Meedogenloze en saaie Ivic: de foute keuze van Anderlecht

door
Meedogenloze en saaie Ivic: de foute keuze van Anderlecht

De druk bij Anderlecht neemt toe na een teleurstellende 4 op 15 in de competitie, wat de zoektocht naar een nieuwe coach versnelt. Jesper Fredberg benadrukt dat de club behoefte heeft aan een energieke trainer die offensief en dynamisch voetbal speelt. De topkandidaat is een jonge coach met een contract bij een andere club, terwijl plan B Vladimir Ivic is, met wie al een verkennend gesprek heeft plaatsgevonden.

Ivic (47), bekend om zijn robuuste en meedogenloze aanpak, heeft eerder Maccabi Tel Aviv naar twee titels geleid, maar zijn speelstijl was niet aantrekkelijk. Zijn teams zijn defensief sterk en winnen vaak, maar missen flair en creativiteit. In 2020 werd hij ontslagen bij Watford, ondanks een vijfde plaats, vanwege zijn 'te saaie' speelstijl en een te complexe aanpak. Ivic draait om hard werken, maar is geen publiekstrekker, waardoor hij mogelijk niet de juiste keuze is voor Anderlecht.

Lees ook: Toptrainer weigert Anderlecht: verrassing op komst

LEES OOK: Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Plan B: Vladimir Ivic

De druk neemt toe bij Anderlecht na een teleurstellende 4 op 15 in de competitie. De zoektocht naar een nieuwe coach draait op volle toeren, met als doel de nieuwe T1 aan te stellen voor de interlandbreak die maandag begint.

Dit zou het perfecte moment zijn om de spelersgroep te leren kennen. Volgens De Standaard heeft Anderlecht de shortlist inmiddels ingekort tot twee kandidaten.

De topfavoriet is een jonge coach die nog onder contract staat bij een andere club, waardoor het tijd vergt om hem los te weken – als dat al lukt.

Als alternatief ligt het plan B klaar: Vladimir Ivic (47), met wie Anderlecht al een eerste verkennend gesprek had. De Serviër heeft ervaring opgedaan als coach bij onder meer PAOK Saloniki, Watford, Maccabi Tel Aviv en Krasnodar.

Ivic maakte indruk door met Maccabi Tel Aviv twee kampioenschappen op rij te winnen, waaronder eentje met een recordmarge van 31 punten en slechts één nederlaag. Zijn laatste titel dateert van 2020.

Efficiënte Ivic: robuust en meedogenloos

Na het ontslag van Brian Riemer heeft Anderlecht beseft dat de club een coach nodig heeft met een ander profiel. De focus ligt nu op een energieke trainer die offensief, dynamisch voetbal brengt en in staat is om wedstrijden te domineren. 7

“We hebben iemand nodig die met ons de volgende stap kan maken”, benadrukte Jesper Fredberg. “Deze club verdient een coach met grote honger die hier iets wil opbouwen.”

Vladimir Ivic lijkt slechts deels aan dat profiel te voldoen. De Serviër staat bekend als een professionele, maar robuuste, meedogenloze en directe coach.

Tijdens zijn tijd bij Maccabi Tel Aviv was het voetbal dat zijn team speelde niet per se aantrekkelijk, maar wel uiterst efficiënt. Hij smeedde van Maccabi een strijdlustige eenheid die in twee jaar slechts twee keer verloor in de competitie.

Ivić draait volledig om hard werken en is niet zozeer een open persoonlijkheid die geliefd is bij de fans of de media.

Lees ook: De reden waarom Van Bommel afhaakt bij Anderlecht

Keihard en saai voetbal: Ivic is harde noot om te kraken

Vladimir Ivic staat bekend als een methodische manager, die niet vasthoudt aan 'heilige' spelers of een vaste formatie. Zijn speelstijl leunt sterk op defensieve discipline van het hele team.

In augustus 2020 nam hij de leiding bij Watford, net na hun degradatie naar de Championship. Ondanks dat hij slechts vier maanden later werd ontslagen, stond de club op dat moment vijfde in de competitie.

Watford besloot afscheid te nemen van Ivic vanwege zijn 'te saaie' speelstijl en hun wens voor een jongere, dynamische coach. Het aanvallend potentieel van het team werd onder Ivic beperkt en zijn aanpak werd als te complex ervaren.

Ivic staat bekend om zijn harde, meedogenloze werkethiek, waarbij resultaat boven alles gaat. Zoals een bron die nauw met hem samenwerkte bij Maccabi Tel Aviv het verwoordde in The Athletic:

"Keihard, meedogenloos en een harde noot om te kraken."

Moet Anderlecht Ivic halen als nieuwe coach?

Meest recent

'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

56
56
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

39
39
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

63
63
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

74
74
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

109
109
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

34
34
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

82
82
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

278
278
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

117
117
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

196
196
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

51
51
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

197
197
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

93
93
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

30
30
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

135
135
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

92
92
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

353
353
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

237
237
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

339
339
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

310
310
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

449
449
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

215
215
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

66
66
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

379
379

Meer sportnieuws