Nieuwe trainer Anderlecht: Fredberg in delicate spreidstand

748
Nieuwe trainer Anderlecht: Fredberg in delicate spreidstand

Na de zeges tegen Real Sociedad en Standard, heeft RSC Anderlecht de interland-break met een gerust gemoed kunnen inzetten. Desondanks is nog steeds niet duidelijk wie de nieuwe hoofdtrainer wordt. Zal interim-T1 David Hubert vastbenoemd worden of volgt alsnog een externe kandidaat?

Na het onvermijdelijke ontslag van Brian Riemer werd Hubert, tot dan trainer van de U18, aangesteld als interim-hoofdcoach. De bedoeling was wel dat dit louter een tijdelijke opdracht zou worden. De clubleiding mikte immers op een meer ervaren trainer en volgde daarvoor ook verschillende pistes, al haakten inmiddels verschillende kandidaten af.

Ondertussen wist Hubert te charmeren in zijn rol als tussenpaus. Tactisch toont de oud-middenvelder zich behoorlijk sterk en hij lijkt iets meer risico's te durven nemen dan Riemer. Ook zijn discours naar de buitenwereld toe wordt gesmaakt. Bovendien kan hij rekenen op het nodige krediet vanuit de spelersgroep en blijkt hij populair bij de achterban.

LEES OOK: Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Reputatie Fredberg

In zijn huidige rol heeft Hubert echter niets te verliezen. Dat verandert helemaal indien hij toch vastbenoemd wordt. En wat als de resultaten straks weer tegenvallen, neemt RSCA het risico om een jonge talentvolle trainer te verbranden? Daarnaast wijst men bij Het Nieuwsblad ook naar de rol van Fredberg in dit dossier.

De CEO Sports kwam zelf immers onder vuur te liggen na het ontslag van de door hem aangeworven Riemer en een vrij moeizame zomermercato. Hij zal nu dus willen tonen dat hij wel in staat is een 'gerenommeerde trainer' aan boord te halen. Al is het maar om zijn reputatie meer cachet te geven. Want als het fout zou lopen onder Hubert, wordt Fredberg daar ook gewoon op afgerekend.

Hubert in wachtkamer?

Een lastige spreidstand dus voor Fredberg. Een alternatief zou zijn om Hubert nog een tijdje in de wachtkamer te houden met een andere rol in de omkadering, zodat hij zich verder kan ontwikkelen in de schaduw van een meer ervaren hoofdcoach. Dat lijkt in deze fase van het seizoen misschien ook wel de beste keuze op sportief vlak. "Deze groep heeft voorlopig een imposantere figuur nodig, een coach met meer ervaring met moeilijke periodes, die ongetwijfeld nog komen met deze wispelturige en niet van kwaliteit overlopende selectie", besluit Ludo Vandewalle, chef voetbal van HNB.

Anderlecht vaart momenteel het best met een meer ervaren trainer ...

Meest recent

'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

0
0
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

99
99
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

143
143
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

54
54
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

39
39
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

156
156
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

28
28
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

73
73
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

165
165
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

625
625
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

80
80
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

125
125
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

180
180
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

154
154
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

65
65
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

113
113
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

128
128
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

214
214
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

436
436
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

146
146
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

244
244
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

40
40
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

177
177
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

32
32
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

191
191

Meer sportnieuws