'Hayen ontdekt nieuw tactisch plan bij Club Brugge'

954 stemmen
'Hayen ontdekt nieuw tactisch plan bij Club Brugge'

De Belgische clubs hebben het deze week uitstekend gedaan in Europa. Enkel AA Gent verloor zijn wedstrijd, maar dat is op Chelsea zeker geen schande. Union speelde gelijk, terwijl Anderlecht, Cercle Brugge en Club Brugge allemaal wonnen. De landskampioen wist zo de nul weg te vegen in de Champions League.

Club ging met 0-1 winnen op het veld van Sturm Graz en dat was belangrijk, want op die manier behoudt het zijn hoop op kwalificatie. Het was een wedstrijd die daarvoor gewonnen moést worden, want de Oostenrijkse kampioen is in principe de zwakste tegenstander die Club in deze campagne treft.

LEES OOK: "We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Jashari drukt zijn stempel bij Club

Desondanks moest Blauw-Zwart wel knokken voor de drie punten, maar de troepen van Nicky Hayen kweten zich goed van die taak. Onder meer met dank aan een tactische verrassing die de trainer in petto had. Hij koos op het middenveld onverwacht voor Ardon Jashari boven Hugo Vetlesen.

De Zwitserse zomeraanwinst vormde een tandem met Onyedika voor de defensie en niet toevallig waren zij de twee uitblinkers bij Club. Na een lastige inloopperiode lijkt Jashari, die voor 6 miljoen euro overkwam van Luzern, zo eindelijk klaar om zijn stempel te drukken bij Club.

Geslaagd experiment van Hayen

Het Laatste Nieuws denkt dat Hayen in de komende maanden wel vaker zal teruggrijpen naar die tactiek, zeker in lastige wedstrijden. Na de interlandbreak staat er bijvoorbeeld zo'n partij gepland, want dan moet Club voor zijn derde Champions League-wedstrijd op bezoek tegen AC Milan.

Voor Vetlesen wordt het dus knokken om zijn basisplaats terug te veroveren. Zondag wordt de Noor tegen Union wel opnieuw in het elftal verwacht, samen met Jashari. Dan moet Onyedika immers geschorst toekijken na zijn rode kaart tegen Charleroi vorige week.

Moet Hayen vaker met Onyedika én Jashari spelen?

Meest recent

'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

93
93
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

36
36
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

31
31
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

25
25
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

326
326
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

53
53
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

194
194
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

37
37
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

227
227
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

160
160
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

107
107
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

668
668
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

65
65
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

168
168
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

166
166
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1049
1049
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

67
67
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

676
676
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

445
445
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

840
840
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

831
831
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

137
137
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

490
490
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

804
804
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

395
395

Meer sportnieuws