Meedogenloze en saaie Ivic: de foute keuze van Anderlecht

door
Meedogenloze en saaie Ivic: de foute keuze van Anderlecht

De druk bij Anderlecht neemt toe na een teleurstellende 4 op 15 in de competitie, wat de zoektocht naar een nieuwe coach versnelt. Jesper Fredberg benadrukt dat de club behoefte heeft aan een energieke trainer die offensief en dynamisch voetbal speelt. De topkandidaat is een jonge coach met een contract bij een andere club, terwijl plan B Vladimir Ivic is, met wie al een verkennend gesprek heeft plaatsgevonden.

Ivic (47), bekend om zijn robuuste en meedogenloze aanpak, heeft eerder Maccabi Tel Aviv naar twee titels geleid, maar zijn speelstijl was niet aantrekkelijk. Zijn teams zijn defensief sterk en winnen vaak, maar missen flair en creativiteit. In 2020 werd hij ontslagen bij Watford, ondanks een vijfde plaats, vanwege zijn 'te saaie' speelstijl en een te complexe aanpak. Ivic draait om hard werken, maar is geen publiekstrekker, waardoor hij mogelijk niet de juiste keuze is voor Anderlecht.

Lees ook: Toptrainer weigert Anderlecht: verrassing op komst

LEES OOK: 'Anderlecht vreest: zware consequenties na rood Cvetkovic'

Plan B: Vladimir Ivic

De druk neemt toe bij Anderlecht na een teleurstellende 4 op 15 in de competitie. De zoektocht naar een nieuwe coach draait op volle toeren, met als doel de nieuwe T1 aan te stellen voor de interlandbreak die maandag begint.

Dit zou het perfecte moment zijn om de spelersgroep te leren kennen. Volgens De Standaard heeft Anderlecht de shortlist inmiddels ingekort tot twee kandidaten.

De topfavoriet is een jonge coach die nog onder contract staat bij een andere club, waardoor het tijd vergt om hem los te weken – als dat al lukt.

Als alternatief ligt het plan B klaar: Vladimir Ivic (47), met wie Anderlecht al een eerste verkennend gesprek had. De Serviër heeft ervaring opgedaan als coach bij onder meer PAOK Saloniki, Watford, Maccabi Tel Aviv en Krasnodar.

Ivic maakte indruk door met Maccabi Tel Aviv twee kampioenschappen op rij te winnen, waaronder eentje met een recordmarge van 31 punten en slechts één nederlaag. Zijn laatste titel dateert van 2020.

Efficiënte Ivic: robuust en meedogenloos

Na het ontslag van Brian Riemer heeft Anderlecht beseft dat de club een coach nodig heeft met een ander profiel. De focus ligt nu op een energieke trainer die offensief, dynamisch voetbal brengt en in staat is om wedstrijden te domineren. 7

“We hebben iemand nodig die met ons de volgende stap kan maken”, benadrukte Jesper Fredberg. “Deze club verdient een coach met grote honger die hier iets wil opbouwen.”

Vladimir Ivic lijkt slechts deels aan dat profiel te voldoen. De Serviër staat bekend als een professionele, maar robuuste, meedogenloze en directe coach.

Tijdens zijn tijd bij Maccabi Tel Aviv was het voetbal dat zijn team speelde niet per se aantrekkelijk, maar wel uiterst efficiënt. Hij smeedde van Maccabi een strijdlustige eenheid die in twee jaar slechts twee keer verloor in de competitie.

Ivić draait volledig om hard werken en is niet zozeer een open persoonlijkheid die geliefd is bij de fans of de media.

Lees ook: De reden waarom Van Bommel afhaakt bij Anderlecht

Keihard en saai voetbal: Ivic is harde noot om te kraken

Vladimir Ivic staat bekend als een methodische manager, die niet vasthoudt aan 'heilige' spelers of een vaste formatie. Zijn speelstijl leunt sterk op defensieve discipline van het hele team.

In augustus 2020 nam hij de leiding bij Watford, net na hun degradatie naar de Championship. Ondanks dat hij slechts vier maanden later werd ontslagen, stond de club op dat moment vijfde in de competitie.

Watford besloot afscheid te nemen van Ivic vanwege zijn 'te saaie' speelstijl en hun wens voor een jongere, dynamische coach. Het aanvallend potentieel van het team werd onder Ivic beperkt en zijn aanpak werd als te complex ervaren.

Ivic staat bekend om zijn harde, meedogenloze werkethiek, waarbij resultaat boven alles gaat. Zoals een bron die nauw met hem samenwerkte bij Maccabi Tel Aviv het verwoordde in The Athletic:

"Keihard, meedogenloos en een harde noot om te kraken."

Moet Anderlecht Ivic halen als nieuwe coach?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

107
107
‘Volgende uitdaging bekend: Openda geeft groen licht’

Loïs Openda kent een snertseizoen bij Juventus. De aanvaller speelt amper in Italië en ...

7
7
‘Club Brugge vreest vertrek: transferprioriteit onthuld’

Club Brugge verwacht een hete transferzomer. Blauw-Zwart strijdt nog volop voor de titel, maar ...

62
62
Absolute knaltransfer: Sadiki spreekt duidelijke taal

De opmars van Noah Sadiki is indrukwekkend. Na zijn transfer van Union SG naar Sunderland is de ...

28
28
Aardschok in Premier League: VAR afgemaakt na 17 replays

De overwinning van Arsenal op het veld van West Ham United zindert nog ferm na. In het absolute slot ...

43
43
Vandenbempt ziet twee titeltroeven Union SG opstaan

De titelstrijd is enorm spannend. Club Brugge is de leider in de Champions Play-Offs, maar Union SG ...

96
96
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot KRC Genk en Union, Vossen verrast’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

212
212
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

88
88
Hayen heeft nieuw plan bij Genk: "Daar zie ik iets in"

Ondanks wisselvallige play-offs ligt KRC Genk nog steeds op koers om in de barrages te strijden voor ...

129
129
'Club keert kart volledig: play-offs plots weer op tafel'

Er is de voorbije maanden al heel wat discussie geweest over de competitiehervorming in de Jupiler ...

569
569
'Barça verbaast met komst voormalige JPL-smaakmaker'

FC Barcelona verzekerde zich zondagavond van een tweede titel op rij door in de Clasico af te ...

51
51
Vandenbempt waarschuwt Club Brugge: "Pas toch maar op"

Club Brugge is veruit de beste ploeg in deze Play-Offs. Ze overklasten STVV en beginnen als leider ...

359
359
Degryse velt oordeel: moet Hazard spelen of niet?

RSC Anderlecht is vanaf vandaag voluit bezig met de bekerfinale. Thorgan Hazard startte op de bank ...

123
123
Vandenbempt snoeihard voor AA Gent en Anderlecht

AA Gent - Anderlecht eindigde op 1-1. Het was een wedstrijd met te weinig goed voetbal en toch wat ...

234
234
Vanderbiest over cruciale topper: "Dan doe je helemaal mee"

KV Mechelen verloor met 3-0 op het veld van Union SG. De Maneblussers zagen RSC Anderlecht zo een ...

122
122
Verschaeren reageert op opstootjes: “Dit hoort erbij”

Yari Verschaeren speelt zeker geen onaardige Play-Offs. De aanvallende middenvelder deed het goed ...

88
88
'De Roeck op weg naar comeback in JPL'

Gaat Club NXT weer op zoek moeten gaan naar een nieuwe trainer? De kans is zeker aanwezig, want ...

494
494
Diepe emoties: kampioen Flick vecht tegen tranen na overlijden vader

FC Barcelona kroonde zich zondagavond tot kampioen uitgerekend in de Clasico tegen aartsrivaal Real ...

67
67
'Miljoenentransfer Karetsas: kersvers kampioen meldt zich'

Kos Karetsas viel zondagavond geblesseerd uit bij KRC Genk. Het valt af te wachten hoe groot de ...

294
294
'Anderlecht vreest: zware consequenties na rood Cvetkovic'

Mihajlo Cvetkovic speelde zondag opnieuw een sterke eerste helft namens RSC Anderlecht op het veld ...

433
433
Club Brugge helemaal titelrijp? Analisten doen uitspraak

Nog drie speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs zitten erop. De titelstrijd staat dus voor ...

541
541
"Irritantste dat we al zagen" - Coosemans afgemaakt na fratsen

Na een sterke eerste helft en een volledige tweede met een man minder, behaalde RSC Anderlecht ...

649
649
Bayern in totale paniek: Kompany wil transferbom droppen

Bayern München dreigt in een stevige transferstorm te belanden. Vincent Kompany wil er graag ...

156
156
Barça kampioen in Clasico: Spaanse pers fileert Courtois

FC Barcelona heeft zich zondagavond tot Spaans kampioen gekroond, uitgerekend met een overwinning ...

486
486
Penalty-tragedie Antwerp: Janssen stevig op plaats gezet

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

302
302
'Vertrek Rigaux: Club contacteert 'directeur voetbal' Ajax'

Terwijl de titelstrijd voor zijn climax staat, begint er één en ander te bewegen ...

395
395

Meer sportnieuws