Spanning bij Club Brugge: Skov Olsen laat team in de steek

2148 stemmen
Spanning bij Club Brugge: Skov Olsen laat team in de steek

Andreas Skov Olsen blijft een mysterie bij Club Brugge. Hoewel de Deen vorig jaar in de belangstelling stond van clubs zoals Feyenoord, besloot Club Brugge hem te houden in de hoop dat hij zou schitteren in de Champions League en zo zijn waarde zou verhogen. In de eerste wedstrijd tegen Borussia Dortmund maakte hij indruk met zijn aanvallende dreiging, maar tegen Sturm Graz bleef hij onzichtbaar en werd hij tijdens de rust gewisseld.

Analisten, zoals Hein Vanhaezebrouck, zijn kritisch: "Hij werkt niet eens en heeft meer faam dan hij verdient." Skov Olsen’s onregelmatige prestaties en mentale kwetsbaarheid zorgen ervoor dat topclubs afhaken. Volgens Marc Degryse: "Buitenlandse clubs zijn niet achterlijk. Ze leggen geen miljoenen neer voor iemand die maar af en toe uitblinkt."

Lees ook: Skov Olsen weg aan bodemprijs

LEES OOK: 'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Via Champions League naar knaltransfer

Feyenoord wilde afgelopen zomer ver gaan voor Andreas Skov Olsen, maar Club Brugge hield hem stevig vast. Met de verkoop van spelers voor bijna 60 miljoen euro zaten de financiën van de landskampioen goed op orde.

De Deense international ligt bovendien nog tot 2026 onder contract en is pas 24, waardoor er geen druk was om hem te laten vertrekken.

Club Brugge heeft nu een andere strategie: Skov Olsen laten schitteren in de Champions League en dan in de winter- of zomermercato cashen.

Acht wedstrijden op het grootste podium van Europa bieden de perfecte kans om hem in de schijnwerpers te zetten en de juiste clubs aan te trekken.

Club rekent op hun 'magiër' om het verschil te maken, mits hij met zijn goede been uit bed stapt. Zoals Het Laatste Nieuws schreef: "Hij is gemaakt voor dit podium."

Fenomeen Skov Olsen: de gesel van Bensabaini

Met Andreas Skov Olsen weet je nooit helemaal wat je kunt verwachten. In de eerste Champions League-wedstrijd tegen Borussia Dortmund was de Deen echter op dreef.

Hij creëerde continu gevaar en had het duidelijk gemunt op zijn directe tegenstander, Ramy Bensebaini, die na een uur spelen al naar de kant moest. "Skov Olsen, een gesel voor Bensebaini," kopte Sky Sports Deutschland.

Naast zijn aanvallende impulsen was hij ook verdedigend alert, door plichtsgetrouw de aanvalsgolven van Dortmund af te stoppen. La Dernière Heure noemde hem zelfs een “fenomeen,” en merkte op dat elke baltoets het publiek in vervoering bracht.

Het besluit om hem afgelopen zomer te behouden, blijft volgens LDH “de beste zet van Club Brugge in de laatste transferperiode.” Toch was het niet allemaal perfect.

Op cruciale momenten miste hij soms het overzicht of de precisie. Vooral in de tweede helft zakte zijn spel wat weg.

Skov Olsen spoorloos tegen Graz: “Meer faam dan hij verdient”

Woensdag stond de wedstrijd tegen Sturm Graz in het teken van "must win", en zoals verwacht waren de ogen opnieuw gericht op Andreas Skov Olsen om het verschil te maken.

Maar de Deense aanvaller liet het deze keer afweten en nam nog eens een snipperdag. Hij kwam vast te zitten op de rechterflank, gevangen in een dubbele dekking die hem volledig lamlegde.

Zijn gebruikelijke flair in de dribbels ontbrak volledig, en in de slotfase van de eerste helft liet hij zelfs zijn defensieve taken schieten. Het resultaat? Nicky Hayen haalde hem tijdens de rust naar de kant.

Skov Olsen werd vervangen door Michal Skoras, die misschien minder getalenteerd is, maar wel keihard werkte. Analist Hein Vanhaezebrouck spaarde zijn kritiek niet:

“Hij werkte niet eens. Hoe kun je zo aan een wedstrijd beginnen?" Vanhaezebrouck prees Hayen’s beslissing om Skov Olsen na rust op de bank te zetten, ondanks zijn status.

“Het is toch iemand met naam en faam. Nu ja, hij heeft intussen veel meer faam dan hij verdient”, stelde hij scherp. Vanhaezebrouck benadrukte dat Skov Olsen zeker talent heeft, maar dat hij het veel te weinig laat zien.

Hij roept op dat we misschien maar eens moeten stoppen met hem op te hemelen omwille van zijn zogenaamde grote talent.

Lees ook: Hayen ontdekt nieuw tactisch plan bij Club Brugge

Topclubs haken al af: “Zijn ook niet achterlijk”

Na bijna drie jaar bij Club Brugge (45 goals, 25 assists in 107 wedstrijden) blijft Andreas Skov Olsen een raadsel voor analisten en een uitdaging voor coaches.

Zijn onvoorspelbaarheid op het veld en de vragen rond zijn mentale weerbaarheid verklaren deels waarom hij nog steeds in België speelt.

"Als de grote clubs dit zien, haken ze ongetwijfeld af," zei Hein Vanhaezebrouck in Het Nieuwsblad. Bij VTM 2 waren de analisten ook hard voor de Deen.

Frank Boeckx stelde zonder aarzeling: "Het was niet goed genoeg. Balverlies, onzuiverheden… Als je zo’n eerste helft speelt, kan je gewoon niet blijven staan."

Skov Olsen miste hiermee een belangrijke kans om zich te profileren, vooral in de Champions League, waar topclubs scherp toekijken.

De verwachte toptransfer die afgelopen zomer uitbleef, is volgens Marc Degryse inmiddels logisch. "Die buitenlandse clubs zijn ook niet achterlijk," zei hij.

"Zij zien hem elke week spelen en zien dat hij in tien wedstrijden slechts drie à vier keer excelleert. Je moet het ook in de kleine matchen tonen, anders leggen ze geen 20 of 30 miljoen op tafel. Het duurt te lang voor hij stabiliteit in zijn prestaties krijgt."

Is Skov Olsen klaar voor een stap hogerop?

Meest recent

'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

55
55
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

14
14
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

11
11
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

25
25
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

146
146
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

461
461
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

147
147
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

63
63
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

414
414
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

72
72
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

182
182
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

501
501
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

470
470
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

469
469
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

340
340
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

178
178
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

569
569
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

258
258
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

975
975
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

319
319
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

641
641
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

461
461
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

150
150
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

730
730
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

293
293

Meer sportnieuws