Wet van de sterkste: Gent kansloos onderuit op Chelsea

111 stemmen
Wet van de sterkste: Gent kansloos onderuit op Chelsea

AA Gent heeft donderdagavond zoals verwacht de wet van de sterkste moeten ondergaan in de Conference League. De Buffalo's gingen weinig verrassend onderuit op het veld van Chelsea FC. Hoewel verschillende grote namen ontbraken bij de Blues, haalden ze het met 4-2-cijfers.

In de zomermaanden had Gent een drietal voorrondes overleefd om het hoofdtoernooi van de Conference League te halen. Daarvoor werden ze tijdens de eerste speeldag beloond met een affiche van formaat. Op papier geldt Chelsea, de huidige nummer vier in de Premier League, namelijk als één van de topfavorieten voor de eindzege.

De Londenaren besloten nochtans om verschillende grote namen niet op te nemen op de Europese spelerslijst. Maar dan nog kon coach Maresca een fraai elftal tussen de lijnen brengen. Tijdens de aanvangsfase werd Gent dan ook bij de keel gegrepen. Dat leidde na nog geen kwartier tot de verdiende openingstreffer van Veiga. 

LEES OOK: 'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

Sprankeltje hoop

Vervolgens ging de voet echter van het gaspedaal bij de thuisploeg en kon Gent beter in de wedstrijd komen. In de slotfase van de eerste helft konden de bezoekers zelfs enkele keren dreigen. Onder meer Ito en Gudjohnsen lieten hun kansen echter liggen. En die missers kwamen de Buffalo's bij de start van de tweede helft duur te staan.

Chelsea kwam immers als een wervelwind uit de kleedkamers. Na nog geen minuut spelen pegelde Neto de 2-0 al tegen de touwen. Desondanks laaide de Gentse hoop op een stunt niet veel later toch weer op. Watanabe wist bij een stilstaande fase immers nipt de buitenspelval te ontlopen en knikte de aansluitingstreffer binnen.

Boeken helemaal toe

Dat was evenwel de laatste opflakkering van de Oost-Vlamingen. Na enkele gemiste kansen trapte Nkunku de 3-1 alsnog via Roef binnen. Vervolgens konden de boeken helemaal dicht: Dewsbury-Hall vergrootte de voorsprong tot 4-1. Daarmee was de wedstrijd helemaal gespeeld. Al kon Gent de schade wel nog ietwat beperken.

In de extra tijd kon invaller Gandelman er immers nog 4-2 van maken, al vormde dat meteen ook de eindstand. Gent bleef dus zoals verwacht met lege handen achter. Maar dat was op voorhand ingecalculeerd. Tijdens de volgende match, thuis tegen Molde, zal er wél geoogst moeten worden.

🚀

AA Gent moet dit seizoen alles op de competitie zetten ...

Meest recent

Dé stunt van het WK?! Kaapverdië houdt Spanje in bedwang

Op dag vijf van het wereldkampioenschap is de grootste stunt tot dusver een feit. Vooraf werd een ...

53
53
Opstelling Duivels bekend! Garcia hakt knoop in defensie door

Het wachten is voorbij: de Rode Duivels beginnen eindelijk aan hun campagne op het WK. In Seattle ...

168
168
'Sibierski vloekt: Anderlecht slikt koude douche op mercato'

RSC Anderlecht wil eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer presenteren. In afwachting daarvan zit de ...

163
163
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

226
226
'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Club Brugge dreigt deze zomer een pak steunpilaren te verliezen, en dus is er op inkomend vlak werk ...

390
390
'KRC Genk vangt jackpot: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

181
181
'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

403
403
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

32
32
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

88
88
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

113
113
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

24
24
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

77
77
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

567
567
Geen Gouden Generatie, wel enorme goudklomp bij Rode Duivels

De Rode Duivels beginnen aan hun WK. Ze openen met een match tegen Egypte, de zwaarste tegenstander ...

93
93
'Vertrekker bij Anderlecht: Deense club meldt zich'

RSC Anderlecht deed de afgelopen achttien maanden heel wat mislukte transfers onder Olivier Renard ...

209
209
Eén groot vraagteken blijft Rode Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

65
65
Soap in 1B: RWDM leeft nog, Olympic Charleroi dient klacht in

In de Challenger Pro League is de degradatiestrijd dit seizoen toch een beetje uitgedraaid op een ...

294
294
'Charleroi verbaast iedereen met nieuwe trainer'

Voor Charleroi is het een onverwacht bewogen seizoen geweest. Het werd meteen uitgeschakeld in de ...

71
71
Vertonghen geeft pronostiek Duivels: "Heel goed voorteken"

We hebben er even op moeten wachten, maar maandagavond begint eindelijk het WK van de Rode Duivels. ...

94
94
Anderlecht pakt uit met verrassende contractverlenging

Bij Anderlecht wordt de puzzel voor volgend seizoen op dit moment volop gelegd. Sportief directeur ...

143
143
Mist hij een WK-match of niet? Plan-Doku onthuld

Er viel vorig weekend plots een bommetje in het Belgische kamp, want plots raakte bekend dat ...

117
117
'Rigaux verrast compleet met nieuwe coach Feyenoord'

Dévy Rigaux lag de voorbije weken al meteen onder vuur in Nederland. Bij zijn aanstelling als ...

193
193
'Totale chaos: WK-deelnemer zet bondscoach meteen op straat'

Het WK is nog maar enkele dagen ver, maar het lijkt erop dat bij één deelnemer nu al ...

111
111
Volgende vertrekker bij Antwerp officieel bevestigd

Antwerp staat voor een bijzonder drukke transferzomer. Technisch directeur Marc Overmars lijkt een ...

147
147
'Hoefkens verbaast en keert toch terug naar JPL'

Voor Carl Hoefkens is het een zeer woelig seizoen geweest. De trainer slaagde er uiteindelijk niet ...

219
219

Meer sportnieuws