De vier 'vergeten' transfers van Fredberg: wie breekt door?

door
De vier 'vergeten' transfers van Fredberg: wie breekt door?

RSC Anderlecht hoopt in de toekomst met de Neerpede-talenten én jonge buitenlandse talenten financieel een meerwaarde te boeken. Jesper Fredberg en Mikkel Hemmersam hopen dat vier spelers de volgende stap kunnen zetten. Hoe staan zij er momenteel voor?

Jesper Fredberg kijkt wel degelijk naar de toekomst. Sinds hij in Brussel neerstreek, wist hij samen met Hemmersam, vier jonge buitenlandse talenten aan te trekken.

LEES OOK: Lommel baalt na turbulent slot in CPL, KVK met gouden punt

Goto en Ure

In de aanval lopen er bij RSCA Futures twee spitsen rond. Keisuke Goto kwam in januari naar Anderlecht. Paars-Wit moet in januari 2025 gaan beslissen of ze de aankoopoptie gaan lichten. De 19-jarige Japanse spits doet het niet onaardig. In zijn eerste half seizoen bij RSCA Futures scoorde hij 5 keer en deelde hij 1 assist uit in 14 duels. Dit seizoen is hij sterk begonnen met 3 treffers in 5 duels.

De jeugdinternational moet wel nog steviger worden in de duels. Soms laat hij zich nog te makkelijk wegzetten. De Japanner heeft wel een neus voor goals en een goede functionele techniek. Dribbels en snelle acties moet je niet verwachten van hem. Met zijn 1m92 is hij vooral een targetspits, die best wel oké is in de combinatie. Voor de A-kern lijkt het voorlopig nog iets te vroeg te zijn. 

Zijn concurrent is Robbie Ure. De Schot kwam een jaar geleden transfervrij over van Rangers FC en toonde zich. De spits scoorde 5 keer en deelde 3 assists uit in 16 duels. Bij Anderlecht waren ze tevreden over zijn ontwikkeling en hij tekende ondertussen tot medio 2027. In de voorbereiding kreeg hij volop zijn kans van Brian Riemer en Ure scoorde best veel goals. De aanvaller leek op weg om de derde spits te worden na Kasper Dolberg en Lucas Vazquez, maar opvallend genoeg is hij momenteel invaller bij RSCA Futures… Het is iemand die gevaarlijk is in de zestien meter, goed druk zet en ook wel de nodige fysieke présence heeft.

Robin Veldman was onder de indruk. "Geloof me, hij is een aanvaller met potentieel", zei hij als trainer van Club NXT. David Hubert kan hem misschien bij de kern halen bij de eerste ploeg. In HNB was hij vorig jaar nog lovend. “We waren onder de indruk van zijn vermogen om de spelers rond hem beter te laten spelen. Hij is een spits die denkt aan het collectief en waar zijn teamgenoten gebruik van kunnen maken."

Schlieck en Munck

Paars-Wit haalde geen nieuwe doelman lezen we vaak, maar dat klopt voor geen meter. Timo Schlieck werd gehuurd van RB Leipzig. De doelman van 1m95, op wie RSCA een aankoopoptie heeft, doet het voorlopig niet onaardig. Hij is groot en kan ook degelijk uitvoetballen. Hij zat al meermaals als derde keeper op de bank bij de eerste ploeg. Bij RSCA Futures krijgt hij samen met Timon Vanhoutte afwisselend speelkansen. Wie weet kunnen Schlieck, of Vanhoutte, wel eens snel doorgroeien naar de rol van tweede keeper.

Tot slot is er nog Magnus Munck. De 19-jarige Deense middenvelder stond jaren te boek als een groot talent bij FC Nordsjaelland. Club Brugge had ook interesse in het verleden. Vorig jaar stagneerde Munck wat bij de Deense talentenfabriek. Hemmersam en Fredberg kennen die markt uiteraard zeer goed en zagen hun kans. Ze huurden hem met aankoopoptie. Munck is voorlopig invaller bij RSCA Futures. Kan hij zijn talent laten ontplooien in de Challenger Pro League? Bij RSCA hopen ze alvast van wel.

Anderlecht legde in 2024 dus vier jonge buitenlandse talenten vast. Een teken dat er wel degelijk naar de toekomst wordt gekeken. Paars-Wit kan echter geen spelers van 2-4 miljoen euro halen en die laten rijpen bij de beloften. Daarvoor is er geen budget. Het is nog afwachten of Goto, Ure, Schlieck en Munck kunnen doorbreken. Het is alvast interessant om te kijken hoe deze ‘vergeten’ transfers van Fredberg (en Hemmersam) zich gaan ontwikkelen.

Wie gaat volgens jou doorbreken?

Meest recent

Doku zet City op weg naar bekerwinst, Barça dankt Yamal

In het buitenland hebben Manchester City en FC Barcelona een goede zaak gedaan. City bekert verder ...

0
0
Union zet druk op concurrentie, Genk doet dramatische zaak

Union heeft vanavond de druk nog wat opgevoerd richting de concurrentie. De landskampioen pakte ...

17
17
'Club Luik herhaalt succesrecept Bertaccini en Diouf'

De voorbije jaren bleek Club Luik een zeer opvallende kweekvijver van doelpuntenmakers. Met Adriano ...

5
5
Wéér gelijkspel voor Ferrera: "Frustrerend"

Vorige week verraste FCV Dender door Hayk Milkon nog op straat te zetten. Yannick Ferrera kreeg de ...

7
7
Lommel baalt na turbulent slot in CPL, KVK met gouden punt

De promotiestrijd in de Challenger Pro League leek vanavond lange tijd nog wat spannender te worden. ...

28
28
Hollywoodploeg Wrexham grijpt net naast stunt tegen Chelsea

Sinds Hollywoodacteurs Ryan Reynolds en Rob McElhenney in 2020 de club overnamen, beleeft Wrexham ...

10
10
Charleroi mag kruis maken over PO1: Cornelis ziet verklaring

Voor Charleroi lijkt de droom om de Champions' Play-Off te spelen definitief voorbij. Ze konden ...

14
14
David geeft Union hoop met update over blessure

Union liet de voorbije weken enkele steken vallen en zag daardoor concurrenten Club Brugge en STVV ...

18
18
Ongeloof bij Mazzu: "Ik begrijp niet hoe we hier verliezen"

OH Leuven heeft zaterdag nagelaten om een uitstekende zaak te doen in de strijd om het behoud. Het ...

22
22
Opmerkelijke dubbelrol: Proto komt met verklaring

Bij Anderlecht is het dezer dagen behelpen na het ontslag van Besnik Hasi en het vertrek van ...

29
29
Spanning en VAR-chaos: Dender en Charleroi gefrustreerd

Na een zinderende wedstrijd, met heel wat VAR-spektakel, zijn zowel Dender als Charleroi met een ...

40
40
Arteta geeft hint over blessure Trossard

Arsenal rekende zaterdag in de FA Cup wel af met derdeklasser Mansfield Town, maar kwam niet zonder ...

12
12
‘Anderlecht in vieze papieren: Coucke richt ravage aan’

Marc Coucke zegt dat hij zich niet met de sportieve keuzes van Anderlecht bemoeit. Maar door de ...

280
280
Hevige clash: Union ontvangt Genk zonder cruciale pionnen

Met een echte topper sluiten Union en Racing Genk zo meteen het zaterdagvoetbal af in de Jupiler Pro ...

55
55
Anderlecht zit op de blaren: "Ze reageerden niet..."

Bij RSC Anderlecht was het opvallend dat ze in 2026 bij de Futures plots heel wat buitenlandse ...

111
111
Louwagie dropt JPL-bom: moeilijke jaren op komst

Héél veel clubs in België leven ver boven hun stand. Wanbeleid van de bovenste ...

260
260
Ajax zakt door het ijs: Godts en co huiveren na wanprestatie

Bij Ajax lijkt het stilaan weer van kwaad naar erger te gaan. De club uit Amsterdam ging in de ...

26
26
Tessa Wullaert verbluft iedereen met unieke mijlpaal

Ze is al jaren het gezicht van het Belgische vrouwenvoetbal en zaterdagavond zette Tessa Wullaert ...

41
41
Lange verklapt: "Club Brugge polste naar deze wereldtoppers"

Rune Lange speelde verschillende jaren bij Club Brugge. Hij was na zijn carrière ook even ...

306
306
Lierse zet Lisp in lichterlaaie met deugddoende zege

Na een moeizame wedstrijd schijnt de zon weer aan de horizon boven het Lisp. De Pallieters wonnen ...

54
54
Mazzu vloekt stevig: Westerlo klopt op deur van PO1

Gaat Westerlo nog voor een klein voetbalmirakel zorgen? De Kemphanen zijn de laatste weken stevig op ...

61
61
Charleroi broedt op stevige revanche, Dender in acuut gevaar

Dender en Sporting Charleroi staan zo meteen tegenover elkaar in een geladen duel in de Jupiler Pro ...

14
14
Stankovic schenkt klare wijn over transfer naar Inter

Club Brugge gaat in de zomer een resem sterkhouders verliezen, dat staat nu al vast. Blauw-Zwart ...

476
476
Euvrard zwaar onder de indruk van drie spelers Zulte Waregem

Standard neemt het morgenavond aan de Gaverbeek op tege Zulte Waregem. De Rouches hebben maar ...

155
155
Taravel verklaart deze grote metamorfose bij Anderlecht

Kan RSC Anderlecht nog eens punten rapen in Brugge? De match tegen Club Brugge is cruciaal om te ...

171
171

Meer sportnieuws