Meedogenloze en saaie Ivic: de foute keuze van Anderlecht

door
Meedogenloze en saaie Ivic: de foute keuze van Anderlecht

De druk bij Anderlecht neemt toe na een teleurstellende 4 op 15 in de competitie, wat de zoektocht naar een nieuwe coach versnelt. Jesper Fredberg benadrukt dat de club behoefte heeft aan een energieke trainer die offensief en dynamisch voetbal speelt. De topkandidaat is een jonge coach met een contract bij een andere club, terwijl plan B Vladimir Ivic is, met wie al een verkennend gesprek heeft plaatsgevonden.

Ivic (47), bekend om zijn robuuste en meedogenloze aanpak, heeft eerder Maccabi Tel Aviv naar twee titels geleid, maar zijn speelstijl was niet aantrekkelijk. Zijn teams zijn defensief sterk en winnen vaak, maar missen flair en creativiteit. In 2020 werd hij ontslagen bij Watford, ondanks een vijfde plaats, vanwege zijn 'te saaie' speelstijl en een te complexe aanpak. Ivic draait om hard werken, maar is geen publiekstrekker, waardoor hij mogelijk niet de juiste keuze is voor Anderlecht.

Lees ook: Toptrainer weigert Anderlecht: verrassing op komst

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club troeft Anderlecht af, Barça ontdekt Gentse parel'

Plan B: Vladimir Ivic

De druk neemt toe bij Anderlecht na een teleurstellende 4 op 15 in de competitie. De zoektocht naar een nieuwe coach draait op volle toeren, met als doel de nieuwe T1 aan te stellen voor de interlandbreak die maandag begint.

Dit zou het perfecte moment zijn om de spelersgroep te leren kennen. Volgens De Standaard heeft Anderlecht de shortlist inmiddels ingekort tot twee kandidaten.

De topfavoriet is een jonge coach die nog onder contract staat bij een andere club, waardoor het tijd vergt om hem los te weken – als dat al lukt.

Als alternatief ligt het plan B klaar: Vladimir Ivic (47), met wie Anderlecht al een eerste verkennend gesprek had. De Serviër heeft ervaring opgedaan als coach bij onder meer PAOK Saloniki, Watford, Maccabi Tel Aviv en Krasnodar.

Ivic maakte indruk door met Maccabi Tel Aviv twee kampioenschappen op rij te winnen, waaronder eentje met een recordmarge van 31 punten en slechts één nederlaag. Zijn laatste titel dateert van 2020.

Efficiënte Ivic: robuust en meedogenloos

Na het ontslag van Brian Riemer heeft Anderlecht beseft dat de club een coach nodig heeft met een ander profiel. De focus ligt nu op een energieke trainer die offensief, dynamisch voetbal brengt en in staat is om wedstrijden te domineren. 7

“We hebben iemand nodig die met ons de volgende stap kan maken”, benadrukte Jesper Fredberg. “Deze club verdient een coach met grote honger die hier iets wil opbouwen.”

Vladimir Ivic lijkt slechts deels aan dat profiel te voldoen. De Serviër staat bekend als een professionele, maar robuuste, meedogenloze en directe coach.

Tijdens zijn tijd bij Maccabi Tel Aviv was het voetbal dat zijn team speelde niet per se aantrekkelijk, maar wel uiterst efficiënt. Hij smeedde van Maccabi een strijdlustige eenheid die in twee jaar slechts twee keer verloor in de competitie.

Ivić draait volledig om hard werken en is niet zozeer een open persoonlijkheid die geliefd is bij de fans of de media.

Lees ook: De reden waarom Van Bommel afhaakt bij Anderlecht

Keihard en saai voetbal: Ivic is harde noot om te kraken

Vladimir Ivic staat bekend als een methodische manager, die niet vasthoudt aan 'heilige' spelers of een vaste formatie. Zijn speelstijl leunt sterk op defensieve discipline van het hele team.

In augustus 2020 nam hij de leiding bij Watford, net na hun degradatie naar de Championship. Ondanks dat hij slechts vier maanden later werd ontslagen, stond de club op dat moment vijfde in de competitie.

Watford besloot afscheid te nemen van Ivic vanwege zijn 'te saaie' speelstijl en hun wens voor een jongere, dynamische coach. Het aanvallend potentieel van het team werd onder Ivic beperkt en zijn aanpak werd als te complex ervaren.

Ivic staat bekend om zijn harde, meedogenloze werkethiek, waarbij resultaat boven alles gaat. Zoals een bron die nauw met hem samenwerkte bij Maccabi Tel Aviv het verwoordde in The Athletic:

"Keihard, meedogenloos en een harde noot om te kraken."

Moet Anderlecht Ivic halen als nieuwe coach?

Meest recent

Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

75
75
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

129
129
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

1058
1058
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

81
81
Debuut Hayen verpest na zinderende Genkse rollercoaster

Geen fan van kerstvoetbal? Mogelijk bent u het na deze wedstrijd wel geworden. Racing Genk en Club ...

302
302
Winterleegloop bij Zulte? Vandenbroeck reageert

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn al volop bezig met transferdossiers. ...

227
227
Één Club Brugge-speler afgemaakt: “Al maanden slecht!"

KRC Genk en Club Brugge zijn er een spektakelstuk van aan het maken in de Cegeka Arena. Na een uur ...

199
199
De Mil lacht er niet mee en voert druk op bij Gent

KAA Gent hoopt op beterschap in de competitie onder Rik De Mil. De Buffalo’s zagen coach Ivan ...

162
162
Genk vloekt op kwelduivel: “Uiteraard weer hij bij Club”

KRC Genk en Club Brugge hebben de Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League afgetrapt. De uitploeg ...

206
206
Geen titel, wel transfer naar Zulte Waregem: "Geen spijt"

Bij Zulte Waregem hebben ze de laatste jaren de Scandinavische markt volop ontdekt. Vooral de Denen ...

189
189
'Liverpool schiet in actie voor volgende topspits'

De verwachtingen waren dit seizoen torenhoog bij Liverpool. Nadat het vorig seizoen al de titel ...

81
81
'Pocognoli met handen in haar: plotse leegloop op komst'

Sébastien Pocognoli zorgde in oktober voor ophef door midden in het seizoen te vertrekken bij ...

76
76
Groot nieuws voor Hoefkens: NAC grijpt in

Vorige week viel de naam van Carl Hoefkens nog bij KRC Genk, maar de trainer paste voor een job bij ...

60
60
11 namen: dubbele opsteker voor Club, Hayen grijpt niet in

Om 13u30 wordt de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Dat gebeurt meteen met een ...

151
151
'Rode Duivels grijpen nu toch weer naast toptalent'

Er was in 2025 heel wat te doen over spelers met een dubbele nationaliteit bij de Rode Duivels. Heel ...

225
225
TRANSFERUURTJE: 'Club troeft Anderlecht af, Barça ontdekt Gentse parel'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

216
216
Hubert haalt snoeihard uit naar Anderlecht

David Hubert werd een tijdje geleden ontslagen bij RSC Anderlecht. Nu zit de hoofdtrainer bij Union ...

445
445
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

296
296
Zulte Waregem roept oorlogstaal naar Antwerp

Zulte Waregem kent dit seizoen wisselvallige resultaten, maar de promovendus doet het behoorlijk in ...

561
561
Held: Vuskovic (ex-Westerlo) redt leven na akelig moment

Luka Vuskovic maakte op 17-jarige leeftijd op huurbasis furore bij Westerlo, maar nu zit de centrale ...

43
43
‘KAA Gent slaat bal mis: wéér toptalent op weg naar exit'

KAA Gent krijgt dit seizoen klappen. De resultaten vallen dik tegen en als klap op de vuurpijl ...

499
499
Einde verhaal? Fans keren zich nu ook tegen Marc Brys

Marc Brys staat officieel nog onder contract als bondscoach van Kameroen, maar de Belgische ...

110
110
'Real schiet in actie: opvolger voor clubicoon bepaald'

Bij Real werkten ze in de voorbije zomers al aan een verjonging van het elftal, met dit seizoen nog ...

93
93
'Afrikaanse kampioen op weg naar Belgische club'

De wintermercato gaat binnen enkele dagen van start en de zoektocht naar versterking is bij de ...

355
355
Tip voor De Mil: "Hij moet meer kansen krijgen"

Rik De Mil heeft tot dusver nog maar weinig plezier beleefd aan zijn overstap naar AA Gent. De ...

184
184

Meer sportnieuws