Droomweek Anderlecht: fouten Epolo kosten Standard de kop

164 stemmen
Droomweek Anderlecht: fouten Epolo kosten Standard de kop

Zonder veel moeite heeft Anderlecht deze namiddag de Clasico naar zijn hand gezet. Al in het eerste halfuur sloeg Paars-Wit twee maal dodelijk toe, met dank aan een blunderende Epolo. Een machteloos Standard had nadien amper een reactie in huis.

Na de Europese stunt, bij Real Sociedad, wou Anderlecht na een schamele 4 op 15 in de competitie ook in België weer met de zege aanknopen. In de beladen Clasico, weliswaar zonder uitfans, kruiste Paars-Wit de degens met Standard. De Rouches toonden vooral defensief al hun klasse en hoopten op een 'kleine stunt' in het Lotto Park. Degreef en Verschaeren kregen een basisplaats van Hubert, Dendoncker was nog steeds niet uitgeziekt. Leko deed het met zowel Zeqiri als Ayensa voorin.

LEES OOK: 'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Dodelijk efficiënt Anderlecht krijgt wat hulp van Standard-goalie

Beide ploegen begonnen met veel grinta aan de partij. Na een paar minuten spelen viseerde Camara de verre hoek maar een Anderlecht-verdediger lag nog in de weg. De eerste Paars-Witte mogelijkheid leverde wel een doelpunt op. Na een hoekschop knikte Simic naar de hoek en de bal ging voorbij een grabbelende Epolo in doel: 1-0. Een droomstart voor Paars-Wit.

Ondanks de vroege voorsprong kwam er weinig 'vuur' in het spel van beide ploegen. Pas halfweg de eerste helft was er nog eens een lage schuiver van Stroeykens, deze keer was de bezoekende doelman wel bij de pinken.

Anderlecht toonde zich wel dodelijk efficiënt deze namiddag. Op het halfuur haalde Dolberg vanop een meter of twintig uit, een knap schot maar opnieuw was er een grabbelende Epolo die de bal in doel liet glippen: 2-0. Standard kreeg zeker ook zijn momenten, zo pakte Coosemans vlak voor rust prima op een vrije trap van Bulat. Halfweg leek Anderlecht deze clasico naar zijn hand te zetten.

VAR verijdelt nieuw Paars-Wit feest

Een vroeg doelpunt zou Standard weer hoop geven, veel gevaar creëerden de Rouches aanvankelijk echter niet. Pas op het uur moest Coosemans nog eens ingrijpen bij een scherpe voorzet van Hautekiet, in de nastoot krulde Zeqiri de bal ruim naast.

Andermaal sloeg Anderlecht via Verschaeren wel toe bij zijn eerste echte kans, in de opbouw van het doelpunt was er echter sprake van buitenspel en zo bleven de Rouches minstens nog even in leven. Het team van Leko had nadien wel vaak de bal, het deed daar lange tijd weinig tot niets mee. Pas op een klein kwartier van het einde was opnieuw Zeqiri gevaarlijk, een sterke thuisdoelman verijdelde een spannend slot. In blessuretijd zette Dreyer nog de kers op de taart met een knappe schuiver: 3-0.

Paars-Wit trok de zege zo uiteindelijk gemakkelijk over de streep, in een topper die qua spankracht zwaar ontgoochelde. Hubert scoort ongetwijfeld opnieuw goede punten bij het Anderlecht-bestuur. Standard riskeert om, na een goede start, helemaal weg te zakken in het klassement.

Scoreverloop:

1-0 (9') Simic, 2-0 (30') Dolberg, 3-0 (90+2') Dreyer

Had u meer van Standard verwacht?

Meest recent

'Totale chaos bij Antwerp: duidelijkheid wél op komst'

Royal Antwerp FC heeft momenteel een kern die niet waardig is voor de Jupiler Pro League. Dat is een ...

3
3
De Ketelaere ziet vriendin zwaar uitpakken: fans smelten weg

Charles De Ketelaere kende tot nu toe een wisselvallig WK, al zijn het uiteraard grote schoenen om ...

8
8
STVV geeft stevige transferplannen prijs

STVV stelde vandaag Frederic De Meyer voor als de nieuwe coach. Hij krijgt de enorm zware taak om ...

7
7
Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

RSC Anderlecht is een héél interessante club voor investeerders. De afgelopen jaren ...

109
109
Lukaku zet puntjes op de i met één zinderend bericht

Er werd getwijfeld aan zijn vorm, aan zijn fitheid en zelfs aan zijn rol binnen deze generatie Rode ...

55
55
Niet alleen Trossard: ook andere Duivel plots onmisbaar

De Rode Duivels pakten een 5 op 9 en zijn zo zeker van groepswinst en de volgende ronde. Bij de ...

62
62
Broos de Belgische Advocaat? Plotse twist is mogelijk

Hugo Broos wist met Zuid-Afrika zich te plaatsen voor de volgende ronde. Daarin treffen ze vanavond ...

32
32
Eerste barst bij Rode Duivels: ploegmaats pikken dit niet

De Rode Duivels hebben hun WK weer nieuw leven ingeblazen, maar de rust is nog niet helemaal terug. ...

404
404
Bruno ziet deze rol voor Bertaccini én looft 'nieuwe' spits

Vitor Bruno sprak voor het eerst de pers toe. De Portugese trainer zei daarbij twee opvallende ...

275
275
België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

België mag bewijzen dat het tegen Nieuw-Zeeland zijn WK écht is gestart. In de zestiende ...

157
157
Zware loting Rode Duivels, Messi slaat wéér toe

De groepsfase van het WK ligt achter de rug. De laatste matchen werden afgelopen nacht afgewerkt. ...

219
219
Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

47
47
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

76
76
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

29
29
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

68
68
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

123
123
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

388
388
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

147
147
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

368
368
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

500
500
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

40
40
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1227
1227
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

43
43
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

51
51
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

130
130

Meer sportnieuws