Droomweek Anderlecht: fouten Epolo kosten Standard de kop

164
Droomweek Anderlecht: fouten Epolo kosten Standard de kop

Zonder veel moeite heeft Anderlecht deze namiddag de Clasico naar zijn hand gezet. Al in het eerste halfuur sloeg Paars-Wit twee maal dodelijk toe, met dank aan een blunderende Epolo. Een machteloos Standard had nadien amper een reactie in huis.

Na de Europese stunt, bij Real Sociedad, wou Anderlecht na een schamele 4 op 15 in de competitie ook in België weer met de zege aanknopen. In de beladen Clasico, weliswaar zonder uitfans, kruiste Paars-Wit de degens met Standard. De Rouches toonden vooral defensief al hun klasse en hoopten op een 'kleine stunt' in het Lotto Park. Degreef en Verschaeren kregen een basisplaats van Hubert, Dendoncker was nog steeds niet uitgeziekt. Leko deed het met zowel Zeqiri als Ayensa voorin.

LEES OOK: Bassette schiet plots poorten naar knaltransfer open

Dodelijk efficiënt Anderlecht krijgt wat hulp van Standard-goalie

Beide ploegen begonnen met veel grinta aan de partij. Na een paar minuten spelen viseerde Camara de verre hoek maar een Anderlecht-verdediger lag nog in de weg. De eerste Paars-Witte mogelijkheid leverde wel een doelpunt op. Na een hoekschop knikte Simic naar de hoek en de bal ging voorbij een grabbelende Epolo in doel: 1-0. Een droomstart voor Paars-Wit.

Ondanks de vroege voorsprong kwam er weinig 'vuur' in het spel van beide ploegen. Pas halfweg de eerste helft was er nog eens een lage schuiver van Stroeykens, deze keer was de bezoekende doelman wel bij de pinken.

Anderlecht toonde zich wel dodelijk efficiënt deze namiddag. Op het halfuur haalde Dolberg vanop een meter of twintig uit, een knap schot maar opnieuw was er een grabbelende Epolo die de bal in doel liet glippen: 2-0. Standard kreeg zeker ook zijn momenten, zo pakte Coosemans vlak voor rust prima op een vrije trap van Bulat. Halfweg leek Anderlecht deze clasico naar zijn hand te zetten.

VAR verijdelt nieuw Paars-Wit feest

Een vroeg doelpunt zou Standard weer hoop geven, veel gevaar creëerden de Rouches aanvankelijk echter niet. Pas op het uur moest Coosemans nog eens ingrijpen bij een scherpe voorzet van Hautekiet, in de nastoot krulde Zeqiri de bal ruim naast.

Andermaal sloeg Anderlecht via Verschaeren wel toe bij zijn eerste echte kans, in de opbouw van het doelpunt was er echter sprake van buitenspel en zo bleven de Rouches minstens nog even in leven. Het team van Leko had nadien wel vaak de bal, het deed daar lange tijd weinig tot niets mee. Pas op een klein kwartier van het einde was opnieuw Zeqiri gevaarlijk, een sterke thuisdoelman verijdelde een spannend slot. In blessuretijd zette Dreyer nog de kers op de taart met een knappe schuiver: 3-0.

Paars-Wit trok de zege zo uiteindelijk gemakkelijk over de streep, in een topper die qua spankracht zwaar ontgoochelde. Hubert scoort ongetwijfeld opnieuw goede punten bij het Anderlecht-bestuur. Standard riskeert om, na een goede start, helemaal weg te zakken in het klassement.

Scoreverloop:

1-0 (9') Simic, 2-0 (30') Dolberg, 3-0 (90+2') Dreyer

Had u meer van Standard verwacht?

Meest recent

Tessa Wullaert na ontmoeting met Ronaldo: "Ik vind hem..."

Tessa Wullaert is de beste Belgische voetbalster ooit. Dat is al jaren duidelijk. Ze eindigde ...

0
0
Verhuurde spelers: Antwerp-huurling komt boven water

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

4
4
Andere Belg steelt show naast Godts: "Man Utd, haal hem!"

In Frankrijk heeft PSG een zeer goede zaak gedaan, want ze wonnen de topper tegen Olympique Lyon met ...

20
20
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten overtuigd'

De wintermercato opent pas binnen een aantal maanden zijn deuren, maar nu al wordt er volop ...

47
47
Met dank aan Baro: extra troef voor AA Gent in titelrace

Na de teleurstellingen in de beker en Europa rechtte AA Gent op knappe wijze de rug tegen ...

99
99
Club Brugge zet grote stap: stadionwerken van start

Juridisch moeten er nog altijd een aantal zaken worden uitgeklaard, maar in de tussentijd blijft ...

276
276
Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Vitor Bruno lijkt soms wel Russische roulette te spelen, want telkens is het koffiedik kijken ...

226
226
Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

202
202
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

543
543
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

515
515
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

12
12
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

69
69
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

284
284
Tielemans hoort verbazingwekkend verdict bij Man Utd

Manchester United zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. Michael Carrick staat zwaar ...

92
92
Filip Joos in oog van de storm: "Hoe ver tot VRT ingrijpt?"

Filip Joos doet het weer. De voetbalcommentator van de VRT ligt opnieuw onder vuur na politieke ...

227
227
Familie Yamal verteert Ballon d'Or niet: uithaal naar Kane

Lamine Yamal behoorde tot één van de grote favorieten voor de Ballon d’Or, maar ...

1271
1271
Messoudi krijgt ferme waarschuwing bij Beerschot: “Frappant”

Beerschot staat aan de leiding in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten werden vooraf als grote ...

104
104
Yamal zwaar onder vuur na Ballon d'Or: "Misbruikt zijn roem"

Harry Kane heeft de Ballon d’Or gewonnen na een titanenstrijd tegen Lamine Yamal en Ousmane ...

378
378
Vitor Bruno krijgt ervan langs voor aanpak bij Anderlecht

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak slaag van KAA Gent en ziet een kloof ontstaan met de ...

225
225
Bayern met handen in het haar door Kompany-situatie

Vincent Kompany werd plots onwel bij Bayern München en moest per direct naar het ziekenhuis. ...

125
125
Bassette schiet plots poorten naar knaltransfer open

Norman Bassette zit in bloedvorm bij Westerlo. De aanvaller wordt gehuurd met aankoopoptie van ...

193
193
Uitstel van executie? Verrassend oordeel over Compper

Marvin Compper stond zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC, maar de hoofdtrainer heeft weer wat ...

124
124
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht strijden, Tresoldi snel weg?’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

244
244
Samenwerking met Mbappé per direct stopgezet: "Zo beledigend"

Kylian Mbappé is één van de grootste supersterren van het hedendaagse voetbal. ...

269
269
Joos snapt niets van Anderlecht: “Dat is het gekke”

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak van KAA Gent. Filip Joos snapte er niets van want de ...

208
208

Meer sportnieuws