmaat na nieuwe glansrol

Christos Tzolis is momenteel bezig aan zijn allereerste campagne in de Champions' Play-Offs en die ...

334
334
JPL-topclub ruikt buitenkans: Mensah komt in beeld

Antwerp FC is op zoek naar versterking op de linksachter en richt zijn pijlen op Gideon Mensah, een ...

109
109
'Onvrede bij Real Madrid: smaakmaker vraagt om vertrek'

Behoudens een last-minute wending in de titelstrijd, dreigt Real Madrid dit seizoen zonder grote ...

320
320
Rooskleurige toekomst Genk: "De club heeft hem superhard nodig"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

408
408
Anderlecht-doublure valt hard door de mand: 4 op 10

RSC Anderlecht tankte donderdagmiddag een extra portie vertrouwen voor de bekerfinale door met 1-3 ...

456
456
'Titanenstrijd City en Bayern voor dé zomertransfer van 2025'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

113
113
Club-smaakmaker peuzelt Gent op: "Beste speler van het land"

Club Brugge kreeg donderdagnamiddag de kans om voorlopig beslag te leggen op de leidersplaats in de ...

701
701
Viva Romeo: Club vermorzelt op Jan Breydel zwalpend AA Gent

Ook Club Brugge mag met veel vertrouwen toeleven richting de bekerfinale. Een oppermachtig ...

162
162
Straffe taal Hasi doet Club Brugge bibberen

Zondag staat de bekerfinale tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma. Eerst moet er ...

1353
1353
Ulderink maakt Antwerp genadeloos met de grond gelijk

Royal Antwerp FC kon de strijd om plek 4 weer spannend maken, maar The Great Old ging roemloos ten ...

558
558

Meer sportnieuws