Keuzestress Fink: sterkhouder moet vrezen voor basisplaats

door
Keuzestress Fink: sterkhouder moet vrezen voor basisplaats

KRC Genk blijft de Jupiler Pro League voorlopig domineren en wist afgelopen weekend zelfs opnieuw uit te lopen. Tijdens de volgende speeldag wil men de zegereeks doortrekken ook doortrekken op het veld van KV Kortrijk. Al wordt dan mogelijk een opvallende wissel in de basiself doorgevoerd.

Racing stelde vorig seizoen op quasi alle fronten teleur en greep naast het merendeel van de vooropgestelde doelstelling. Bovendien werd de samenwerking met coach Wouter Vrancken op zure wijze stopgezet. Maar momenteel draaien al die ontwikkelingen goed uit voor de Limburgers.

Om Vrancken te vervangen werd Thorsten Fink immers in huis gehaald. Die had in het seizoen daarvoor uitstekend werk afgeleverd bij provinciegenoot STVV. Daar koppelde hij aantrekkelijk voetbal aan de nodige resultaten, met een behoorlijk jonge ploeg. En die lijn wordt nu ook doorgetrokken in Genk.

LEES OOK: Club Brugge bevoordeeld op Genk? Hayen klaar en duidelijk

Kansen voor Oh

Het duurde enkele duels om de ploeg op punt te krijgen, maar inmiddels staat er geen maat meer op de Limburgers. Zo voert Genk momenteel het Jupiler Pro League-klassement aan met alweer een voorsprong van zes punten. De zeven laatste matchen werden telkens gewonnen.

Komend weekend wil men daar tegen KVK een achtste opeenvolgende overwinning aan koppelen. Maar mogelijk voert Fink dan een opvallende wissel door. Analist Patrick Goots vermoedt namelijk dat Hyeon-Gyu Oh aan de aftrap zal verschijnen na zijn twee doelpunten van afgelopen weekend tegen KV Mechelen.

Arokodare op de bank?

Dat zou dan wel ten koste van Tolu Arokodare gaan. Maar volgens Goots zou dat net motiverend kunnen werken voor de topschutter. "Ik denk niet dat Fink zijn systeem zomaar zal aanpassen, maar zie hem Oh aan de aftrap brengen tegen Kortrijk. Het zal er natuurlijk van afhangen hoe ze zich doorheen de week presenteren op training. En door Tolu op de bank te zetten, zou Fink dat tikkeltje extra motivatie kunnen zoeken bij de topschutter", aldus Goots bij Het Belang van Limburg.

Wie moet tegen KVK starten als diepste man?

Meest recent

De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

20
20
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

9
9
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

94
94
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

19
19
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

27
27
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

120
120
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

47
47
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

71
71
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

347
347
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

207
207
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

71
71
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

100
100
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

326
326
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

66
66
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

30
30
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

16
16
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

164
164
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

214
214
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

191
191
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

888
888
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

172
172
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

48
48
'Union SG flikt het weer: Boca Juniors klopt aan voor topdeal'

Union SG ziet dat er weer de nodige interesse is in spelers van hun team. Vanuit Zuid-Amerika duiken ...

142
142
Topper weg, toptalent in bij KV Mechelen?

Bij KV Mechelen kennen ze een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag 2025 af te sluiten met een ...

389
389
'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Standard staat in de top zes en dat is hét doel aan het einde van de reguliere competitie. De ...

282
282

Meer sportnieuws