Wet van de sterkste: Gent kansloos onderuit op Chelsea

door
Wet van de sterkste: Gent kansloos onderuit op Chelsea

AA Gent heeft donderdagavond zoals verwacht de wet van de sterkste moeten ondergaan in de Conference League. De Buffalo's gingen weinig verrassend onderuit op het veld van Chelsea FC. Hoewel verschillende grote namen ontbraken bij de Blues, haalden ze het met 4-2-cijfers.

In de zomermaanden had Gent een drietal voorrondes overleefd om het hoofdtoernooi van de Conference League te halen. Daarvoor werden ze tijdens de eerste speeldag beloond met een affiche van formaat. Op papier geldt Chelsea, de huidige nummer vier in de Premier League, namelijk als één van de topfavorieten voor de eindzege.

De Londenaren besloten nochtans om verschillende grote namen niet op te nemen op de Europese spelerslijst. Maar dan nog kon coach Maresca een fraai elftal tussen de lijnen brengen. Tijdens de aanvangsfase werd Gent dan ook bij de keel gegrepen. Dat leidde na nog geen kwartier tot de verdiende openingstreffer van Veiga. 

LEES OOK: Overzicht: alle Europese kwartfinales op een rijtje

Sprankeltje hoop

Vervolgens ging de voet echter van het gaspedaal bij de thuisploeg en kon Gent beter in de wedstrijd komen. In de slotfase van de eerste helft konden de bezoekers zelfs enkele keren dreigen. Onder meer Ito en Gudjohnsen lieten hun kansen echter liggen. En die missers kwamen de Buffalo's bij de start van de tweede helft duur te staan.

Chelsea kwam immers als een wervelwind uit de kleedkamers. Na nog geen minuut spelen pegelde Neto de 2-0 al tegen de touwen. Desondanks laaide de Gentse hoop op een stunt niet veel later toch weer op. Watanabe wist bij een stilstaande fase immers nipt de buitenspelval te ontlopen en knikte de aansluitingstreffer binnen.

Boeken helemaal toe

Dat was evenwel de laatste opflakkering van de Oost-Vlamingen. Na enkele gemiste kansen trapte Nkunku de 3-1 alsnog via Roef binnen. Vervolgens konden de boeken helemaal dicht: Dewsbury-Hall vergrootte de voorsprong tot 4-1. Daarmee was de wedstrijd helemaal gespeeld. Al kon Gent de schade wel nog ietwat beperken.

In de extra tijd kon invaller Gandelman er immers nog 4-2 van maken, al vormde dat meteen ook de eindstand. Gent bleef dus zoals verwacht met lege handen achter. Maar dat was op voorhand ingecalculeerd. Tijdens de volgende match, thuis tegen Molde, zal er wél geoogst moeten worden.

AA Gent moet dit seizoen alles op de competitie zetten ...

Meest recent

Pure waanzin! Ajax-fans bestormen spelersbus ... op volle snelweg

In Nederland staat zondagnamiddag de Klassieker tussen Feyenoord en Ajax op het programma. Beide ...

18
18
'Napoli zet zich schrap: De Bruyne neemt drastisch transferbesluit'

Kevin De Bruyne kan zich volgende week zonder kopzorgen bij de Rode Duivels melden. De spelmaker is ...

18
18
Club Brugge zónder Vanaken: dit zijn de opties voor Leko

Club Brugge wil zondagavond op eigen veld tegen KV Mechelen een mooi einde breien aan de reguliere ...

105
105
Baetens en Huybrechts stunten verder en cashen flink

Andy Baetens en Kim Huybrechts blijven in positieve zin verrassen op de Euro Tour in Wieze. Op de ...

60
60
Sterk signaal van één Rode Duivel: "Petje af voor hem"

De 28 Rode Duivels die volgende week naar de Verenigde Staten trekken voor een oefenstage zijn ...

60
60
TRANSFERUURTJE: 'Liverpool wil JPL-revelatie, peperduur target Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

114
114
Brusselmans biecht op: financiële klap zindert na

Herman Brusselmans stond de voorbije tijd vaker in de schijnwerpers. Zo werd een rechtszaak rond een ...

33
33
José Mourinho barst in tranen uit bij Benfica

José Mourinho wordt gezien als één van de beste trainers aller tijden. De ...

25
25
‘Van kwaad naar erger: Vermeeren compleet KO geslagen’

Arthur Vermeeren ontplofte op jonge leeftijd bij Royal Antwerp FC en versierde meteen een ...

100
100
Pocognoli verbaast Frankrijk met aanpak: “Een tovenaar”

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en zijn start in Frankrijk was op zijn minst ...

102
102
Zulte Waregem bibbert en beeft: code rood bij spelers

Zulte Waregem kende een wisselvallig seizoen. Essevee zat in een goede reeks en zag zelfs even naar ...

155
155
Lapoussin slaat keihard terug: "Ik was België beu!"

Loïc Lapoussin maakte op de Belgische velden vooral het mooie weer bij Union SG en vervolgens ...

102
102
D-Day in de JPL: dit zijn de scenario’s voor Play-Offs

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Er zijn al veel ...

151
151
Frustraties lopen hoog op bij KV Kortrijk na zeperd

KV Kortrijk is dit seizoen één van de promotiekandidaten, maar tegen Francs Borains ...

136
136
'Gigantische verrassing bij Anderlecht rond Rits'

Mats Rits is al geruime tijd naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht, maar onder Jeremy ...

458
458
Rob Schoofs zorgt voor kippenvel bij oude liefde

De naam van Rob Schoofs blijft onlosmakelijk verbonden met KV Mechelen, ook al draagt hij vandaag ...

166
166
‘Drama voor Lavia: rampscenario bij Chelsea in de maak’

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense club hoopte het tij te keren met de ...

72
72
De Ketelaere in diep dal: zorgen nemen razendsnel toe

De zorgen rond Charles De Ketelaere nemen opnieuw toe. Na zijn blessure en moeilijke weken lijkt hij ...

88
88
Stassin heeft vleugels na selectie: “Het is ongelooflijk”

Lucas Stassin kreeg een mooie verrassing in de bus. De aanvaller werd geselecteerd door bondscoach ...

42
42
Taravel heeft erg opvallend plan met De Cat

Nathan De Cat is opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de middenvelder moet eerst nog met RSC ...

153
153
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

236
236
Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

564
564
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

173
173
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

170
170
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

39
39

Meer sportnieuws