Gent klopt zich op de borst: "Hebben ballen getoond"

234 stemmen
Gent klopt zich op de borst:

AA Gent is met een nederlaag begonnen aan zijn campagne in de Conference League. Al was dat wel op voorhand ingecalculeerd. De Buffalo's verloren donderdagavond immers logischerwijs op het veld van miljoenenclub Chelsea FC: 4-2.

De Conference League is een competitie die Gent behoorlijk goed ligt. De Oost-Vlamingen nemen dit seizoen voor de vierde keer deel aan de jongste Europese competitie. En in de voorbije edities wisten de Buffalo's telkens ook door te stoten tot de knock out-fase.

Dat is ook het doel in de hervormde versie van het toernooi. In principe moet Gent daar ook toe in staat zijn. De komende tegenstanders Molde FK, Omonia Nicosia, FC Lugano, TSC en Larne moeten in principe haalbaar zijn voor de huidige nummer drie uit de Jupiler Pro League.

LEES OOK: 'Alonso meldt zich met Chelsea-miljoenen bij Club Brugge'

Klasse-verschil te groot

Maar tijdens de openingsspeeldag stond meteen de zwaarst mogelijke affiche op het programma. Hoewel Chelsea verschillende sterren niet heeft opgenomen op zijn Europese lijst, gelden de Blues als grote favoriet voor de eindzege. Het klasse-verschil in de aanvangsfase was dan ook aanzienlijk.

Uiteindelijk kwam Chelsea snel op voorsprong. Vervolgens ging de voet van het gaspedaal, maar in de tweede periode legde de thuisploeg de match snel in een beslissende plooi. Gent wist weliswaar twee keer te scoren op Stamford Bridge, de zege van de Blues kwam nooit echt in gevaar.

Doelpunten weggegeven

Ondanks die nederlaag was men bij Gent nog redelijk tevreden achteraf. Een pandoering werd immers voorkomen, al blijft het natuurlijk wel een verlies. "We weten niet of we teleurgesteld of blij moeten zijn", reageerde Mathias Delorge bij Het Laatste Nieuws. "Als je twee goals maakt, mag je misschien hopen op meer. Maar we geven één of twee doelpunten een beetje te makkelijk weg denk ik. En dat maakt op dit niveau het verschil. Uiteindelijk mogen we wel tevreden zijn, want we hebben ballen getoond."

Gezien het resterende programma, moet Gent zich kunnen kwalificeren ...

Meest recent

‘Collega-Duivel voor Trossard? Arsenal wil ferm uithalen’

Arsenal won dit seizoen de Premier League en ei zo na de Champions League, na strafschoppen ging het ...

0
0
Tedesco heeft nieuwe topjob definitief beet

Domenico Tedesco faalde compleet bij de Rode Duivels en na een mislukte periode werd hij de laan ...

5
5
Pro League velt definitief oordeel over belofteploegen-quota

Er was heel wat om te doen de afgelopen maanden: de verankering van de belofteclubs in de Challenger ...

120
120
Benteke verbaast iedereen met toekomstplannen

Christian Benteke lijkt niet meer in beeld voor de Belgische nationale ploeg. De aanvaller speelt ...

73
73
Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

De Pro League heeft op dinsdagochtend vergaderd en daar werden enkele knopen doorgehakt. Zo werd er ...

198
198
KRC Genk pakt uit met diamant van Standard Luik

KRC Genk kwam op de officiële kanalen met groot nieuws op de proppen. Thibaut Courtois wordt ...

103
103
‘Anderlecht gaat all-in voor piepjong Engels toptalent’

RSC Anderlecht is naarstig de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Antoine Sibierski ...

245
245
TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

368
368
Benteke heeft wat te zeggen na zijn niet-selectie WK

Christian Benteke was lang ene vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar de 35-jarige ...

188
188
Rudi Garcia mengt zich in De Bruyne-debat: harde kritiek

De Rode Duivels nemen het dinsdagavond op tegen Kroatië in een oefeninterland ter voorbereiding ...

67
67
Nieuwe liefdesboodschap voor Van Gucht zorgt voor beroering

Ruben Van Gucht is al maanden één van de meest besproken gezichten in de Vlaamse ...

65
65
Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

82
82
Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Het WK 2026 staat voor de deur en de definitieve selecties sijpelen naar buiten. Ook Senegal maakte ...

144
144
Antwerp-fans zijn het beu: hard protest aan Bosuil

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Achter de schermen zoekt Paul Gheysens naar miljoenen en COO Kris ...

190
190
Duivels op TV: oefenduels níét op VRT, opvallende aftrapuren

De WK-koorts in België begint zienderogen te stijgen. En dat zal deze week alleen maar toenemen ...

275
275
'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Dat Club Brugge verschillende sterkhouders zal zien vertrekken tijdens de zomermercato staat buiten ...

536
536
'Arsenal spoelt CL-kater door met Premier League-bom'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

130
130
'Sibierski gaat wild tekeer: nieuwe lading vertrekkers klaar'

Antoine Sibierski laat er geen gras over groeien bij RSC Anderlecht. De sportief directeur maakt ...

1029
1029
Buitenland ziet WK-droomscenario: "Geweldige kans voor Belgen"

Na de teleurstelling op de voorbije grote toernooien, zijn de verwachtingen rond de Rode Duivels ...

350
350
Uitspraken Courtois doen Genk-fans watertanden

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

118
118
'Recordtransfer Tzolis: Champions League-ganger meldt zich'

De kans dat Christos Tzolis volgend seizoen nog te bewonderen zal zijn in het shirt van Club Brugge, ...

538
538
'De Ketelaere betrapt bij gesprekken: Atalanta schrikt'

Charles De Ketelaere voelt zich goed in Bergamo, maar toch komt er wat beweging in zijn dossier. De ...

325
325
'Lammens glundert: United pakt stevig uit op mercato'

Manchester United heeft zich na een kwakkelend seizoensstart op fraaie wijze herpakt. Op die goede ...

246
246
Kroatië - België: drie grote dilemma's in basiself Garcia

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het komende WK. In Rijeka ...

381
381
Tweetal doet Kroaten bibberen: "België terug naar wereldtop"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

504
504

Meer sportnieuws