'Transfervrij naar PL: onverwachte club pusht voor David'

door
'Transfervrij naar PL: onverwachte club pusht voor David'

Verschillende topspelers veranderden afgelopen zomer van club, maar een aantal kleppers bleef ook op hun honger zitten. Oude bekende Jonathan David bijvoorbeeld, speelt nog steeds bij Lille OSC. Maar daar lijkt na dit seizoen toch echt wel verandering in te komen.

De Jupiler Pro League wist in de voorbije seizoenen heel wat spelers te lanceren richting de grote competities in Europa. Zo ook Jonathan David, de ex-spits van AA Gent maakt al een tijdje furore bij Lille OSC. Deze zomer lijkt hij echter een nieuwe stap te gaan zetten.

LEES OOK: 'Mokio laat Ajax daveren: megadeal lijkt onafwendbaar'

Doorbraak in Gent

De Canadese international maakte als jonge knaap het mooie weer bij Ottawa Internationals. Al snel werd duidelijk dat hij voldoende kwaliteiten had om de oversteek naar Europa te maken. Hij testte ook bij enkele Duitse clubs, maar uiteindelijk won Gent het pleit.

Begin 2018 werd David definitief vastgelegd door de Buffalo's. Pas een halfjaartje later zou hij er ook zijn officiële debuut namens de hoofdmacht maken. Hoewel hij nog heel wat verbeterpunten had, werd al snel duidelijk dat de aanvaller over een pak potentieel beschikte.

Koning in Rijsel

Uiteindelijk zou David een tweetal seizoenen in Gent spelen. Tijdens die periode was hij goed voor 37 goals en 15 assists in iets meer dan 80 wedstrijden. Die statistieken leverden hem in de zomer van 2022 een nieuwe transfer op. Dit keer werd de Franse subtopper Lille zijn bestemming.

Na een aarzelende start werd ook die overgang een succes. David zou in zijn eerste seizoen meteen de titel pakken met Lille en won vervolgens ook de Franse Supercup. Met zijn prestaties speelde hij zich logischerwijs in de kijker van heel wat Europese topclubs. Maar telkens bleef een transfer uit.

Serie A of Premier League?

Afgelopen zomer leek het dan toch zover. Verschillende ploegen toonden ook interesse, uiteindelijk werd echter geen akkoord gevonden. En dus moest David in Rijsel blijven. Daar is hij inmiddels wel zijn laatste contractjaar ingegaan. De kans dat hij zal verlengen is bijzonder klein, waardoor de Canadees naar alle waarschijnlijkheid transfervrij vertrekt.

Aan interesse alvast geen gebrek. Enkele Italiaanse toppers trekken aan zijn mouw, maar ook de Premier League is een meer dan realistische bestemming. Volgens CalcioMercato is vooral Newcastle United concreet. Sportief gezien is dat een ambitieuze subtopper en dankzij de Saudische eigenaars kunnen de Magpie's hem ook een royaal contract aanbieden.

De Premier League blijft de sterkste nationale competitie ter wereld ...

Meest recent

Bormans velt oordeel over CL-campagne Union

Deze week staat er opnieuw Champions League-voetbal op het programma. Union moet dinsdag aan de bak ...

4
4
Arteta spreekt glashelder over mogelijke transfer Trossard

Arsenal boekte zondag een klinkende zege in de derby tegen Tottenham. Daarbij was een glansrol ...

26
26
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

42
42
Maakt Vertonghen verrassende terugkeer in voetbalwereld?

Afgelopen zomer zette Jan Vertonghen een punt achter zijn spelersloopbaan. De recordinternational ...

28
28
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil JPL-smaakmaker, exit Wils'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

204
204
Ex-ref velt verdict: Genk bestolen, meeval voor STVV?

De interlandbreak heeft het Belgisch arbitragekorps duidelijk deugd gedaan, want behalve in ...

79
79
Hasi moet puzzelen: Anderlecht mist viertal tegen Union

Na de zes op zes voor de interlandbreak wou RSC Anderlecht de goede lijn doortrekken in La ...

347
347
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

387
387
Revelatie in de Jupiler Pro League: "Hij verdient lof"

De heenronde in de Jupiler Pro League ligt achter de rug. Hoogstaand was het zeker niet wat we te ...

87
87
JPL-stunt in de maak: "Wie dit voor het seizoen zei..."

STVV is en blijft een van de leukste ploegen in de Jupiler Pro League. De Kanaries wonnen met 1-2 ...

149
149
Euvrard messcherp en doet oproep aan Standard-bestuur

Standard doet het niet goed. De Rouches tellen na vijftien speeldagen zelfs minder punten dan vorig ...

160
160
Dé titelfavoriet in de JPL? Vandenbempt slaat en zalft

Voorlopig blijven we toch op onze honger zitten in de Jupiler Pro League. Vooral de topclubs mogen ...

183
183
Feest bij Anderlecht: "Kijk maar naar Club Brugge en Union"

RSC Anderlecht heeft na een zwakke match alsnog de drie punten weten te rapen op het veld van La ...

303
303
Antwerp zoekt coach: 10 potentiële topkandidaten

Royal Antwerp FC heeft Stef Wils ontslagen na de pijnlijke nederlaag tegen FCV Dender. De Great Old ...

1033
1033
Nieuwe trainer Antwerp: Gheysens onderneemt actie

Het doek is gevallen over Stef Wils als hoofdcoach van Antwerp FC. Enkele uren na de beschamende ...

308
308
Beeld Lukaku gaat heel Italië rond: Antonio Conte reageert

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli zaterdagavond met 3-1 gewonnen van Atlanta BC. Coach ...

465
465
"Hij maakte Hasi gek" - kranten geven RSCA'er 4 op 10

RSC Anderlecht wist afgelopen voor het eerst sinds half augustus nog eens een wedstrijd op ...

358
358
Degryse legt groot probleem Genk bloot: "Ongelooflijk"

De heenronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en een aantal clubs ...

472
472
'Tzolis shockeert Club Brugge met spectaculaire exit'

In de zomer leek er geen vuiltje aan de lucht: Club Brugge sloeg 32 miljoen van Crystal Palace af en ...

605
605
Engelse pers spreekt straffe taal na derby-optreden Trossard

Wordt dit seizoen eindelijk het goede voor Arsenal FC? De Gunners hebben in ieder geval weer gouden ...

400
400
'Trainer Sporting gelooft ogen niet na scouting Club Brugge'

De vierde speeldag van de League Phase van de Champions League staat voor de deur. Club Brugge gaat ...

841
841
'Anderlecht richt transfervizier op smaakmaker JPL'

RSC Anderlecht lijkt in de goede flow te zitten en kan voor het eerst dit seizoen pronken met een ...

355
355
'Antwerp schakelt razendsnel: eerste kandidaat-coach gelekt'

Het kwakkelende Antwerp FC is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De trieste nederlaag tegen rode ...

554
554
Ophef over Bounida en Mokio: Ajax-coach reageert

Het gaat bij Ajax alleen maar van kwaad naar erger. Ook een trainerswissel bracht geen zoden aan de ...

107
107
Club ontsnapte aan domper: "Als ik hem gezien had..."

Club Brugge heeft zaterdag zijn opdracht volbracht door te winnen van Charleroi. Daardoor blijft het ...

171
171

Meer sportnieuws