IJskoude douche: Club geeft Europese stunt compleet weg

297 stemmen
IJskoude douche: Club geeft Europese stunt compleet weg

Club Brugge is met een valse noot aan de vernieuwde Champions League begonnen. Blauw-Zwart speelde op eigen veld nochtans een meer dan verdienstelijke wedstrijd tegen Borussia Dortmund. Maar na twee goals van Jamie Bynoe-Gittens én een penalty in de tweede helft, trokken de Duitsers het laken toch naar zich toe: 0-3.

Blauw-Zwart moest tijdens de openingsspeeldag meteen vol aan de bak tegen de verliezende finalist van vorig seizoen. En het waren ook de Borussen die het beste aan de wedstrijd begonnen. Malen liet een vroege openingsgoal echter liggen, Mignolet pakte dan weer uit met een goede redding op Adeyemi. Vervolgens kon Club het evenwicht echter herstellen.

LEES OOK: 'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Sterke eerste helft

En na amper een kwartier spelen kreeg de thuisploeg zelfs een reuzenkans op de 1-0. Na een corner bleef de bal immers hangen in de zestien. Vanaken en Onyedika waagden hun kans. De bal werd echter telkens afgeblokt, waarna het leer in de voeten van Vetlessen belandde. Die trapte op enkele meters van de goal echter op de lat. Van een pechmoment gesproken.

Zo'n missers worden in de UCL doorgaans cash betaalt, maar Club bleef goede kansen krijgen. Het claimde ook tevergeefs een strafschop, terwijl Skov Olsen op Kobel trapte. Ook Dortmund prikte enkele keren tegen, aan de rust stond het echter nog 0-0. Op dat moment hadden de Bruggelingen hun puntje zeker niet gestolen.

Dodelijke invalbeurt

Na de pauze bleef Club aanvankelijk minstens de evenknie. Maar de Belgische kampioen toonde zich te weinig efficiënt in de afwerking. Onder meer Nilsson, Vanaken, Vetlesen en Tzolis lieten de Duitsers bibberen, de netten doen trillen lukte evenwel. Die missers werden uiteindelijk toch pijnlijk afgestraft.

Bij Dortmund was Bynoe-Gittens inmiddels ingevallen en de Engelsman had het geluk duidelijk aan zijn zijde. Zijn schot week immers af op Sabben en Ordoñez, waarna de bal alsnog in doel belandde. Een mokerslag voor Club. Zeker omdat Gittens er na een puike dribbel ook 0-2 van maakte.

Penaltyfout Mechele

De thuisploeg moest de kelk uiteindelijk nog tot op de bodem ledigen. Mechele maakte immers een penaltyfout op Guirassy, die de elfmeter vervolgens netjes voorbij Mignolet trapte. Zo eindigde de partij uiteindelijk op een zware 0-3-nederlaag voor Club. Een flinke opdoffer, want er zat wel degelijk meer in voor de West-Vlamingen. De kansen om alsnog door te stoten, krijgen zo ook meteen een stevige knauw.

Club had minstens een puntje verdiend ...

Meest recent

Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

90
90
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

219
219
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

869
869
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

100
100
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

151
151
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

67
67
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

68
68
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

37
37
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

162
162
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

193
193
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

25
25
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

157
157
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

26
26
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

293
293
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

246
246
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

384
384
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

201
201
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

116
116
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

160
160
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

858
858
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

522
522
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

366
366
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

267
267
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

50
50

Meer sportnieuws