Wet van de sterkste: Gent kansloos onderuit op Chelsea

111
Wet van de sterkste: Gent kansloos onderuit op Chelsea

AA Gent heeft donderdagavond zoals verwacht de wet van de sterkste moeten ondergaan in de Conference League. De Buffalo's gingen weinig verrassend onderuit op het veld van Chelsea FC. Hoewel verschillende grote namen ontbraken bij de Blues, haalden ze het met 4-2-cijfers.

In de zomermaanden had Gent een drietal voorrondes overleefd om het hoofdtoernooi van de Conference League te halen. Daarvoor werden ze tijdens de eerste speeldag beloond met een affiche van formaat. Op papier geldt Chelsea, de huidige nummer vier in de Premier League, namelijk als één van de topfavorieten voor de eindzege.

De Londenaren besloten nochtans om verschillende grote namen niet op te nemen op de Europese spelerslijst. Maar dan nog kon coach Maresca een fraai elftal tussen de lijnen brengen. Tijdens de aanvangsfase werd Gent dan ook bij de keel gegrepen. Dat leidde na nog geen kwartier tot de verdiende openingstreffer van Veiga. 

LEES OOK: De Mil waarschuwt: "Grootste uitdaging voor AA Gent"

Sprankeltje hoop

Vervolgens ging de voet echter van het gaspedaal bij de thuisploeg en kon Gent beter in de wedstrijd komen. In de slotfase van de eerste helft konden de bezoekers zelfs enkele keren dreigen. Onder meer Ito en Gudjohnsen lieten hun kansen echter liggen. En die missers kwamen de Buffalo's bij de start van de tweede helft duur te staan.

Chelsea kwam immers als een wervelwind uit de kleedkamers. Na nog geen minuut spelen pegelde Neto de 2-0 al tegen de touwen. Desondanks laaide de Gentse hoop op een stunt niet veel later toch weer op. Watanabe wist bij een stilstaande fase immers nipt de buitenspelval te ontlopen en knikte de aansluitingstreffer binnen.

Boeken helemaal toe

Dat was evenwel de laatste opflakkering van de Oost-Vlamingen. Na enkele gemiste kansen trapte Nkunku de 3-1 alsnog via Roef binnen. Vervolgens konden de boeken helemaal dicht: Dewsbury-Hall vergrootte de voorsprong tot 4-1. Daarmee was de wedstrijd helemaal gespeeld. Al kon Gent de schade wel nog ietwat beperken.

In de extra tijd kon invaller Gandelman er immers nog 4-2 van maken, al vormde dat meteen ook de eindstand. Gent bleef dus zoals verwacht met lege handen achter. Maar dat was op voorhand ingecalculeerd. Tijdens de volgende match, thuis tegen Molde, zal er wél geoogst moeten worden.

AA Gent moet dit seizoen alles op de competitie zetten ...

Meest recent

Stroeykens is helemaal terug: "Hoort bij de voetballerij"

RSC Anderlecht won met 0-3 van Jagiellonia. Een correcte prestatie van de Brusselaars. Samen ...

19
19
Compper grijpt in bij Antwerp: oorlogstaal voor Charleroi

Royal Antwerp FC verloor al vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League en de volgende ...

11
11
Infantino krijgt plots steun: wederdienst op komst

Gianni Infantino hoopt zijn ambtstermijn als baas van de FIFA te verlengen. De Zwitserse Italiaan ...

17
17
Kohnen briest op Charleroi-fans: “Erg gefrustreerd”

De fans Sporting Charleroi lieten zich al verschillende keren van hun slechtste kant zien. In de ...

17
17
Euvrard baalt: Standard incasseert mokerslag van jewelste

Standard Luik hoopt snel waar een de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is ...

45
45
Compper voelt druk intern stijgen: ontslagroep bij Antwerp?

Royal Antwerp FC zit in de competitie in de hoek waar de klappen vallen. Hoofdtrainer Marvin Compper ...

82
82
"Kind gewond door rookbom": Charleroi grijpt hard in

Sporting Charleroi heeft op de webstek een opmerkelijke straf opgelegd nadat het in de bekerclash ...

34
34
Na stunt tegen Anderlecht: Messoudi roept straffe taal

Beerschot schakelde in de Croky Cup RSC Anderlecht uit, een ferme stunt van de tweedeklasser. Maar ...

84
84
Kustoorlog escaleert volledig bij KVDO: "Het is moorddadig"

De crisis bij KV Diksmuide Oostende blijft voor onrust zorgen en dreigt steeds meer sporen na te ...

57
57
Ook CPL-matchen afgelast: inhaaldatum KV Kortrijk-KV Mechelen

Storm Austen raast door het land den de Pro League heeft beslist om in te grijpen. In de Jupiler Pro ...

223
223
Allegri houdt koppig vast aan De Bruyne-plan: "Hij kan het"

Het zijn woelige weken geweest voor Kevin De Bruyne, waarin hij van het ene uiterste in het andere ...

36
36
Spijt van keuze voor Duitsland: "Als Klopp me oproept, zeg ik nee"

Spelers met dubbele nationaliteit, het is in ons land de laatste jaren een heet hangijzer geworden. ...

140
140
Toptalent komt plots boven bij Anderlecht: Bruno verklaart

Anderlecht stond donderdagavond onder zware druk in Polen na de nederlagen tegen Dinamo Zagreb en ...

314
314
Geen JPL-voetbal vanavond: Kortrijk-Mechelen afgelast

Competitievoetbal was de voorbije anderhalve maand schaars in ons land. Eind september en begin ...

93
93
De Ketelaere krijgt ervan langs in Italië: "Dat doet hij niet"

Het werd donderdag een uitstekende Europese avond voor de Belgische clubs, maar andere landgenoten ...

173
173
'Bom' op Belgisch voetbal wordt sisser: Antwerp vangt bot

De voorbije jaren zijn er al enkele bommetjes ontploft in de voetbalwereld, die het transfersysteem ...

208
208
TRANSFERUURTJE: 'Nilis verrast, Genk hakt knoop door over revelatie'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

105
105
Vitor Bruno rekent op ‘lieveling’: Anderlecht-pion staat op

RSC Anderlecht deed vertrouwen op in de Europa League. Tegen Jagiellonia won Anderlecht met 0-3. ...

284
284
Nachtmerrie wordt sprookje: Antwerp-fan Huybrechts in extase

Kim Huybrechts leek naast het EK darts te grijpen en zag alweer een grote kans door de vingers ...

39
39
Florucz baalt ondanks zege Union: “Zo wil je niet voetballen”

Union SG gooit hoge ogen in Europa. De Brusselse club won in een leeg Düsseldorf met 4-0 van ...

42
42
Club NXT-talent klopt op de deur: “Ik wil debuut maken”

De afgelopen seizoenen braken heel wat talenten bij Club Brugge door via Club NXT. De U23-ploeg van ...

361
361
Stroeykens slaat ferm op tafel: “Niet rond de pot draaien”

RSC Anderlecht heeft vertrouwen getankt in de Europa League. Paars-Wit won met overtuigende 0-3 ...

385
385
AA Gent likt wonden: spelers steken koppen bij elkaar voor Anderlecht

KAA Gent is de leider van de Jupiler Pro League, maar de afgelopen wedstrijden kreeg het klappen. In ...

200
200
'D'Onofrio laat zich weer zien bij Standard'

De laatste echte gloriejaren van Standard liggen intussen toch al even achter ons. De laatste ...

268
268
Albert onder de indruk bij Anderlecht: "Hij is dé leider"

Anderlecht heeft donderdag na een woelige week de rust doen terugkeren. Na de nederlagen tegen ...

285
285

Meer sportnieuws