Droomweek Anderlecht: fouten Epolo kosten Standard de kop

164
Droomweek Anderlecht: fouten Epolo kosten Standard de kop

Zonder veel moeite heeft Anderlecht deze namiddag de Clasico naar zijn hand gezet. Al in het eerste halfuur sloeg Paars-Wit twee maal dodelijk toe, met dank aan een blunderende Epolo. Een machteloos Standard had nadien amper een reactie in huis.

Na de Europese stunt, bij Real Sociedad, wou Anderlecht na een schamele 4 op 15 in de competitie ook in België weer met de zege aanknopen. In de beladen Clasico, weliswaar zonder uitfans, kruiste Paars-Wit de degens met Standard. De Rouches toonden vooral defensief al hun klasse en hoopten op een 'kleine stunt' in het Lotto Park. Degreef en Verschaeren kregen een basisplaats van Hubert, Dendoncker was nog steeds niet uitgeziekt. Leko deed het met zowel Zeqiri als Ayensa voorin.

LEES OOK: Nieuw wapen Anderlecht: opvallende naam imponeert op fandag

Dodelijk efficiënt Anderlecht krijgt wat hulp van Standard-goalie

Beide ploegen begonnen met veel grinta aan de partij. Na een paar minuten spelen viseerde Camara de verre hoek maar een Anderlecht-verdediger lag nog in de weg. De eerste Paars-Witte mogelijkheid leverde wel een doelpunt op. Na een hoekschop knikte Simic naar de hoek en de bal ging voorbij een grabbelende Epolo in doel: 1-0. Een droomstart voor Paars-Wit.

Ondanks de vroege voorsprong kwam er weinig 'vuur' in het spel van beide ploegen. Pas halfweg de eerste helft was er nog eens een lage schuiver van Stroeykens, deze keer was de bezoekende doelman wel bij de pinken.

Anderlecht toonde zich wel dodelijk efficiënt deze namiddag. Op het halfuur haalde Dolberg vanop een meter of twintig uit, een knap schot maar opnieuw was er een grabbelende Epolo die de bal in doel liet glippen: 2-0. Standard kreeg zeker ook zijn momenten, zo pakte Coosemans vlak voor rust prima op een vrije trap van Bulat. Halfweg leek Anderlecht deze clasico naar zijn hand te zetten.

VAR verijdelt nieuw Paars-Wit feest

Een vroeg doelpunt zou Standard weer hoop geven, veel gevaar creëerden de Rouches aanvankelijk echter niet. Pas op het uur moest Coosemans nog eens ingrijpen bij een scherpe voorzet van Hautekiet, in de nastoot krulde Zeqiri de bal ruim naast.

Andermaal sloeg Anderlecht via Verschaeren wel toe bij zijn eerste echte kans, in de opbouw van het doelpunt was er echter sprake van buitenspel en zo bleven de Rouches minstens nog even in leven. Het team van Leko had nadien wel vaak de bal, het deed daar lange tijd weinig tot niets mee. Pas op een klein kwartier van het einde was opnieuw Zeqiri gevaarlijk, een sterke thuisdoelman verijdelde een spannend slot. In blessuretijd zette Dreyer nog de kers op de taart met een knappe schuiver: 3-0.

Paars-Wit trok de zege zo uiteindelijk gemakkelijk over de streep, in een topper die qua spankracht zwaar ontgoochelde. Hubert scoort ongetwijfeld opnieuw goede punten bij het Anderlecht-bestuur. Standard riskeert om, na een goede start, helemaal weg te zakken in het klassement.

Scoreverloop:

1-0 (9') Simic, 2-0 (30') Dolberg, 3-0 (90+2') Dreyer

Had u meer van Standard verwacht?

Meest recent

POLL: Welke Duivels-spits aan de aftrap tegen Turkije?

De Rode Duivels nemen het vrijdagavond in Luik op tegen Turkije. De verwachting is dat bondscoach ...

33
33
Manchester City op instorten: nog veel zwaardere sancties

Hoewel de club beweert bewijs van onschuld te hebben, ziet het er bijzonder slecht uit voor ...

182
182
Nieuwe Duivel eist basisplaats op: "Zolang hij er maar bij is"

De Rode Duivels hebben een goede start gemaakt onder bondscoach Mark van Bommel. Het geleverde spel ...

239
239
'Zeer opmerkelijke transferwending rond Jadon Sancho'

In 2021 legde Manchester United nog 85 miljoen euro op tafel om Jadon Sancho op tafel te leggen, ...

15
15
De Cat geeft dé reden voor zijn keuze voor Hoffenheim

In maart maakte hij nog zijn debuut als Rode Duivel, maar in de eerste selectie van Mark van Bommel ...

65
65
EK-ticket voor grijpen: Swerts benoemt groot werkpunt

Terwijl de Rode Duivels tijdens deze interlandperiode in de Nations League een nieuwe start nemen, ...

21
21
Van Bommel stuurt stevige waarschuwing voor Turkije

Mark van Bommel beleefde vorige week een droomdebuut als bondscoach van de Rode Duivels, want hij ...

113
113
Diatta heeft na drie maanden eindelijk nieuwe club beet

Hoewel de transfermarkt intussen alweer een dikke maand gesloten is, vallen er her en der nog altijd ...

27
27
SK Beveren kan eindelijk op topaanwinst rekenen

SK Beveren keerde dit seizoen terug op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen op straffe wijze ...

50
50
STVV krijgt stevige pak slaag van topclub

Vorig seizoen eindigde STVV nog tot ieders verbazing als derde in de Jupiler Pro League. Die knappe ...

94
94
Lukaku op de bank: Van Bommel vertelt waarom

De eerste wedstrijden van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels zijn behoorlijk goed ...

153
153
'Man City onthult bewijs van onschuld, klachten op komst'

Engeland staat momenteel in rep en roer nadat Manchester City schuldig bevonden werd aan een ...

91
91
Wullaert ziedend na uitspraak Deschacht: “Dit getuigt van zo weinig respect”

De uitspraken van Olivier Deschacht over vrouwenvoetbal blijven voor heel wat reacties zorgen. Een ...

366
366
Afwezigheid en terugkeer Courtois: Lammens geeft mening

In zijn eerste wedstrijden als bondscoach heeft Mark van Bommel meteen zijn stempel gedrukt op het ...

71
71
Van Bommel kondigt al minstens twee wijzigingen aan

Vrijdag om 20u45 staan de Rode Duivels al voor hun derde opdracht in de Nations League. Daarin komt ...

350
350
'Wissel van de wacht bij Bayern: Kompany stelt één eis'

Vincent Kompany pakte vorig seizoen met Bayern München de Duitse dubbel en strandde in de halve ...

43
43
'Rode Duivels kunnen doodsteek geven aan Turken'

De Rode Duivels begonnen hun campagne in de Nations League met een drie op zes, na winst in ...

69
69
Van kwaad naar erger: KV Kortrijk krijgt nieuwe mokerslag

Na zeven speeldagen zitten enkele teams al zwaar in de problemen in de Jupiler Pro League. Zo is er ...

232
232
'Raskin heeft keuze te over: 8 clubs op de loer'

De voorbije zomermercato was voor de Rode Duivels een zeer drukke periode. Heel wat landgenoten ...

72
72
Courtois: "Hij moet de Gouden Bal winnen"

Na de interlandbreak gaat het vizier weer op het clubvoetbal, maar ook op dé belangrijkste ...

129
129
Haalt Stijnen grote naam als nieuwe trainer Patro?

Donderdagvoormiddag viel er bij Patro Eisden toch wel opmerkelijk nieuws te rapen. Na maar liefst ...

165
165
Van Bommel krijgt dubbele opsteker daags voor Turkije

De wedstrijden blijven elkaar in sneltempo opvolgen voor de Rode Duivels. Maandag gingen ze nog met ...

383
383
TRANSFERUURTJE: 'Real heeft opvolger Courtois, Keita miste transfer'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

108
108
Vannieuwkerke schrikt hevig: supportersbom barst aan kust

De onrust bij KV Diksmuide Oostende neemt opnieuw toe. Terwijl de club probeert vooruit te kijken, ...

78
78
Nicolò Tresoldi dropt grote hint over toekomst

Nicolò Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge vlotjes en trekt die ...

131
131

Meer sportnieuws