Degryse: "Ik herhaal: hij is de beste coach voor Anderlecht"

1076 stemmen
Degryse:

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de Europese verplaatsing naar Real Sociedad. Ondertussen is de sportieve leiding druk in de weer met de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Die gaat idealiter aan de slag bij de start van de interland-break.

Vermits het spelniveau ondermaats bleef en er van progressie nauwelijks nog sprake was, zowel in teamverband als op individueel vlak, besloot de Belgische recordkampioen om de samenwerking met Brian Riemer stop te zetten. Een ontslag dat al een tijdje onvermijdelijk leek. Maar de timing was wel erg ongunstig.

RSCA is immers bezig aan een bijzonder druk programma, waarbij de wedstrijden zich mekaar aan sneltempo opvolgen. Nu instappen is dus niet ideaal voor nieuwe trainers. Bovendien draait het seizoen op volle toeren, wat het er niet evident op maakt om succesvolle hoofdcoaches elders weg te plukken.

LEES OOK: TU: 'Club vindt opvolger Mignolet, transferknaller Trossard'

Tijd begint te dringen

Nochtans is deze trainerskeuze van groot belang voor een aantal prominente figuren aan de top van de club. En dus wil men de tijd nemen om een zo goed mogelijke keuze te maken. Vandaar dat werd geopteerd om een tussenpaus aan te stellen. En daarvoor viel de keuze uiteindelijk op David Hubert.

Die leverde tot dusver behoorlijk goed werk af, maar zal sowieso niet vast benoemd worden. En ondertussen begint de tijd te dringen om een nieuwe trainer aan te werven. Volgende week maandag gaat de interland-break van start en dat lijkt toch een ideaal moment voor een coach om in te stappen.

Vol voor Van Bommel

Sportieve baas Jesper Fredberg zou dan ook een tandje hebben bij gestoken. Maar volgens analist Marc Degryse hoeft de Deen niet te twijfelen. Zo raadt hij RSCA aan om vol voor Mark van Bommel te gaan. "De nieuwe trainer kan niet snel genoeg komen. Ik blijf herhalen dat Van Bommel de beste optie is", klinkt het bij Het Laatste Nieuws. De Nederlander dook zondag alvast op in de tribunes bij zijn ex-club Antwerp, waar hij de derby tegen Beerschot bijwoonde. Zal hij straks ook weer wekelijks op de Belgische velden te zien zijn?

Anderlecht moet vol voor Van Bommel gaan ...

Meest recent

Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

1
1
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

18
18
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

36
36
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

24
24
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

186
186
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

74
74
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

107
107
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

114
114
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

132
132
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

432
432
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

138
138
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

117
117
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

341
341
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

260
260
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

83
83
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

607
607
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

222
222
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

167
167
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

499
499
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

230
230
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

372
372
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

442
442
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

844
844
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

319
319
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3867
3867

Meer sportnieuws