Wet van de sterkste: Gent kansloos onderuit op Chelsea

door
Wet van de sterkste: Gent kansloos onderuit op Chelsea

AA Gent heeft donderdagavond zoals verwacht de wet van de sterkste moeten ondergaan in de Conference League. De Buffalo's gingen weinig verrassend onderuit op het veld van Chelsea FC. Hoewel verschillende grote namen ontbraken bij de Blues, haalden ze het met 4-2-cijfers.

In de zomermaanden had Gent een drietal voorrondes overleefd om het hoofdtoernooi van de Conference League te halen. Daarvoor werden ze tijdens de eerste speeldag beloond met een affiche van formaat. Op papier geldt Chelsea, de huidige nummer vier in de Premier League, namelijk als één van de topfavorieten voor de eindzege.

De Londenaren besloten nochtans om verschillende grote namen niet op te nemen op de Europese spelerslijst. Maar dan nog kon coach Maresca een fraai elftal tussen de lijnen brengen. Tijdens de aanvangsfase werd Gent dan ook bij de keel gegrepen. Dat leidde na nog geen kwartier tot de verdiende openingstreffer van Veiga. 

LEES OOK: Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Sprankeltje hoop

Vervolgens ging de voet echter van het gaspedaal bij de thuisploeg en kon Gent beter in de wedstrijd komen. In de slotfase van de eerste helft konden de bezoekers zelfs enkele keren dreigen. Onder meer Ito en Gudjohnsen lieten hun kansen echter liggen. En die missers kwamen de Buffalo's bij de start van de tweede helft duur te staan.

Chelsea kwam immers als een wervelwind uit de kleedkamers. Na nog geen minuut spelen pegelde Neto de 2-0 al tegen de touwen. Desondanks laaide de Gentse hoop op een stunt niet veel later toch weer op. Watanabe wist bij een stilstaande fase immers nipt de buitenspelval te ontlopen en knikte de aansluitingstreffer binnen.

Boeken helemaal toe

Dat was evenwel de laatste opflakkering van de Oost-Vlamingen. Na enkele gemiste kansen trapte Nkunku de 3-1 alsnog via Roef binnen. Vervolgens konden de boeken helemaal dicht: Dewsbury-Hall vergrootte de voorsprong tot 4-1. Daarmee was de wedstrijd helemaal gespeeld. Al kon Gent de schade wel nog ietwat beperken.

In de extra tijd kon invaller Gandelman er immers nog 4-2 van maken, al vormde dat meteen ook de eindstand. Gent bleef dus zoals verwacht met lege handen achter. Maar dat was op voorhand ingecalculeerd. Tijdens de volgende match, thuis tegen Molde, zal er wél geoogst moeten worden.

AA Gent moet dit seizoen alles op de competitie zetten ...

Meest recent

Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers wellicht andere oorden zullen ...

16
16
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

24
24
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

125
125
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

193
193
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

80
80
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

96
96
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

33
33
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

58
58
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

105
105
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

53
53
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

200
200
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

19
19
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

81
81
Franky Van der Elst compleet verrast: woorden raken diep

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

82
82
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

143
143
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

191
191
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

130
130
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

82
82
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

66
66
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

118
118
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

84
84
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

347
347
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

407
407
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

384
384
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

28
28

Meer sportnieuws