Gent klopt zich op de borst: "Hebben ballen getoond"

door
Gent klopt zich op de borst:

AA Gent is met een nederlaag begonnen aan zijn campagne in de Conference League. Al was dat wel op voorhand ingecalculeerd. De Buffalo's verloren donderdagavond immers logischerwijs op het veld van miljoenenclub Chelsea FC: 4-2.

De Conference League is een competitie die Gent behoorlijk goed ligt. De Oost-Vlamingen nemen dit seizoen voor de vierde keer deel aan de jongste Europese competitie. En in de voorbije edities wisten de Buffalo's telkens ook door te stoten tot de knock out-fase.

Dat is ook het doel in de hervormde versie van het toernooi. In principe moet Gent daar ook toe in staat zijn. De komende tegenstanders Molde FK, Omonia Nicosia, FC Lugano, TSC en Larne moeten in principe haalbaar zijn voor de huidige nummer drie uit de Jupiler Pro League.

LEES OOK: UCL: Grootmachten doen wat moet, opsteker voor Club

Klasse-verschil te groot

Maar tijdens de openingsspeeldag stond meteen de zwaarst mogelijke affiche op het programma. Hoewel Chelsea verschillende sterren niet heeft opgenomen op zijn Europese lijst, gelden de Blues als grote favoriet voor de eindzege. Het klasse-verschil in de aanvangsfase was dan ook aanzienlijk.

Uiteindelijk kwam Chelsea snel op voorsprong. Vervolgens ging de voet van het gaspedaal, maar in de tweede periode legde de thuisploeg de match snel in een beslissende plooi. Gent wist weliswaar twee keer te scoren op Stamford Bridge, de zege van de Blues kwam nooit echt in gevaar.

Doelpunten weggegeven

Ondanks die nederlaag was men bij Gent nog redelijk tevreden achteraf. Een pandoering werd immers voorkomen, al blijft het natuurlijk wel een verlies. "We weten niet of we teleurgesteld of blij moeten zijn", reageerde Mathias Delorge bij Het Laatste Nieuws. "Als je twee goals maakt, mag je misschien hopen op meer. Maar we geven één of twee doelpunten een beetje te makkelijk weg denk ik. En dat maakt op dit niveau het verschil. Uiteindelijk mogen we wel tevreden zijn, want we hebben ballen getoond."

Gezien het resterende programma, moet Gent zich kunnen kwalificeren ...

Meest recent

Beerschot neemt afscheid: spits verlaat het Kiel

Bij Beerschot vonden er al wat wissels plaats deze transferperiode. De Kielse Ratten hebben nog een ...

3
3
Lang krijgt klets om de oren: "Probleem ligt bij hem zelf"

Amper een half seizoen na zijn aankomst, is Noa Lang alweer vertrokken bij SSC Napoli. De ...

13
13
‘Onyedika ontploft: Club Brugge neemt brutale beslissing’

Bij Club Brugge is het plots oorlog rond Raphael Onyedika. De Nigeriaan duwt richting de uitgang, ...

327
327
'Mercato Anderlecht niet voorbij: Renard vol voor derde aanwinst'

RSC Anderlecht heeft een drukke transferweek achter de rug. Zowel aan de inkomende als de uitgaande ...

184
184
Hel breekt los op Sclessin: brute details supportersbestorming

Standard incasseerde vrijdagavond andermaal een optater en verloor met zware 0-4-cijfers van KAA ...

126
126
'Genk schiet wakker op mercato: versterking Hayen onderweg'

KRC Genk heeft donderdag eindelijk nog eens een wedstrijd kunnen winnen en plaatste zich zo ook voor ...

252
252
'Club gaat compleet los: bom geld voor dríé aanwinsten'

Nog een dikke week te gaan en de winterse transferperiode zit er alweer op. Maar nog heel wat ...

551
551
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

236
236
Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

280
280
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

332
332
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

156
156
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

132
132
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

80
80
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

254
254
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

283
283
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

59
59
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

447
447
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

345
345
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

547
547
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

95
95
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

50
50
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

474
474
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

63
63
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

518
518
De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

160
160

Meer sportnieuws