Keuzestress Fink: sterkhouder moet vrezen voor basisplaats

door
Keuzestress Fink: sterkhouder moet vrezen voor basisplaats

KRC Genk blijft de Jupiler Pro League voorlopig domineren en wist afgelopen weekend zelfs opnieuw uit te lopen. Tijdens de volgende speeldag wil men de zegereeks doortrekken ook doortrekken op het veld van KV Kortrijk. Al wordt dan mogelijk een opvallende wissel in de basiself doorgevoerd.

Racing stelde vorig seizoen op quasi alle fronten teleur en greep naast het merendeel van de vooropgestelde doelstelling. Bovendien werd de samenwerking met coach Wouter Vrancken op zure wijze stopgezet. Maar momenteel draaien al die ontwikkelingen goed uit voor de Limburgers.

Om Vrancken te vervangen werd Thorsten Fink immers in huis gehaald. Die had in het seizoen daarvoor uitstekend werk afgeleverd bij provinciegenoot STVV. Daar koppelde hij aantrekkelijk voetbal aan de nodige resultaten, met een behoorlijk jonge ploeg. En die lijn wordt nu ook doorgetrokken in Genk.

LEES OOK: HVH onthult oorzaak ontslag Fink: “Echt jammer”

Kansen voor Oh

Het duurde enkele duels om de ploeg op punt te krijgen, maar inmiddels staat er geen maat meer op de Limburgers. Zo voert Genk momenteel het Jupiler Pro League-klassement aan met alweer een voorsprong van zes punten. De zeven laatste matchen werden telkens gewonnen.

Komend weekend wil men daar tegen KVK een achtste opeenvolgende overwinning aan koppelen. Maar mogelijk voert Fink dan een opvallende wissel door. Analist Patrick Goots vermoedt namelijk dat Hyeon-Gyu Oh aan de aftrap zal verschijnen na zijn twee doelpunten van afgelopen weekend tegen KV Mechelen.

Arokodare op de bank?

Dat zou dan wel ten koste van Tolu Arokodare gaan. Maar volgens Goots zou dat net motiverend kunnen werken voor de topschutter. "Ik denk niet dat Fink zijn systeem zomaar zal aanpassen, maar zie hem Oh aan de aftrap brengen tegen Kortrijk. Het zal er natuurlijk van afhangen hoe ze zich doorheen de week presenteren op training. En door Tolu op de bank te zetten, zou Fink dat tikkeltje extra motivatie kunnen zoeken bij de topschutter", aldus Goots bij Het Belang van Limburg.

Wie moet tegen KVK starten als diepste man?

Meest recent

Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

77
77
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

23
23
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

139
139
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

223
223
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

603
603
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

118
118
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

38
38
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

352
352
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

95
95
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

553
553
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

543
543
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

414
414
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

60
60
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1063
1063
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

305
305
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

450
450
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

84
84
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1240
1240
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

117
117
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

232
232
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

362
362
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

126
126
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

498
498
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

375
375
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

86
86

Meer sportnieuws