'Hayen ontdekt nieuw tactisch plan bij Club Brugge'

door
'Hayen ontdekt nieuw tactisch plan bij Club Brugge'

De Belgische clubs hebben het deze week uitstekend gedaan in Europa. Enkel AA Gent verloor zijn wedstrijd, maar dat is op Chelsea zeker geen schande. Union speelde gelijk, terwijl Anderlecht, Cercle Brugge en Club Brugge allemaal wonnen. De landskampioen wist zo de nul weg te vegen in de Champions League.

Club ging met 0-1 winnen op het veld van Sturm Graz en dat was belangrijk, want op die manier behoudt het zijn hoop op kwalificatie. Het was een wedstrijd die daarvoor gewonnen moést worden, want de Oostenrijkse kampioen is in principe de zwakste tegenstander die Club in deze campagne treft.

LEES OOK: Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Jashari drukt zijn stempel bij Club

Desondanks moest Blauw-Zwart wel knokken voor de drie punten, maar de troepen van Nicky Hayen kweten zich goed van die taak. Onder meer met dank aan een tactische verrassing die de trainer in petto had. Hij koos op het middenveld onverwacht voor Ardon Jashari boven Hugo Vetlesen.

De Zwitserse zomeraanwinst vormde een tandem met Onyedika voor de defensie en niet toevallig waren zij de twee uitblinkers bij Club. Na een lastige inloopperiode lijkt Jashari, die voor 6 miljoen euro overkwam van Luzern, zo eindelijk klaar om zijn stempel te drukken bij Club.

Geslaagd experiment van Hayen

Het Laatste Nieuws denkt dat Hayen in de komende maanden wel vaker zal teruggrijpen naar die tactiek, zeker in lastige wedstrijden. Na de interlandbreak staat er bijvoorbeeld zo'n partij gepland, want dan moet Club voor zijn derde Champions League-wedstrijd op bezoek tegen AC Milan.

Voor Vetlesen wordt het dus knokken om zijn basisplaats terug te veroveren. Zondag wordt de Noor tegen Union wel opnieuw in het elftal verwacht, samen met Jashari. Dan moet Onyedika immers geschorst toekijken na zijn rode kaart tegen Charleroi vorige week.

Moet Hayen vaker met Onyedika én Jashari spelen?

Meest recent

Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

18
18
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

108
108
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

74
74
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

24
24
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

34
34
Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

32
32
'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van verschillende sterkhouders. Namen als ...

170
170
Anderlecht komt met groot nieuws over bekerfinale

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een plek in de top vier van de Champions' ...

285
285
Hayen niet te spreken: "Dát ontgoochelt me het meest"

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

116
116
Dag Allemaal: Liefdesdrama rond Van Gucht escaleert

Er hangt opnieuw iets in de lucht rond Ruben Van Gucht. Dag Allemaal pakt uit met een dossier dat ...

80
80
'Club Brugge in actie: JPL-duel om nieuwe middenvelder'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het inhalen van Union SG in de titelstrijd. Maar achter ...

196
196
"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

442
442
‘Onbegrijpelijk: Vermeeren versiert toptransfer na 3 flops’

Arthur Vermeeren lijkt, ondanks drie mislukte passages op rij, opnieuw op weg naar een verrassende ...

337
337
'Gemiste kans topclubs: JPL-smaakmaker richting Bundesliga'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

110
110
DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Het Belgische profvoetbal zal ook volgend seizoen te zien zijn bij DAZN. Dat maakten advocaten van ...

361
361
'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Club Brugge moet zich woensdagavond op eigen veld tegen KV Mechelen herpakken na de dure nederlaag ...

413
413
Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

117
117
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

25
25
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

91
91
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

85
85
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

119
119
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

190
190
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

188
188
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

207
207

Meer sportnieuws