'Hayen ontdekt nieuw tactisch plan bij Club Brugge'

954 stemmen
'Hayen ontdekt nieuw tactisch plan bij Club Brugge'

De Belgische clubs hebben het deze week uitstekend gedaan in Europa. Enkel AA Gent verloor zijn wedstrijd, maar dat is op Chelsea zeker geen schande. Union speelde gelijk, terwijl Anderlecht, Cercle Brugge en Club Brugge allemaal wonnen. De landskampioen wist zo de nul weg te vegen in de Champions League.

Club ging met 0-1 winnen op het veld van Sturm Graz en dat was belangrijk, want op die manier behoudt het zijn hoop op kwalificatie. Het was een wedstrijd die daarvoor gewonnen moést worden, want de Oostenrijkse kampioen is in principe de zwakste tegenstander die Club in deze campagne treft.

LEES OOK: Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Jashari drukt zijn stempel bij Club

Desondanks moest Blauw-Zwart wel knokken voor de drie punten, maar de troepen van Nicky Hayen kweten zich goed van die taak. Onder meer met dank aan een tactische verrassing die de trainer in petto had. Hij koos op het middenveld onverwacht voor Ardon Jashari boven Hugo Vetlesen.

De Zwitserse zomeraanwinst vormde een tandem met Onyedika voor de defensie en niet toevallig waren zij de twee uitblinkers bij Club. Na een lastige inloopperiode lijkt Jashari, die voor 6 miljoen euro overkwam van Luzern, zo eindelijk klaar om zijn stempel te drukken bij Club.

Geslaagd experiment van Hayen

Het Laatste Nieuws denkt dat Hayen in de komende maanden wel vaker zal teruggrijpen naar die tactiek, zeker in lastige wedstrijden. Na de interlandbreak staat er bijvoorbeeld zo'n partij gepland, want dan moet Club voor zijn derde Champions League-wedstrijd op bezoek tegen AC Milan.

Voor Vetlesen wordt het dus knokken om zijn basisplaats terug te veroveren. Zondag wordt de Noor tegen Union wel opnieuw in het elftal verwacht, samen met Jashari. Dan moet Onyedika immers geschorst toekijken na zijn rode kaart tegen Charleroi vorige week.

Moet Hayen vaker met Onyedika én Jashari spelen?

Meest recent

Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

4
4
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

37
37
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

21
21
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

40
40
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

257
257
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

61
61
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

111
111
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

423
423
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

54
54
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

225
225
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

346
346
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1230
1230
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

536
536
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

172
172
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

203
203
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

784
784
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

577
577
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

272
272
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

132
132
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

201
201
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

54
54
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

75
75
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

61
61
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

87
87

Meer sportnieuws