'Hayen ontdekt nieuw tactisch plan bij Club Brugge'

954
'Hayen ontdekt nieuw tactisch plan bij Club Brugge'

De Belgische clubs hebben het deze week uitstekend gedaan in Europa. Enkel AA Gent verloor zijn wedstrijd, maar dat is op Chelsea zeker geen schande. Union speelde gelijk, terwijl Anderlecht, Cercle Brugge en Club Brugge allemaal wonnen. De landskampioen wist zo de nul weg te vegen in de Champions League.

Club ging met 0-1 winnen op het veld van Sturm Graz en dat was belangrijk, want op die manier behoudt het zijn hoop op kwalificatie. Het was een wedstrijd die daarvoor gewonnen moést worden, want de Oostenrijkse kampioen is in principe de zwakste tegenstander die Club in deze campagne treft.

LEES OOK: Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Jashari drukt zijn stempel bij Club

Desondanks moest Blauw-Zwart wel knokken voor de drie punten, maar de troepen van Nicky Hayen kweten zich goed van die taak. Onder meer met dank aan een tactische verrassing die de trainer in petto had. Hij koos op het middenveld onverwacht voor Ardon Jashari boven Hugo Vetlesen.

De Zwitserse zomeraanwinst vormde een tandem met Onyedika voor de defensie en niet toevallig waren zij de twee uitblinkers bij Club. Na een lastige inloopperiode lijkt Jashari, die voor 6 miljoen euro overkwam van Luzern, zo eindelijk klaar om zijn stempel te drukken bij Club.

Geslaagd experiment van Hayen

Het Laatste Nieuws denkt dat Hayen in de komende maanden wel vaker zal teruggrijpen naar die tactiek, zeker in lastige wedstrijden. Na de interlandbreak staat er bijvoorbeeld zo'n partij gepland, want dan moet Club voor zijn derde Champions League-wedstrijd op bezoek tegen AC Milan.

Voor Vetlesen wordt het dus knokken om zijn basisplaats terug te veroveren. Zondag wordt de Noor tegen Union wel opnieuw in het elftal verwacht, samen met Jashari. Dan moet Onyedika immers geschorst toekijken na zijn rode kaart tegen Charleroi vorige week.

Moet Hayen vaker met Onyedika én Jashari spelen?

Meest recent

'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

0
0
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

41
41
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

110
110
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

29
29
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

49
49
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

111
111
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

70
70
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

42
42
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

69
69
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

95
95
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

163
163
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

383
383
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

126
126
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

215
215
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

35
35
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

151
151
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

31
31
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

171
171
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

413
413
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

97
97
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 van Westerlo. Heel wat ...

452
452
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

195
195
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

53
53
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

193
193
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

638
638

Meer sportnieuws