Nieuwe trainer Anderlecht: Fredberg in delicate spreidstand

door
Nieuwe trainer Anderlecht: Fredberg in delicate spreidstand

Na de zeges tegen Real Sociedad en Standard, heeft RSC Anderlecht de interland-break met een gerust gemoed kunnen inzetten. Desondanks is nog steeds niet duidelijk wie de nieuwe hoofdtrainer wordt. Zal interim-T1 David Hubert vastbenoemd worden of volgt alsnog een externe kandidaat?

Na het onvermijdelijke ontslag van Brian Riemer werd Hubert, tot dan trainer van de U18, aangesteld als interim-hoofdcoach. De bedoeling was wel dat dit louter een tijdelijke opdracht zou worden. De clubleiding mikte immers op een meer ervaren trainer en volgde daarvoor ook verschillende pistes, al haakten inmiddels verschillende kandidaten af.

Ondertussen wist Hubert te charmeren in zijn rol als tussenpaus. Tactisch toont de oud-middenvelder zich behoorlijk sterk en hij lijkt iets meer risico's te durven nemen dan Riemer. Ook zijn discours naar de buitenwereld toe wordt gesmaakt. Bovendien kan hij rekenen op het nodige krediet vanuit de spelersgroep en blijkt hij populair bij de achterban.

LEES OOK: Hubert vreest: Union-spelers schieten elkaar in de voet

Reputatie Fredberg

In zijn huidige rol heeft Hubert echter niets te verliezen. Dat verandert helemaal indien hij toch vastbenoemd wordt. En wat als de resultaten straks weer tegenvallen, neemt RSCA het risico om een jonge talentvolle trainer te verbranden? Daarnaast wijst men bij Het Nieuwsblad ook naar de rol van Fredberg in dit dossier.

De CEO Sports kwam zelf immers onder vuur te liggen na het ontslag van de door hem aangeworven Riemer en een vrij moeizame zomermercato. Hij zal nu dus willen tonen dat hij wel in staat is een 'gerenommeerde trainer' aan boord te halen. Al is het maar om zijn reputatie meer cachet te geven. Want als het fout zou lopen onder Hubert, wordt Fredberg daar ook gewoon op afgerekend.

Hubert in wachtkamer?

Een lastige spreidstand dus voor Fredberg. Een alternatief zou zijn om Hubert nog een tijdje in de wachtkamer te houden met een andere rol in de omkadering, zodat hij zich verder kan ontwikkelen in de schaduw van een meer ervaren hoofdcoach. Dat lijkt in deze fase van het seizoen misschien ook wel de beste keuze op sportief vlak. "Deze groep heeft voorlopig een imposantere figuur nodig, een coach met meer ervaring met moeilijke periodes, die ongetwijfeld nog komen met deze wispelturige en niet van kwaliteit overlopende selectie", besluit Ludo Vandewalle, chef voetbal van HNB.

Anderlecht vaart momenteel het best met een meer ervaren trainer ...

Meest recent

'Furo zorgt voor enorme plottwist bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

79
79
Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

53
53
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

304
304
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

246
246
‘Weer naar de top? Europese grootmacht wil Carrasco’

Yannick Carrasco was jarenlang actief op het allerhoogste niveau in Europa bij clubs zoals ...

78
78
Saintfiet haalt stevig uit naar Belgische clubs

Tom Saintfiet is momenteel actief als bondscoach van Mali op de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer ...

89
89
‘Standard draait kar volledig in transferdossier’

Standard Luik wil de selectie voor de tweede seizoenshelft versterken. De Rouches zijn ambitieus, ...

99
99
‘KV Mechelen wil wéér shoppen in eigen land’

De Belgische clubs zijn volop de wintermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Ook KV ...

97
97
Genk verliest spektakelstuk, KAA Gent wint zakelijk

De Belgische clubs zijn op winterstage ter voorbereiding van de tweede seizoenshelft na de break. ...

165
165
'Club Brugge trekt streep door transferdeal'

Bij Club Brugge maakten ze er de voorbije weken geen geheim van dat ze zich tijdens deze ...

376
376
KV Mechelen wrijft zich in handen met extra offensieve troef

KV Mechelen was één van de revelaties van de eerste seizoenshelft in de Jupiler Pro ...

172
172
'Club wil Union en co aftroeven voor JPL-goudhaantje'

Club Brugge zoekt dezer dagen in de zoektocht naar versterking doorgaans zijn heil in het ...

357
357
'Rode Duivels krijgen grote opsteker voor WK'

Voor de Rode Duivels is het al aftellen naar juni, wanneer ze hun beste beentje kunnen voorzetten op ...

175
175
Defour geeft grote hint over terugkeer als trainer

Verschillende ex-Rode Duivels stapten de voorbije jaren al in het trainersvak, al bleven ze daar ...

108
108
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

84
84
'Club Brugge in shock: winters vertrek Stankovic dreigt'

Club Brugge heeft zich in de eerste dagen van de mercato nog koest gehouden, maar ongetwijfeld mogen ...

566
566
TRANSFERUURTJE: 'Extra miljoenen voor Club, Bayern pakt uit'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

217
217
Saintfiet doet schrijnende onthulling: “Doodsbedreigingen”

Er is nog maar één Belgische coach actief op de Afrika Cup. Tom Saintfiet staat met ...

77
77
Enorme Gouden Schoen-surprise met Kevin De Bruyne

Het is al Gouden Schoen wat de klok slaat. Het gala staat zondagavond op het programma en de details ...

131
131
Hubert vreest: Union-spelers schieten elkaar in de voet

De Gouden Schoen staat voor de deur en de grote favorieten worden naar voren geschoven. ...

132
132
Slecht nieuws voor Doku: City slaat toe

Manchester City heeft op de wintermercato meteen ferm uitgepakt. The Cityzens werden al tijdje ...

165
165
Ontslag? Pocognoli slaat snoeihard terug na kritiek

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een uitdaging bij AS Monaco. De Franse ...

212
212
Akelige beelden: Casteels afgevoerd, Ronaldo schrikt

Koen Casteels staat onder de lat bij het Saudische Al-Qadisiya, maar tegen het Al Nassr van ...

101
101
Nu ook officieel: Genk zwaait sterkhouder uit

Bij KRC Genk lijkt het nog een onverwacht bewogen wintermercato te gaan worden. Grote plannen hadden ...

102
102
'Nieuwe Erenbjerg naar JPL, talent komt niet'

De zoektocht naar versterking is voor de Belgische profclubs volop aan de gang. Een land waarin een ...

82
82

Meer sportnieuws