United in crisis: Engelse pers schrijft ontslagbrief uit

door
United in crisis: Engelse pers schrijft ontslagbrief uit

In de Premier League incasseerde Manchester United zondagavond opnieuw een flinke opdoffer. De gevallen grootmacht verloor op eigen veld immers met zware 0-3-cijfers van Tottenham Hotspur. Verschillende media verwachten dan ook zware gevolgen voor coach Erik ten Hag.

United kwam vorig seizoen al ondermaats voor de dag en eindigde zelfs op een pijnlijke achtste plaats in de eindstand van de Premier League. Desondanks besloot de clubleiding om vast te houden aan Ten Hag als hoofdcoach. De Nederlander verlengde zelfs zijn contract en beïnvloedde opnieuw op het transferbeleid.

De komst van landgenoten en oude bekenden als Joshua Zirkzee, Matthijs de Ligt en Noussair Mazraoui droegen duidelijk zijn stempel. Spelers die minder goed in zijn visie pasten, mochten dan weer beschikken. Maar voorlopig lijkt dat niet de juiste beslissing om het sportieve lot in handen van Ten Hag te leggen.

Einde van de rit

In de Community Shield werd meteen verloren van Manchester City. De Europa League-campagne ging dan weer van start met een gelijkspel op eigen veld tegen FC Twente. En ook in de Premier League liet United al behoorlijk wat steken vallen: het staat momenteel slechts twaalfde met een povere 7 op 18.

Zondag volgde dus een nieuw dieptepunt tegen Tottenham. Achteraf was de Engelse pers dan ook hard. "Dit is het soort slappe optredens waar trainers voor ontslagen worden", stelt The Daily Mirror. "Dit voelt als het eind van de rit voor Ten Hag. Ze werden overklast, overlopen, weggespeeld, mentaal afgetroefd, kortom: vernederd", aldus The Telegraph.

United loopt verloren

Met de interland-break die voor de deur staat, komt er alvast een ideaal moment aan om van trainer te wisselen. Analist Jamie Redknapp vindt dan ook dat het bestuur niet te lang meer moet twijfelen. "Als ik het team nu zie ... ze lopen verloren. Niemand neemt de match in handen. De spelers die hij binnenhaalde zien er ook niet goed uit. Ik zie gewoon niet in hoe Ten Hag zijn job kan behouden met dit soort prestaties. Hij ziet er zelf ook compleet verloren uit. Ik zie niet hoe hij dit kan omkeren en hij heeft al genoeg tijd gehad. Het enige probleem is dat ik ook niet weet welke trainer deze ploeg wel uit het slop kan halen", aldus Redknapp bij Sky Sports.

POLL: United moet Ten Hag aan de kant schuiven ...

Meest recent

Rode Duivels eren ‘legende’ Jan Vertonghen tegen Wales

Jan Vertonghen stopt aan het einde van het seizoen met voetballen. De verdediger kende een straffe ...

0
0
‘Knaller Rodrygo: grootmacht legt 80 miljoen op tafel’

Real Madrid staat op het punt om ferm te veranderen. Carlo Ancelotti kon dit seizoen geen prijs ...

18
18
Standard Luik draait Anderlecht een ferme transferloer

Standard Luik wil de weg naar de top weer inzetten. Achter de schermen is de club volop bezig met de ...

59
59
Club-smaakmaker verrast: ‘Kans is groot dat hij blijft’

Club Brugge won met 4-1 van KAA Gent in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart kwam op achterstand, ...

218
218
'AA Gent hoopt op miljoenen: wachten op akkoord'

Voor AA Gent zijn de play-offs stilaan een calvarietocht aan het worden. Ze slikten donderdag alweer ...

56
56
Proto ziet het erg somber in voor Anderlecht

Voor Anderlecht staat zondag dé match van het jaar op het programma. Dan staat Paars-Wit in ...

171
171
Deze uitslag verknalt extra CL-ticket voor België

Donderdagavond werden de halve finales gespeeld in de Europa League en Conference League. Ondanks ...

198
198
'Knaltransfer nabij: één club in polepositie voor De Bruyne'

Vrijdagavond probeert Kevin De Bruyne met Manchester City een nieuwe stap te zetten richting het ...

201
201
'Absoluut rampscenario voor AA Gent'

AA Gent moest donderdag alweer een tik incasseren van Club Brugge. Na de 0-5 die het onlangs om de ...

181
181
Belgische topclubs missen kans bij smaakmaker Westerlo

Westerlo leek in het begin van het seizoen een outsider voor de top zes te gaan worden. Uiteindelijk ...

77
77
Ulderink scherp voor kop van Jut bij Antwerp

Antwerp lijkt een kruis te mogen maken over Europa League-voetbal volgend seizoen. De Great Old ging ...

155
155
SOS: Club Brugge-speler van sensatie tot zorgenkind

Chemsdine Talbi leek op weg naar een miljoenentransfer na zijn indrukwekkende prestaties in de ...

331
331
"Club Brugge moet hem halen" - fans zijn overtuigd

Met een overtuigende 4-1-overwinning tegen AA Gent wist Club Brugge het vertrouwen weer te ...

652
652
"Je gaat niet zeggen dat Hasi mindere trainer is dan Hayen?"

Zondag wordt de eerste hoofdprijs van het Belgische voetbalseizoen uitgedeeld. Dan staan Club Brugge ...

488
488
'Standard legt lot in handen van zeer verrassende naam'

Standard sleept zich momenteel door de Europe Play-Off. De Rouches hebben alles gegeven om in de ...

222
222
Tzolis lacht met Club-revelatie: "Hij mag mij bedanken"

Club Brugge kan met een uitstekend gevoel naar de bekerfinale van zondag. Het bracht zijn generale ...

268
268
Vertonghen in finale? Hasi onthult dé factor in beslissing

Zondag gaat Anderlecht in de bekerfinale op zoek naar een eerste prijs in acht jaar tijd. Het ...

179
179
Zeldzaam lichtpunt bij Gent: "Voorbeeld voor andere spelers"

AA Gent blijft voorlopig maar aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor donderdag ook met ...

168
168
Vermant titularis in finale? Hayen licht tipje van sluier

Club Brugge veegde donderdagnamiddag de vloer aan met AA Gent en haalde het met duidelijke ...

175
175
Eén positief punt bij pover Antwerp: "Dan is vijfde plaats binnen"

Antwerp FC maakte afgelopen weekend nog indruk met een overwinning op het veld van KRC Genk. Maar ...

285
285

Meer sportnieuws