Wet van de sterkste: Gent kansloos onderuit op Chelsea

door
Wet van de sterkste: Gent kansloos onderuit op Chelsea

AA Gent heeft donderdagavond zoals verwacht de wet van de sterkste moeten ondergaan in de Conference League. De Buffalo's gingen weinig verrassend onderuit op het veld van Chelsea FC. Hoewel verschillende grote namen ontbraken bij de Blues, haalden ze het met 4-2-cijfers.

In de zomermaanden had Gent een drietal voorrondes overleefd om het hoofdtoernooi van de Conference League te halen. Daarvoor werden ze tijdens de eerste speeldag beloond met een affiche van formaat. Op papier geldt Chelsea, de huidige nummer vier in de Premier League, namelijk als één van de topfavorieten voor de eindzege.

De Londenaren besloten nochtans om verschillende grote namen niet op te nemen op de Europese spelerslijst. Maar dan nog kon coach Maresca een fraai elftal tussen de lijnen brengen. Tijdens de aanvangsfase werd Gent dan ook bij de keel gegrepen. Dat leidde na nog geen kwartier tot de verdiende openingstreffer van Veiga. 

LEES OOK: UEL/UECL: horror-avond Schmeichel, Lille in vieze papieren

Sprankeltje hoop

Vervolgens ging de voet echter van het gaspedaal bij de thuisploeg en kon Gent beter in de wedstrijd komen. In de slotfase van de eerste helft konden de bezoekers zelfs enkele keren dreigen. Onder meer Ito en Gudjohnsen lieten hun kansen echter liggen. En die missers kwamen de Buffalo's bij de start van de tweede helft duur te staan.

Chelsea kwam immers als een wervelwind uit de kleedkamers. Na nog geen minuut spelen pegelde Neto de 2-0 al tegen de touwen. Desondanks laaide de Gentse hoop op een stunt niet veel later toch weer op. Watanabe wist bij een stilstaande fase immers nipt de buitenspelval te ontlopen en knikte de aansluitingstreffer binnen.

Boeken helemaal toe

Dat was evenwel de laatste opflakkering van de Oost-Vlamingen. Na enkele gemiste kansen trapte Nkunku de 3-1 alsnog via Roef binnen. Vervolgens konden de boeken helemaal dicht: Dewsbury-Hall vergrootte de voorsprong tot 4-1. Daarmee was de wedstrijd helemaal gespeeld. Al kon Gent de schade wel nog ietwat beperken.

In de extra tijd kon invaller Gandelman er immers nog 4-2 van maken, al vormde dat meteen ook de eindstand. Gent bleef dus zoals verwacht met lege handen achter. Maar dat was op voorhand ingecalculeerd. Tijdens de volgende match, thuis tegen Molde, zal er wél geoogst moeten worden.

AA Gent moet dit seizoen alles op de competitie zetten ...

Meest recent

Kompany haalt uit naar Mourinho na racismerel

De racismerel die zich dinsdag afspeelde in de Champions League-wedstrijd tussen Benfica en Real ...

2
2
TRANSFERUURTJE: 'Club aast op ex-Duivel, Schreuder nog naar RSCA?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

69
69
Ancelotti verbaast iedereen met groot transfernieuws

Carlo Ancelotti moet Brazilië weer naar hogere sferen zien te brengen. Nog voor het WK 2026 in ...

17
17
Max Dean slaat keihard terug: “Van waar komt dat?”

Max Dean is één van de meest uitgesproken figuren in de Belgische competitie. De ...

40
40
Cinel trekt aan alarmbel: code rood bij Cercle Brugge

Cercle Brugge vecht dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart staat op een voorlaatste ...

104
104
Oordeel na eerste 90 minuten Jashari: Italië gaat los

Ardon Jashari maakte de overstap van Club Brugge naar AC Milan, maar de 23-jarige middenvelder ...

219
219
‘Racismerel zindert na: ook Benfica dient klacht in’

De Champions League-clash tussen Benfica en Real Madrid blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de ...

92
92
KAA Gent-meevaller vlak voor Cercle: De Mil tempert

KAA Gent neemt het vanavond op tegen Cercle Brugge. Terwijl de Buffalo’s strijden voor een ...

56
56
Rode Duivel van 10 miljoen ligt onder vuur in Duitsland

Met het oog op het WK maakten heel wat potentiële Rode Duivels de voorbije maanden een ...

49
49
Smaakmaker bereidt vertrek bij Union nu al voor

Union hoopt de komende maanden opnieuw de titel te veroveren, staat ook in de bekerfinale en kan ...

50
50
Geen geheimen meer: Ruben Van Gucht pakt stevig uit

Ruzies, roddels en romantiek lijken al jaren als schaduwen rond Ruben Van Gucht te hangen. Wat ooit ...

120
120
'Barça wil profiteren: Rode Duivel aan spotprijsje'

Voor FC Barcelona belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. De Catalanen moeten nog ...

125
125
'Anderlecht slikt nieuwe Schreuder-domper'

Het is bij Anderlecht nog altijd wachten op een nieuwe hoofdtrainer, drie weken na het ontslag van ...

353
353
Jan Boskamp ging door complete hel: "Rot op man!"

Er zijn weinig Nederlanders die in België zo geliefd zijn als de immer sympathieke 'brulboei' ...

68
68
Van MLS-finale naar Stayen: reden voor transfer bekend

STVV blijft verbazen en prijkt nog altijd op de tweede plaats in de Jupiler Pro League, maar dat ...

28
28
'Juventus heeft keiharde boodschap voor Openda'

Loïs Openda beleefde deze week een nieuw dieptepunt bij Juventus. De Rode Duivel kreeg met zijn ...

127
127
Boersma geeft dé reden aan waarom hij KV Mechelen verkoos

KV Mechelen lijkt in januari een fraaie slag geslagen te hebben. Het zag met Lion Lauberbach wel een ...

141
141
'Comeback Lavia: plan van Chelsea is bekend'

Hij had stilaan de patron van de Rode Duivels moeten zijn, maar de teller van Roméo Lavia ...

69
69
‘Club Brugge schrikt zich rot: topspeler pakt zijn boeltje?’

Club Brugge wil hem niet kwijt, maar na Standard gaat er wéér een alarm af. Eén ...

754
754
'Onthuld: dit incident luidde einde Vanzeir bij Gent in'

De 26ste speeldag in de Jupiler Pro League wordt vrijdagavond afgetrapt met een confrontatie tussen ...

251
251
Courtois onthult straf plan met Belgische club

Thibaut Courtois hoopt de komende maanden nog prijzen te pakken met Real Madrid, maar intussen maakt ...

127
127
Vazquez onthult dé reden waarom hij bij Anderlecht faalde

Anderlecht blijft kwakkelen in de Jupiler Pro League, met vorig weekend nog een teleurstellende 0-0 ...

459
459
Genk-spelers stellen unaniem doel voor terugmatch

KRC Genk blijft indruk maken in de Europa League. De Limburgers staan nu al met één ...

215
215
'Anderlecht in actie: deadline Schreuder, Taravel krijgt belofte'

Bijna drie weken na het ontslag van Besnik Hasi, heerst er nog steeds onduidelijkheid over de ...

396
396
Hayen geeft 'het geheim' achter wedergeboorte Genk

KRC Genk heeft zijn goede resultaten van de laatste weken nu ook kunnen bevestigen in de Europa ...

230
230

Meer sportnieuws