Nieuwe nummer 9 wordt dé wintertransfer van Anderlecht

806 stemmen
Nieuwe nummer 9 wordt dé wintertransfer van Anderlecht

Luis Vázquez blijft een onderwerp van discussie voor Anderlecht. De spits van 4,5 miljoen euro heeft moeite om te overtuigen in zijn rol, met houterige stijl en gemiste kansen. Toch heeft Vázquez ook zijn positieve kanten. Hij heeft de capaciteit om verdedigers onder druk te zetten en kan als breekijzer in de zestienmeter functioneren. Met zijn snelheid en fysieke kracht biedt hij een andere dynamiek dan de eerste spits Kasper Dolberg.

Interim-coach David Hubert lijkt open te staan voor een systeem met twee spitsen, maar de selectie is niet optimaal voor een 4-4-2-opstelling. Philippe Albert maakt zich zorgen over het squadmanagement, vooral als Vázquez of Dolberg vervangen moet worden. Een derde spits zou dan ook geen overbodige luxe zijn voor de wintermercato, om de druk op Vázquez te verlichten en de aanval te versterken.

Lees ook: De foute trainerskeuze van Anderlecht

LEES OOK: Witte rook in Anderlecht: Sibierski dumpt dure flop

Houten klaas: “Vazquez is een loper, geen voetballer”

Luis Vazquez is een enigma. De spits ter waarde van 4,5 miljoen euro is vaak onbeholpen in het samenspel en komt soms niet goed uit de verf als meevoetballende spits.

Zijn speelstijl is houterig, en hij miste meerdere grote kansen. De 23-jarige positioneert zich vaak verkeerd in het strafschopgebied en verzuimt om aan de eerste paal op te duiken.

Als targetspits is hij onbeholpen in het combinatievoetbal. Hoewel de Argentijn hard werkt en op de verdediging weegt, ontbreekt het hem aan de finesse en klasse van eerste spits Kasper Dolberg.

Roar Arnstad, de vader van Anderlecht-speler Kristian Arnstad, uitte zijn frustratie op X: “Vázquez is een loper, geen voetballer. Daar hebben ze 5 miljoen euro voor betaald.”

In de wedstrijd tegen KVC Westerlo scoorde Vazquez zijn eerste doelpunt van het seizoen, zonder dat hij het zelf besefte, wat de teneur was van zijn hele wedstrijd.

“Slechts als het spel fysiek wordt, komt hij wat tot zijn recht”, schreef Het Nieuwsblad.

Anderlecht moest derde spits halen vorige zomer

Hein Vanhaezebrouck zag het aankomen. Voor de start van het seizoen voorspelde hij in Het Nieuwsblad dat Anderlecht nog versterking zou zoeken in de aanval, omdat de club blijkbaar niet volledig overtuigd was van Luis Vázquez.

“Offensief had er dus wel nog iets bij gemogen, want bij Luis Vazquez heb ik veel vraagtekens”, herhaalde Vanhaezebrouck onlangs opnieuw in dezelfde krant.

Volgens Le Soir had Anderlecht vorige zomer effectief het vertrouwen in de Argentijnse spits verloren. De club zou hem zelfs in de etalage hebben gezet in de hoop op een transfer.

Het Laatste Nieuws meldde dat er intern steeds meer twijfels bestonden over Vázquez' groeipotentieel. De vraag is of hij ooit het speerpunt kan worden van de paars-witte aanval.

Hoewel een vertrek niet noodzakelijk was, had een miljoenenbod bij een eventuele transfer de club geen windeieren gelegd.

Ex-speler en jeugdcoach Frédéric Peiremans voegde daar in L’Avenir aan toe dat Vázquez zelfs tijdens invalbeurten nauwelijks impact kan maken:

“Ik begrijp de politiek niet: Sporting had eindelijk een goede jonge echte '9' uit Neerpede in de persoon van Lucas Stassin en nu zit hij bij Saint-Étienne.”

Vertonghen: “Vazquez is een topspits”

Aan de andere kant is Luis Vázquez precies het type spits dat verdedigers slapeloze nachten bezorgt. Philippe Albert merkte op dat de Argentijn een aanvaller is die verdedigers letterlijk laat lijden in de zestien.

Vorig seizoen groeide de 23-jarige zelfs uit tot de chouchou van het publiek. Vázquez brengt een compleet andere dynamiek dan eerste spits Kasper Dolberg.

Hij excelleert in duels, voegt kopkracht toe aan het spel en staat altijd garant voor strijdlust. Zijn verrassende snelheid – met een topsnelheid van 36 kilometer per uur – maakt hem een gevaarlijk wapen, vooral wanneer hij diep wordt gestuurd.

In wedstrijden waarin fysieke kracht en strijd centraal staan, schittert Vázquez als puncher en pivot. Hij is de breekijzer die gaten trekt en oorlog maakt in het strafschopgebied.

Zijn teamspirit valt daarbij op, ook al zorgt zijn onorthodoxe speelstijl soms voor onnodig balverlies. Toch is zijn impact onmiskenbaar. "Vázquez is een topspits," bevestigde Jan Vertonghen.

Lees ook: Waarom Van Bommel geen Anderlecht-coach wordt

Hubert houdt van twee spitsen: derde spits in wintermercato?

Tegen Real Sociedad stonden Luis Vázquez en Kasper Dolberg voor de tweede keer op rij in de ploeg onder interim-coach David Hubert.

Deze samenwerking werpt langzaam zijn vruchten af: Vázquez scoorde zelfs de belangrijke gelijkmaker in het Estadio Anoeta.

In de wedstrijd tegen Ferencvaros overwoog Hubert ook om met twee spitsen te spelen, maar paste zijn plannen aan na het vroege doelpunt van Yari Verschaeren.

De keuze om zowel Vázquez als Dolberg op te stellen biedt Anderlecht een interessante optie met twee spitsen voorin, iets wat onder Brian Riemer zelden werd geprobeerd.

Hubert lijkt hier minder terughoudend in te zijn, al stelt het opstellen van twee aanvallers ook uitdagingen voor het squadmanagement.

Anderlecht is namelijk niet afgesteld op een 4-4-2-systeem. Philippe Albert vatte het probleem samen in Le Soir:

"Als je Vázquez of Dolberg tijdens de wedstrijd moet vervangen, wie laat je dan invallen? Een derde nummer 9 zie ik niet, tenzij je Verschaeren als valse spits wil gebruiken."

Deze kwetsbaarheid maakt het risicovol om met Vázquez en Dolberg te starten. Een derde spits zou dan ook geen overbodige luxe zijn voor Anderlecht in de wintermercato.

Dit is niet omdat Vázquez tekortschiet – integendeel, hij wordt steeds belangrijker – maar omdat de club slechts twee centrale spitsen in de selectie heeft.

Heeft Anderlecht nog een extra spits nodig?

Meest recent

'Anderlecht nu helemaal los: komst spelmaker in stroomversnelling'

RSC Anderlecht heeft zijn vierde zomeraanwinst binnen. Woensdagavond werd de Finse flankaanvaller ...

196
196
Club ziet transfer crashen: toptarget krijgt harde boodschap

Met Lee Han-beom lijkt Club Brugge zijn vierde zomeraanwinst beet te hebben. Maar er wordt nog meer ...

243
243
Kompany kijkt op: drastische transferbeslissing Bayern

Vincent Kompany en zijn troepen staan voor de lastige taak om de uitmuntende prestaties van vorig ...

73
73
Witte rook: Anderlecht presenteert nieuwe topaanvaller

Nadat het eerder al versterking haalde voor de defensie en het middenveld, heeft RSC Anderlecht ook ...

493
493
Club haalt international binnen: transfersom valt lager uit

Club Brugge heeft zijn vierde aanwinst van de zomermercato zo goed als beet. Behoudens last-minute ...

331
331
Contract tot 2028: Janssen heeft opvallende nieuwe club

Met Vincent Janssen heeft de Jupiler Pro League één van zijn smaakmakers van de ...

82
82
Cercle strikt Belgische aanwinst, ook Charleroi versterkt middenveld

Nog anderhalve week te gaan en het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League gaat van start. De ...

34
34
Onverwachte climax DAZN-soap: groot nieuws voor voetbalkijker

De Pro League kwam woensdag met groot nieuws naar buiten. Niet alleen onthulde het zijn nieuwe ...

505
505
'Club pakt fors uit: enorm bedrag voor vierde zomeraanwinst'

Club Brugge staat op punt om zijn achterhoede van een kwaliteitsinjectie te voorzien. Volgens ...

663
663
'Arsenal wil titel verlengen: monstersom voor PL-smaakmaker'

Arsenal FC won afgelopen seizoen de Engelse titel en haalde de finale van de Champions League. Om ...

175
175
‘Anderlecht slaat toe: geniale 10 met gouden linker’

Anderlecht zoekt deze zomer extra creativiteit en is daarbij op een opvallend spoor beland. Het ...

718
718
'Plots nieuwe opening voor transfer De Ketelaere naar PSG'

Hij genoot de voorbije dagen van een welverdiende vakantie in het gezelschap van onder meer Kevin De ...

66
66
Godts spreekt klare taal over mogelijke transfer

Het bleek uiteindelijk net niet genoeg voor een plaats in de WK-selectie van de Rode Duivels, maar ...

85
85
'Standard troeft Essevee af voor nieuwste aanwinst'

Iets meer dan een week voor de start van het seizoen in de Jupiler Pro League zijn de meeste ...

174
174
De Bruyne en De Ketelaere laten internet ontploffen

Kevin De Bruyne geniet momenteel van een vakantie op Ibiza, maar de Rode Duivel zorgt ook naast het ...

88
88
'Hasi blijft Belgisch gaan en klopt nu ook aan bij Union'

Besnik Hasi werd in februari op straat gezet bij Anderlecht omdat de resultaten tegenvielen, maar ...

109
109
Grote verrassing: Pro League en DAZN samen verder tot 2030

Het vorige seizoen was bijzonder tumultueus voor de Belgische voetbalclubs én ...

277
277
Anderlecht heeft aanwinst beet: coach bevestigt transfer

Anderlecht zit met de volle focus bij zijn terugwedstrijd van donderdagavond tegen Hammarby in de ...

492
492
Standard is toptalent definitief kwijt

Standard droomt volgend seizoen van een Europees ticket en heeft daarvoor deze zomer al de nodige ...

99
99
Leko haalt keihard uit naar concurrenten: "Dat is raar"

Binnen twee dagen gaat het Belgische voetbalseizoen officieel van start met de Supercup. Die wordt ...

414
414
Alarmbellen gaan af: Genk slikt wéér pandoering

Een dikke week voor de start van de competitie lijken ze bij KRC Genk met zorgen te zitten. De ...

418
418
Bruno doet oproep aan de fans van Anderlecht

Het is morgen al een cruciaal duel voor RSC Anderlecht. Er moét gewonnen worden van Hammarby, ...

344
344
Lokeren rondt zeer lucratieve transfer officieel af

Net zoals elke Belgische club leeft ook Sporting Lokeren van de transfergelden van uitgaande ...

112
112
Realistische Kana: "Zijn geen favoriet tegen Hammbarby"

RSC Anderlecht speelde degelijk, maar zeker niet overweldigend goed tegen Hammarby. Dat kan ook niet ...

253
253
Cercle Brugge pakt uit met enorme stunttransfer

Cercle Brugge heeft zopas een nieuwe speler voorgesteld. De Bruggelingen wisten voor een toch wel ...

201
201

Meer sportnieuws