Droomweek Anderlecht: fouten Epolo kosten Standard de kop

164 stemmen
Droomweek Anderlecht: fouten Epolo kosten Standard de kop

Zonder veel moeite heeft Anderlecht deze namiddag de Clasico naar zijn hand gezet. Al in het eerste halfuur sloeg Paars-Wit twee maal dodelijk toe, met dank aan een blunderende Epolo. Een machteloos Standard had nadien amper een reactie in huis.

Na de Europese stunt, bij Real Sociedad, wou Anderlecht na een schamele 4 op 15 in de competitie ook in België weer met de zege aanknopen. In de beladen Clasico, weliswaar zonder uitfans, kruiste Paars-Wit de degens met Standard. De Rouches toonden vooral defensief al hun klasse en hoopten op een 'kleine stunt' in het Lotto Park. Degreef en Verschaeren kregen een basisplaats van Hubert, Dendoncker was nog steeds niet uitgeziekt. Leko deed het met zowel Zeqiri als Ayensa voorin.

LEES OOK: Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

Dodelijk efficiënt Anderlecht krijgt wat hulp van Standard-goalie

Beide ploegen begonnen met veel grinta aan de partij. Na een paar minuten spelen viseerde Camara de verre hoek maar een Anderlecht-verdediger lag nog in de weg. De eerste Paars-Witte mogelijkheid leverde wel een doelpunt op. Na een hoekschop knikte Simic naar de hoek en de bal ging voorbij een grabbelende Epolo in doel: 1-0. Een droomstart voor Paars-Wit.

Ondanks de vroege voorsprong kwam er weinig 'vuur' in het spel van beide ploegen. Pas halfweg de eerste helft was er nog eens een lage schuiver van Stroeykens, deze keer was de bezoekende doelman wel bij de pinken.

Anderlecht toonde zich wel dodelijk efficiënt deze namiddag. Op het halfuur haalde Dolberg vanop een meter of twintig uit, een knap schot maar opnieuw was er een grabbelende Epolo die de bal in doel liet glippen: 2-0. Standard kreeg zeker ook zijn momenten, zo pakte Coosemans vlak voor rust prima op een vrije trap van Bulat. Halfweg leek Anderlecht deze clasico naar zijn hand te zetten.

VAR verijdelt nieuw Paars-Wit feest

Een vroeg doelpunt zou Standard weer hoop geven, veel gevaar creëerden de Rouches aanvankelijk echter niet. Pas op het uur moest Coosemans nog eens ingrijpen bij een scherpe voorzet van Hautekiet, in de nastoot krulde Zeqiri de bal ruim naast.

Andermaal sloeg Anderlecht via Verschaeren wel toe bij zijn eerste echte kans, in de opbouw van het doelpunt was er echter sprake van buitenspel en zo bleven de Rouches minstens nog even in leven. Het team van Leko had nadien wel vaak de bal, het deed daar lange tijd weinig tot niets mee. Pas op een klein kwartier van het einde was opnieuw Zeqiri gevaarlijk, een sterke thuisdoelman verijdelde een spannend slot. In blessuretijd zette Dreyer nog de kers op de taart met een knappe schuiver: 3-0.

Paars-Wit trok de zege zo uiteindelijk gemakkelijk over de streep, in een topper die qua spankracht zwaar ontgoochelde. Hubert scoort ongetwijfeld opnieuw goede punten bij het Anderlecht-bestuur. Standard riskeert om, na een goede start, helemaal weg te zakken in het klassement.

Scoreverloop:

1-0 (9') Simic, 2-0 (30') Dolberg, 3-0 (90+2') Dreyer

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday
Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday
590

Had u meer van Standard verwacht?

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

85
85
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

51
51
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

25
25
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

135
135
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

24
24
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

34
34
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

174
174
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

535
535
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

166
166
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

69
69
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

432
432
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

74
74
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

203
203
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

531
531
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

502
502
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

479
479
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

355
355
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

190
190
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

589
589
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

267
267
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1029
1029
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

326
326
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

670
670
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

476
476
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

153
153

Meer sportnieuws