Nieuwe nummer 9 wordt dé wintertransfer van Anderlecht

806 stemmen
Nieuwe nummer 9 wordt dé wintertransfer van Anderlecht

Luis Vázquez blijft een onderwerp van discussie voor Anderlecht. De spits van 4,5 miljoen euro heeft moeite om te overtuigen in zijn rol, met houterige stijl en gemiste kansen. Toch heeft Vázquez ook zijn positieve kanten. Hij heeft de capaciteit om verdedigers onder druk te zetten en kan als breekijzer in de zestienmeter functioneren. Met zijn snelheid en fysieke kracht biedt hij een andere dynamiek dan de eerste spits Kasper Dolberg.

Interim-coach David Hubert lijkt open te staan voor een systeem met twee spitsen, maar de selectie is niet optimaal voor een 4-4-2-opstelling. Philippe Albert maakt zich zorgen over het squadmanagement, vooral als Vázquez of Dolberg vervangen moet worden. Een derde spits zou dan ook geen overbodige luxe zijn voor de wintermercato, om de druk op Vázquez te verlichten en de aanval te versterken.

Lees ook: De foute trainerskeuze van Anderlecht

LEES OOK: Marc Coucke zorgt voor grote ophef: 'Onvervalste Playboy!'

Houten klaas: “Vazquez is een loper, geen voetballer”

Luis Vazquez is een enigma. De spits ter waarde van 4,5 miljoen euro is vaak onbeholpen in het samenspel en komt soms niet goed uit de verf als meevoetballende spits.

Zijn speelstijl is houterig, en hij miste meerdere grote kansen. De 23-jarige positioneert zich vaak verkeerd in het strafschopgebied en verzuimt om aan de eerste paal op te duiken.

Als targetspits is hij onbeholpen in het combinatievoetbal. Hoewel de Argentijn hard werkt en op de verdediging weegt, ontbreekt het hem aan de finesse en klasse van eerste spits Kasper Dolberg.

Roar Arnstad, de vader van Anderlecht-speler Kristian Arnstad, uitte zijn frustratie op X: “Vázquez is een loper, geen voetballer. Daar hebben ze 5 miljoen euro voor betaald.”

In de wedstrijd tegen KVC Westerlo scoorde Vazquez zijn eerste doelpunt van het seizoen, zonder dat hij het zelf besefte, wat de teneur was van zijn hele wedstrijd.

“Slechts als het spel fysiek wordt, komt hij wat tot zijn recht”, schreef Het Nieuwsblad.

Anderlecht moest derde spits halen vorige zomer

Hein Vanhaezebrouck zag het aankomen. Voor de start van het seizoen voorspelde hij in Het Nieuwsblad dat Anderlecht nog versterking zou zoeken in de aanval, omdat de club blijkbaar niet volledig overtuigd was van Luis Vázquez.

“Offensief had er dus wel nog iets bij gemogen, want bij Luis Vazquez heb ik veel vraagtekens”, herhaalde Vanhaezebrouck onlangs opnieuw in dezelfde krant.

Volgens Le Soir had Anderlecht vorige zomer effectief het vertrouwen in de Argentijnse spits verloren. De club zou hem zelfs in de etalage hebben gezet in de hoop op een transfer.

Het Laatste Nieuws meldde dat er intern steeds meer twijfels bestonden over Vázquez' groeipotentieel. De vraag is of hij ooit het speerpunt kan worden van de paars-witte aanval.

Hoewel een vertrek niet noodzakelijk was, had een miljoenenbod bij een eventuele transfer de club geen windeieren gelegd.

Ex-speler en jeugdcoach Frédéric Peiremans voegde daar in L’Avenir aan toe dat Vázquez zelfs tijdens invalbeurten nauwelijks impact kan maken:

“Ik begrijp de politiek niet: Sporting had eindelijk een goede jonge echte '9' uit Neerpede in de persoon van Lucas Stassin en nu zit hij bij Saint-Étienne.”

Vertonghen: “Vazquez is een topspits”

Aan de andere kant is Luis Vázquez precies het type spits dat verdedigers slapeloze nachten bezorgt. Philippe Albert merkte op dat de Argentijn een aanvaller is die verdedigers letterlijk laat lijden in de zestien.

Vorig seizoen groeide de 23-jarige zelfs uit tot de chouchou van het publiek. Vázquez brengt een compleet andere dynamiek dan eerste spits Kasper Dolberg.

Hij excelleert in duels, voegt kopkracht toe aan het spel en staat altijd garant voor strijdlust. Zijn verrassende snelheid – met een topsnelheid van 36 kilometer per uur – maakt hem een gevaarlijk wapen, vooral wanneer hij diep wordt gestuurd.

In wedstrijden waarin fysieke kracht en strijd centraal staan, schittert Vázquez als puncher en pivot. Hij is de breekijzer die gaten trekt en oorlog maakt in het strafschopgebied.

Zijn teamspirit valt daarbij op, ook al zorgt zijn onorthodoxe speelstijl soms voor onnodig balverlies. Toch is zijn impact onmiskenbaar. "Vázquez is een topspits," bevestigde Jan Vertonghen.

Lees ook: Waarom Van Bommel geen Anderlecht-coach wordt

Hubert houdt van twee spitsen: derde spits in wintermercato?

Tegen Real Sociedad stonden Luis Vázquez en Kasper Dolberg voor de tweede keer op rij in de ploeg onder interim-coach David Hubert.

Deze samenwerking werpt langzaam zijn vruchten af: Vázquez scoorde zelfs de belangrijke gelijkmaker in het Estadio Anoeta.

In de wedstrijd tegen Ferencvaros overwoog Hubert ook om met twee spitsen te spelen, maar paste zijn plannen aan na het vroege doelpunt van Yari Verschaeren.

De keuze om zowel Vázquez als Dolberg op te stellen biedt Anderlecht een interessante optie met twee spitsen voorin, iets wat onder Brian Riemer zelden werd geprobeerd.

Hubert lijkt hier minder terughoudend in te zijn, al stelt het opstellen van twee aanvallers ook uitdagingen voor het squadmanagement.

Anderlecht is namelijk niet afgesteld op een 4-4-2-systeem. Philippe Albert vatte het probleem samen in Le Soir:

"Als je Vázquez of Dolberg tijdens de wedstrijd moet vervangen, wie laat je dan invallen? Een derde nummer 9 zie ik niet, tenzij je Verschaeren als valse spits wil gebruiken."

Deze kwetsbaarheid maakt het risicovol om met Vázquez en Dolberg te starten. Een derde spits zou dan ook geen overbodige luxe zijn voor Anderlecht in de wintermercato.

Dit is niet omdat Vázquez tekortschiet – integendeel, hij wordt steeds belangrijker – maar omdat de club slechts twee centrale spitsen in de selectie heeft.

Heeft Anderlecht nog een extra spits nodig?

Meest recent

'Straffe wending in transferdossier Stankovic'

Club Brugge staat voor een hete transferzomer, want in de komende maanden dreigen heel wat ...

43
43
Fernandez-Pardo verbaast met woorden over keuze voor België

De Rode Duivels bereiden zich dezer dagen in Tubeke voor op het WK, met één zeer ...

100
100
Marc Coucke zorgt voor grote ophef: 'Onvervalste Playboy!'

Marc Coucke heeft opnieuw voor flink wat reacties gezorgd. Terwijl het stof van alweer een turbulent ...

54
54
T2 of vertrekken? Taravel licht tipje van de sluier

Bij Anderlecht moeten in de komende weken heel wat knopen doorgehakt worden. Over de spelerskern, ...

82
82
Knelpuntpositie ingevuld: Garcia zet nieuwe Duivel klaar

De Rode Duivels zijn zich in Tubeke volop aan het klaarstomen voor het WK. In de Verenigde Staten ...

69
69
'Standard werkt aan straffe terugkeer jeugdproduct'

Standard eindigde het seizoen met een grote ontgoocheling, want op de slotspeeldag gaf het de ...

51
51
Westerlo baalt: sterkhouder kondigt vertrek aan

Westerlo is de voorbije jaren uitgegroeid tot een handelshuis. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

46
46
'Jawoord gegeven: Union op zucht van eerste knaltransfer'

De kassa zal deze zomer weer fors gaan rinkelen bij Union, zoveel lijkt zeker. De Brusselaars deden ...

142
142
'Anderlecht meldt zich opnieuw voor topschutter'

Anderlecht staat na een ontgoochelend seizoenseinde voor een belangrijke zomer. De play-offs maakten ...

230
230
TRANSFERUURTJE: 'Straffe dubbeldeal Barça, exit Pocognoli'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

152
152
Topseizoen Lammens: grote eer in Engeland lonkt

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United. De doelman kreeg nog ...

98
98
KV Mechelen pakt plots uit met terugkeer toptalent

KV Mechelen wist dit seizoen de Champions Play-Offs te bereiken, maar daar kon het geen potten ...

86
86
Anderlecht lijkt na update volgende WK-ganger te hebben

Op het WK in Qatar had Anderlecht nog drie vertegenwoordigers, maar dat aantal zal Paars-Wit op de ...

144
144
Brandon Mechele zet fans op scherp met mysterieuze boodschap

Een korte boodschap van Brandon Mechele heeft heel wat Club Brugge-supporters aan het denken gezet. ...

239
239
Charleroi kondigt drie vertrekkers aan

Bij Charleroi blikken ze terug op een toch wel ontgoochelend seizoen. In de winter leken ze nog op ...

34
34
Klap voor Coucke: fraudeproces RSCA wéér maanden uitgesteld

Dit had normaal gezien een belangrijke week moeten worden voor Marc Coucke. Donderdag moest ...

107
107
Fabrizio Romano meldt transferdomper voor Union

Union wist zich ook dit seizoen makkelijk te handhaven in de Belgische top, ondanks het verlies van ...

86
86
'Standard en STVV strijden om eenmalig Rode Duivel'

Het seizoen zit er voor zo goed als alle teams in de Jupiler Pro League op en dat betekent dat ze ...

185
185
Hoefkens verrast iedereen met toekomstbesluit

Carl Hoefkens blikt terug op een bewogen seizoen. De trainer slaagde er niet in om NAC Breda opnieuw ...

99
99
Anderlecht hoopt: breken twee aanwinsten deze zomer door?

Bij RSC Anderlecht haalde men in het tijdperk veel kwantiteit, maar te weinig kwaliteit. Hoe staat ...

396
396
Taravel voorspelt grote toekomst voor RSCA-speler

Bij RSC Anderlecht zijn ze tevreden dat het seizoen voorbij is. De club kende vanaf het begin, via ...

238
238
'Drama voor Rode Duivels: sterkhouder mist WK-start'

Bondscoach Rudi Garcia begint toch met de nodige zorgen aan het WK. Romelu Lukaku topfit krijgen, ...

409
409
Standard of Antwerp? Wilmots duidelijk over Teuma

Waar speelt Teddy Teuma in het seizoen 2025/2026? De bijna 33-jarige middenvelder staat nog tot eind ...

212
212
'Anderlecht waagt zich aan levensgevaarlijke trainersgok'

Anderlecht is klaar voor een stevige gok op de trainersmarkt. Paars-wit heeft een aanbieding ...

392
392
"Vermeeren naar Club Brugge? Waarom niet?"

Waar speelt Arthur Vermeeren volgend seizoen? De jonge middenvelder maakte de afgelopen jaren niet ...

963
963

Meer sportnieuws