'Anderlecht krijgt reden te horen voor afhaken Van Bommel'

door
'Anderlecht krijgt reden te horen voor afhaken Van Bommel'

De interland-periode staat voor de deur en daar wil RSC Anderlecht van gebruik maken om een nieuwe hoofdcoach aan te duiden. Maar de Brusselaars mogen hun droomkandidaat al vergeten. Zo heeft Mark van Bommel vriendelijk bedankt voor de job.

Vermits het spelniveau ondermaats bleef en er van progressie nauwelijks nog sprake was, zowel in teamverband als op individueel vlak, besloot de Belgische recordkampioen om de samenwerking met Brian Riemer stop te zetten. Een ontslag dat al een tijdje onvermijdelijk leek. Maar de timing was wel erg ongunstig.

RSCA is immers bezig aan een bijzonder druk programma, waarbij de wedstrijden zich mekaar aan sneltempo opvolgen. Nu instappen is dus niet ideaal voor nieuwe trainers. Bovendien draait het seizoen op volle toeren, wat het er niet evident op maakt om succesvolle hoofdcoaches elders weg te plukken.

LEES OOK: Arbitrage start 'dramatisch' aan Play-Offs: "Als Club dit ziet ..."

Nederlandse droomcoach

Bovendien spelen ook financiële motieven een rol. Een jaar geleden had Riemer nog zijn contract verlengd tot medio 2026 en dus moest Paars-Wit een bepaalde ontslagvergoeding neertellen. Gelukkig lopen er voldoende geschikte trainers rond die momenteel zonder club zitten: Karel Geraerts, Kasper Hjulmand, ... én Mark van Bommel.

De Nederlander was de voorbije seizoenen erg succesvol bij Antwerp FC, waar hij onder meer de dubbel pakte. Van Bommel weet dus wat nodig is om succesvol te zijn in het Belgische voetbal. Bovendien zit hij nog steeds zonder club en zou hij in Brussel dicht bij zijn voetballende zonen kunnen werken.

Loyaal aan Great Old

Maar inmiddels heeft Van Bommel dus bedankt voor de job bij Paars-Wit. Volgens Het Nieuwsblad en La Dernière Heure zat hij zelfs samen met CEO Sports Jesper Fredberg. Dat gesprek kreeg echter geen vervolg. Na een reflectieperiode liet MvB weten niet langer geïnteresseerd te zijn. Dat zou vooral te maken hebben met zijn verleden bij Antwerp. Van Bommel zou zijn heldenstatus er niet in gevaar willen brengen door bij een rivaliserende ploeg te tekenen. Afgelopen weekend genoot hij alvast met volle teugen van zijn terugkeer op de Bosuil (zie video onderaan). Anderlecht zal dus verder moeten zoeken.

Van Bommel was de beste optie voor Anderlecht ...

Meest recent

Cornelis haalt uit en komt met Verboomen-onthulling

De scheidsrechters en VAR komen deze speeldag weer zwaar in opspraak. Ook tijdens Westerlo - ...

5
5
Anderlecht-sterkhouder geeft grote hint over toekomst

RSC Anderlecht begint op maandag aan Play-Off 1 met de topper tegen Club Brugge. Achter de schermen ...

59
59
Club Brugge krijgt ferme waarschuwing voor Anderlecht

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. ...

106
106
KVM wil cashen op smaakmaker: Belgische topclub ruikt kans

KV Mechelen begint maandagavond aan zijn eerste campagne in de Champions' Play-Offs. De Mechelaars ...

71
71
Club vs. Anderlecht: Boeckx waagt zich aan voorspelling

Maandagnamiddag staat dé affiche van de openingsspeeldag in de Champions' Play-Offs op het ...

112
112
UCL op TV: hier kijk jij naar Real-Bayern en PSG-Liverpool

De kwartfinales van de Champions League staan voor de deur en dat levert enkele affiches op om van ...

46
46
Van Crombrugge en Vanessa breken internet met één bericht

Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge laten opnieuw harten smelten. Deze keer geen ...

100
100
"Belachelijk" - Union flink benadeeld in volle titelstrijd

De Champions' Play-Offs zijn van start gegaand, de ontknoping van de titelstrijd is ingezet. Daarbij ...

207
207
Opvolger Mignolet: nationale nummer één of straffe comeback?

Club Brugge trapt maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs af met een thuismatch ...

231
231
Bizarre fase in Play-Downs: "Vooral heel pijnlijk voor hem"

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

105
105
Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Vandaag is meteen een belangrijke dag voor Paars-Wit. De spanning stijgt, de verwachtingen zijn ...

232
232
Soap niet voorbij: Lukaku moet 'wraakactie' Conte vrezen

In de Italiaanse Serie A staat maandagavond de kraker tussen SSC Napoli en AC Milan op het ...

109
109
Nieuwe nummer één? Hayen onthult plannetje met Brughmans

KRC Genk vatte de Europe Play-Offs aan met de 17-jarige Lucca Brughmans in doel. Een gevolg van de ...

178
178
Arbitrage start 'dramatisch' aan Play-Offs: "Als Club dit ziet ..."

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zijn nog maar net op gang getrapt, of de arbitrage heeft al ...

454
454
‘Kane verrast iedereen: Kompany overdonderd door exit’

Harry Kane blijft scoren alsof er niets aan de hand is, maar net nu groeit in München ook de ...

352
352
Grote verrijzenis bij Club, Anderlecht zonder sleutelspeler

De kalendermakers van de Play-Offs hebben op paasmaandag een mooi programma in mekaar geknutseld. ...

468
468
Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

102
102
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

132
132
Mysterie rond rode kaart: exacte woorden Camara onthuld

Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot gaf tijdens de interlandbreak aan dat hij het niveau van de ...

155
155
Pocognoli zet zegereeks verder, Inter haalt zwaar uit

Er stonden ook op zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

118
118
'Real verandert gedacht en schrapt twee kleppers'

Real Madrid beleefde een pijnlijk weekend met een verrassende nederlaag in Mallorca. Het maakte nog ...

79
79
Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

21
21
Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

55
55
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

436
436
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

194
194

Meer sportnieuws