Gent klopt zich op de borst: "Hebben ballen getoond"

door
Gent klopt zich op de borst:

AA Gent is met een nederlaag begonnen aan zijn campagne in de Conference League. Al was dat wel op voorhand ingecalculeerd. De Buffalo's verloren donderdagavond immers logischerwijs op het veld van miljoenenclub Chelsea FC: 4-2.

De Conference League is een competitie die Gent behoorlijk goed ligt. De Oost-Vlamingen nemen dit seizoen voor de vierde keer deel aan de jongste Europese competitie. En in de voorbije edities wisten de Buffalo's telkens ook door te stoten tot de knock out-fase.

Dat is ook het doel in de hervormde versie van het toernooi. In principe moet Gent daar ook toe in staat zijn. De komende tegenstanders Molde FK, Omonia Nicosia, FC Lugano, TSC en Larne moeten in principe haalbaar zijn voor de huidige nummer drie uit de Jupiler Pro League.

LEES OOK: 'Dortmund wil Rode Duivel: transfer van 30 à 40 miljoen'

Klasse-verschil te groot

Maar tijdens de openingsspeeldag stond meteen de zwaarst mogelijke affiche op het programma. Hoewel Chelsea verschillende sterren niet heeft opgenomen op zijn Europese lijst, gelden de Blues als grote favoriet voor de eindzege. Het klasse-verschil in de aanvangsfase was dan ook aanzienlijk.

Uiteindelijk kwam Chelsea snel op voorsprong. Vervolgens ging de voet van het gaspedaal, maar in de tweede periode legde de thuisploeg de match snel in een beslissende plooi. Gent wist weliswaar twee keer te scoren op Stamford Bridge, de zege van de Blues kwam nooit echt in gevaar.

Doelpunten weggegeven

Ondanks die nederlaag was men bij Gent nog redelijk tevreden achteraf. Een pandoering werd immers voorkomen, al blijft het natuurlijk wel een verlies. "We weten niet of we teleurgesteld of blij moeten zijn", reageerde Mathias Delorge bij Het Laatste Nieuws. "Als je twee goals maakt, mag je misschien hopen op meer. Maar we geven één of twee doelpunten een beetje te makkelijk weg denk ik. En dat maakt op dit niveau het verschil. Uiteindelijk mogen we wel tevreden zijn, want we hebben ballen getoond."

Gezien het resterende programma, moet Gent zich kunnen kwalificeren ...

Meest recent

‘Transferstrijd Vermeeren barst los: 30 miljoen euro’

Arthur Vermeeren krijgt amper tot geen kansen meer bij Olympique Marseille. Het ziet er dan ook naar ...

62
62
Boskamp maakt Anderlecht af: “Bende dooie vogeltjes”

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-2 onderuit tegen Club Brugge. In de eerste helft werd ...

58
58
Club Brugge pakt zege na drama en blessures op Stayen

Een veerkrachtig Club Brugge heeft na een uiterst spannende wedstrijd een cruciale zege geboekt op ...

174
174
Euvrard reageert verrassend na ‘misser van het seizoen’

Standard Luik ging in eigen huis met 1-2 onderuit tegen Westerlo en zag zo de Kemphanen naar de ...

26
26
Leko maakt Club Brugge-speler kapot: “Einde verhaal?”

Club Brugge kende een desastreuze eerste helft tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kwam op ...

222
222
Spanning in CPL: Beveren viert en balende Vanderhaeghe

SK Beveren blijft nog wat verder bouwen aan zijn droomseizoen. Op de Freethiel werd nu ook ...

80
80
Club Brugge krijgt driedubbele mokerslag tegen STVV

Club Brugge en Sint-Truiden VV bekampen elkaar op Stayen en Blauw-Zwart kreeg nog voor rust een ...

176
176
Kompany haalt ongezien uit en breekt records met Bayern

Vincent Kompany zit op een roze wolk bij Bayern München. De Belgische oefenmeester won midweeks ...

103
103
Ex-Antwerp-speler duwt Saelemaekers kopje onder

AC Milan nam het in eigen huis op tegen Udinese. Bij de thuisploeg speelden Koni De Winter en Alexis ...

13
13
Standard krijgt ferme uppercut van Westerlo

Standard Luik nam het in Sclessin op tegen Westelro namens de Europe Play-Offs. De Rouches kregen ...

39
39
'Anderlecht slaat toe: droomtransfer in stroomversnelling'

De eindsprint van het seizoen loopt, maar achter de schermen werkt Anderlecht ook aan volgend jaar. ...

262
262
Kompany verbreekt 54 jaar oud record bij Bayern München

Vincent Kompany is op jonge leeftijd al uitgegroeid tot een van de beste trainers in Europa. Hij ...

194
194
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

198
198
Leko maakt basisploeg bij Club Brugge bekend

Om 20u45 nemen STVV en Club Brugge het tegen elkaar op. Vooral Blauw-Zwart moet tonen dat het ...

68
68
Arsenal met enorme zorgen: Arteta luidt alarmbel

Arsenal maakt zich grote zorgen. De Gunners verloren met 1-2 van Bournemouth en dat is zeer hard ...

35
35
Genk-fan Luca Brecel breekt stilte met pittige onthulling

Na zijn historische wereldtitel leek de wereld aan zijn voeten te liggen, maar voor Luca Brecel ...

60
60
Zeleni komt met zeer straf transferverhaal over Union SG

Union SG haalde in januari Besfort Zeneli voor heel wat miljoenen euro's naar het Dudenpark. De ...

37
37
Neymar mee naar het WK? Ancelotti schept duidelijkheid

Brazilië trekt voor het eerst sinds lange tijd niet als favoriet naar een WK. De Brazilianen ...

35
35
Euvrard ziet pijnpunt bij Standard: "Is niet normaal"

Standard hoopt tegen KVC Westerlo een volgende zege te boeken. De fans lopen niet warm voor de ...

66
66
Cercle Brugge na vlotte zege bijna zeker van het behoud

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er twee belangrijke degradatieduels op het ...

85
85
Bayern München kan de titel nu al ruiken in de Bundesliga

In de Bundesliga en Premier League stonden er een aantal matchen op het programma. In Duitsland was ...

32
32
Van Gucht en Valentine zorgen voor flinke opschudding

Opnieuw zorgt Ruben Van Gucht voor ophef, dit keer niet door zijn werk op televisie maar door ...

99
99
Taravel geeft oorzaak voor blessures Camara

RSC Anderlecht weet wat het morgen moet doen tegen AA Gent: winnen. De Brusselaars moeten het weer ...

80
80
De Mil bijzonder misnoegd: "Waar halen ze het?!

AA Gent heeft sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck twee keer de Champions' Play-Offs gehaald. ...

125
125
Anderlecht hoopt op uitgaande transfer: "Alles is mogelijk"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer een stevige schoonmaak volgen. De Brusselaars hopen een aantal ...

177
177

Meer sportnieuws