'Transfervrij naar PL: onverwachte club pusht voor David'

door
'Transfervrij naar PL: onverwachte club pusht voor David'

Verschillende topspelers veranderden afgelopen zomer van club, maar een aantal kleppers bleef ook op hun honger zitten. Oude bekende Jonathan David bijvoorbeeld, speelt nog steeds bij Lille OSC. Maar daar lijkt na dit seizoen toch echt wel verandering in te komen.

De Jupiler Pro League wist in de voorbije seizoenen heel wat spelers te lanceren richting de grote competities in Europa. Zo ook Jonathan David, de ex-spits van AA Gent maakt al een tijdje furore bij Lille OSC. Deze zomer lijkt hij echter een nieuwe stap te gaan zetten.

LEES OOK: Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

Doorbraak in Gent

De Canadese international maakte als jonge knaap het mooie weer bij Ottawa Internationals. Al snel werd duidelijk dat hij voldoende kwaliteiten had om de oversteek naar Europa te maken. Hij testte ook bij enkele Duitse clubs, maar uiteindelijk won Gent het pleit.

Begin 2018 werd David definitief vastgelegd door de Buffalo's. Pas een halfjaartje later zou hij er ook zijn officiële debuut namens de hoofdmacht maken. Hoewel hij nog heel wat verbeterpunten had, werd al snel duidelijk dat de aanvaller over een pak potentieel beschikte.

Koning in Rijsel

Uiteindelijk zou David een tweetal seizoenen in Gent spelen. Tijdens die periode was hij goed voor 37 goals en 15 assists in iets meer dan 80 wedstrijden. Die statistieken leverden hem in de zomer van 2022 een nieuwe transfer op. Dit keer werd de Franse subtopper Lille zijn bestemming.

Na een aarzelende start werd ook die overgang een succes. David zou in zijn eerste seizoen meteen de titel pakken met Lille en won vervolgens ook de Franse Supercup. Met zijn prestaties speelde hij zich logischerwijs in de kijker van heel wat Europese topclubs. Maar telkens bleef een transfer uit.

Serie A of Premier League?

Afgelopen zomer leek het dan toch zover. Verschillende ploegen toonden ook interesse, uiteindelijk werd echter geen akkoord gevonden. En dus moest David in Rijsel blijven. Daar is hij inmiddels wel zijn laatste contractjaar ingegaan. De kans dat hij zal verlengen is bijzonder klein, waardoor de Canadees naar alle waarschijnlijkheid transfervrij vertrekt.

Aan interesse alvast geen gebrek. Enkele Italiaanse toppers trekken aan zijn mouw, maar ook de Premier League is een meer dan realistische bestemming. Volgens CalcioMercato is vooral Newcastle United concreet. Sportief gezien is dat een ambitieuze subtopper en dankzij de Saudische eigenaars kunnen de Magpie's hem ook een royaal contract aanbieden.

De Premier League blijft de sterkste nationale competitie ter wereld ...

Meest recent

Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

26
26
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

102
102
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

104
104
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

88
88
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

150
150
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

49
49
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

368
368
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

19
19
'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

376
376
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

111
111
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

296
296
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

453
453
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

263
263
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

280
280
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

496
496
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

498
498
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

286
286
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

267
267
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

303
303
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

161
161
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

364
364
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

88
88
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

274
274
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

407
407
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

334
334

Meer sportnieuws