Spanning bij Club Brugge: Skov Olsen laat team in de steek

door
Spanning bij Club Brugge: Skov Olsen laat team in de steek

Andreas Skov Olsen blijft een mysterie bij Club Brugge. Hoewel de Deen vorig jaar in de belangstelling stond van clubs zoals Feyenoord, besloot Club Brugge hem te houden in de hoop dat hij zou schitteren in de Champions League en zo zijn waarde zou verhogen. In de eerste wedstrijd tegen Borussia Dortmund maakte hij indruk met zijn aanvallende dreiging, maar tegen Sturm Graz bleef hij onzichtbaar en werd hij tijdens de rust gewisseld.

Analisten, zoals Hein Vanhaezebrouck, zijn kritisch: "Hij werkt niet eens en heeft meer faam dan hij verdient." Skov Olsen’s onregelmatige prestaties en mentale kwetsbaarheid zorgen ervoor dat topclubs afhaken. Volgens Marc Degryse: "Buitenlandse clubs zijn niet achterlijk. Ze leggen geen miljoenen neer voor iemand die maar af en toe uitblinkt."

Lees ook: Skov Olsen weg aan bodemprijs

LEES OOK: Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Via Champions League naar knaltransfer

Feyenoord wilde afgelopen zomer ver gaan voor Andreas Skov Olsen, maar Club Brugge hield hem stevig vast. Met de verkoop van spelers voor bijna 60 miljoen euro zaten de financiën van de landskampioen goed op orde.

De Deense international ligt bovendien nog tot 2026 onder contract en is pas 24, waardoor er geen druk was om hem te laten vertrekken.

Club Brugge heeft nu een andere strategie: Skov Olsen laten schitteren in de Champions League en dan in de winter- of zomermercato cashen.

Acht wedstrijden op het grootste podium van Europa bieden de perfecte kans om hem in de schijnwerpers te zetten en de juiste clubs aan te trekken.

Club rekent op hun 'magiër' om het verschil te maken, mits hij met zijn goede been uit bed stapt. Zoals Het Laatste Nieuws schreef: "Hij is gemaakt voor dit podium."

Fenomeen Skov Olsen: de gesel van Bensabaini

Met Andreas Skov Olsen weet je nooit helemaal wat je kunt verwachten. In de eerste Champions League-wedstrijd tegen Borussia Dortmund was de Deen echter op dreef.

Hij creëerde continu gevaar en had het duidelijk gemunt op zijn directe tegenstander, Ramy Bensebaini, die na een uur spelen al naar de kant moest. "Skov Olsen, een gesel voor Bensebaini," kopte Sky Sports Deutschland.

Naast zijn aanvallende impulsen was hij ook verdedigend alert, door plichtsgetrouw de aanvalsgolven van Dortmund af te stoppen. La Dernière Heure noemde hem zelfs een “fenomeen,” en merkte op dat elke baltoets het publiek in vervoering bracht.

Het besluit om hem afgelopen zomer te behouden, blijft volgens LDH “de beste zet van Club Brugge in de laatste transferperiode.” Toch was het niet allemaal perfect.

Op cruciale momenten miste hij soms het overzicht of de precisie. Vooral in de tweede helft zakte zijn spel wat weg.

Skov Olsen spoorloos tegen Graz: “Meer faam dan hij verdient”

Woensdag stond de wedstrijd tegen Sturm Graz in het teken van "must win", en zoals verwacht waren de ogen opnieuw gericht op Andreas Skov Olsen om het verschil te maken.

Maar de Deense aanvaller liet het deze keer afweten en nam nog eens een snipperdag. Hij kwam vast te zitten op de rechterflank, gevangen in een dubbele dekking die hem volledig lamlegde.

Zijn gebruikelijke flair in de dribbels ontbrak volledig, en in de slotfase van de eerste helft liet hij zelfs zijn defensieve taken schieten. Het resultaat? Nicky Hayen haalde hem tijdens de rust naar de kant.

Skov Olsen werd vervangen door Michal Skoras, die misschien minder getalenteerd is, maar wel keihard werkte. Analist Hein Vanhaezebrouck spaarde zijn kritiek niet:

“Hij werkte niet eens. Hoe kun je zo aan een wedstrijd beginnen?" Vanhaezebrouck prees Hayen’s beslissing om Skov Olsen na rust op de bank te zetten, ondanks zijn status.

“Het is toch iemand met naam en faam. Nu ja, hij heeft intussen veel meer faam dan hij verdient”, stelde hij scherp. Vanhaezebrouck benadrukte dat Skov Olsen zeker talent heeft, maar dat hij het veel te weinig laat zien.

Hij roept op dat we misschien maar eens moeten stoppen met hem op te hemelen omwille van zijn zogenaamde grote talent.

Lees ook: Hayen ontdekt nieuw tactisch plan bij Club Brugge

Topclubs haken al af: “Zijn ook niet achterlijk”

Na bijna drie jaar bij Club Brugge (45 goals, 25 assists in 107 wedstrijden) blijft Andreas Skov Olsen een raadsel voor analisten en een uitdaging voor coaches.

Zijn onvoorspelbaarheid op het veld en de vragen rond zijn mentale weerbaarheid verklaren deels waarom hij nog steeds in België speelt.

"Als de grote clubs dit zien, haken ze ongetwijfeld af," zei Hein Vanhaezebrouck in Het Nieuwsblad. Bij VTM 2 waren de analisten ook hard voor de Deen.

Frank Boeckx stelde zonder aarzeling: "Het was niet goed genoeg. Balverlies, onzuiverheden… Als je zo’n eerste helft speelt, kan je gewoon niet blijven staan."

Skov Olsen miste hiermee een belangrijke kans om zich te profileren, vooral in de Champions League, waar topclubs scherp toekijken.

De verwachte toptransfer die afgelopen zomer uitbleef, is volgens Marc Degryse inmiddels logisch. "Die buitenlandse clubs zijn ook niet achterlijk," zei hij.

"Zij zien hem elke week spelen en zien dat hij in tien wedstrijden slechts drie à vier keer excelleert. Je moet het ook in de kleine matchen tonen, anders leggen ze geen 20 of 30 miljoen op tafel. Het duurt te lang voor hij stabiliteit in zijn prestaties krijgt."

Is Skov Olsen klaar voor een stap hogerop?

Meest recent

Schipbreuk City: fenomenale Doku voorkomt nederlaag in 96ste

In de Engelse titelstrijd heeft Manchester City duur puntenverlies geleden. Ondanks een dominante ...

13
13
Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

109
109
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

124
124
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

120
120
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

46
46
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

283
283
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

152
152
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

477
477
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

181
181
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

242
242
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

476
476
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

713
713
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

328
328
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

722
722
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

126
126
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

385
385
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

613
613
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

46
46
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

546
546
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

65
65
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

262
262
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

451
451
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

591
591
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

156
156
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

335
335

Meer sportnieuws