Spanning bij Club Brugge: Skov Olsen laat team in de steek

2148
Spanning bij Club Brugge: Skov Olsen laat team in de steek

Andreas Skov Olsen blijft een mysterie bij Club Brugge. Hoewel de Deen vorig jaar in de belangstelling stond van clubs zoals Feyenoord, besloot Club Brugge hem te houden in de hoop dat hij zou schitteren in de Champions League en zo zijn waarde zou verhogen. In de eerste wedstrijd tegen Borussia Dortmund maakte hij indruk met zijn aanvallende dreiging, maar tegen Sturm Graz bleef hij onzichtbaar en werd hij tijdens de rust gewisseld.

Analisten, zoals Hein Vanhaezebrouck, zijn kritisch: "Hij werkt niet eens en heeft meer faam dan hij verdient." Skov Olsen’s onregelmatige prestaties en mentale kwetsbaarheid zorgen ervoor dat topclubs afhaken. Volgens Marc Degryse: "Buitenlandse clubs zijn niet achterlijk. Ze leggen geen miljoenen neer voor iemand die maar af en toe uitblinkt."

Lees ook: Skov Olsen weg aan bodemprijs

LEES OOK: Toch vertrek bij Club: "Leko vond mij een goede speler"

Via Champions League naar knaltransfer

Feyenoord wilde afgelopen zomer ver gaan voor Andreas Skov Olsen, maar Club Brugge hield hem stevig vast. Met de verkoop van spelers voor bijna 60 miljoen euro zaten de financiën van de landskampioen goed op orde.

De Deense international ligt bovendien nog tot 2026 onder contract en is pas 24, waardoor er geen druk was om hem te laten vertrekken.

Club Brugge heeft nu een andere strategie: Skov Olsen laten schitteren in de Champions League en dan in de winter- of zomermercato cashen.

Acht wedstrijden op het grootste podium van Europa bieden de perfecte kans om hem in de schijnwerpers te zetten en de juiste clubs aan te trekken.

Club rekent op hun 'magiër' om het verschil te maken, mits hij met zijn goede been uit bed stapt. Zoals Het Laatste Nieuws schreef: "Hij is gemaakt voor dit podium."

Fenomeen Skov Olsen: de gesel van Bensabaini

Met Andreas Skov Olsen weet je nooit helemaal wat je kunt verwachten. In de eerste Champions League-wedstrijd tegen Borussia Dortmund was de Deen echter op dreef.

Hij creëerde continu gevaar en had het duidelijk gemunt op zijn directe tegenstander, Ramy Bensebaini, die na een uur spelen al naar de kant moest. "Skov Olsen, een gesel voor Bensebaini," kopte Sky Sports Deutschland.

Naast zijn aanvallende impulsen was hij ook verdedigend alert, door plichtsgetrouw de aanvalsgolven van Dortmund af te stoppen. La Dernière Heure noemde hem zelfs een “fenomeen,” en merkte op dat elke baltoets het publiek in vervoering bracht.

Het besluit om hem afgelopen zomer te behouden, blijft volgens LDH “de beste zet van Club Brugge in de laatste transferperiode.” Toch was het niet allemaal perfect.

Op cruciale momenten miste hij soms het overzicht of de precisie. Vooral in de tweede helft zakte zijn spel wat weg.

Skov Olsen spoorloos tegen Graz: “Meer faam dan hij verdient”

Woensdag stond de wedstrijd tegen Sturm Graz in het teken van "must win", en zoals verwacht waren de ogen opnieuw gericht op Andreas Skov Olsen om het verschil te maken.

Maar de Deense aanvaller liet het deze keer afweten en nam nog eens een snipperdag. Hij kwam vast te zitten op de rechterflank, gevangen in een dubbele dekking die hem volledig lamlegde.

Zijn gebruikelijke flair in de dribbels ontbrak volledig, en in de slotfase van de eerste helft liet hij zelfs zijn defensieve taken schieten. Het resultaat? Nicky Hayen haalde hem tijdens de rust naar de kant.

Skov Olsen werd vervangen door Michal Skoras, die misschien minder getalenteerd is, maar wel keihard werkte. Analist Hein Vanhaezebrouck spaarde zijn kritiek niet:

“Hij werkte niet eens. Hoe kun je zo aan een wedstrijd beginnen?" Vanhaezebrouck prees Hayen’s beslissing om Skov Olsen na rust op de bank te zetten, ondanks zijn status.

“Het is toch iemand met naam en faam. Nu ja, hij heeft intussen veel meer faam dan hij verdient”, stelde hij scherp. Vanhaezebrouck benadrukte dat Skov Olsen zeker talent heeft, maar dat hij het veel te weinig laat zien.

Hij roept op dat we misschien maar eens moeten stoppen met hem op te hemelen omwille van zijn zogenaamde grote talent.

Lees ook: Hayen ontdekt nieuw tactisch plan bij Club Brugge

Topclubs haken al af: “Zijn ook niet achterlijk”

Na bijna drie jaar bij Club Brugge (45 goals, 25 assists in 107 wedstrijden) blijft Andreas Skov Olsen een raadsel voor analisten en een uitdaging voor coaches.

Zijn onvoorspelbaarheid op het veld en de vragen rond zijn mentale weerbaarheid verklaren deels waarom hij nog steeds in België speelt.

"Als de grote clubs dit zien, haken ze ongetwijfeld af," zei Hein Vanhaezebrouck in Het Nieuwsblad. Bij VTM 2 waren de analisten ook hard voor de Deen.

Frank Boeckx stelde zonder aarzeling: "Het was niet goed genoeg. Balverlies, onzuiverheden… Als je zo’n eerste helft speelt, kan je gewoon niet blijven staan."

Skov Olsen miste hiermee een belangrijke kans om zich te profileren, vooral in de Champions League, waar topclubs scherp toekijken.

De verwachte toptransfer die afgelopen zomer uitbleef, is volgens Marc Degryse inmiddels logisch. "Die buitenlandse clubs zijn ook niet achterlijk," zei hij.

"Zij zien hem elke week spelen en zien dat hij in tien wedstrijden slechts drie à vier keer excelleert. Je moet het ook in de kleine matchen tonen, anders leggen ze geen 20 of 30 miljoen op tafel. Het duurt te lang voor hij stabiliteit in zijn prestaties krijgt."

Is Skov Olsen klaar voor een stap hogerop?

Meest recent

Toch vertrek bij Club: "Leko vond mij een goede speler"

Cisse Sandra kijkt met een goed gevoel terug op zijn beslissing om Club Brugge achter zich te laten. ...

1
1
Standard houdt weerbarstige Kadavers af in Croky Cup

Na een moeilijke wedstrijd heeft Standard de volgende ronde van de Croky Cup bereikt. De Rouches ...

6
6
Croky Cup: Cercle overleeft Hasseltse storm, Westerlo op roze wolk

Voorlopig is er nog geen sprake van stuntwerk in de Croky Cup. Sporting Hasselt greep zijn momenten ...

5
5
Luis Enrique zet Enzo Maresca stevig op zijn plaats

De spectaculaire Champions League-clash tussen Manchester City en Paris Saint-Germain zorgde niet ...

13
13
KRC Genk mag dromen: "Ik blijf zo lang het moet"

Bij KRC Genk hebben ze heel veel kapitaal op het veld staan. Eén van de parels van de club ...

38
38
Albert "Met hem speelde Lukaku misschien al voor RSCA"

RSC Anderlecht lijkt weer de weg naar boven te hebben ingezet. De Brusselaars waren onder Vincent ...

113
113
Thorup kondigt basiswissel aan: "Hij verdient die kans"

KRC Genk moet in de Beker van België aan de bak in en tegen Virton. Trainer Jess Thorup wil na ...

68
68
Monstertransfer Liverpool overtuigt niet: "Geen 140 miljoen waard"

Bradley Barcola heeft zijn start bij Liverpool nog niet helemaal gemist, maar overtuigen doet de ...

27
27
De Meyer krijgt steun: "Zij staan nog achter hem"

STVV win met 2-0 van Iberia in de Conference League. In de Jupiler Pro League begonnen ze goed, maar ...

12
12
KV Kortrijk grijpt in: volgend ontslag is een feit

KV Kortrijk is slecht begonnen aan het seizoen. Dramatisch in de Jupiler Pro League en ook al uit de ...

117
117
Schande in Istanbul: beerput rond Lukaku gaat open

Romelu Lukaku wilde op Villa Park in de basis starten. Hij kreeg 21 minuten, toen het al 4-0 stond. ...

288
288
Druk neemt toe bij Standard: "Van levensbelang"

Standard staat onder druk. De Rouches moéten zich vanavond kwalificeren in de Croky Cup tegen ...

28
28
Friis looft Hasselt: "Uitzonderlijke kwaliteiten"

Cercle Brugge lijkt om het behoud te moeten vechten. Lars Friis moet ook stilaan gaan winnen, anders ...

29
29
Standard onder druk: eerste cruciale match al een feit

Standard begon aardig aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant. De Rouches moeten ...

40
40
Compper speelt open kaart: vijf voor twaalf bij Antwerp

Na de schamele een op 18 hangen er alsmaar meer donkere wolken boven de Bosuil, waar het stilaan ...

46
46
Bruno trekt conclusies: Anderlecht-trio valt door de mand

RSC Anderlecht moet de knop snel omdraaien na de late opdoffer in Zagreb, want zondag is het terug ...

313
313
Leko roteert: Club Brugge onthult Croky Cup-selectie

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de stunt in San Siro, want in de Croky Cup ...

593
593
Antwerp stelt ultimatum: Compper stevent af op C4

Het gaat van kwaad naar erger met Antwerp, dat in de voorbije zes competitiematchen amper ...

122
122
Jackpot bij Ruben Van Gucht: 'Geldgeheimen bloot op tafel'

Een avondje aan tafel schuiven op televisie kan meer opleveren dan je zou denken. Zeker als je ...

61
61
Croky Cup: uitzendschema en aanduidingen refs bekend

Dit weekend ruimt het competitievoetbal eventjes plaats voor de Croky Cup. In de zestiende finales ...

703
703
Leko houdt adem in: drie twijfelgevallen bij Club Brugge

Club Brugge zit op een roze wolk na de stunt tegen Inter, al kwam die er uiteraard niet zonder slag ...

293
293
Bob Peeters kan het niet aanzien: "Moet dit nu echt?"

Soms zegt een blik meer dan duizend woorden. Dat werd nogmaals duidelijk bij een opvallend moment ...

86
86
Ongelofelijke blunder AA Gent? Hoongelach bij Brugse fans

Eén opvallend detail was genoeg om de sociale media aan het praten te krijgen. Terwijl Club ...

239
239
Oulare weer naar JPL? Opmerkelijke uitdaging lonkt

KSK Heist neemt het in de beker op tegen Royal Antwerp FC. Een mooie affiche die nog mooier had ...

86
86
Real Madrid-bom ontploft: “Nazi-achtige werkwijze”

Real Madrid is in Spanje in het oog van de storm terechtgekomen. Terwijl De Koninklijke midweeks een ...

122
122

Meer sportnieuws