United in crisis: Engelse pers schrijft ontslagbrief uit

door
United in crisis: Engelse pers schrijft ontslagbrief uit

In de Premier League incasseerde Manchester United zondagavond opnieuw een flinke opdoffer. De gevallen grootmacht verloor op eigen veld immers met zware 0-3-cijfers van Tottenham Hotspur. Verschillende media verwachten dan ook zware gevolgen voor coach Erik ten Hag.

United kwam vorig seizoen al ondermaats voor de dag en eindigde zelfs op een pijnlijke achtste plaats in de eindstand van de Premier League. Desondanks besloot de clubleiding om vast te houden aan Ten Hag als hoofdcoach. De Nederlander verlengde zelfs zijn contract en beïnvloedde opnieuw op het transferbeleid.

De komst van landgenoten en oude bekenden als Joshua Zirkzee, Matthijs de Ligt en Noussair Mazraoui droegen duidelijk zijn stempel. Spelers die minder goed in zijn visie pasten, mochten dan weer beschikken. Maar voorlopig lijkt dat niet de juiste beslissing om het sportieve lot in handen van Ten Hag te leggen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Smaakmaker langer bij Anderlecht, Ten Hag verrast'

Einde van de rit

In de Community Shield werd meteen verloren van Manchester City. De Europa League-campagne ging dan weer van start met een gelijkspel op eigen veld tegen FC Twente. En ook in de Premier League liet United al behoorlijk wat steken vallen: het staat momenteel slechts twaalfde met een povere 7 op 18.

Zondag volgde dus een nieuw dieptepunt tegen Tottenham. Achteraf was de Engelse pers dan ook hard. "Dit is het soort slappe optredens waar trainers voor ontslagen worden", stelt The Daily Mirror. "Dit voelt als het eind van de rit voor Ten Hag. Ze werden overklast, overlopen, weggespeeld, mentaal afgetroefd, kortom: vernederd", aldus The Telegraph.

United loopt verloren

Met de interland-break die voor de deur staat, komt er alvast een ideaal moment aan om van trainer te wisselen. Analist Jamie Redknapp vindt dan ook dat het bestuur niet te lang meer moet twijfelen. "Als ik het team nu zie ... ze lopen verloren. Niemand neemt de match in handen. De spelers die hij binnenhaalde zien er ook niet goed uit. Ik zie gewoon niet in hoe Ten Hag zijn job kan behouden met dit soort prestaties. Hij ziet er zelf ook compleet verloren uit. Ik zie niet hoe hij dit kan omkeren en hij heeft al genoeg tijd gehad. Het enige probleem is dat ik ook niet weet welke trainer deze ploeg wel uit het slop kan halen", aldus Redknapp bij Sky Sports.

United moet Ten Hag aan de kant schuiven ...

Meest recent

'Real Madrid zet zinnen op sensationele nieuwe trainer'

Daags na de nederlaag tegen FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España, heeft het ...

19
19
Speeltijd voorbij: Hayen maakt transferstatement bij Genk

Bij KRC Genk moet men bij de start van de tweede seizoenshelft meteen vol aan de bak. Coach Nicky ...

55
55
Club Brugge verbijsterd: JPL-toptransfer krijgt plotse twist

Club Brugge keek mee — en zag het dossier veranderen. Tussen ambitie en voorzichtigheid ...

154
154
Gouden drama: pijnlijk details aftocht Tzolis bekend

De 19de Gouden Schoen uit de clubgeschiedenis staat op het palmares, maar bij Club Brugge KV had men ...

271
271
'Anderlecht slaat toe: topdeal met seizoensrevelatie'

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig wachten geblazen tot de volgende wintertransfers worden ...

248
248
'Vuurwerk bij kampioen: Union pakt fors uit op mercato'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

173
173
'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

233
233
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

196
196
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

294
294
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

343
343
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

509
509
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

247
247
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

305
305
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

331
331
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

416
416
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

267
267
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

354
354
'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Zondag vulde Club Brugge het podium op het Gala van de Gouden Schoen, maar dinsdag is het weer ...

662
662
'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Om een vervolgstuk te breien aan de sterke reeks in december hoopt Antwerp in januari op een ...

463
463
Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Ardon Jashari verbaasde zondag vriend en vijand door op basis van één stemronde de ...

157
157
'Géén Club Brugge: Yow trekt naar deze club'

Griffin Yow werd de afgelopen twee weken in verband gebracht met de Belgische topclubs. Dat was ...

172
172
Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

Terwijl de ogen van de Belgische voetbalwereld op het Gala van de Gouden Schoen waren gericht ging ...

311
311
Klucht op Gouden Schoen: bizar stemgedrag blootgelegd

Op het Gala van de Gouden Schoen schoot Ardon Jashari zondag de hoofdvogel af, terwijl ook onder ...

910
910
'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

393
393
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

86
86

Meer sportnieuws