Nieuwe Anderlecht-coach gekend? Coosemans reageert

3177
Nieuwe Anderlecht-coach gekend? Coosemans reageert

Enkele dagen na de Europese zege op Real Sociedad, wist RSC Anderlecht ook de klassieker tegen Standard te winnen. Interim-coach David Hubert scoorde dus punten bij zijn bazen. Maar is dat ook voldoende om vast benoemd te worden?

Paars-Wit heeft een woelig tweede luik van het seizoen achter de rug. Vlak na de interland-break werden twee zwakke prestaties neergezet tegen Westerlo en KRC Genk. En dat terwijl de start van het seizoen ook niet bepaald overtuigend was. Het bestuur besloot dan ook om in te grijpen en zette coach Brian Riemer aan de deur.

Omdat er niet meteen een volwaardige opvolger klaarstond, besloot de sportieve leiding een tussenpaus aan te werven. Zo werd Hubert, tot dan aan de slag als trainer van de U18, aangesteld als interim-hoofdcoach. Dat zou evenwel een tijdelijke opdracht zijn in afwachting van een nieuwe en meer ervaren T1.

LEES OOK: Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Eerstdaags evaluatie

Maar die zoektocht verliep niet zo voortvarend, topkandidaten als Mark van Bommel haakten inmiddels af. Ondertussen wist Hubert voor een nieuwe dynamiek te zorgen. Hij koos ook voor een meer aanvallendere aanpak dan Riemer. Aanvankelijk leverde dat niet veel resultaat op, maar met de twee voorbije zeges lijkt RSCA toch op het goede beland.

En dus lijken de kansen toe te nemen dat Hubert alsnog een langere benoeming zal krijgen. "Na vandaag gaan we een evaluatie maken. Dat is zo afgesproken met de club", reageerde de interim-trainer zondagmiddag voor de match tegen Standard voor de camera's van DAZN.

Steun van spelersgroep

In de eerstvolgende dagen zal dus een beslissing vallen. Sowieso is het de bedoeling dat er tijdens de komende interland-break uitsluitsel wordt gegeven over de positie van de hoofdtrainer. Wat alvast in het voordeel van Hubert pleit, is dat ook de spelersgroep achter hem lijkt te staan.

Na de zege tegen de Rouches werd Colin Coosemans bijvoorbeeld gevraagd of Hubert een vaste benoeming moet krijgen. "Hij doet het goed hé. Hij is een goeie communicator, is tactisch sterk en durft ook. Maar het is niet aan mij om een beslissing te nemen. Ook ik wacht op meer nieuws. Maar de band tussen spelers en coach is zeker aanwezig", aldus het sluitstuk.

Anderlecht moet doorgaan met Hubert ...

Meest recent

Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

0
0
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

1
1
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

6
6
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

22
22
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

112
112
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

45
45
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

13
13
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

51
51
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

43
43
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

110
110
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

221
221
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

13
13
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

85
85
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

29
29
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

268
268
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

118
118
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

48
48
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

36
36
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

20
20
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

76
76
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

185
185
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

53
53
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

41
41
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

127
127
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

76
76

Meer sportnieuws