Meedogenloze en saaie Ivic: de foute keuze van Anderlecht

door
Meedogenloze en saaie Ivic: de foute keuze van Anderlecht

De druk bij Anderlecht neemt toe na een teleurstellende 4 op 15 in de competitie, wat de zoektocht naar een nieuwe coach versnelt. Jesper Fredberg benadrukt dat de club behoefte heeft aan een energieke trainer die offensief en dynamisch voetbal speelt. De topkandidaat is een jonge coach met een contract bij een andere club, terwijl plan B Vladimir Ivic is, met wie al een verkennend gesprek heeft plaatsgevonden.

Ivic (47), bekend om zijn robuuste en meedogenloze aanpak, heeft eerder Maccabi Tel Aviv naar twee titels geleid, maar zijn speelstijl was niet aantrekkelijk. Zijn teams zijn defensief sterk en winnen vaak, maar missen flair en creativiteit. In 2020 werd hij ontslagen bij Watford, ondanks een vijfde plaats, vanwege zijn 'te saaie' speelstijl en een te complexe aanpak. Ivic draait om hard werken, maar is geen publiekstrekker, waardoor hij mogelijk niet de juiste keuze is voor Anderlecht.

Lees ook: Toptrainer weigert Anderlecht: verrassing op komst

LEES OOK: 'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Plan B: Vladimir Ivic

De druk neemt toe bij Anderlecht na een teleurstellende 4 op 15 in de competitie. De zoektocht naar een nieuwe coach draait op volle toeren, met als doel de nieuwe T1 aan te stellen voor de interlandbreak die maandag begint.

Dit zou het perfecte moment zijn om de spelersgroep te leren kennen. Volgens De Standaard heeft Anderlecht de shortlist inmiddels ingekort tot twee kandidaten.

De topfavoriet is een jonge coach die nog onder contract staat bij een andere club, waardoor het tijd vergt om hem los te weken – als dat al lukt.

Als alternatief ligt het plan B klaar: Vladimir Ivic (47), met wie Anderlecht al een eerste verkennend gesprek had. De Serviër heeft ervaring opgedaan als coach bij onder meer PAOK Saloniki, Watford, Maccabi Tel Aviv en Krasnodar.

Ivic maakte indruk door met Maccabi Tel Aviv twee kampioenschappen op rij te winnen, waaronder eentje met een recordmarge van 31 punten en slechts één nederlaag. Zijn laatste titel dateert van 2020.

Efficiënte Ivic: robuust en meedogenloos

Na het ontslag van Brian Riemer heeft Anderlecht beseft dat de club een coach nodig heeft met een ander profiel. De focus ligt nu op een energieke trainer die offensief, dynamisch voetbal brengt en in staat is om wedstrijden te domineren. 7

“We hebben iemand nodig die met ons de volgende stap kan maken”, benadrukte Jesper Fredberg. “Deze club verdient een coach met grote honger die hier iets wil opbouwen.”

Vladimir Ivic lijkt slechts deels aan dat profiel te voldoen. De Serviër staat bekend als een professionele, maar robuuste, meedogenloze en directe coach.

Tijdens zijn tijd bij Maccabi Tel Aviv was het voetbal dat zijn team speelde niet per se aantrekkelijk, maar wel uiterst efficiënt. Hij smeedde van Maccabi een strijdlustige eenheid die in twee jaar slechts twee keer verloor in de competitie.

Ivić draait volledig om hard werken en is niet zozeer een open persoonlijkheid die geliefd is bij de fans of de media.

Lees ook: De reden waarom Van Bommel afhaakt bij Anderlecht

Keihard en saai voetbal: Ivic is harde noot om te kraken

Vladimir Ivic staat bekend als een methodische manager, die niet vasthoudt aan 'heilige' spelers of een vaste formatie. Zijn speelstijl leunt sterk op defensieve discipline van het hele team.

In augustus 2020 nam hij de leiding bij Watford, net na hun degradatie naar de Championship. Ondanks dat hij slechts vier maanden later werd ontslagen, stond de club op dat moment vijfde in de competitie.

Watford besloot afscheid te nemen van Ivic vanwege zijn 'te saaie' speelstijl en hun wens voor een jongere, dynamische coach. Het aanvallend potentieel van het team werd onder Ivic beperkt en zijn aanpak werd als te complex ervaren.

Ivic staat bekend om zijn harde, meedogenloze werkethiek, waarbij resultaat boven alles gaat. Zoals een bron die nauw met hem samenwerkte bij Maccabi Tel Aviv het verwoordde in The Athletic:

"Keihard, meedogenloos en een harde noot om te kraken."

Moet Anderlecht Ivic halen als nieuwe coach?

Meest recent

'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

2
2
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

78
78
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

55
55
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

59
59
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

74
74
Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

92
92
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

94
94
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

69
69
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

222
222
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

347
347
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

150
150
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

189
189
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

249
249
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

443
443
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

269
269
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

88
88
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

797
797
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

232
232
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

267
267
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

238
238
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

108
108
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

70
70
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

177
177
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

570
570
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

258
258

Meer sportnieuws