'Transfervrij naar PL: onverwachte club pusht voor David'

door
'Transfervrij naar PL: onverwachte club pusht voor David'

Verschillende topspelers veranderden afgelopen zomer van club, maar een aantal kleppers bleef ook op hun honger zitten. Oude bekende Jonathan David bijvoorbeeld, speelt nog steeds bij Lille OSC. Maar daar lijkt na dit seizoen toch echt wel verandering in te komen.

De Jupiler Pro League wist in de voorbije seizoenen heel wat spelers te lanceren richting de grote competities in Europa. Zo ook Jonathan David, de ex-spits van AA Gent maakt al een tijdje furore bij Lille OSC. Deze zomer lijkt hij echter een nieuwe stap te gaan zetten.

LEES OOK: AC Milan - Juventus: twee ex-JPL'ers krijgen de volle laag

Doorbraak in Gent

De Canadese international maakte als jonge knaap het mooie weer bij Ottawa Internationals. Al snel werd duidelijk dat hij voldoende kwaliteiten had om de oversteek naar Europa te maken. Hij testte ook bij enkele Duitse clubs, maar uiteindelijk won Gent het pleit.

Begin 2018 werd David definitief vastgelegd door de Buffalo's. Pas een halfjaartje later zou hij er ook zijn officiële debuut namens de hoofdmacht maken. Hoewel hij nog heel wat verbeterpunten had, werd al snel duidelijk dat de aanvaller over een pak potentieel beschikte.

Koning in Rijsel

Uiteindelijk zou David een tweetal seizoenen in Gent spelen. Tijdens die periode was hij goed voor 37 goals en 15 assists in iets meer dan 80 wedstrijden. Die statistieken leverden hem in de zomer van 2022 een nieuwe transfer op. Dit keer werd de Franse subtopper Lille zijn bestemming.

Na een aarzelende start werd ook die overgang een succes. David zou in zijn eerste seizoen meteen de titel pakken met Lille en won vervolgens ook de Franse Supercup. Met zijn prestaties speelde hij zich logischerwijs in de kijker van heel wat Europese topclubs. Maar telkens bleef een transfer uit.

Serie A of Premier League?

Afgelopen zomer leek het dan toch zover. Verschillende ploegen toonden ook interesse, uiteindelijk werd echter geen akkoord gevonden. En dus moest David in Rijsel blijven. Daar is hij inmiddels wel zijn laatste contractjaar ingegaan. De kans dat hij zal verlengen is bijzonder klein, waardoor de Canadees naar alle waarschijnlijkheid transfervrij vertrekt.

Aan interesse alvast geen gebrek. Enkele Italiaanse toppers trekken aan zijn mouw, maar ook de Premier League is een meer dan realistische bestemming. Volgens CalcioMercato is vooral Newcastle United concreet. Sportief gezien is dat een ambitieuze subtopper en dankzij de Saudische eigenaars kunnen de Magpie's hem ook een royaal contract aanbieden.

De Premier League blijft de sterkste nationale competitie ter wereld ...

Meest recent

'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

12
12
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

66
66
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

40
40
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

41
41
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

129
129
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

75
75
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

319
319
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

136
136
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

64
64
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

323
323
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

11
11
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

152
152
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

577
577
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

63
63
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

83
83
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

277
277
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

255
255
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

228
228
Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

184
184
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

159
159
Boersma maakt KV Mechelen af na STVV: "Nooit meer!"

KV Mechelen kreeg al twee weken op rij een pandoering. Eerst ging het tegen Club Brugge met de ...

214
214
Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Simon Mignolet heeft aangekondigd aan het einde van het seizoen te zullen stoppen met voetballen. De ...

317
317
Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League blijft ongemeen spannend. Union SG en Club Brugge blijven ...

302
302
STVV droomt nog meer: blijft sterkhouder toch?

STVV is de mooist voetballende ploeg van België. Een team dat oververdiend op een derde plaats ...

91
91
Ophef rond Van Gucht krijgt opvallend nieuw hoofdstuk

Ruben Van Gucht ligt al een tijd onder een vergrootglas. De VRT stem en wielercommentator haalt niet ...

56
56

Meer sportnieuws