United in crisis: Engelse pers schrijft ontslagbrief uit

109 stemmen
United in crisis: Engelse pers schrijft ontslagbrief uit

In de Premier League incasseerde Manchester United zondagavond opnieuw een flinke opdoffer. De gevallen grootmacht verloor op eigen veld immers met zware 0-3-cijfers van Tottenham Hotspur. Verschillende media verwachten dan ook zware gevolgen voor coach Erik ten Hag.

United kwam vorig seizoen al ondermaats voor de dag en eindigde zelfs op een pijnlijke achtste plaats in de eindstand van de Premier League. Desondanks besloot de clubleiding om vast te houden aan Ten Hag als hoofdcoach. De Nederlander verlengde zelfs zijn contract en beïnvloedde opnieuw op het transferbeleid.

De komst van landgenoten en oude bekenden als Joshua Zirkzee, Matthijs de Ligt en Noussair Mazraoui droegen duidelijk zijn stempel. Spelers die minder goed in zijn visie pasten, mochten dan weer beschikken. Maar voorlopig lijkt dat niet de juiste beslissing om het sportieve lot in handen van Ten Hag te leggen.

LEES OOK: 'Lammens glundert: United pakt stevig uit op mercato'

Einde van de rit

In de Community Shield werd meteen verloren van Manchester City. De Europa League-campagne ging dan weer van start met een gelijkspel op eigen veld tegen FC Twente. En ook in de Premier League liet United al behoorlijk wat steken vallen: het staat momenteel slechts twaalfde met een povere 7 op 18.

Zondag volgde dus een nieuw dieptepunt tegen Tottenham. Achteraf was de Engelse pers dan ook hard. "Dit is het soort slappe optredens waar trainers voor ontslagen worden", stelt The Daily Mirror. "Dit voelt als het eind van de rit voor Ten Hag. Ze werden overklast, overlopen, weggespeeld, mentaal afgetroefd, kortom: vernederd", aldus The Telegraph.

United loopt verloren

Met de interland-break die voor de deur staat, komt er alvast een ideaal moment aan om van trainer te wisselen. Analist Jamie Redknapp vindt dan ook dat het bestuur niet te lang meer moet twijfelen. "Als ik het team nu zie ... ze lopen verloren. Niemand neemt de match in handen. De spelers die hij binnenhaalde zien er ook niet goed uit. Ik zie gewoon niet in hoe Ten Hag zijn job kan behouden met dit soort prestaties. Hij ziet er zelf ook compleet verloren uit. Ik zie niet hoe hij dit kan omkeren en hij heeft al genoeg tijd gehad. Het enige probleem is dat ik ook niet weet welke trainer deze ploeg wel uit het slop kan halen", aldus Redknapp bij Sky Sports.

United moet Ten Hag aan de kant schuiven ...

Meest recent

Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

178
178
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

32
32
Onverwachte comeback ervaren Rode Duivel op komst?

Christian Kabasele (35) speelde al acht jaar geen interland voor de Rode Duivels meer, maar de ...

76
76
Brandon Mechele tovert plots magisch moment uit WK-hoed

Brandon Mechele heeft een seizoen achter de rug om in te kaderen. Terwijl de meeste spelers nog ...

84
84
Courtois ziet troef bij Genk: "Daar wordt héél goed gewerkt"

Genk zorgde toch wel voor een grote verrassing toen het enkele dagen geleden aankondigde opnieuw met ...

30
30
Coucke-protest escaleert: fans dreigen met boycot

Bij Anderlecht is het deze zomer nog maar eens herbeginnen. In vergelijking met een jaar geleden ...

230
230
Club Brugge bevestigt: Stankovic keert terug naar Inter

Er zullen deze zomer wellicht de nodige smaakmakers vertrekken bij Club Brugge na een sterk seizoen. ...

263
263
'Tedesco drukt stempel: 3 JPL-talenten op wenslijst'

Na zijn ontslag bij Fenerbahçe heeft Domenico Tedesco niet lang moeten wachten op een nieuwe ...

107
107
Garcia gooit tactisch plannetje al op tafel: met vier achterin

De Rode Duivels werken zaterdag hun generale repetitie voor het WK af. Om 15u nemen ze het in het ...

134
134
'Rode Duivels grepen naast nog extra troef voor WK'

Voor het WK wisten Vincent Mannaert en Rudi Garcia nog een wit konijn uit de hoed te toveren. Ze ...

159
159
TRANSFERUURTJE: 'Atletico wil topdeal bij Club, wending KDB en Lukaku'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

144
144
Haaland gaat viraal met opvallende ploegfoto Noorwegen

Het WK staat voor de deur en elk land heeft zo hun eigen identiteit. Zo is Noorwegen onlosmakelijk ...

41
41
Garcia zet Vanaken plots op poleposition voor WK

De discussie rond Hans Vanaken bij de Rode Duivels laait weer ferm op na de oefeninterland tegen ...

332
332
Sergio is terug: hilarisch WK-lied voor Rode Duivels

Allez, allez, allez, we gaan er tegenaan! Sergio was in het verleden al goed met een iconisch lied ...

42
42
Garcia komt plots met onheilspellende boodschap Lukaku

Romelu Lukaku speelde dit seizoen amper bij Napoli en de hamvraag is dan ook of de topscorer aller ...

342
342
Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Leandro Trossard heeft er met Arsenal een geweldig seizoen opzitten. De Londenaren wonnen de Premier ...

119
119
'Gemiste kans Anderlecht: knaltransfer van 11,5 miljoen'

Er was de voorbije jaren heel wat te doen over talenten die op zeer jonge leeftijd België ...

324
324
'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Voor Union wordt het weer een drukke transferzomer. Dat bevestigde CEO Philippe Bormans al meteen na ...

130
130
Sporting Hasselt slaat weer toe, fraaie dubbelslag Lierse

In de Challenger Pro League zit het seizoen er al een tijdje op. De tweedeklassers kunnen zich dan ...

247
247
“Minder dan dit is onvoldoende”: Vandenbempt over WK Duivels

Na de knappe zege in Kroatië hopen de Rode Duivels zaterdag tegen Tunesië nog een extra ...

198
198
De Spor XL: Verheye en Kerkhofs clashen

Sam Kerkhofs en Rik Verheye bouwen nu al enkele jaren aan een prachtig sprookje bij Sporting ...

123
123
Lommel slikt nieuwe domper voor terugkeer in JPL

Na 23 jaar afwezigheid mag Lommel SK komend seizoen weer aan de slag in de Jupiler Pro League. De ...

44
44
'Belgische topclub aast op Zuid-Afrikaanse WK-ganger'

Voorlopig bleef het nog relatief stil qua inkomende transfers bij de Belgische topclubs, maar achter ...

108
108
'Klopp verrast en wil David Hubert binnenhalen'

Hij werd de voorbije maanden regelmatig gelinkt aan Real Madrid, maar voorlopig lijkt Jürgen ...

287
287
Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank voor deze zomer. CEO Kenneth Bornauw onthulde ...

791
791

Meer sportnieuws