Nieuwe trainer Anderlecht: Fredberg in delicate spreidstand

748 stemmen
Nieuwe trainer Anderlecht: Fredberg in delicate spreidstand

Na de zeges tegen Real Sociedad en Standard, heeft RSC Anderlecht de interland-break met een gerust gemoed kunnen inzetten. Desondanks is nog steeds niet duidelijk wie de nieuwe hoofdtrainer wordt. Zal interim-T1 David Hubert vastbenoemd worden of volgt alsnog een externe kandidaat?

Na het onvermijdelijke ontslag van Brian Riemer werd Hubert, tot dan trainer van de U18, aangesteld als interim-hoofdcoach. De bedoeling was wel dat dit louter een tijdelijke opdracht zou worden. De clubleiding mikte immers op een meer ervaren trainer en volgde daarvoor ook verschillende pistes, al haakten inmiddels verschillende kandidaten af.

Ondertussen wist Hubert te charmeren in zijn rol als tussenpaus. Tactisch toont de oud-middenvelder zich behoorlijk sterk en hij lijkt iets meer risico's te durven nemen dan Riemer. Ook zijn discours naar de buitenwereld toe wordt gesmaakt. Bovendien kan hij rekenen op het nodige krediet vanuit de spelersgroep en blijkt hij populair bij de achterban.

LEES OOK: Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Reputatie Fredberg

In zijn huidige rol heeft Hubert echter niets te verliezen. Dat verandert helemaal indien hij toch vastbenoemd wordt. En wat als de resultaten straks weer tegenvallen, neemt RSCA het risico om een jonge talentvolle trainer te verbranden? Daarnaast wijst men bij Het Nieuwsblad ook naar de rol van Fredberg in dit dossier.

De CEO Sports kwam zelf immers onder vuur te liggen na het ontslag van de door hem aangeworven Riemer en een vrij moeizame zomermercato. Hij zal nu dus willen tonen dat hij wel in staat is een 'gerenommeerde trainer' aan boord te halen. Al is het maar om zijn reputatie meer cachet te geven. Want als het fout zou lopen onder Hubert, wordt Fredberg daar ook gewoon op afgerekend.

Hubert in wachtkamer?

Een lastige spreidstand dus voor Fredberg. Een alternatief zou zijn om Hubert nog een tijdje in de wachtkamer te houden met een andere rol in de omkadering, zodat hij zich verder kan ontwikkelen in de schaduw van een meer ervaren hoofdcoach. Dat lijkt in deze fase van het seizoen misschien ook wel de beste keuze op sportief vlak. "Deze groep heeft voorlopig een imposantere figuur nodig, een coach met meer ervaring met moeilijke periodes, die ongetwijfeld nog komen met deze wispelturige en niet van kwaliteit overlopende selectie", besluit Ludo Vandewalle, chef voetbal van HNB.

Anderlecht vaart momenteel het best met een meer ervaren trainer ...

Meest recent

Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

De eerste speelronde van de WK-groepsfase zit er nog niet eens op, of het seizoen in het clubvoetbal ...

14
14
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

12
12
Voorkeursbehandeling Messi? "Dit is 100% een rode kaart"

Lionel Messi is grandioos begonnen aan zijn WK 2026. Met een weergaloze hattrick leidde hij ...

64
64
Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

51
51
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

482
482
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

190
190
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

232
232
Mechele wrijft ogen uit op training Duivels: "Dan is het kassa"

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

345
345
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

106
106
Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

83
83
'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

132
132
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

224
224
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

40
40
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

285
285
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

208
208
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

38
38
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

38
38
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

152
152
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

256
256
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

73
73
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

221
221
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

39
39
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

218
218
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

289
289
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

123
123

Meer sportnieuws