United in crisis: Engelse pers schrijft ontslagbrief uit

109
United in crisis: Engelse pers schrijft ontslagbrief uit

In de Premier League incasseerde Manchester United zondagavond opnieuw een flinke opdoffer. De gevallen grootmacht verloor op eigen veld immers met zware 0-3-cijfers van Tottenham Hotspur. Verschillende media verwachten dan ook zware gevolgen voor coach Erik ten Hag.

United kwam vorig seizoen al ondermaats voor de dag en eindigde zelfs op een pijnlijke achtste plaats in de eindstand van de Premier League. Desondanks besloot de clubleiding om vast te houden aan Ten Hag als hoofdcoach. De Nederlander verlengde zelfs zijn contract en beïnvloedde opnieuw op het transferbeleid.

De komst van landgenoten en oude bekenden als Joshua Zirkzee, Matthijs de Ligt en Noussair Mazraoui droegen duidelijk zijn stempel. Spelers die minder goed in zijn visie pasten, mochten dan weer beschikken. Maar voorlopig lijkt dat niet de juiste beslissing om het sportieve lot in handen van Ten Hag te leggen.

LEES OOK: 'Arsenal doet Premier League daveren: supertransfer in 2027'

Einde van de rit

In de Community Shield werd meteen verloren van Manchester City. De Europa League-campagne ging dan weer van start met een gelijkspel op eigen veld tegen FC Twente. En ook in de Premier League liet United al behoorlijk wat steken vallen: het staat momenteel slechts twaalfde met een povere 7 op 18.

Zondag volgde dus een nieuw dieptepunt tegen Tottenham. Achteraf was de Engelse pers dan ook hard. "Dit is het soort slappe optredens waar trainers voor ontslagen worden", stelt The Daily Mirror. "Dit voelt als het eind van de rit voor Ten Hag. Ze werden overklast, overlopen, weggespeeld, mentaal afgetroefd, kortom: vernederd", aldus The Telegraph.

United loopt verloren

Met de interland-break die voor de deur staat, komt er alvast een ideaal moment aan om van trainer te wisselen. Analist Jamie Redknapp vindt dan ook dat het bestuur niet te lang meer moet twijfelen. "Als ik het team nu zie ... ze lopen verloren. Niemand neemt de match in handen. De spelers die hij binnenhaalde zien er ook niet goed uit. Ik zie gewoon niet in hoe Ten Hag zijn job kan behouden met dit soort prestaties. Hij ziet er zelf ook compleet verloren uit. Ik zie niet hoe hij dit kan omkeren en hij heeft al genoeg tijd gehad. Het enige probleem is dat ik ook niet weet welke trainer deze ploeg wel uit het slop kan halen", aldus Redknapp bij Sky Sports.

United moet Ten Hag aan de kant schuiven ...

Meest recent

Beveren ziet straffe reeks eindigen: "Niet goed genoeg"

De openingswedstrijd van de achtste speeldag in de Jupiler Pro League heeft meteen een verrassing ...

16
16
"Union was de enige club waar ik naartoe wilde"

Het was alweer een zeer bewogen transferzomer voor Union, waarin het op de valreep nog een paar ...

24
24
Kompany lacht in vuistje na dol slot, zorgen om Openda

Vrijdagavond werden ook de grote buitenlandse competities weer op gang getrapt. Vincent Kompany zal ...

76
76
Lommel maakt einde aan Beverse heerschappij op Freethiel

SK Beveren heeft vrijdagavond zijn eerste thuisnederlaag van het seizoen geleden. Na een negen op ...

32
32
Flames morsen met kansen, maar zetten stap richting WK

De Red Flames hebben vrijdagavond een nieuwe stap gezet richting kwalificatie voor het WK. In hun ...

49
49
Dender voorlopig op kop in 1B, ook Eupen blijft meedraaien

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend weer gevoetbald na de interlandbreak. Op de ...

44
44
Beale is opvallend hard voor revelatie Essevee

Na zeven speeldagen herbergt de Jupiler Pro League al enkele aangename verrassingen. Charleroi is de ...

49
49
'Woekerwinst van 30 miljoen lonkt voor Union'

Geen ploeg die de voorbije jaren zo'n indrukwekkend transferbeleid voerde als Union. De Brusselaars ...

61
61
Charleroi slaat fraaie slag: volgende revelatie verlengt

Het wordt dit weekend in de Jupiler Pro League onder meer uitkijken of Charleroi zal kunnen blijven ...

3
3
Jaecques doet ambities Antwerp en Vandenhaute uit de doeken

Bij Antwerp is er in de zomer een nieuw tijdperk begonnen. Vrijwel de hele voorbereiding op het ...

153
153
Vanderbiest geeft hét recept voor wederopstanding Mechelen

Nu de Jupiler Pro League weer op gang komt, zullen ze bij KV Mechelen liefst zo snel mogelijk uit de ...

68
68
‘Schandaal kost City Haaland: recordtransfer ligt klaar’

Erling Haaland kan in 2027 voor de duurste transfer ooit zorgen. Het schuldig verdict tegen ...

148
148
Hubert met handen in haar: ziekenboeg Union puilt uit

De Jupiler Pro League wordt dit weekend weer afgetrapt. Op de achtste speeldag verdedigt Union zijn ...

73
73
Rode Duivels treffen in november nieuwe bondscoach

De Rode Duivels zullen toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op hun start in de ...

99
99
Vannieuwkerke huivert: Geldkraan definitief toegedraaid?

Karl Vannieuwkerke kreeg zopas een zware shock te verwerken. De veelzijdige presentator is betrokken ...

75
75
'Genk en Club Brugge mogen fluiten naar toptarget'

De wintermercato is nog ver weg, maar achter de schermen wordt er uiteraard niet stilgezeten in de ...

173
173
De Mil deelt ook goed nieuws uit ziekenboeg AA Gent

Na zeven speeldagen is AA Gent samen met Union de fiere leider in onze competitie. Om verder te gaan ...

71
71
Ronaldo haalt snoeihard uit: "Hij moet stoppen met botox!"

Cristiano Ronaldo laat opnieuw van zich horen, en dat doet hij op een manier die voor de nodige ...

105
105
Alderweireld viert comeback: Antwerp maakt fans al warm

Er waait sinds kort een frisse wind bij Antwerp, waar Wouter Vandenhaute het roer overnam van Paul ...

202
202
Leko hakt knopen door: zomeraanwinsten Club vallen af

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij La Louvière, waar het vorig seizoen nog verrassend ...

294
294
Thorup klopt op tafel: crisisstemming bij KRC Genk

De competitiestart verliep niet van een leien dakje bij KRC Genk, dat na zeven speeldagen amper ...

250
250
Leko dropt hint: onuitgegeven opstelling Club Brugge?

Club Brugge hervat de competitie met een bezoek aan La Louvière. Op papier is de ...

362
362
Compper grijpt in: Antwerp verrast met nieuwe kapitein

Na vier nederlagen op rij kwam de interlandbreak niet ongelegen voor Antwerp, dat zondag in Westerlo ...

149
149
Schrijnend verhaal Zinho Vanheusden: "Het is genoeg geweest"

Jarenlang bleef Zinho Vanheusden vechten om zijn droom als profvoetballer niet op te geven. Achter ...

137
137
De Mil vloekt bij KAA Gent: “Ongelooflijk jammerlijke zaak”

KAA Gent neemt het na een lange interlandbreak op tegen Zulte Waregem. De Buffalo’s zagen ...

103
103

Meer sportnieuws