'Transfervrij naar PL: onverwachte club pusht voor David'

572 stemmen
'Transfervrij naar PL: onverwachte club pusht voor David'

Verschillende topspelers veranderden afgelopen zomer van club, maar een aantal kleppers bleef ook op hun honger zitten. Oude bekende Jonathan David bijvoorbeeld, speelt nog steeds bij Lille OSC. Maar daar lijkt na dit seizoen toch echt wel verandering in te komen.

De Jupiler Pro League wist in de voorbije seizoenen heel wat spelers te lanceren richting de grote competities in Europa. Zo ook Jonathan David, de ex-spits van AA Gent maakt al een tijdje furore bij Lille OSC. Deze zomer lijkt hij echter een nieuwe stap te gaan zetten.

LEES OOK: Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Doorbraak in Gent

De Canadese international maakte als jonge knaap het mooie weer bij Ottawa Internationals. Al snel werd duidelijk dat hij voldoende kwaliteiten had om de oversteek naar Europa te maken. Hij testte ook bij enkele Duitse clubs, maar uiteindelijk won Gent het pleit.

Begin 2018 werd David definitief vastgelegd door de Buffalo's. Pas een halfjaartje later zou hij er ook zijn officiële debuut namens de hoofdmacht maken. Hoewel hij nog heel wat verbeterpunten had, werd al snel duidelijk dat de aanvaller over een pak potentieel beschikte.

Koning in Rijsel

Uiteindelijk zou David een tweetal seizoenen in Gent spelen. Tijdens die periode was hij goed voor 37 goals en 15 assists in iets meer dan 80 wedstrijden. Die statistieken leverden hem in de zomer van 2022 een nieuwe transfer op. Dit keer werd de Franse subtopper Lille zijn bestemming.

Na een aarzelende start werd ook die overgang een succes. David zou in zijn eerste seizoen meteen de titel pakken met Lille en won vervolgens ook de Franse Supercup. Met zijn prestaties speelde hij zich logischerwijs in de kijker van heel wat Europese topclubs. Maar telkens bleef een transfer uit.

Serie A of Premier League?

Afgelopen zomer leek het dan toch zover. Verschillende ploegen toonden ook interesse, uiteindelijk werd echter geen akkoord gevonden. En dus moest David in Rijsel blijven. Daar is hij inmiddels wel zijn laatste contractjaar ingegaan. De kans dat hij zal verlengen is bijzonder klein, waardoor de Canadees naar alle waarschijnlijkheid transfervrij vertrekt.

Aan interesse alvast geen gebrek. Enkele Italiaanse toppers trekken aan zijn mouw, maar ook de Premier League is een meer dan realistische bestemming. Volgens CalcioMercato is vooral Newcastle United concreet. Sportief gezien is dat een ambitieuze subtopper en dankzij de Saudische eigenaars kunnen de Magpie's hem ook een royaal contract aanbieden.

De Premier League blijft de sterkste nationale competitie ter wereld ...

Meest recent

Antwerp ontslaat Oosting per direct: vervanger al bekend

Royal Antwerp FC zit in desastreuze vorm. The Great Old is volledig uitgeteld in de Europe ...

40
40
Westerlo duwt Charleroi kopje onder: “Dit is wreed”

Het is erg spannend in de Europe Play-Offs, maar Westerlo heeft Sporting Charleroi een ferme ...

4
4
Van Gucht verrast met pikante onthulling: Willy Sommers sprakeloos

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor opvallende reacties gezorgd met een bijzonder openhartige ...

41
41
Mourinho breekt stilzwijgen rond Real Madrid

De naam van José Mourinho klinkt steeds luider bij Real Madrid en her en der wordt er al ...

36
36
Club-Union: Vossen, Vormer en Simons zien hetzelfde gebeuren

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Union SG. Het lijkt de beslissende match te worden voor de ...

493
493
Taravel verrast gigantisch met opstelling Anderlecht

RSC Anderlecht wil de bekernederlaag doorspoelen met een zege in eigen huis tegen KV Mechelen. Dat ...

393
393
'Toptransfer lonkt plots voor AA Gent'

AA Gent kent een degelijk seizoen, maar ook geen hoogstaand. De Buffalo's hopen de komende jaren ...

134
134
Nederland in shock: Derksen biedt excuses aan

Er is enorme ophef ontstaan in Nederland rond de soap binnen de nationale ploeg van Curaçao, ...

24
24
Romelu Lukaku naar Anderlecht: nu of nooit?

Romelu Lukaku werd afgelopen week 33 jaar. ‘Big Rom’ zit in een moeilijke fase in zijn ...

287
287
‘Wilmots ontploft na transferzet Anderlecht’

Anderlecht zit in een transferslag die snel oplaait. De concurrentie, waaronder Standard, springt ...

294
294
Anderlecht en STVV krijgen bijzonder goed nieuws

RSC Anderlecht hoopt zijn Europees ticket zo snel mogelijk te bemachtigen, STVV heeft dat al beet. ...

314
314
Club Brugge weigerde: "Heb Burgess nog aangeraden bij hen"

Club Brugge speelt vanavond de topper in eigen huis tegen Union SG. Een beslissende match voor de ...

303
303
Anderlecht aan zet: Sibierski krijgt gouden transfertips

Er worden stevige analyses gemaakt na de bekernederlaag van RSC Anderlecht. Sportief directeur ...

341
341
Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

43
43
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

170
170
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

492
492
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

232
232
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

109
109
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

331
331
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

111
111
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

422
422
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

139
139
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

83
83
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

18
18
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

57
57

Meer sportnieuws