Nieuwe nummer 9 wordt dé wintertransfer van Anderlecht

806 stemmen
Nieuwe nummer 9 wordt dé wintertransfer van Anderlecht

Luis Vázquez blijft een onderwerp van discussie voor Anderlecht. De spits van 4,5 miljoen euro heeft moeite om te overtuigen in zijn rol, met houterige stijl en gemiste kansen. Toch heeft Vázquez ook zijn positieve kanten. Hij heeft de capaciteit om verdedigers onder druk te zetten en kan als breekijzer in de zestienmeter functioneren. Met zijn snelheid en fysieke kracht biedt hij een andere dynamiek dan de eerste spits Kasper Dolberg.

Interim-coach David Hubert lijkt open te staan voor een systeem met twee spitsen, maar de selectie is niet optimaal voor een 4-4-2-opstelling. Philippe Albert maakt zich zorgen over het squadmanagement, vooral als Vázquez of Dolberg vervangen moet worden. Een derde spits zou dan ook geen overbodige luxe zijn voor de wintermercato, om de druk op Vázquez te verlichten en de aanval te versterken.

Lees ook: De foute trainerskeuze van Anderlecht

LEES OOK: Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

Houten klaas: “Vazquez is een loper, geen voetballer”

Luis Vazquez is een enigma. De spits ter waarde van 4,5 miljoen euro is vaak onbeholpen in het samenspel en komt soms niet goed uit de verf als meevoetballende spits.

Zijn speelstijl is houterig, en hij miste meerdere grote kansen. De 23-jarige positioneert zich vaak verkeerd in het strafschopgebied en verzuimt om aan de eerste paal op te duiken.

Als targetspits is hij onbeholpen in het combinatievoetbal. Hoewel de Argentijn hard werkt en op de verdediging weegt, ontbreekt het hem aan de finesse en klasse van eerste spits Kasper Dolberg.

Roar Arnstad, de vader van Anderlecht-speler Kristian Arnstad, uitte zijn frustratie op X: “Vázquez is een loper, geen voetballer. Daar hebben ze 5 miljoen euro voor betaald.”

In de wedstrijd tegen KVC Westerlo scoorde Vazquez zijn eerste doelpunt van het seizoen, zonder dat hij het zelf besefte, wat de teneur was van zijn hele wedstrijd.

“Slechts als het spel fysiek wordt, komt hij wat tot zijn recht”, schreef Het Nieuwsblad.

Anderlecht moest derde spits halen vorige zomer

Hein Vanhaezebrouck zag het aankomen. Voor de start van het seizoen voorspelde hij in Het Nieuwsblad dat Anderlecht nog versterking zou zoeken in de aanval, omdat de club blijkbaar niet volledig overtuigd was van Luis Vázquez.

“Offensief had er dus wel nog iets bij gemogen, want bij Luis Vazquez heb ik veel vraagtekens”, herhaalde Vanhaezebrouck onlangs opnieuw in dezelfde krant.

Volgens Le Soir had Anderlecht vorige zomer effectief het vertrouwen in de Argentijnse spits verloren. De club zou hem zelfs in de etalage hebben gezet in de hoop op een transfer.

Het Laatste Nieuws meldde dat er intern steeds meer twijfels bestonden over Vázquez' groeipotentieel. De vraag is of hij ooit het speerpunt kan worden van de paars-witte aanval.

Hoewel een vertrek niet noodzakelijk was, had een miljoenenbod bij een eventuele transfer de club geen windeieren gelegd.

Ex-speler en jeugdcoach Frédéric Peiremans voegde daar in L’Avenir aan toe dat Vázquez zelfs tijdens invalbeurten nauwelijks impact kan maken:

“Ik begrijp de politiek niet: Sporting had eindelijk een goede jonge echte '9' uit Neerpede in de persoon van Lucas Stassin en nu zit hij bij Saint-Étienne.”

Vertonghen: “Vazquez is een topspits”

Aan de andere kant is Luis Vázquez precies het type spits dat verdedigers slapeloze nachten bezorgt. Philippe Albert merkte op dat de Argentijn een aanvaller is die verdedigers letterlijk laat lijden in de zestien.

Vorig seizoen groeide de 23-jarige zelfs uit tot de chouchou van het publiek. Vázquez brengt een compleet andere dynamiek dan eerste spits Kasper Dolberg.

Hij excelleert in duels, voegt kopkracht toe aan het spel en staat altijd garant voor strijdlust. Zijn verrassende snelheid – met een topsnelheid van 36 kilometer per uur – maakt hem een gevaarlijk wapen, vooral wanneer hij diep wordt gestuurd.

In wedstrijden waarin fysieke kracht en strijd centraal staan, schittert Vázquez als puncher en pivot. Hij is de breekijzer die gaten trekt en oorlog maakt in het strafschopgebied.

Zijn teamspirit valt daarbij op, ook al zorgt zijn onorthodoxe speelstijl soms voor onnodig balverlies. Toch is zijn impact onmiskenbaar. "Vázquez is een topspits," bevestigde Jan Vertonghen.

Lees ook: Waarom Van Bommel geen Anderlecht-coach wordt

Hubert houdt van twee spitsen: derde spits in wintermercato?

Tegen Real Sociedad stonden Luis Vázquez en Kasper Dolberg voor de tweede keer op rij in de ploeg onder interim-coach David Hubert.

Deze samenwerking werpt langzaam zijn vruchten af: Vázquez scoorde zelfs de belangrijke gelijkmaker in het Estadio Anoeta.

In de wedstrijd tegen Ferencvaros overwoog Hubert ook om met twee spitsen te spelen, maar paste zijn plannen aan na het vroege doelpunt van Yari Verschaeren.

De keuze om zowel Vázquez als Dolberg op te stellen biedt Anderlecht een interessante optie met twee spitsen voorin, iets wat onder Brian Riemer zelden werd geprobeerd.

Hubert lijkt hier minder terughoudend in te zijn, al stelt het opstellen van twee aanvallers ook uitdagingen voor het squadmanagement.

Anderlecht is namelijk niet afgesteld op een 4-4-2-systeem. Philippe Albert vatte het probleem samen in Le Soir:

"Als je Vázquez of Dolberg tijdens de wedstrijd moet vervangen, wie laat je dan invallen? Een derde nummer 9 zie ik niet, tenzij je Verschaeren als valse spits wil gebruiken."

Deze kwetsbaarheid maakt het risicovol om met Vázquez en Dolberg te starten. Een derde spits zou dan ook geen overbodige luxe zijn voor Anderlecht in de wintermercato.

Dit is niet omdat Vázquez tekortschiet – integendeel, hij wordt steeds belangrijker – maar omdat de club slechts twee centrale spitsen in de selectie heeft.

Heeft Anderlecht nog een extra spits nodig?

Meest recent

'Taquin neemt verrassende beslissing over nieuwe job'

Er lijkt in de Jupiler Pro League een stevige stoelendans op til te staan onder de trainers. Bij La ...

2
2
Romero reageert op terugkeer naar Club Brugge

Er liggen komende zomer heel wat transferdossiers op tafel bij Club Brugge. Er zullen onder meer ...

89
89
'Lyon hakt knoop door over transfers Fofana en Mangala'

Rudi Garcia moest zware knopen doorhakken om tot 26 Rode Duivels voor het WK te komen. Malick Fofana ...

17
17
TRANSFERUURTJE: 'Club druk in de weer, Hoefkens terug in JPL'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

133
133
‘Lionel Messi lonkt nieuwe superster naar Inter Miami’

Het Inter Miami van Lionel Messi won vorig seizoen de MLS. De Argentijnse superster lokte al ...

19
19
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

97
97
Duivels trio al zeker van verrassende basisplaats op WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Op clubniveau worden de prijzen ...

130
130
'Union wil verbazen met transfer van 25 miljoen'

Voor Union eindigt het seizoen een beetje met een valse noot nadat het de titel verloor met een ...

104
104
OHL neemt afscheid van icoon en nog 2 spelers

Komend weekend wordt er een punt gezet achter het Belgische voetbalseizoen en dat betekent dat de ...

64
64
'Brazilië houdt de adem in: Neymar valt uit'

Maandenlang was het in Brazilië een thema of Neymar al dan niet mee zou mogen naar het WK. ...

48
48
'Club Brugge komt te laat: transfertarget gekaapt'

Club Brugge hoopt straks in Mechelen de landstitel helemaal over de streep te trekken. Daarna kan ...

267
267
Tielemans in de zevende hemel na eerste Europese trofee

De Europa League was donderdagavond een prooi voor Aston Villa. De Engelsen klopten in de finale ...

26
26
'Eerste knaltransfer STVV: 8 miljoen euro'

STVV is op twee speeldagen van het einde als enige in de Champions' Play-Off al zeker van zijn lot. ...

102
102
Slaat STVV alsnog grote transferslag?

STVV speelt nog twee galamatchen tegen RSC Anderlecht en KV Mechelen. Nadien zal blijken wie STVV ...

198
198
Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

RSC Anderlecht gaat komende zomer wellicht een nieuwe trainer aanstellen. De Brusselaars zullen de ...

625
625
Overmars geeft transferplannen van Antwerp prijs

Marc Overmars moet aan de bak. Hij zal zich nog eens moeten bewijzen als sportief directeur, want de ...

467
467
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

58
58
Jashari komt met straffe Club Brugge-onthulling

Ardon Jashari vertrok afgelopen zomer met slaande deuren bij Club Brugge. Hij trok naar AC Milan, ...

559
559
Grootste nachtmerrie Verhaeghe wordt plots werkelijkheid

Club Brugge viert sportief hoogdagen, maar achter de schermen hangt een groot probleem boven Jan ...

605
605
Beerschot speelt open kaart over toekomst Messoudi

Beerschot verloor in de Promotion Finale in de Challenger Pro League. Lommel SK was daarin een ...

298
298
'Plots drie stevige vertrekkers bij STVV'

STVV speelt vanavond in en tegen RSC Anderlecht. De kans is groot dat een aantal jongens rust ...

273
273
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

52
52
Lichtpunt bij Anderlecht: dan toch ‘gouden transfer’?

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen. Er waren héél weinig lichtpunten, maar ...

391
391
Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

271
271
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

741
741

Meer sportnieuws