Nieuwe nummer 9 wordt dé wintertransfer van Anderlecht

806 stemmen
Nieuwe nummer 9 wordt dé wintertransfer van Anderlecht

Luis Vázquez blijft een onderwerp van discussie voor Anderlecht. De spits van 4,5 miljoen euro heeft moeite om te overtuigen in zijn rol, met houterige stijl en gemiste kansen. Toch heeft Vázquez ook zijn positieve kanten. Hij heeft de capaciteit om verdedigers onder druk te zetten en kan als breekijzer in de zestienmeter functioneren. Met zijn snelheid en fysieke kracht biedt hij een andere dynamiek dan de eerste spits Kasper Dolberg.

Interim-coach David Hubert lijkt open te staan voor een systeem met twee spitsen, maar de selectie is niet optimaal voor een 4-4-2-opstelling. Philippe Albert maakt zich zorgen over het squadmanagement, vooral als Vázquez of Dolberg vervangen moet worden. Een derde spits zou dan ook geen overbodige luxe zijn voor de wintermercato, om de druk op Vázquez te verlichten en de aanval te versterken.

Lees ook: De foute trainerskeuze van Anderlecht

LEES OOK: Witte rook in Anderlecht: Sibierski dumpt dure flop

Houten klaas: “Vazquez is een loper, geen voetballer”

Luis Vazquez is een enigma. De spits ter waarde van 4,5 miljoen euro is vaak onbeholpen in het samenspel en komt soms niet goed uit de verf als meevoetballende spits.

Zijn speelstijl is houterig, en hij miste meerdere grote kansen. De 23-jarige positioneert zich vaak verkeerd in het strafschopgebied en verzuimt om aan de eerste paal op te duiken.

Als targetspits is hij onbeholpen in het combinatievoetbal. Hoewel de Argentijn hard werkt en op de verdediging weegt, ontbreekt het hem aan de finesse en klasse van eerste spits Kasper Dolberg.

Roar Arnstad, de vader van Anderlecht-speler Kristian Arnstad, uitte zijn frustratie op X: “Vázquez is een loper, geen voetballer. Daar hebben ze 5 miljoen euro voor betaald.”

In de wedstrijd tegen KVC Westerlo scoorde Vazquez zijn eerste doelpunt van het seizoen, zonder dat hij het zelf besefte, wat de teneur was van zijn hele wedstrijd.

“Slechts als het spel fysiek wordt, komt hij wat tot zijn recht”, schreef Het Nieuwsblad.

Anderlecht moest derde spits halen vorige zomer

Hein Vanhaezebrouck zag het aankomen. Voor de start van het seizoen voorspelde hij in Het Nieuwsblad dat Anderlecht nog versterking zou zoeken in de aanval, omdat de club blijkbaar niet volledig overtuigd was van Luis Vázquez.

“Offensief had er dus wel nog iets bij gemogen, want bij Luis Vazquez heb ik veel vraagtekens”, herhaalde Vanhaezebrouck onlangs opnieuw in dezelfde krant.

Volgens Le Soir had Anderlecht vorige zomer effectief het vertrouwen in de Argentijnse spits verloren. De club zou hem zelfs in de etalage hebben gezet in de hoop op een transfer.

Het Laatste Nieuws meldde dat er intern steeds meer twijfels bestonden over Vázquez' groeipotentieel. De vraag is of hij ooit het speerpunt kan worden van de paars-witte aanval.

Hoewel een vertrek niet noodzakelijk was, had een miljoenenbod bij een eventuele transfer de club geen windeieren gelegd.

Ex-speler en jeugdcoach Frédéric Peiremans voegde daar in L’Avenir aan toe dat Vázquez zelfs tijdens invalbeurten nauwelijks impact kan maken:

“Ik begrijp de politiek niet: Sporting had eindelijk een goede jonge echte '9' uit Neerpede in de persoon van Lucas Stassin en nu zit hij bij Saint-Étienne.”

Vertonghen: “Vazquez is een topspits”

Aan de andere kant is Luis Vázquez precies het type spits dat verdedigers slapeloze nachten bezorgt. Philippe Albert merkte op dat de Argentijn een aanvaller is die verdedigers letterlijk laat lijden in de zestien.

Vorig seizoen groeide de 23-jarige zelfs uit tot de chouchou van het publiek. Vázquez brengt een compleet andere dynamiek dan eerste spits Kasper Dolberg.

Hij excelleert in duels, voegt kopkracht toe aan het spel en staat altijd garant voor strijdlust. Zijn verrassende snelheid – met een topsnelheid van 36 kilometer per uur – maakt hem een gevaarlijk wapen, vooral wanneer hij diep wordt gestuurd.

In wedstrijden waarin fysieke kracht en strijd centraal staan, schittert Vázquez als puncher en pivot. Hij is de breekijzer die gaten trekt en oorlog maakt in het strafschopgebied.

Zijn teamspirit valt daarbij op, ook al zorgt zijn onorthodoxe speelstijl soms voor onnodig balverlies. Toch is zijn impact onmiskenbaar. "Vázquez is een topspits," bevestigde Jan Vertonghen.

Lees ook: Waarom Van Bommel geen Anderlecht-coach wordt

Hubert houdt van twee spitsen: derde spits in wintermercato?

Tegen Real Sociedad stonden Luis Vázquez en Kasper Dolberg voor de tweede keer op rij in de ploeg onder interim-coach David Hubert.

Deze samenwerking werpt langzaam zijn vruchten af: Vázquez scoorde zelfs de belangrijke gelijkmaker in het Estadio Anoeta.

In de wedstrijd tegen Ferencvaros overwoog Hubert ook om met twee spitsen te spelen, maar paste zijn plannen aan na het vroege doelpunt van Yari Verschaeren.

De keuze om zowel Vázquez als Dolberg op te stellen biedt Anderlecht een interessante optie met twee spitsen voorin, iets wat onder Brian Riemer zelden werd geprobeerd.

Hubert lijkt hier minder terughoudend in te zijn, al stelt het opstellen van twee aanvallers ook uitdagingen voor het squadmanagement.

Anderlecht is namelijk niet afgesteld op een 4-4-2-systeem. Philippe Albert vatte het probleem samen in Le Soir:

"Als je Vázquez of Dolberg tijdens de wedstrijd moet vervangen, wie laat je dan invallen? Een derde nummer 9 zie ik niet, tenzij je Verschaeren als valse spits wil gebruiken."

Deze kwetsbaarheid maakt het risicovol om met Vázquez en Dolberg te starten. Een derde spits zou dan ook geen overbodige luxe zijn voor Anderlecht in de wintermercato.

Dit is niet omdat Vázquez tekortschiet – integendeel, hij wordt steeds belangrijker – maar omdat de club slechts twee centrale spitsen in de selectie heeft.

Heeft Anderlecht nog een extra spits nodig?

Meest recent

AA Gent en De Mil: stevige druk op de ketel in Europa

AA Gent moet aan de bak vanavond. Het is van te moeten tegen Cherkasy in de voorrondes van de ...

5
5
Bommetje bij Beveren: sterke man verlaat de club

Toch wel groot nieuws uit Beveren. Daar deelden ze zopas mee dat CEO Bart Foubert na zes seizoenen ...

72
72
De Mil zet AA Gent op scherp voor belangrijke partij

AA Gent heeft geen excuses. Tegen Cherkasy is het van moeten: de kwalificatie moét gehaald ...

55
55
'Union heeft doelmannenknoop doorgehakt'

Union anticipeerde deze zomer uitstekend op het mogelijke vertrek van verschillende smaakmakers en ...

44
44
Anderlecht strikt Antman: experts vellen oordeel over winger

RSC Anderlecht haalde Oliver Antman voor ongeveer 5 miljoen euro weg bij Rangers FC. Een stevige som ...

246
246
'Standard heeft beet: zevende aanwinst strijkt neer'

Standard greep vorig seizoen op de valreep naast een mogelijk Europees ticket, nadat het op de ...

72
72
Vanaken staat perplex: Verrassing treft recht in het hart

Hans Vanaken kende andermaal een prachtig seizoen. Als één van de sterkhouders van ...

468
468
STVV hield interesse af: "Er waren aanbiedingen"

STVV staat dit seizoen voor een zeer stevige uitdaging. Het speelt immers al minstens tot Nieuwjaar ...

40
40
'Lens wil wéér uitpakken met JPL-smaakmaker'

RC Lens beleefde een sensationeel seizoen, waarin het pas op de voorlaatste speeldag de duimen moest ...

43
43
'KV Mechelen heeft transferplannetje met Lenaerts'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren zwaar in op jonge Belgen. Daarvoor gaan ze regelmatig ...

79
79
'Club Brugge grijpt naast Australische WK-sensatie'

Bij Club Brugge lijken ze met verdediger Han-beom Lee snel hun vierde zomeraanwinst te kunnen ...

201
201
'Standard loost eindelijk flop, lachwekkend bod geweigerd'

Bij Standard is het al een drukke zomer geweest, maar er valt nog steeds het nodige nieuws te rapen ...

156
156
'Zorgwekkende trend: Club rekent op deze talenten'

Club Brugge kreeg de voorbije jaren al heel wat lof voor zijn jeugdopleiding en zette die afgelopen ...

340
340
'Union verrast compleet met WK-ganger als nieuwe doelman'

Bij Union kregen ze deze week te maken met hetzelfde scenario als een jaar geleden, want opnieuw ...

219
219
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat voot dubbelslag, vierde aanwinst Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

298
298
‘Anderlecht laat toptarget plots uit de vingers glippen’

RSC Anderlecht is druk in de weer om de selectie voor volgend seizoen te versterken. Paars-Wit wil ...

462
462
Code rood: Infantino compleet afgemaakt na FIFA-bom

Gianni Infantino wil aandelen van het WK voetbal te verkopen. Dat nieuws kwam als een bom binnen in ...

228
228
‘KV Mechelen gaat vol voor stunt en praat met Chelsea’

KV Mechelen wil ferm uitpakken op de zomermercato. Malinwa hoopt komend seizoen weer hoge ogen te ...

232
232
'Geen kans bij Anderlecht, nu op weg naar Chelsea of City'

Anderlecht probeert het deze zomer nog maar eens over een nieuwe boeg te gooien met sportief ...

516
516
Antwerp heeft oude bekende helemaal beet

Bij Antwerp moesten ze deze zomer veel geduld tonen door de onzekere situatie op bestuursniveau. Met ...

281
281
'Club Brugge heeft volgende Braziliaanse parel op het oog'

Bij Club Brugge staat de teller tot dusver op drie nieuwe spelers deze zomer, al lijkt er met ...

327
327
'PSG heeft eerste topaanwinst van de zomer beet'

Afgelopen seizoen wist Paris Saint-Germain voor de tweede keer op rij de Champions League in de ...

57
57
Ronald Koeman brengt boodschap die iedereen diep raakt

Ronald Koeman heeft op Instagram een opvallend en emotioneel bericht gedeeld dat veel verder gaat ...

130
130
'Cercle krijgt toptalent ter beschikking van Monaco'

Een dikke week voor de start van de competitie is Cercle Brugge nog zeer druk in de weer op de ...

232
232
'Leegloop bij Union SG: vier sterkhouders vertrekken'

Union SG nam al afscheid van Christian Burgess en Kjell Scherpen, maar daar zal het niet stoppen. ...

286
286

Meer sportnieuws