Bondsparket vraagt extra straf voor Beerschot: Kiel op slot?

1436
Bondsparket vraagt extra straf voor Beerschot: Kiel op slot?

De stopgezette derby tussen Antwerp en Beerschot zindert nog steeds na in Antwerpen, maar nu het stof rond de Bosuil is gaan liggen is het vooral uitkijken naar welke sancties er zullen worden opgelegd. Op het Kiel houden ze alvast hun adem in.

Eerder bevestigde de Pro League al dat Beerschot een boete van 50.000 euro kreeg, al klonk het daarbij ook meteen dat er misschien nog meer maatregelen zouden volgen. "De beslissing om het forfait te bevestigen, staat los van eventuele procedures waarover de bevoegde (bonds)instanties zullen oordelen", klonk het.

LEES OOK: Nainggolan maakt Beerschot-fans met grond gelijk: "Junkies!"

Bondsparket start procedure

"Zo stipuleren de Pro League-regels dat de aansprakelijke ploeg van een stilgelegd duel in principe 3 uitmatchen zonder fans moet afwerken. Het is echter aan de KBVB om deze straf uit te spreken", aldus de Pro League. Momenteel valt het nog af te wachten of de bezoekende supporters vrijdag welkom zijn in Westerlo.

In de tussentijd lijkt de Belgische voetbalbond alleszins niet geneigd om het hier zomaar bij te laten. Bondsprocureur Ebe Verhaegen heeft volgens Het Nieuwsblad zeven dagen de tijd om een procedure op te starten en Beerschot voor een disciplinaire instantie te dagen. De kans lijkt ook groot dat dat snel zal gebeuren.

Beerschot riskeert sanctie

"Het bondsparket vraagt (en krijgt doorgaans) meerdere wedstrijden zonder fans en een boete van 10.000 euro. Doorgaans duurt de procedure een kleine twee maanden. Eind november, begin december zou er een uitspraak moeten zijn", aldus de krant. Mogelijk wordt ook op Het Kiel het publiek straks even geweerd.

Na de onregelmatigheden in het bezoekersvak in de topper tussen Club Brugge en Antwerp eerder dit seizoen lieten de Pro League en de KBVB nog weten voortaan meer in te willen zetten op zogenaamde sensibiliseringscampagnes. Dit keer zal het, helaas voor de rest van de Beerschot-fans, daar allicht niet bij blijven.

Denkt u dat Beerschot streng gestraft zal worden?

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

57
57
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

52
52
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

43
43
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

37
37
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

15
15
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

68
68
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

151
151
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

139
139
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

301
301
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

278
278
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

123
123
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

127
127
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

222
222
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

185
185
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

255
255
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

315
315
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

216
216
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

227
227
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

112
112
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

101
101
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

257
257
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

53
53
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

142
142
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

248
248
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

997
997

Meer sportnieuws