Mignolet duidt grootste verschil tussen Club en Dortmund aan

door
Mignolet duidt grootste verschil tussen Club en Dortmund aan

Club Brugge leek lange tijd op weg om met puntengewin aan zijn Champions League-campagne te beginnen. Maar in de thuiswedstrijd tegen Borussia Dortmund liep het uiteindelijk toch fout. Zo liepen de Duitsers tijdens de slotfase nog uit tot 0-3.

De eindstand doet anders vermoeden, maar er zat wel degelijk veel meer in voor Blauw-Zwart. In de eerste helft was Club bij momenten de evenknie van Dortmund. Het kreeg ook enkele goede kansen om op voorsprong te komen, met name Hugo Vetlesen had altijd moeten scoren. Maar in de afwerking liep er telkens wel iets fout.

Volgens spits Gustaf Nilsson, die zelf een moeilijke avond beleefde, was dat gebrek aan efficiëntie één van hoofdoorzaken voor de nederlaag. "We waren gevaarlijk, maar hebben hen niet afgestraft. Het was een evenwichtige match en als we voorin iets scherper waren geweest, hadden we kunnen winnen. Maar op dit niveau betaal je een prijs als je zelf je kansen niet afmaakt", klonk het bij Sporza.

LEES OOK: Club Brugge betaalt zich blauw: monsterpremies JPL gelekt

Indrukwekkende selectie

Daarnaast kwam het klasse-verschil toch bovendrijven naarmate de wedstrijd vorderde. Al was dat niet onlogisch. Dortmund-coach Nuri Sahin kon immers jongens als Serhou Guirassy, Jamie Bynoe-Gittens en Felix Nmecha. Stuk voor stuk spelers met minstens het potentieel voor de Europese top.

Volgens Simon Mignolet was dat ook het grootste verschil tussen beide ploegen. "We hadden grotendeels de controle, maar als je ziet wie zij nog konden inbrengen ... Die invallers maken mee met verschil. Je weet dat je tegen zo'n team wordt afgemat en hun invallers waren nog fris. Dortmund heeft een brede kern."

Campagne niet om zeep

In ieder geval is deze nederlaag allerminst een goede zaak voor de ambities om door te stoten naar de volgende ronde. Ook wat het doelsaldo betreft deed Club geen goede zaak. Toch vindt Mignolet dat er met vertrouwen naar de volgende matchen gekeken mag worden. "We mogen heel tevreden zijn over onze prestatie. Maar we hadden die momenten moeten pakken. Dan was de zege mogelijk geweest. En deze nederlaag mag nu geen rem zetten op ons parcours in de competitie."

De selectie van Club is onvoldoende sterk in de breedte ...

Meest recent

Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

42
42
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

16
16
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

67
67
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

45
45
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

393
393
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

26
26
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

227
227
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

23
23
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

62
62
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

34
34
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

74
74
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

65
65
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

46
46
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

433
433
Man Utd raast door en bezorgt topclub grote zorgen

Manchester United is de laatste weken sterk bezig, Tottenham tankte vorige week vertrouwen tegen ...

115
115
Wereldtop ruikt kans: Godts op weg naar megatransfer

Bij Ajax hebben ze heel wat Belgen in de selectie zitten. Dé grote uitblinker van dienst is ...

66
66
Marc Coucke zet alles op alles met megalomaan plan

Wie Marc Coucke zegt, zegt ambitie op groot formaat. De ondernemer die nooit tevreden lijkt met ...

230
230
Hayen hint nadrukkelijk: transfer niet uitgesloten

KRC Genk moet morgen winnen van RSC Anderlecht. Als dat niet gebeurt, lijken ze stilaan toch een ...

140
140
Gouden transferzet OHL? Mazzu in de wolken

OH Leuven is al jaren een zeer grijze ploeg. Waarnemers vinden dat er veel kwaliteit in de ploeg is, ...

62
62
Peter Verbeke keihard voor zichzelf: "Dat was een fout"

Peter Verbeke werkt bij AA Gent, Club Brugge en RSC Anderlecht. Bij die laatste club kende hij zeer ...

165
165
Tegenvaller of niet: Hubert blijft overtuigd

Bij Union SG spelen ze dit weekend tegen La Louvière. David Hubert moet wel een aantal ...

17
17
Anderlecht in paniekmodus: toch nog de markt op?

RSC Anderlecht blijft hardleers. We halen al een jaar aan dat Paars-Wit een tekort aan ...

531
531
FC Barcelona dropt bom in Europees voetbal

De afgelopen jaren is er veel veranderd in het wereldvoetbal. FC Barcelona probeerde iets in gang te ...

164
164
Vandenbroeck voert druk op: D-day voor Zulte Waregem

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen FCV Dender. Een match die ze maar best kunnen winnen. ...

48
48
'Koophonger Man City niet gestild: 80 miljoen euro'

Manchester City kende vele jaren amper concurrentie in Engeland. Maar de club is een nieuwe weg ...

59
59

Meer sportnieuws