Mignolet duidt grootste verschil tussen Club en Dortmund aan

door
Mignolet duidt grootste verschil tussen Club en Dortmund aan

Club Brugge leek lange tijd op weg om met puntengewin aan zijn Champions League-campagne te beginnen. Maar in de thuiswedstrijd tegen Borussia Dortmund liep het uiteindelijk toch fout. Zo liepen de Duitsers tijdens de slotfase nog uit tot 0-3.

De eindstand doet anders vermoeden, maar er zat wel degelijk veel meer in voor Blauw-Zwart. In de eerste helft was Club bij momenten de evenknie van Dortmund. Het kreeg ook enkele goede kansen om op voorsprong te komen, met name Hugo Vetlesen had altijd moeten scoren. Maar in de afwerking liep er telkens wel iets fout.

Volgens spits Gustaf Nilsson, die zelf een moeilijke avond beleefde, was dat gebrek aan efficiëntie één van hoofdoorzaken voor de nederlaag. "We waren gevaarlijk, maar hebben hen niet afgestraft. Het was een evenwichtige match en als we voorin iets scherper waren geweest, hadden we kunnen winnen. Maar op dit niveau betaal je een prijs als je zelf je kansen niet afmaakt", klonk het bij Sporza.

LEES OOK: Club Brugge betaalt zich blauw: monsterpremies JPL gelekt

Indrukwekkende selectie

Daarnaast kwam het klasse-verschil toch bovendrijven naarmate de wedstrijd vorderde. Al was dat niet onlogisch. Dortmund-coach Nuri Sahin kon immers jongens als Serhou Guirassy, Jamie Bynoe-Gittens en Felix Nmecha. Stuk voor stuk spelers met minstens het potentieel voor de Europese top.

Volgens Simon Mignolet was dat ook het grootste verschil tussen beide ploegen. "We hadden grotendeels de controle, maar als je ziet wie zij nog konden inbrengen ... Die invallers maken mee met verschil. Je weet dat je tegen zo'n team wordt afgemat en hun invallers waren nog fris. Dortmund heeft een brede kern."

Campagne niet om zeep

In ieder geval is deze nederlaag allerminst een goede zaak voor de ambities om door te stoten naar de volgende ronde. Ook wat het doelsaldo betreft deed Club geen goede zaak. Toch vindt Mignolet dat er met vertrouwen naar de volgende matchen gekeken mag worden. "We mogen heel tevreden zijn over onze prestatie. Maar we hadden die momenten moeten pakken. Dan was de zege mogelijk geweest. En deze nederlaag mag nu geen rem zetten op ons parcours in de competitie."

De selectie van Club is onvoldoende sterk in de breedte ...

Meest recent

Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

19
19
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

13
13
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

102
102
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

75
75
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

107
107
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

149
149
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

188
188
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

9
9
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

321
321
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

53
53
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

152
152
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

211
211
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

54
54
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

193
193
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

242
242
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

120
120
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

155
155
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

67
67
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

528
528
Hubert bevestigt ferme domper én meevaller Union SG

Union SG werd nipt uitgeschakeld in de Champions League, maar de Brusselse club is wel nog steeds de ...

48
48
SK Beveren slaat bijzonder grote slag

SK Beveren lijkt op weg naar de Jupiler Pro League. Er wordt goed werk geleverd op de Freethiel. De ...

122
122
Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers ...

313
313
KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

72
72
Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Club Brugge hoopt na de nederlaag tegen Union SG in de competitie de rug te rechten tegen Standard ...

456
456
Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

492
492

Meer sportnieuws