Sorry Fink: waarom Tolu niét de beste spits van België is

198 stemmen
Sorry Fink: waarom Tolu niét de beste spits van België is

Coach Thorsten Fink ziet enorm potentieel in Tolu Arokodare en hield hem afgelopen zomer hoogstpersoonlijk bij Genk. Volgens Fink is de Nigeriaan de beste spits van België, met zijn snelheid en fysieke aanwezigheid als USP's. Toch is de Nigeriaan vaak wisselvallig. Hij mist nog scherpte voor het doel en laat zich soms te gemakkelijk van de bal zetten, ondanks zijn fysiek.

Stef Wijnants benadrukt dat, hoewel Arokodare progressie heeft geboekt onder Fink, hij nog geen afgewerkte spits is. Zijn lichaamstaal en prestaties blijven wisselvallig, en op basis van 'expected goals' presteert hij ondermaats.

LEES OOK: Ajax pakt uit met transferstunt van formaat

Fink hield Tolu bij Genk: enorme mogelijkheden

Tolu Arokodare lag lange tijd onder vuur in de Cegeka Arena. Ondanks zijn vijftien doelpunten vorig seizoen, kreeg hij kritiek vanwege zijn gebrek aan balvastheid en onverzettelijkheid, wat zijn positie binnen het team onzeker maakte.

Coach Wouter Vrancken had destijds niet volledig vertrouwen in de Nigeriaanse spits, vooral door twijfels over zijn fysieke gesteldheid.

Ook de fans uitten regelmatig hun ongenoegen, vooral over zijn fysieke prestaties: Arokodare slaagde er slechts elf keer in om een volledige wedstrijd te spelen in 49 optredens vorig seizoen.

Deze kritiek deed hem afgelopen zomer nadenken over een vertrek. Toch bleef technisch directeur Dimitri de Condé geloven in het potentieel van Arokodare, ondanks de zorgen van Vrancken en zijn staf over zijn fitheid.

De nieuwe coach, Thorsten Fink, zag Arokodare als een uniek profiel met enorme mogelijkheden: een spits van twee meter die 36 km/u haalt, is zeldzaam.

Fink was dan ook vastbesloten hem te behouden. En dat bleek de juiste keuze: Arokodare’s statistieken verbeteren voortdurend en dit seizoen was hij na enkele speeldagen zelfs even topscorer.

Fink: “Tolu is de beste spits in de Belgische competitie”

De nieuwe coach, Thorsten Fink, heeft een andere aanpak gekozen ten opzichte van zijn voorganger Wouter Vrancken. Waar Vrancken zich focuste op de werkpunten van Tolu Arokodare, kiest Fink ervoor om de sterke punten van de Nigeriaanse spits optimaal te benutten.

Fink was vastbesloten om Arokodare afgelopen zomer bij de club te houden en gelooft dat hij het maximale uit zijn spits kan halen. “Mensen moeten beseffen dat er in de Belgische competitie geen betere spits rondloopt. Een complete aanvaller die twee meter lang is, zulke gasten vind je niet onder de 10 miljoen,” verklaarde Fink zelfverzekerd.

Hij liet ook weten dat Trabzonspor vorige zomer simpelweg niet genoeg bood. “We gaan onze topspits niet wegdoen voor klein geld, hé,” voegde hij eraan toe.

“Hij is een echte sterke targetspits, die weegt op een verdediging. Ik heb ook de indruk dat hij fitter is dan vorig jaar”, stelde Patrick Goots vast in Het Belang van Limburg. KRC Genk boekte dit seizoen zeven overwinningen op rij, steeds met Arokodare in de basis.

Het loopt niet meer voor Tolu: moet hij naar de bank?

Op papier heeft Tolu Arokodare alles wat je van een spits verlangt: kopsterk, technisch vaardig en opvallend snel voor zijn lengte. Toch blijft hij een raadsel. Te vaak is hij onzichtbaar tijdens wedstrijden, blessuregevoelig en onbeholpen met de bal aan de voet.

Ondanks zijn indrukwekkende fysiek laat hij zich opvallend makkelijk van de bal zetten, wat regelmatig tot frustratie leidt. Arokodare mist vaak de vereiste présence en grinta, waardoor hij lange delen van een wedstrijd simpelweg afwezig lijkt.

De laatste weken heeft Tolu het moeilijk. Zijn spel oogt stroef en ongelukkig, wat hem opnieuw op kritiek van de fans komt te staan, vooral wanneer hij een duel verliest of niet kan doordringen naar het doel.

In de afgelopen twee wedstrijden wist hij bovendien niet te scoren. Tijdens de nederlaag tegen KV Kortrijk hield Patrik Gunnarsson hem vier keer van een bijna zekere goal, wat de druk op de spits alleen maar verder verhoogt.

Dit voedt de discussie dat concurrent Hyeon-gyu Oh, die momenteel in vorm is, een kans moet krijgen in de spits.

Sorry Fink: “Tolu is niét de beste spits van de Belgische competitie”

Na de verrassende nederlaag tegen KV Kortrijk kwamen zowel KRC Genk als Tolu Arokodare, door zijn gemiste kansen, met beide voeten op de grond. “Sorry Herr Fink, maar Tolu is níét de beste spits van de Belgische competitie,” stelde analist Stef Wijnants in Het Belang van Limburg.

Hoewel Arokodare onder coach Thorsten Fink wel degelijk progressie heeft geboekt—hij werkt harder, heeft minder last van pijntjes en ligt minder vaak op de grond—ontbreekt het hem nog steeds aan scherpte voor het doel.

“Van de zogezegd beste spits in België, volgens zijn coach toch, verwacht ik op dat vlak toch veel meer”, aldus Wijnants. Ook Het Laatste Nieuws signaleert dat Arokodare dit seizoen vaker kansen laat liggen.

Volgens de statistieken over 'expected goals' presteert hij ondermaats, en zijn lichaamstaal verraadt soms een gebrek aan overtuiging. Hij wisselt goede momenten af met minder indrukwekkende acties, wat bijdraagt aan de conclusie dat hij nog geen afgewerkt product is.

“Is hij op dit moment de beste spits van België? Waarschijnlijk niet. Maar zijn coach gelooft wel dat hij dat kan worden,” vat de krant ook samen. De druk op Arokodare blijft toenemen, zeker nu concurrent Hyeon-gyu Oh steeds nadrukkelijker op de deur klopt voor een basisplaats.

Is Tolu de beste spits van België?

Meest recent

'Club Brugge heeft beet: zesde zomeraanwinst onderweg'

Club Brugge krijgt vrijdag alweer KV Kortrijk over de vloer, maar achter de schermen speurt de ...

31
31
Marc Coucke laat iedereen perplex achter bij absurd bod

Marc Coucke heeft het momenteel bijzonder druk. Terwijl de eigenaar van Anderlecht met paars-wit in ...

74
74
Bruno laat koppen rollen: 4 slachtoffers bij RSCA?

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Griekenland, waar het een volgende stap moet zien te zetten ...

136
136
'Leko klopt op tafel: transfergeweld bij Club Brugge'

Zoals vooraf voorspeld heeft Club Brugge al een drukke zomer achter de rug, met zowel langs ...

376
376
'Anderlecht schakelt hoger en meldt zich officieel'

Anderlecht staat donderdagavond voor zijn volgende opdracht in de Europa League, waarin het PAOK ...

490
490
Nieuwe Gouden Schoen voor Genk? HVH oordeelt

Bij KRC Genk is het al een zeer bewogen zomer geweest. De Limburgers moesten door het plotse vertrek ...

135
135
'STVV plant dubbelslag: terugkeer smaakmaker en Saudi'

STVV staat voor een zeer druk seizoen, want het moet na de derde plaats van vorig seizoen al ...

101
101
Ronaldo doet monden openvallen met absurd miljoenenpark

Cristiano Ronaldo staat enkele dagen voor een bijzonder weekend. De Portugese superster stapt ...

62
62
Na Anthony vindt ook Bryan Limbombe een nieuwe club

Enkele jaren geleden werden de broers-Limbombe nog aangeschreven als grote talenten, maar de ...

24
24
Hoge verwachtingen van Antwerp-coach: "Hij overtuigde ons"

Bij Antwerp moesten ze zeer lang wachten op hun nieuwe trainer, want eerst moest de overname van de ...

146
146
'Transfersaga Vinicius Jr kent eindelijk ontknoping'

Real Madrid sloot vorig seizoen opnieuw af zonder trofee en dat zorgde voor een heuse revolutie in ...

92
92
'Standard hakt keiharde knopen door over jonge talenten'

In het recente verleden rivaliseerde de jeugdopleiding van Standard nog met die van Anderlecht en ...

122
122
KV Mechelen stuurt opnieuw twee talenten naar Helmond

KV Mechelen beleeft tot dusver een vrij rustige transferzomer. Het zag met Halhal en Servais wel ...

40
40
Woelige aanloop Gent: vuurwerk aan hotel, icoon depanneert

Voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League komend weekend, moeten Anderlecht en ...

84
84
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verrast, Real haalt stevig uit'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

234
234
Messi schittert weer bij Inter Miami: “Een Picasso-goal”

Lionel Messi (38) kende een ongelooflijk WK met Argentinië, maar in de finale bleek Spanje toch ...

54
54
Zulte Waregem broedt op groots JPL-plan dit seizoen

Zulte Waregem vocht afgelopen seizoen tegen de degradatie in de Jupiler Pro League en dat wil de ...

390
390
Jean-Marie Pfaff doet hartverscheurende bekentenis

Jean Marie Pfaff blijft een icoon van het Belgische voetbal en ziet met trots hoe SK Beveren opnieuw ...

235
235
Van den Heuvel geeft reden voor transfer van Club naar OHL

Vorig seizoen zaten ze bij Club Brugge toch een beetje met een keepersprobleem. Simon Mignolet en ...

239
239
'Real gruwelt na zeer straffe wending rond Rodri'

Real Madrid was deze zomer al zeer druk in de weer op de transfermarkt en lijkt van plan om in de ...

235
235
Genk legt weer piepjong talent vast

KRC Genk wist deze zomer een nieuwe recordtransfer te realiseren met de verkoop van Kos Karetsas aan ...

250
250
Vitor Bruno doet fans belofte: "Dat garandeer ik"

Vrijdagavond wordt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League afgetrapt. Anderlecht begint zondag ...

333
333
Wie legt Club en Union vuur aan schenen? Boudeweel oordeelt

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League gaat dit weekend van start en het wordt uitkijken naar ...

576
576
Anthony Limbombe verrast iedereen met nieuwe club

Anthony Limbombe heeft een nieuwe club gevonden. De 31-jarige Belgische flankaanvaller zet zijn ...

91
91
Llansana spreekt ambitieuze taal voor PAOK Saloniki

Bij RSC Anderlecht staat hen een zeer zware taak te wachten met de uitmatch tegen PAOK Saloniki. ...

276
276

Meer sportnieuws