Gent klopt zich op de borst: "Hebben ballen getoond"

door
Gent klopt zich op de borst:

AA Gent is met een nederlaag begonnen aan zijn campagne in de Conference League. Al was dat wel op voorhand ingecalculeerd. De Buffalo's verloren donderdagavond immers logischerwijs op het veld van miljoenenclub Chelsea FC: 4-2.

De Conference League is een competitie die Gent behoorlijk goed ligt. De Oost-Vlamingen nemen dit seizoen voor de vierde keer deel aan de jongste Europese competitie. En in de voorbije edities wisten de Buffalo's telkens ook door te stoten tot de knock out-fase.

Dat is ook het doel in de hervormde versie van het toernooi. In principe moet Gent daar ook toe in staat zijn. De komende tegenstanders Molde FK, Omonia Nicosia, FC Lugano, TSC en Larne moeten in principe haalbaar zijn voor de huidige nummer drie uit de Jupiler Pro League.

LEES OOK: Alweer zeer verontrustend nieuws over Roméo Lavia

Klasse-verschil te groot

Maar tijdens de openingsspeeldag stond meteen de zwaarst mogelijke affiche op het programma. Hoewel Chelsea verschillende sterren niet heeft opgenomen op zijn Europese lijst, gelden de Blues als grote favoriet voor de eindzege. Het klasse-verschil in de aanvangsfase was dan ook aanzienlijk.

Uiteindelijk kwam Chelsea snel op voorsprong. Vervolgens ging de voet van het gaspedaal, maar in de tweede periode legde de thuisploeg de match snel in een beslissende plooi. Gent wist weliswaar twee keer te scoren op Stamford Bridge, de zege van de Blues kwam nooit echt in gevaar.

Doelpunten weggegeven

Ondanks die nederlaag was men bij Gent nog redelijk tevreden achteraf. Een pandoering werd immers voorkomen, al blijft het natuurlijk wel een verlies. "We weten niet of we teleurgesteld of blij moeten zijn", reageerde Mathias Delorge bij Het Laatste Nieuws. "Als je twee goals maakt, mag je misschien hopen op meer. Maar we geven één of twee doelpunten een beetje te makkelijk weg denk ik. En dat maakt op dit niveau het verschil. Uiteindelijk mogen we wel tevreden zijn, want we hebben ballen getoond."

Gezien het resterende programma, moet Gent zich kunnen kwalificeren ...

Meest recent

Belgisch voetbal in diepe rouw: Glen De Boeck plots overleden

Het Belgische voetbal werd maandagochtend opgeschrikt door bijzonder triest nieuws. Voormalig Rode ...

95
95
'IJskoude exit dreigt: Club Brugge laat geen traan om Hayen'

Aan de buitenkant oogt alles nog rustig bij Nicky Hayen. Maar binnen de club groeit het gevoel dat ...

128
128
Union zwaar bevoordeeld? Oud-ref velt keihard verdict

Leider Union SG heeft voor het tweede weekend op rij puntenverlies geleden en beet zaterdag zijn ...

56
56
'Club moddert aan: bestuur grijpt in op transfermarkt'

Wie gehoopt had dat de bekerzege in Leuven de ommekeer zou inleiden bij Club Brugge, kwam zaterdag ...

143
143
"Catastrofe" - analisten vermorzelen 'zwakke schakel' Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

129
129
Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

144
144
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

57
57
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

75
75
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

39
39
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

194
194
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

28
28
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

155
155
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

214
214
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

45
45
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

118
118
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

214
214
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

108
108
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

73
73
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

150
150
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

332
332
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

315
315
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

211
211
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

562
562
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

43
43
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

247
247

Meer sportnieuws