Fink verdedigt antiheld: "Vind je niet onder 10 miljoen"

door
Fink verdedigt antiheld:

Het vertrouwen van KRC Genk heeft bij het ingaan van de interlandbreak toch een deukje gekregen. Na zeven overwinningen op rij maakten de Limburgers afgelopen weekend immers opnieuw kennis met de nederlaag. Ze gingen verrassend met 2-1 onderuit op het veld van KV Kortrijk.

Daarmee is er zeker geen man overboord voor Genk, want het blijft gewoon aan de leiding staan in de Jupiler Pro League. Het ziet de voorsprong op eerste achtervolger Antwerp wel slinken tot drie punten en dus heeft trainer Thorsten Fink de nodige stof tot nadenken.

LEES OOK: Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Tolu mist de kansen in Kortrijk

Onder meer in de spits stelt zich mogelijk een dilemma. Daar liet zomeraankoop Oh de voorbije weken een stijgende vormcurve zien, terwijl in Kortrijk concurrent Tolu Arokodare juist de antiheld was. De Nigeriaan miste vier opgelegde kansen.

Met zes goals is Tolu nog steeds gedeeld topschutter in de competitie, het is duidelijk dat er nog werk aan hem is. Hij blijft wisselvallig presteren en dus lijkt het misschien het moment om Oh een kans te geven. Fink blijft echter in zijn spits geloven.

Fink blijft geloven in Tolu

"Hij is heel belangrijk voor ons spel", benadrukt de trainer in Het Laatste Nieuws. "Hij is iemand met een topprofiel. Een spits van twee meter met een snelheid van 36km/u, dat vind je niet onder de 10 miljoen euro."

Vandaar ook dat Fink zich met hand en tand verzette toen Tolu in de zomer op weg leek naar Trabzonspor. Genk en de speler leken toen wel oren te hebben naar een transfer, maar de trainer wou zijn targetspits absoluut aan boord houden en kreeg uiteindelijk ook zijn zin. Hij zal nu moeten hopen dat Tolu dat vertrouwen ook uitbetaalt.

Moet Tolu ook na de interlandbreak blijven staan?

Meest recent

‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

19
19
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

41
41
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

56
56
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

48
48
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

232
232
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

164
164
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

235
235
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

64
64
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

229
229
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

540
540
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

42
42
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

371
371
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

467
467
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

405
405
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

65
65
Straffe reeks doorprikt: Vanderbiest geeft reden slipper KVM

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

66
66
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

97
97
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

132
132
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

59
59
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

232
232
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

548
548
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

136
136
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

171
171
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

97
97
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

17
17

Meer sportnieuws