Gent klopt zich op de borst: "Hebben ballen getoond"

door
Gent klopt zich op de borst:

AA Gent is met een nederlaag begonnen aan zijn campagne in de Conference League. Al was dat wel op voorhand ingecalculeerd. De Buffalo's verloren donderdagavond immers logischerwijs op het veld van miljoenenclub Chelsea FC: 4-2.

De Conference League is een competitie die Gent behoorlijk goed ligt. De Oost-Vlamingen nemen dit seizoen voor de vierde keer deel aan de jongste Europese competitie. En in de voorbije edities wisten de Buffalo's telkens ook door te stoten tot de knock out-fase.

Dat is ook het doel in de hervormde versie van het toernooi. In principe moet Gent daar ook toe in staat zijn. De komende tegenstanders Molde FK, Omonia Nicosia, FC Lugano, TSC en Larne moeten in principe haalbaar zijn voor de huidige nummer drie uit de Jupiler Pro League.

LEES OOK: 'Anderlecht baalt en grijpt naast toptalent'

Klasse-verschil te groot

Maar tijdens de openingsspeeldag stond meteen de zwaarst mogelijke affiche op het programma. Hoewel Chelsea verschillende sterren niet heeft opgenomen op zijn Europese lijst, gelden de Blues als grote favoriet voor de eindzege. Het klasse-verschil in de aanvangsfase was dan ook aanzienlijk.

Uiteindelijk kwam Chelsea snel op voorsprong. Vervolgens ging de voet van het gaspedaal, maar in de tweede periode legde de thuisploeg de match snel in een beslissende plooi. Gent wist weliswaar twee keer te scoren op Stamford Bridge, de zege van de Blues kwam nooit echt in gevaar.

Doelpunten weggegeven

Ondanks die nederlaag was men bij Gent nog redelijk tevreden achteraf. Een pandoering werd immers voorkomen, al blijft het natuurlijk wel een verlies. "We weten niet of we teleurgesteld of blij moeten zijn", reageerde Mathias Delorge bij Het Laatste Nieuws. "Als je twee goals maakt, mag je misschien hopen op meer. Maar we geven één of twee doelpunten een beetje te makkelijk weg denk ik. En dat maakt op dit niveau het verschil. Uiteindelijk mogen we wel tevreden zijn, want we hebben ballen getoond."

Gezien het resterende programma, moet Gent zich kunnen kwalificeren ...

Meest recent

'Anderlecht baalt en grijpt naast toptalent'

Anderlecht zal zich in januari ongetwijfeld op de transfermarkt begeven. Er zijn nog wel directe ...

11
11
Brecel ontploft online: wat zit er écht achter ‘Neen’?

In Engeland is momenteel het UK Open Snooker bezig, één van de belangrijkste afspraken ...

2
2
Verrassende Club-speler is beste uitvoetballer ter wereld

België vergaarde de voorbije jaren een reputatie als een uitstekend opleidingsland. Enkel in de ...

16
16
Leko verrast bij AA Gent: "Het was al even geleden"

AA Gent belandde de laatste weken in een sukkelstraatje in de competitie, maar het liet woensdag ...

11
11
Kompany verbaast met tirade: "Alsof ik nog verdediger was"

Vincent Kompany blijft uitstekend op dreef met Bayern München dit seizoen. Woensdagavond werd ...

22
22
Genk-talent slaat terug: "Dat is helemaal niet zo"

Genk beleefde tot dusver een wisselvallig seizoen, maar met zeges tegen Basel en OHL lijken ze ...

47
47
Pro League vs DAZN: nieuwe sleuteldatum bekend

Het bekervoetbal is deze week gewoon nog te volgen bij DAZN, ondanks de heisa van de afgelopen ...

223
223
'Genk ongerust: verrassende club jaagt op Karetsas'

Genk hoopt donderdag verder te kunnen gaan op zijn elan van de laatste weken door Anderlecht uit de ...

187
187
Coucke verrast opnieuw: mysterieuze video zet fans op scherp

RSC Anderlecht beleeft eindelijk opnieuw mooie dagen. Na opeenvolgende zeges tegen aartsrivalen Club ...

124
124
Doku kan topmaand bekronen met unicum sinds 2018

Jérémy Doku lijkt dit seizoen een nieuwe stap in zijn ontwikkeling gezet te hebben, ...

45
45
TRANSFERUURTJE: 'Straf gerucht Benteke, smaakmaker KVM gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

233
233
Oosting-effect: Kerk velt oordeel nieuwe Antwerp-coach

Royal Antwerp FC staat dit seizoen in de gevarenzone en Stef Wils werd na de nederlaag tegen rode ...

253
253
Engeland in de ban van Onana: nieuw Duivels wapen

Aston Villa duwde het Brighton van Maxim De Cuyper woensdagavond in de put. The Villains ...

67
67
Anthuenis sneert: “Wat heeft díé al bewezen bij Anderlecht?”

RSC Anderlecht draait dit seizoen mee bovenin het klassement. Donderdagavond staat de topper in de ...

389
389
Hubert strooit met lof: "Hij is zo belangrijk voor ons"

De topclubs lieten woensdagavond geen steken vallen in de Croky Cup. Ook landskampioen Union bekert ...

37
37
'Knaltransfer Igor Thiago: 3 clubs plannen winters bod'

Bij Club Brugge mogen ze zich tijdens de komende mercato's in de handen wrijven, want er lijken ...

180
180
Tzolis doet boekje open over 'crisis' bij Club Brugge

Club Brugge trok woensdagavond met de nodige druk naar Den Dreef. Sowieso is de beker een toernooi ...

301
301
Courtois verbaast Spaanse pers alweer en wacht beloning

Real Madrid heeft zich woensdagavond herpakt in LaLiga. Na een magere reeks van drie opeenvolgende ...

115
115
Alwéér frustratie bij Cinel: "Deze keer niet de ref..."

Cercle Brugge gaat alweer door een moeilijke periode en is in de competitie weggezakt naar de ...

104
104
WK-koorts stijgt: FIFA kondigt unieke samenwerking aan

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Vrijdag vindt de WK-loting plaats. Het is nu al uitkijken naar ...

17
17
'Puzzelwerken Hayen: termijn afwezigheid Vermant bekend'

Club Brugge wist woensdagavond een verlengstuk te breien aan zijn avontuur in de Croky Cup met een ...

542
542
Anthuenis voorspelt nu al volgende topspeler bij Anderlecht

RSC Anderlecht droomt weer stiekem van een prijs. Ze staan derde in de competitie met vijf punten ...

536
536
'Europese subtop zet zinnen op smaakmaker KV Mechelen'

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag Sporting Charleroi uit te ...

290
290
Bizarre goalgetter staat op bij AA Gent: "Dit is heel fijn"

AA Gent speelt tot op heden een zeer wisselvallig seizoen in de Jupiler Pro League, waar ze amper ...

123
123
Anderlecht zoekt: Hasi heeft één grote transferwens

RSC Anderlecht staat op een derde plaats in de Jupiler Pro League. Ze wonnen van Club Brugge en ...

321
321

Meer sportnieuws