'Hayen ontdekt nieuw tactisch plan bij Club Brugge'

door
'Hayen ontdekt nieuw tactisch plan bij Club Brugge'

De Belgische clubs hebben het deze week uitstekend gedaan in Europa. Enkel AA Gent verloor zijn wedstrijd, maar dat is op Chelsea zeker geen schande. Union speelde gelijk, terwijl Anderlecht, Cercle Brugge en Club Brugge allemaal wonnen. De landskampioen wist zo de nul weg te vegen in de Champions League.

Club ging met 0-1 winnen op het veld van Sturm Graz en dat was belangrijk, want op die manier behoudt het zijn hoop op kwalificatie. Het was een wedstrijd die daarvoor gewonnen moést worden, want de Oostenrijkse kampioen is in principe de zwakste tegenstander die Club in deze campagne treft.

LEES OOK: Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Jashari drukt zijn stempel bij Club

Desondanks moest Blauw-Zwart wel knokken voor de drie punten, maar de troepen van Nicky Hayen kweten zich goed van die taak. Onder meer met dank aan een tactische verrassing die de trainer in petto had. Hij koos op het middenveld onverwacht voor Ardon Jashari boven Hugo Vetlesen.

De Zwitserse zomeraanwinst vormde een tandem met Onyedika voor de defensie en niet toevallig waren zij de twee uitblinkers bij Club. Na een lastige inloopperiode lijkt Jashari, die voor 6 miljoen euro overkwam van Luzern, zo eindelijk klaar om zijn stempel te drukken bij Club.

Geslaagd experiment van Hayen

Het Laatste Nieuws denkt dat Hayen in de komende maanden wel vaker zal teruggrijpen naar die tactiek, zeker in lastige wedstrijden. Na de interlandbreak staat er bijvoorbeeld zo'n partij gepland, want dan moet Club voor zijn derde Champions League-wedstrijd op bezoek tegen AC Milan.

Voor Vetlesen wordt het dus knokken om zijn basisplaats terug te veroveren. Zondag wordt de Noor tegen Union wel opnieuw in het elftal verwacht, samen met Jashari. Dan moet Onyedika immers geschorst toekijken na zijn rode kaart tegen Charleroi vorige week.

Moet Hayen vaker met Onyedika én Jashari spelen?

Meest recent

Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

26
26
Limburgse derby op scherp: Hayen gooit olie op het vuur

Komende speeldag staat de Limburgse derby tussen KRC Genk en Sint-Truiden VV op het programma. Nicky ...

50
50
Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Eric Gerets is een clubicoon van Standard Luik en La Dernière Heure sprak met de voormalige ...

114
114
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

92
92
Steven Defour snel terug als hoofdtrainer in België?

Steven Defour was in het verleden hoofdtrainer van KV Mechelen, maar sinds zijn ontslag bij Malinwa ...

63
63
Taravel reageert na vertrouwen: ambities Anderlecht bekend

RSC Anderlecht heeft ervoor gekozen om officieel door te gaan met Jeremy Taravel als hoofdtrainer. ...

89
89
Mazzu kan zijn oude liefde nieuwe hak zetten

Komend weekend zitten we al aan de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler ...

18
18
Witte rook: Anderlecht hakt trainersknoop definitief door

Anderlecht zat de voorbije anderhalve maand met een stevig trainersdilemma. Na het ontslag van ...

200
200
Camara geeft dé oorzaak voor vele blessures bij Anderlecht

Anderlecht kent de laatste weken een opleving, maar beleeft globaal gezien nog altijd een ...

159
159
Verbauwhede heeft slecht nieuws voor Kortrijk bij promotie

SK Beveren veroverde deze week al de titel in de Challenger Pro League en is daarmee ook al zeker ...

219
219
Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

103
103
Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Het lijkt erop dat we in de zomer weer het nodige transfervuurwerk gaan krijgen in de Jupiler Pro ...

269
269
TRANSFERUURTJE: 'Topclubs lonken naar Beveren, Hazard praat met JPL-club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

156
156
Colpaert spreekt duidelijke taal over toekomst Zulte

Het rommelt ferm bij Zulte Waregem. Sven Vandenbroeck werd ontslagen en assistent Steve Colpaert ...

82
82
Comeback onder Taravel? Flips met statement naar Anderlecht

Alexis Flips staat nog tot 2028 onder contract bij RSC Anderlecht. De Franse middenvelder werd twee ...

240
240
Wesley Sonck kotsmisselijk na VTM-horror met Koen Wauters

Voor Wesley Sonck werd een ogenschijnlijk onschuldige uitdaging plots een kleine nachtmerrie. De ...

32
32
KAA Gent met de rug tegen de muur: De Mil waarschuwt

KAA Gent staat voorlopig op een zesde plek, maar het is ongemeen spannend. KRC Genk, Standard Luik ...

160
160
Bataille terug naar België? “Raketten in Israël”

Jelle Bataille maakte de opvallende overstap naar Maccabi Haifa na zijn periode bij Royal Antwerp ...

114
114
Focus op derby: Heymans roept oorlogstaal naar STVV

KRC Genk blijft verbazen in Europa. De Limburgers wonnen de heenwedstrijd tegen het Duitse Freiburg ...

268
268
Iran draait kar en maakt Trump met de grond gelijk

Iran leek aanvankelijk niet deel te nemen aan het Wereldkampioenschap voetbal dit jaar, maar na een ...

191
191
Onana breekt lans voor deze Rode Duivel

Het wordt uitkijken naar wie volgende week de selectie van de Rode Duivels zal halen. Bondscoach ...

88
88
Hazard eerlijk over Duivels: "Dan blijf ik liever thuis"

Krijgen we deze maand opnieuw een opmerkelijke comeback bij de Rode Duivels? Het zou kunnen, want ...

223
223
Smaakmaker STVV onthult dé sleutel voor winst tegen Genk

Komend weekend zullen in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. ...

176
176
'Revolutie Standard: overname én verdwijnen 2 elftallen?'

Voor Standard staan er zeer belangrijke weken voor de boeg. De Rouches hopen in de laatste twee ...

420
420
Thorgan Hazard onthult: contacten met deze JPL-club

Voor Thorgan Hazard zou maart weleens een heel mooie maand kunnen worden. De 32-jarige scoort de ...

893
893

Meer sportnieuws