Droomweek Anderlecht: fouten Epolo kosten Standard de kop

door
Droomweek Anderlecht: fouten Epolo kosten Standard de kop

Zonder veel moeite heeft Anderlecht deze namiddag de Clasico naar zijn hand gezet. Al in het eerste halfuur sloeg Paars-Wit twee maal dodelijk toe, met dank aan een blunderende Epolo. Een machteloos Standard had nadien amper een reactie in huis.

Na de Europese stunt, bij Real Sociedad, wou Anderlecht na een schamele 4 op 15 in de competitie ook in België weer met de zege aanknopen. In de beladen Clasico, weliswaar zonder uitfans, kruiste Paars-Wit de degens met Standard. De Rouches toonden vooral defensief al hun klasse en hoopten op een 'kleine stunt' in het Lotto Park. Degreef en Verschaeren kregen een basisplaats van Hubert, Dendoncker was nog steeds niet uitgeziekt. Leko deed het met zowel Zeqiri als Ayensa voorin.

LEES OOK: 'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

Dodelijk efficiënt Anderlecht krijgt wat hulp van Standard-goalie

Beide ploegen begonnen met veel grinta aan de partij. Na een paar minuten spelen viseerde Camara de verre hoek maar een Anderlecht-verdediger lag nog in de weg. De eerste Paars-Witte mogelijkheid leverde wel een doelpunt op. Na een hoekschop knikte Simic naar de hoek en de bal ging voorbij een grabbelende Epolo in doel: 1-0. Een droomstart voor Paars-Wit.

Ondanks de vroege voorsprong kwam er weinig 'vuur' in het spel van beide ploegen. Pas halfweg de eerste helft was er nog eens een lage schuiver van Stroeykens, deze keer was de bezoekende doelman wel bij de pinken.

Anderlecht toonde zich wel dodelijk efficiënt deze namiddag. Op het halfuur haalde Dolberg vanop een meter of twintig uit, een knap schot maar opnieuw was er een grabbelende Epolo die de bal in doel liet glippen: 2-0. Standard kreeg zeker ook zijn momenten, zo pakte Coosemans vlak voor rust prima op een vrije trap van Bulat. Halfweg leek Anderlecht deze clasico naar zijn hand te zetten.

VAR verijdelt nieuw Paars-Wit feest

Een vroeg doelpunt zou Standard weer hoop geven, veel gevaar creëerden de Rouches aanvankelijk echter niet. Pas op het uur moest Coosemans nog eens ingrijpen bij een scherpe voorzet van Hautekiet, in de nastoot krulde Zeqiri de bal ruim naast.

Andermaal sloeg Anderlecht via Verschaeren wel toe bij zijn eerste echte kans, in de opbouw van het doelpunt was er echter sprake van buitenspel en zo bleven de Rouches minstens nog even in leven. Het team van Leko had nadien wel vaak de bal, het deed daar lange tijd weinig tot niets mee. Pas op een klein kwartier van het einde was opnieuw Zeqiri gevaarlijk, een sterke thuisdoelman verijdelde een spannend slot. In blessuretijd zette Dreyer nog de kers op de taart met een knappe schuiver: 3-0.

Paars-Wit trok de zege zo uiteindelijk gemakkelijk over de streep, in een topper die qua spankracht zwaar ontgoochelde. Hubert scoort ongetwijfeld opnieuw goede punten bij het Anderlecht-bestuur. Standard riskeert om, na een goede start, helemaal weg te zakken in het klassement.

Scoreverloop:

1-0 (9') Simic, 2-0 (30') Dolberg, 3-0 (90+2') Dreyer

Had u meer van Standard verwacht?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

54
54
Euvrard wil komaf maken met kwalijke ‘reputatie’ bij Standard

Standard verraste vriend en vijand door met 0-5 te winnen op het veld van Royal Antwerp FC. Daardoor ...

0
0
Sibierski spreekt zich uit over dossier De Cat

Bij RSC Anderlecht sprak Antoine Sibierski voor het eerst als sportief directeur. De Fransman ...

38
38
'Topdeal Club Brugge: AS Roma klopt aan'

Bij Club Brugge gaat er heel veel volk vertrekken. De Bruggelingen zullen héél wat ...

79
79
Anderlecht: deze kern heeft nog toekomst in Brussel

RSC Anderlecht verloor kansloos van Club Brugge. De afgelopen week waren er plots lijstjes over ...

48
48
Kompany scherp voor spelleiding: "Dit zag ik niet, hoor"

Bayern München speelde 1-1 tegen PSG, dat in de heenmatch met 5-4 won in Parijs. De Duitse ...

102
102
POLL⎜Arsenal of PSG: Wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud. Op 30 mei zullen Paris Saint-Germain en Arsenal FC ...

75
75
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

250
250
Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Datt Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli lijkt wel duidelijk na de recente ...

108
108
Géén treble Kompany: PSG naar UCL-finale na markante penaltyfase

Het is dan toch Paris Saint-Germain dat op zaterdag 30 mei Arsenal FC zal bekampen in de finale van ...

90
90
Dé fase in Bayern-PSG: Sonck en Alderweireld vellen verdict

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

148
148
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

253
253
Kompany wordt compleet gek: Bayern geflikt tegen PSG?

Woensdagavond was het weer likkebaardend uitkijken naar de return in de halve finales van de ...

174
174
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

228
228
'Tzolis krijgt ultieme revanche Gouden Schoen-debacle'

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

410
410
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

236
236
"Hier spreekt men decennia over" - ophef na Arsenal-Atlético

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

280
280
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

593
593
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

126
126
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

42
42
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

227
227
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

224
224
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

152
152
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

63
63
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

198
198
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

48
48

Meer sportnieuws