Droomweek Anderlecht: fouten Epolo kosten Standard de kop

door
Droomweek Anderlecht: fouten Epolo kosten Standard de kop

Zonder veel moeite heeft Anderlecht deze namiddag de Clasico naar zijn hand gezet. Al in het eerste halfuur sloeg Paars-Wit twee maal dodelijk toe, met dank aan een blunderende Epolo. Een machteloos Standard had nadien amper een reactie in huis.

Na de Europese stunt, bij Real Sociedad, wou Anderlecht na een schamele 4 op 15 in de competitie ook in België weer met de zege aanknopen. In de beladen Clasico, weliswaar zonder uitfans, kruiste Paars-Wit de degens met Standard. De Rouches toonden vooral defensief al hun klasse en hoopten op een 'kleine stunt' in het Lotto Park. Degreef en Verschaeren kregen een basisplaats van Hubert, Dendoncker was nog steeds niet uitgeziekt. Leko deed het met zowel Zeqiri als Ayensa voorin.

LEES OOK: Aanwinst nummer 8: Standard haalt goaltjesdief terug naar JPL

Dodelijk efficiënt Anderlecht krijgt wat hulp van Standard-goalie

Beide ploegen begonnen met veel grinta aan de partij. Na een paar minuten spelen viseerde Camara de verre hoek maar een Anderlecht-verdediger lag nog in de weg. De eerste Paars-Witte mogelijkheid leverde wel een doelpunt op. Na een hoekschop knikte Simic naar de hoek en de bal ging voorbij een grabbelende Epolo in doel: 1-0. Een droomstart voor Paars-Wit.

Ondanks de vroege voorsprong kwam er weinig 'vuur' in het spel van beide ploegen. Pas halfweg de eerste helft was er nog eens een lage schuiver van Stroeykens, deze keer was de bezoekende doelman wel bij de pinken.

Anderlecht toonde zich wel dodelijk efficiënt deze namiddag. Op het halfuur haalde Dolberg vanop een meter of twintig uit, een knap schot maar opnieuw was er een grabbelende Epolo die de bal in doel liet glippen: 2-0. Standard kreeg zeker ook zijn momenten, zo pakte Coosemans vlak voor rust prima op een vrije trap van Bulat. Halfweg leek Anderlecht deze clasico naar zijn hand te zetten.

VAR verijdelt nieuw Paars-Wit feest

Een vroeg doelpunt zou Standard weer hoop geven, veel gevaar creëerden de Rouches aanvankelijk echter niet. Pas op het uur moest Coosemans nog eens ingrijpen bij een scherpe voorzet van Hautekiet, in de nastoot krulde Zeqiri de bal ruim naast.

Andermaal sloeg Anderlecht via Verschaeren wel toe bij zijn eerste echte kans, in de opbouw van het doelpunt was er echter sprake van buitenspel en zo bleven de Rouches minstens nog even in leven. Het team van Leko had nadien wel vaak de bal, het deed daar lange tijd weinig tot niets mee. Pas op een klein kwartier van het einde was opnieuw Zeqiri gevaarlijk, een sterke thuisdoelman verijdelde een spannend slot. In blessuretijd zette Dreyer nog de kers op de taart met een knappe schuiver: 3-0.

Paars-Wit trok de zege zo uiteindelijk gemakkelijk over de streep, in een topper die qua spankracht zwaar ontgoochelde. Hubert scoort ongetwijfeld opnieuw goede punten bij het Anderlecht-bestuur. Standard riskeert om, na een goede start, helemaal weg te zakken in het klassement.

Scoreverloop:

1-0 (9') Simic, 2-0 (30') Dolberg, 3-0 (90+2') Dreyer

Trending:

Nieuwe steunpilaar? Aanwinst maakt indruk bij Anderlecht
Nieuwe steunpilaar? Aanwinst maakt indruk bij Anderlecht

Had u meer van Standard verwacht?

Meest recent

Nieuw element maakt ongeval Jota nog triester, schokgolf op WK

De voetbalwereld heeft donderdag een enorme klap te verwerken gekregen. Liverpool-aanvaller Diogo ...

18
18
'Anderlecht & Club Brugge mogen toptargets schrappen'

Dat het zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge een drukke zomer zou worden viel vooraf te ...

85
85
'Standard blijft gaan: zomeraanwinst nummer 9 & 10 op til'

Marc Wilmots laat er geen gras over groeien bij Standard, waar de teller op inkomend gebied intussen ...

114
114
'KRC Genk loopt blauwtje bij beoogde opvolger Tolu'

Voorlopig kan Thorsten Fink nog rekenen op Tolu Arokodare, maar of dat binnen drie weken nog het ...

146
146
Gert Verheyen doet harten breken met emotionele post

Voor Gert Verheyen is een hele wereld opengegaan nadat hij stopte met voetballen. De voormalige ...

48
48
Anderlecht verschaft cruciale update: kater voor Hasi?

Olivier Renard laat een frisse wind blazen bij RSC Anderlecht, waar al de ene na de andere ...

157
157
'Woede-uitbarsting krijgt staartje: Stijnen moet op cursus'

Belgische trainers zijn bezig aan een opmars in ons land. Niet alleen op het hoogste niveau, maar ...

50
50
'Bittere pil voor Club Brugge: solden op sleutelfiguur'

Van zodra Ardon Jashari, Maxim De Cuyper, Raphael Onyedika en/of Joel Ordonez andere oorden opzoeken ...

724
724
Wake-up call voor Wils: Antwerp alweer met billen bloot

Nadat het twee jaar op rij naast een Europees ticket greep wil Antwerp de lat volgend seizoen ...

331
331
Van PSV-parel tot rechtbank: Ihattaren's nieuwste drama

Mohamed Ihatarren stond jarenlang geboekstaafd als één van de meest talentvolle ...

42
42
'Renard heeft beet: Anderlecht strikt zesde zomeraanwinst'

Op inkomend vlak staat de teller bij Standard met Casper Nielsen en Thomas Henry al op acht ...

748
748
'Doorbraak bij Club Brugge: Jashari out, Stankovic in?'

De soap rond Ardon Jashari stevent af op zijn ontknoping. De vraag lijkt niet langer of, maar wel ...

742
742
Hoste en Coucke: De bromance die niemand zag aankomen

Marc Coucke en Geert Hoste hebben elk, op hun domein, al heel wat strepen verdiend. De eigenaar van ...

73
73
'Overmars verbaast met nieuwe flankaanvaller Antwerp'

Antwerp FC is met een slipper aan zijn oefencampagne begonnen en verloor afgelopen weekend van ...

732
732
'Entourage Jashari heeft cruciaal nieuws voor Club Brugge'

De transfersoap rond Ardon Jashari blijft de gemoederen bedaren. De middenvelder wil dolgraag naar ...

1213
1213
Aanwinst nummer 8: Standard haalt goaltjesdief terug naar JPL

Standard toont zich deze mercato één van de meest kooplustige ploegen uit de Jupiler ...

242
242
Schokkende beelden: Guardia Civil geeft details ongeval Jota

De voetbalwereld is donderdagochtend opgeschrikt door dieptriest nieuws. Liverpool-aanvaller Diogo ...

631
631
'Anderlecht kruist degens met Antwerp voor 7de aanwinst'

RSC Anderlecht haalde inmiddels al een vijftal aanwinsten voor volgend seizoen in huis, maar is nog ...

672
672
TRANSFERUURTJE: 'Exodus bij Club, Anderlecht dropt transferbom'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

287
287
Verrassende Belgische terugkeer Zakaria Bakkali?

Zakaria Bakkali brak op jonge leeftijd door bij PSV en werd meteen gebombardeerd tot de ...

573
573
Van kampioen tot tragedie: Kompany en Ronaldo in shock

De voetbalwereld verkeert momenteel in grote shock. Liverpool-aanvaller Diogo José Teixeira ...

133
133
Nieuwe liefde voor Genk-fan Vanwezemael? Publiek huivert

De bekendste seksuologe van ons land? Dat is ongetwijfeld Lotte Vanwezemael. De Limburgse verschijnt ...

257
257
Wilmots in zijn nopjes: Standard pakt uit met nieuwe pion

Standard Luik is bezig om de brokken van voormalige eigenaar 777 Partners te lijmen. Ook achter de ...

196
196
Anderlecht op scherp: Simic lijnrecht tegenover MMA-vechter

RSC Anderlecht is volop aan het voorbereiden op volgend seizoen. Tussen de trainingen door is er ook ...

92
92
'Sporting Charleroi passeert alwéér langs de kassa'

Bij Sporting Charleroi gaan ze de kassa nog eens aardig kunnen vullen. De Zebra's staan op het punt ...

33
33

Meer sportnieuws