Nieuwe nummer 9 wordt dé wintertransfer van Anderlecht

806
Nieuwe nummer 9 wordt dé wintertransfer van Anderlecht

Luis Vázquez blijft een onderwerp van discussie voor Anderlecht. De spits van 4,5 miljoen euro heeft moeite om te overtuigen in zijn rol, met houterige stijl en gemiste kansen. Toch heeft Vázquez ook zijn positieve kanten. Hij heeft de capaciteit om verdedigers onder druk te zetten en kan als breekijzer in de zestienmeter functioneren. Met zijn snelheid en fysieke kracht biedt hij een andere dynamiek dan de eerste spits Kasper Dolberg.

Interim-coach David Hubert lijkt open te staan voor een systeem met twee spitsen, maar de selectie is niet optimaal voor een 4-4-2-opstelling. Philippe Albert maakt zich zorgen over het squadmanagement, vooral als Vázquez of Dolberg vervangen moet worden. Een derde spits zou dan ook geen overbodige luxe zijn voor de wintermercato, om de druk op Vázquez te verlichten en de aanval te versterken.

Lees ook: De foute trainerskeuze van Anderlecht

LEES OOK: Zoals Mourinho ooit aanhaalde: Anderlecht likt zijn wonden

Houten klaas: “Vazquez is een loper, geen voetballer”

Luis Vazquez is een enigma. De spits ter waarde van 4,5 miljoen euro is vaak onbeholpen in het samenspel en komt soms niet goed uit de verf als meevoetballende spits.

Zijn speelstijl is houterig, en hij miste meerdere grote kansen. De 23-jarige positioneert zich vaak verkeerd in het strafschopgebied en verzuimt om aan de eerste paal op te duiken.

Als targetspits is hij onbeholpen in het combinatievoetbal. Hoewel de Argentijn hard werkt en op de verdediging weegt, ontbreekt het hem aan de finesse en klasse van eerste spits Kasper Dolberg.

Roar Arnstad, de vader van Anderlecht-speler Kristian Arnstad, uitte zijn frustratie op X: “Vázquez is een loper, geen voetballer. Daar hebben ze 5 miljoen euro voor betaald.”

In de wedstrijd tegen KVC Westerlo scoorde Vazquez zijn eerste doelpunt van het seizoen, zonder dat hij het zelf besefte, wat de teneur was van zijn hele wedstrijd.

“Slechts als het spel fysiek wordt, komt hij wat tot zijn recht”, schreef Het Nieuwsblad.

Anderlecht moest derde spits halen vorige zomer

Hein Vanhaezebrouck zag het aankomen. Voor de start van het seizoen voorspelde hij in Het Nieuwsblad dat Anderlecht nog versterking zou zoeken in de aanval, omdat de club blijkbaar niet volledig overtuigd was van Luis Vázquez.

“Offensief had er dus wel nog iets bij gemogen, want bij Luis Vazquez heb ik veel vraagtekens”, herhaalde Vanhaezebrouck onlangs opnieuw in dezelfde krant.

Volgens Le Soir had Anderlecht vorige zomer effectief het vertrouwen in de Argentijnse spits verloren. De club zou hem zelfs in de etalage hebben gezet in de hoop op een transfer.

Het Laatste Nieuws meldde dat er intern steeds meer twijfels bestonden over Vázquez' groeipotentieel. De vraag is of hij ooit het speerpunt kan worden van de paars-witte aanval.

Hoewel een vertrek niet noodzakelijk was, had een miljoenenbod bij een eventuele transfer de club geen windeieren gelegd.

Ex-speler en jeugdcoach Frédéric Peiremans voegde daar in L’Avenir aan toe dat Vázquez zelfs tijdens invalbeurten nauwelijks impact kan maken:

“Ik begrijp de politiek niet: Sporting had eindelijk een goede jonge echte '9' uit Neerpede in de persoon van Lucas Stassin en nu zit hij bij Saint-Étienne.”

Vertonghen: “Vazquez is een topspits”

Aan de andere kant is Luis Vázquez precies het type spits dat verdedigers slapeloze nachten bezorgt. Philippe Albert merkte op dat de Argentijn een aanvaller is die verdedigers letterlijk laat lijden in de zestien.

Vorig seizoen groeide de 23-jarige zelfs uit tot de chouchou van het publiek. Vázquez brengt een compleet andere dynamiek dan eerste spits Kasper Dolberg.

Hij excelleert in duels, voegt kopkracht toe aan het spel en staat altijd garant voor strijdlust. Zijn verrassende snelheid – met een topsnelheid van 36 kilometer per uur – maakt hem een gevaarlijk wapen, vooral wanneer hij diep wordt gestuurd.

In wedstrijden waarin fysieke kracht en strijd centraal staan, schittert Vázquez als puncher en pivot. Hij is de breekijzer die gaten trekt en oorlog maakt in het strafschopgebied.

Zijn teamspirit valt daarbij op, ook al zorgt zijn onorthodoxe speelstijl soms voor onnodig balverlies. Toch is zijn impact onmiskenbaar. "Vázquez is een topspits," bevestigde Jan Vertonghen.

Lees ook: Waarom Van Bommel geen Anderlecht-coach wordt

Hubert houdt van twee spitsen: derde spits in wintermercato?

Tegen Real Sociedad stonden Luis Vázquez en Kasper Dolberg voor de tweede keer op rij in de ploeg onder interim-coach David Hubert.

Deze samenwerking werpt langzaam zijn vruchten af: Vázquez scoorde zelfs de belangrijke gelijkmaker in het Estadio Anoeta.

In de wedstrijd tegen Ferencvaros overwoog Hubert ook om met twee spitsen te spelen, maar paste zijn plannen aan na het vroege doelpunt van Yari Verschaeren.

De keuze om zowel Vázquez als Dolberg op te stellen biedt Anderlecht een interessante optie met twee spitsen voorin, iets wat onder Brian Riemer zelden werd geprobeerd.

Hubert lijkt hier minder terughoudend in te zijn, al stelt het opstellen van twee aanvallers ook uitdagingen voor het squadmanagement.

Anderlecht is namelijk niet afgesteld op een 4-4-2-systeem. Philippe Albert vatte het probleem samen in Le Soir:

"Als je Vázquez of Dolberg tijdens de wedstrijd moet vervangen, wie laat je dan invallen? Een derde nummer 9 zie ik niet, tenzij je Verschaeren als valse spits wil gebruiken."

Deze kwetsbaarheid maakt het risicovol om met Vázquez en Dolberg te starten. Een derde spits zou dan ook geen overbodige luxe zijn voor Anderlecht in de wintermercato.

Dit is niet omdat Vázquez tekortschiet – integendeel, hij wordt steeds belangrijker – maar omdat de club slechts twee centrale spitsen in de selectie heeft.

Heeft Anderlecht nog een extra spits nodig?

Meest recent

Vader Yamal in opspraak: 'Spuwde haar in het gezicht'

Niet alleen Lamine Yamal haalde het nieuws in Spanje. Ook zijn vader Mounir Nasraoui deed de ...

18
18
Jackpot Club Brugge? 'Forbs in beeld bij Europese topclub'

Carlos Forbs is bezig aan een geweldig seizoen. De Portugese flankaanvaller zal Club Brugge na het ...

112
112
Standard maakt opvallende financiële cijfers bekend

Standard is een club die al jaren financieel niet rendabel is. De Rouches hebben nog steeds veel ...

45
45
Union SG boekt zeer straffe recordwinst in België

Union heeft een historisch financieel jaar achter de rug. De Brusselse bekerwinnaar sloot het ...

27
27
Nieuwe zorgen om Kompany: BILD onthult details

De gezondheidstoestand van Vincent Kompany (40) blijft de gemoederen in Duitsland bezighouden. De ...

148
148
Dieptepunt op Ballon d’Or: Yamal publiek vernederd

Lamine Yamal werd wereldkampioen en landskampioen, en toch moest hij in Londen toekijken hoe Harry ...

185
185
Laatste seizoen bij KRC Genk of carrière zoals Heynen?

KRC Genk heeft heel wat spelers in de rangen die mogen dromen van een topcompetitie. Zo is er Matte ...

120
120
Zoals Mourinho ooit aanhaalde: Anderlecht likt zijn wonden

RSC Anderlecht is de afgelopen tien jaar héél vaak opnieuw begonnen. Te vaak. Dat is ...

120
120
KRC Genk heeft ‘man van 25 miljoen euro’ in de rangen

KRC Genk heeft een paar individuele toppers in de kern rondlopen. De Limburgers hebben op een ...

87
87
Club Brugge flikt het: grote RSCA-droom van Marc Coucke komt uit

Bijna tien jaar geleden nam Marc Coucke RSC Anderlecht over. Dat was tot op heden geen succes. Er ...

932
932
Leko doet boekje open over explosief vertrek bij AA Gent

Bij Club Brugge kunnen ze niet morren over hun seizoen tot dusver. Ze pakten al 24 op 27 in de ...

345
345
'Rangers lacht aanbieding voor Raskin weg'

De wintermercato komt stilaan in het zicht, want er resten nog twee maanden tot de transfermarkt ...

61
61
Arsenal blameert zich tegen vierdeklasser in League Cup

In Engeland staat er deze week bekervoetbal op het programma en dat heeft voor een enorme verrassing ...

109
109
Dortmund wendt bekerblamage af, sensatie in Serie A

In België wordt er tijdens deze midweek niet gevoetbald, maar in het buitenland staan er wel ...

44
44
'Schok op Sclessin: straffe terugkeer bij Standard'

Bij Standard gaan ze momenteel door een lastige periode. De Rouches blikken terug op vier ...

230
230
Yamal breekt stilte na Gouden Bal: "Het komt eraan"

Maandagavond werd de Gouden Bal uitgereikt en die kende toch een verrassende laureaat. Het was ...

38
38
'Lukaku krijgt oude bekende (voorlopig) als trainer'

Romelu Lukaku was bij Napoli in een vervelende situatie beland na zijn blessure en koos daarom in de ...

69
69
'Strijd om smaakmaker Charleroi is helemaal los'

Charleroi leed vorig weekend dan wel verrassend zijn tweede nederlaag van het seizoen door een 3-0 ...

27
27
Leko zet smaakmaker onder druk: "Cruciaal seizoen voor hem"

Club Brugge is alweer aan een zeer sterk seizoen bezig. Het pronkt in de competitie met een zeer ...

220
220
Roemloze exit Bruno bij Anderlecht? "Met deze coach..."

De 4-0-nederlaag van Anderlecht bij AA Gent kwam hard aan in Brussel. Paars-wit creëerde wel ...

366
366
KRC Genk met luxeprobleem: "Thorup moet dat proberen"

KRC Genk wist een zes op zes te halen in de Jupiler Pro League en plaatste zich in de Croky Cup. ...

92
92
'Anderlecht in brand: Coucke moeit zich met ontslag Bruno’

Vitor Bruno mag voorlopig blijven bij Anderlecht. Toch zit de top van de club niet meer op ...

842
842
Tessa Wullaert na ontmoeting met Ronaldo: "Ik vind hem..."

Tessa Wullaert is de beste Belgische voetbalster ooit. Dat is al jaren duidelijk. Ze eindigde ...

357
357
Verhuurde spelers: Antwerp-huurling komt boven water

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

104
104
Andere Belg steelt show naast Godts: "Man Utd, haal hem!"

In Frankrijk heeft PSG een zeer goede zaak gedaan, want ze wonnen de topper tegen Olympique Lyon met ...

93
93

Meer sportnieuws