Vroeg drama Barcelona: Ter Stegen gruwelijk in de fout

door
Vroeg drama Barcelona: Ter Stegen gruwelijk in de fout

In de Champions League stonden ook donderdagavond weer enkele fraaie duels op het programma. Zo was het onder meer uitkijken naar FC Barcelona. Maar op het veld van AS Monaco kwam de leider uit La Liga al vroegtijdig in de problemen.

De Catalanen namen eind vorig seizoen afscheid van clubboegbeeld Xavi Hernandez als hoofdtrainer. Om hem te vervangen besloot het bestuur voor Hansi Flick te gaan. Die had destijds al indruk gemaakt aan het roer bij Bayern München en zat zonder werkgever na zijn ontslag als bondscoach van Duitsland.

De keuze voor Flick bleek tot dusver de juiste. Ondanks wisselvallige resultaten aan de voorbereiding, begon de vicekampioen als een wervelwind aan de Spaanse competitie. Barça staat momenteel met een perfect rapport aan de leiding in La Liga en scoorde in 5 competitiematchen liefst 17 keer.

LEES OOK: 'Pocognoli met handen in haar: plotse leegloop op komst'

Licht gaat uit bij Ter Stegen

Die goede prestaties moesten een gepast vervolg krijgen in de Champions League. Barcelona zakte ook als favoriet af naar Monaco. Maar na nog geen tien minuten kwamen de bezoekers al met een mannetje minder te staan in het Stade Louis II na een rode kaart voor Eric Garcia.

Het was echter Marc-André Ter Stegen die aan de basis van de uitsluiting lag. De doelman voetbalde wel erg nonchalant uit en leverde bal zomaar in bij de tegenstander. Garcia kon bijna niet anders dan een fout maken en betaalde daar dus een erg zware tol voor.

Yamal zet scheve situatie recht

Niet veel later incasseerde Barcelona overigens een nieuwe mokerslag. Maghnes Akliouche kon de thuisploeg na een dik kwartier spelen immers op voorsprong zette. Maar met een mannetje minder tussen de lijnen toonde het team van Flick veerkracht. Zo kon goudhaantje Lamine Yamal de score na een halfuurtje weer in evenwicht brengen.

Barça hoort bij de vijf grootste favorieten voor de eindzege in de CL ...

Meest recent

Stevige sneer naar Brys: "Wie krijgt nu ruzie met Eto'o?"

Marc Brys volgt de Africa Cup vanuit zijn zetel, want na een onwaarschijnlijke soap trok Kameroen ...

16
16
'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

82
82
Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

45
45
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

113
113
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

633
633
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

185
185
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

38
38
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

123
123
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

85
85
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

326
326
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

63
63
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

56
56
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

485
485
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

516
516
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

364
364
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

486
486
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

671
671
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

991
991
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

38
38
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

624
624
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1462
1462
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

998
998
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

477
477
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1212
1212
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

154
154

Meer sportnieuws