Meedogenloze en saaie Ivic: de foute keuze van Anderlecht

806 stemmen
Meedogenloze en saaie Ivic: de foute keuze van Anderlecht

De druk bij Anderlecht neemt toe na een teleurstellende 4 op 15 in de competitie, wat de zoektocht naar een nieuwe coach versnelt. Jesper Fredberg benadrukt dat de club behoefte heeft aan een energieke trainer die offensief en dynamisch voetbal speelt. De topkandidaat is een jonge coach met een contract bij een andere club, terwijl plan B Vladimir Ivic is, met wie al een verkennend gesprek heeft plaatsgevonden.

Ivic (47), bekend om zijn robuuste en meedogenloze aanpak, heeft eerder Maccabi Tel Aviv naar twee titels geleid, maar zijn speelstijl was niet aantrekkelijk. Zijn teams zijn defensief sterk en winnen vaak, maar missen flair en creativiteit. In 2020 werd hij ontslagen bij Watford, ondanks een vijfde plaats, vanwege zijn 'te saaie' speelstijl en een te complexe aanpak. Ivic draait om hard werken, maar is geen publiekstrekker, waardoor hij mogelijk niet de juiste keuze is voor Anderlecht.

Lees ook: Toptrainer weigert Anderlecht: verrassing op komst

LEES OOK: Europese loting: RSCA, Union & Gent kennen tegenstanders

Plan B: Vladimir Ivic

De druk neemt toe bij Anderlecht na een teleurstellende 4 op 15 in de competitie. De zoektocht naar een nieuwe coach draait op volle toeren, met als doel de nieuwe T1 aan te stellen voor de interlandbreak die maandag begint.

Dit zou het perfecte moment zijn om de spelersgroep te leren kennen. Volgens De Standaard heeft Anderlecht de shortlist inmiddels ingekort tot twee kandidaten.

De topfavoriet is een jonge coach die nog onder contract staat bij een andere club, waardoor het tijd vergt om hem los te weken – als dat al lukt.

Als alternatief ligt het plan B klaar: Vladimir Ivic (47), met wie Anderlecht al een eerste verkennend gesprek had. De Serviër heeft ervaring opgedaan als coach bij onder meer PAOK Saloniki, Watford, Maccabi Tel Aviv en Krasnodar.

Ivic maakte indruk door met Maccabi Tel Aviv twee kampioenschappen op rij te winnen, waaronder eentje met een recordmarge van 31 punten en slechts één nederlaag. Zijn laatste titel dateert van 2020.

Efficiënte Ivic: robuust en meedogenloos

Na het ontslag van Brian Riemer heeft Anderlecht beseft dat de club een coach nodig heeft met een ander profiel. De focus ligt nu op een energieke trainer die offensief, dynamisch voetbal brengt en in staat is om wedstrijden te domineren. 7

“We hebben iemand nodig die met ons de volgende stap kan maken”, benadrukte Jesper Fredberg. “Deze club verdient een coach met grote honger die hier iets wil opbouwen.”

Vladimir Ivic lijkt slechts deels aan dat profiel te voldoen. De Serviër staat bekend als een professionele, maar robuuste, meedogenloze en directe coach.

Tijdens zijn tijd bij Maccabi Tel Aviv was het voetbal dat zijn team speelde niet per se aantrekkelijk, maar wel uiterst efficiënt. Hij smeedde van Maccabi een strijdlustige eenheid die in twee jaar slechts twee keer verloor in de competitie.

Ivić draait volledig om hard werken en is niet zozeer een open persoonlijkheid die geliefd is bij de fans of de media.

Lees ook: De reden waarom Van Bommel afhaakt bij Anderlecht

Keihard en saai voetbal: Ivic is harde noot om te kraken

Vladimir Ivic staat bekend als een methodische manager, die niet vasthoudt aan 'heilige' spelers of een vaste formatie. Zijn speelstijl leunt sterk op defensieve discipline van het hele team.

In augustus 2020 nam hij de leiding bij Watford, net na hun degradatie naar de Championship. Ondanks dat hij slechts vier maanden later werd ontslagen, stond de club op dat moment vijfde in de competitie.

Watford besloot afscheid te nemen van Ivic vanwege zijn 'te saaie' speelstijl en hun wens voor een jongere, dynamische coach. Het aanvallend potentieel van het team werd onder Ivic beperkt en zijn aanpak werd als te complex ervaren.

Ivic staat bekend om zijn harde, meedogenloze werkethiek, waarbij resultaat boven alles gaat. Zoals een bron die nauw met hem samenwerkte bij Maccabi Tel Aviv het verwoordde in The Athletic:

"Keihard, meedogenloos en een harde noot om te kraken."

Moet Anderlecht Ivic halen als nieuwe coach?

Meest recent

Haroun houdt adem in: sterkhouder Antwerp valt uit

Nu de overname eindelijk rond is, breekt er een nieuw tijdperk aan bij Antwerp. Hoewel er nog steeds ...

9
9
'Club Brugge vreest leegloop: Seys & Forbs richting exit?'

Club Brugge haalde tot dusver al drie nieuwkomers in huis, maar als het van Ivan Leko afhangt kan ...

153
153
Nieuwe bondscoach Rode Duivels: grote namen op tafel

Het tijdperk van Rudi Garcia zit erop, en dus moeten de Rode Duivels op zoek naar een nieuwe ...

467
467
'Done deal: Club Brugge vangt jackpot voor goudhaantje'

Een tweetal weken voor de Supercup tegen Union lijkt Club Brugge een versnelling hoger te schakelen ...

257
257
'Anderlecht kan nog énorme som verdienen aan De Cat'

Nathan De Cat verliet RSC Anderlecht voor 20 miljoen euro. Hoffenheim wist hem te overtuigen, wat ...

285
285
Hoe Westerlo in drie jaar tijd nieuwe norm vastlegde

KVC Westerlo verkocht deze zomer al voor ongeveer 27 miljoen euro, maar de verwachting is dat dit ...

78
78
KRC Genk zet (titel)ambities kracht bij met twee statements

KRC Genk was dé grote teleurstelling van vorig seizoen in de Jupiler Pro League. Geen top ...

315
315
De Cat weg? Anderlecht vist nieuwe parel op

RSC Anderlecht heeft met Neerpede een goudmijn in handen. Eentje die blijft opleveren. Nathan De Cat ...

477
477
'Strijd om Karetsas barst los: Genk verhoogt prijskaartje'

Het belooft een historische zomer te worden voor KRC Genk, dat op het punt staat om zijn eigen ...

296
296
Europese loting: RSCA, Union & Gent kennen tegenstanders

Nu het WK helemaal achter de rug is, kan de blik opnieuw op het clubvoetbal worden gericht. Een ...

429
429
'Mannaert hakt knoop door: opvolger Garcia al bekend?'

Daags na de WK-finale is het doek officieel gevallen voor Rudi Garcia, die zopas "in onderling ...

568
568
Officieel: einde verhaal voor Garcia bij Rode Duivels

De kogel is door de kerk: het aflopend contract van Rudi Garcia als bondscoach van de Rode Duivels ...

619
619
'Leko klopt op tafel: code rood bij Club Brugge'

Het succes dreigt deze zomer weer zijn tol te eisen bij Club Brugge, waar tal van sterkhouders op ...

743
743
Voormalig Rode Duivel getroffen door dubbele tragedie

Soms slaat het noodlot twee keer toe in amper enkele dagen tijd. Ex Rode Duivel Philippe Vande Walle ...

90
90
'Club in blijde verwachting: Tzolis-tijdslijn bekend'

Bij Club Brugge hebben ze geduld moeten oefenen, maar nu kunnen ze eindelijk hun transfers beginnen ...

279
279
Anderlecht kent volgende opdracht in Europa League

Voor Anderlecht begint het seizoen al deze week, want donderdag moeten ze al aan de bak in de tweede ...

350
350
'Opmerkelijke transferwending rond De Bruyne'

Nu het WK ten einde is, kan de internationale transfermarkt eindelijk helemaal op gang komen. Dat ...

1075
1075
Straffe Rodri schaart zich in historisch kwartet

Het WK kende zondagavond zijn apotheose met de finale tussen Spanje en Argentinië, waarbij La ...

55
55
'Done deal: Genk heeft recordtransfer helemaal beet'

Bij KRC Genk staan er nog enkele zeer spraakmakende transfers op til. De Limburgers zien wellicht ...

868
868
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat stevig toe, Antwerp verkoopt'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

549
549
Otamendi scheldt Rodri de huid vol: “Huilen bij de refs”

Spanje versloeg Argentinië na verlengingen in de WK-finale. La Roja is aldus wereldkampioen, ...

401
401
‘Club Brugge sluit verrassende transferdeal met JPL-club’

Het is een drukke transferzomer voor Club Brugge. De Belgische landskampioen vreest het vertrek van ...

948
948
‘Union baalt van knaltransfer Scherpen: vervanger in vizier’

Union SG verliest elk seizoen sterkhouders, maar toch staat de Brusselse club telkens mee bovenaan. ...

186
186
‘Cercle verliest publiekslieveling: beperkte transfersom’

Cercle Brugge hoopt komend seizoen weer hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. Afgelopen ...

236
236
Groot drama Spaanse viering: 13-jarige jongen overleden

La Roja is wereldkampioen en dat werd uiteraard ook in Spanje gevierd. Daar kwam echter dramatisch ...

0
0

Meer sportnieuws