Keuzestress Fink: sterkhouder moet vrezen voor basisplaats

458 stemmen
Keuzestress Fink: sterkhouder moet vrezen voor basisplaats

KRC Genk blijft de Jupiler Pro League voorlopig domineren en wist afgelopen weekend zelfs opnieuw uit te lopen. Tijdens de volgende speeldag wil men de zegereeks doortrekken ook doortrekken op het veld van KV Kortrijk. Al wordt dan mogelijk een opvallende wissel in de basiself doorgevoerd.

Racing stelde vorig seizoen op quasi alle fronten teleur en greep naast het merendeel van de vooropgestelde doelstelling. Bovendien werd de samenwerking met coach Wouter Vrancken op zure wijze stopgezet. Maar momenteel draaien al die ontwikkelingen goed uit voor de Limburgers.

Om Vrancken te vervangen werd Thorsten Fink immers in huis gehaald. Die had in het seizoen daarvoor uitstekend werk afgeleverd bij provinciegenoot STVV. Daar koppelde hij aantrekkelijk voetbal aan de nodige resultaten, met een behoorlijk jonge ploeg. En die lijn wordt nu ook doorgetrokken in Genk.

LEES OOK: Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Kansen voor Oh

Het duurde enkele duels om de ploeg op punt te krijgen, maar inmiddels staat er geen maat meer op de Limburgers. Zo voert Genk momenteel het Jupiler Pro League-klassement aan met alweer een voorsprong van zes punten. De zeven laatste matchen werden telkens gewonnen.

Komend weekend wil men daar tegen KVK een achtste opeenvolgende overwinning aan koppelen. Maar mogelijk voert Fink dan een opvallende wissel door. Analist Patrick Goots vermoedt namelijk dat Hyeon-Gyu Oh aan de aftrap zal verschijnen na zijn twee doelpunten van afgelopen weekend tegen KV Mechelen.

Arokodare op de bank?

Dat zou dan wel ten koste van Tolu Arokodare gaan. Maar volgens Goots zou dat net motiverend kunnen werken voor de topschutter. "Ik denk niet dat Fink zijn systeem zomaar zal aanpassen, maar zie hem Oh aan de aftrap brengen tegen Kortrijk. Het zal er natuurlijk van afhangen hoe ze zich doorheen de week presenteren op training. En door Tolu op de bank te zetten, zou Fink dat tikkeltje extra motivatie kunnen zoeken bij de topschutter", aldus Goots bij Het Belang van Limburg.

Wie moet tegen KVK starten als diepste man?

Meest recent

Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

4
4
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

18
18
Extra geluksbrenger: Duivels zorgen voor WK-primeur tegen Senegal

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

32
32
Waarschuwing Garcia: "Als hij speelt, is België kansloos"

De Rode Duivels staan voor een zware dobber in de 1/16de finales van het WK 2026. Zo wacht een duel ...

272
272
Definitief einde carrière? Broos reageert na WK-eliminatie

Voor Zuid-Afrika zit het wereldkampioenschap erop. Bafana Bafana sneuvelde zondagavond in de 1/16de ...

29
29
'Geheim plan PSG onthuld: Club Brugge ruikt miljoenen'

Club Brugge wist de voorbije zomermercato's steevast miljoenen op te halen met de verkoop van ...

267
267
Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots gaat op rem staan

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

540
540
Scaloni doet boekje open: Messi toont klasse met groots gebaar

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

97
97
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

187
187
Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

156
156
'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

288
288
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

72
72
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

50
50
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

40
40
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

539
539
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

77
77
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

256
256
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

54
54
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

254
254
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

182
182
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

127
127
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

771
771
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

70
70
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

200
200
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

185
185

Meer sportnieuws