Essevee dankt 'oude' rot en bestormt top van Challenger Pro League

door
Essevee dankt 'oude' rot en bestormt top van Challenger Pro League

Essevee is bezig om opnieuw de top te bestormen in de Challenger Pro League. Het team van Sven Vandenbroeck begon nog wisselvallig aan het seizoen, na een nieuwe zege tegen Club Luik staat het voorlopig op een knappe tweede plek.

Zulte Waregem begon stroef aan het seizoen, maar de laatste weken heeft het de trein weer stevig op de rails staan. Nieuwbakken coach Sven Vandenbroeck nam het met zijn ploeg vandaag op tegen Club Luik. Het team van Englebert begon zwak aan de nieuwe competitie en pakte nog maar twee punten.

LEES OOK: ‘7 miljoen! Zulte Waregem blaast JPL omver’

Zulte Waregem heerst met absolute parel

Essevee begon prima in eigen huis. Na een dik kwartier spelen ontsnapten de bezoekers een eerste keer toen een poging van Vossen van de lijn werd gehaald. De ervaren spits van de thuisploeg haalde in het slotkwartier toch zijn gram: na een prima flankvoorzet kopte hij krachtig de 1-0 in doel.

In die eerste periode was Zulte Waregem oppermachtig en het overwicht resulteerde op slag van rust ook nog in een tweede doelpunt. Erenbjerg legde aan vanop een meter of twintig en zijn vallend schot verdween prachtig in de winkelhaak: 2-0. Halfweg had de thuisploeg zijn schaapjes al op het droge.

Zwakke Luikenaren beginnen dramatisch

Na rust ging Zulte Waregem gewoon door met scoren. Na vijf minuten spelen was Erenbjerg deze keer de aangever, Diop schatte zijn assist naar waarde en maakte de 3-0. Essevee liet zich nadien wat in slaap dommelen en na oerdom balverlies tekende Da Silva iets voor het uur voor de 3-1.

Voor de thuisploeg was het nadien wat hinken op twee gedachten. Halfweg de tweede helft kopte Tanghe nog eens naast de kooi van Debaty. Er volgden nog wat speldenprikken over en weer nadien maar de Waregemse zege kwam niet meer in gevaar. De zwakke start van Club Luik krijgt zo dus een pijnlijk vervolg.

Scoreverloop:

1-0 (42') Vossen, 2-0 (45+4') Erenbjerg, 3-0 (49') Diop, 3-1 (56') Da Silva

Gaat Zulte Waregem promoveren dit seizoen?

Meest recent

'Club Brugge legt bod van 5 miljoen neer bij Ajax'

Club Brugge is momenteel zeer druk in de weer op de transfermarkt. Het liet zijn kassa al stevig ...

0
0
"Achter de glimlach: de ware pijn van Toby Alderweireld"

Na een prachtige carrière zit Toby Alderweireld officieel in zijn 'voetbalpensioen'. De ...

1
1
'Verbazingwekkende miljoenentransfer voor Cercle'

Cercle Brugge flirtte vorig seizoen met degradatie, maar kon uiteindelijk in de barrages tegen Patro ...

23
23
'Nog geen zeven: Anderlecht bijt in het stof bij doelwit'

Bij Anderlecht staat de teller deze zomer al op zes aanwinsten en dat aantal zal ongetwijfeld nog ...

108
108
'Knaltransfer Lammens krijgt vorm: eerste club meldt zich'

Antwerp blijft zeer druk in de weer op de transfermarkt. Tijdens de oefenstage in Oostenrijk mocht ...

104
104
‘Meijer laat Club Brugge spartelen: drama compleet’

Björn Meijer leek op weg naar Feyenoord, maar de transfer ging op het laatste moment alsnog ...

337
337
'Genk plakt waanzinnig prijskaartje op Tolu'

Bij KRC Genk beleven ze tot dusver een rustige transferzomer. Met Daan Heymans en Tobias Lawal ...

249
249
‘Jashari reageert na keiharde boodschap van Club’

De soap rond een mogelijke transfer van Ardon Jashari is de voorbije dagen helemaal ontploft. De ...

767
767
'Union in shock: kampioenenmaker maakt verrassende transfer'

Nadat het drie keer net misgegrepen had, wist Union zich afgelopen seizoen eindelijk tot ...

179
179
Leko legt enorme transfereis op tafel bij AA Gent

Na de dramatische play-offs kende AA Gent in het begin van de zomer geen genade: slechts weken na ...

297
297
'Competitieformat op springen: Union en co halen gram'

Binnen een tweetal weken wordt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Het zou ...

376
376
'AA Gent vindt akkoord: transfersom van 8 à 9 miljoen'

Terwijl coach Ivan Leko zijn spelers klaarstoomt voor de start van het seizoen, blijft AA Gent ook ...

260
260
Anderlecht-fans woest: oorzaak gekend voor Union-deal

Behoudens een negatief advies van de ordediensten, speelt Union SG ook volgend seizoen zijn Europese ...

726
726
'Kompany krijgt topaanwinst: Bayern biedt 52 miljoen'

Na de uitschakeling op het WK voor Clubs, genieten de spelers van Bayern München momenteel van ...

119
119
Europa League: Anderlecht kan tegenstander ruiken na heenmatch

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe seizoen van RSC Anderlecht officieel van start. De ...

341
341
L'Equipe onthult: 'Penders op zucht van nieuwe club'

Aanstaande zondag speelt Chelsea FC de finale van het WK voor clubs tegen Paris Saint-Germain. Mike ...

245
245
'Transferbom bij Club: Inter stelt opzienbarende ruildeal voor'

De top van Club Brugge dook donderdag plots op in Milaan. Daar stond een afspraak met ...

1681
1681
Beerschot haalt versterking in JPL, volgende vertrekker KVK

Binnen een maandje gaat het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League weer van start. Beerschot VA ...

188
188
'Monstertransfer op komst: Real vraagt 100 miljoen'

Real Madrid CF sneuvelde woensdag op pijnlijke wijze op het WK voor clubteams. De spelers van de ...

225
225
Drastische wijziging bij Antwerp? Wils komt met reactie

Royal Antwerp FC is nog lang niet klaar met zijn plannen op de transfermarkt, maar haalde inmiddels ...

351
351
Promotie bij Genk: nieuwe rol voor Matte Smets

Om het seizoen zo goed mogelijk voor te bereiden, trok KRC Genk naar Duitsland voor een oefenkamp. ...

361
361
‘“Gekke rotzak” op radar van hongerig Anderlecht’

Een ruwe diamant met een hoek af – dat is het type speler waar Anderlecht momenteel op mikt. ...

497
497
'Toptransfer Tolu: grootmacht meldt zich in Genk'

KRC Genk rondde deze week de miljoenentransfer van Christopher Bonsu Baah naar Saudi-Arabië af. ...

647
647
'Strijd om Rode Duivel barst los: Club Brugge gaat all-in'

Club Brugge wist de voorbije dagen enkele grote uitgaande deals te beklinken en er staan nog ...

1166
1166
'Tottenham gaat volledig los: 134 miljoen op 24 uur tijd'

Ondanks een behoorlijk dramatisch seizoen in eigen land, mag Tottenham Hotspur in de komende ...

166
166

Meer sportnieuws