IJskoude douche: Club geeft Europese stunt compleet weg

door
IJskoude douche: Club geeft Europese stunt compleet weg

Club Brugge is met een valse noot aan de vernieuwde Champions League begonnen. Blauw-Zwart speelde op eigen veld nochtans een meer dan verdienstelijke wedstrijd tegen Borussia Dortmund. Maar na twee goals van Jamie Bynoe-Gittens én een penalty in de tweede helft, trokken de Duitsers het laken toch naar zich toe: 0-3.

Blauw-Zwart moest tijdens de openingsspeeldag meteen vol aan de bak tegen de verliezende finalist van vorig seizoen. En het waren ook de Borussen die het beste aan de wedstrijd begonnen. Malen liet een vroege openingsgoal echter liggen, Mignolet pakte dan weer uit met een goede redding op Adeyemi. Vervolgens kon Club het evenwicht echter herstellen.

LEES OOK: 'Dortmund wil Rode Duivel: transfer van 30 à 40 miljoen'

Sterke eerste helft

En na amper een kwartier spelen kreeg de thuisploeg zelfs een reuzenkans op de 1-0. Na een corner bleef de bal immers hangen in de zestien. Vanaken en Onyedika waagden hun kans. De bal werd echter telkens afgeblokt, waarna het leer in de voeten van Vetlessen belandde. Die trapte op enkele meters van de goal echter op de lat. Van een pechmoment gesproken.

Zo'n missers worden in de UCL doorgaans cash betaalt, maar Club bleef goede kansen krijgen. Het claimde ook tevergeefs een strafschop, terwijl Skov Olsen op Kobel trapte. Ook Dortmund prikte enkele keren tegen, aan de rust stond het echter nog 0-0. Op dat moment hadden de Bruggelingen hun puntje zeker niet gestolen.

Dodelijke invalbeurt

Na de pauze bleef Club aanvankelijk minstens de evenknie. Maar de Belgische kampioen toonde zich te weinig efficiënt in de afwerking. Onder meer Nilsson, Vanaken, Vetlesen en Tzolis lieten de Duitsers bibberen, de netten doen trillen lukte evenwel. Die missers werden uiteindelijk toch pijnlijk afgestraft.

Bij Dortmund was Bynoe-Gittens inmiddels ingevallen en de Engelsman had het geluk duidelijk aan zijn zijde. Zijn schot week immers af op Sabben en Ordoñez, waarna de bal alsnog in doel belandde. Een mokerslag voor Club. Zeker omdat Gittens er na een puike dribbel ook 0-2 van maakte.

Penaltyfout Mechele

De thuisploeg moest de kelk uiteindelijk nog tot op de bodem ledigen. Mechele maakte immers een penaltyfout op Guirassy, die de elfmeter vervolgens netjes voorbij Mignolet trapte. Zo eindigde de partij uiteindelijk op een zware 0-3-nederlaag voor Club. Een flinke opdoffer, want er zat wel degelijk meer in voor de West-Vlamingen. De kansen om alsnog door te stoten, krijgen zo ook meteen een stevige knauw.

Club had minstens een puntje verdiend ...

Meest recent

Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

21
21
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

14
14
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

87
87
Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zeno Debast is bij Sporting CP uitgegroeid tot een polyvalente speler. Het jeugdproduct van RSC ...

23
23
Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

RSC Anderlecht heeft meteen een eerste mokerslag gekregen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit ging ...

114
114
‘Charleroi grijpt genadeloos in: Hans Cornelis ontslagen’

Sporting Charleroi koos voor Hans Cornelis als de vervanger voor de naar KAA Gent vertrokken Rik De ...

117
117
‘Amadou Onana op weg naar absolute monstertransfer’

Amadou Onana is niet meer weg te denken bij de Belgische nationale ploeg, maar ook in Engeland ...

64
64
Anderlecht ferm op hun plek gezet: ondergrens bereikt

De topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht zindert nog na. Paars-Wit werd in de eerste helft ...

184
184
Vandenbempt maakt korte metten met Leko

Club Brugge-coach Ivan Leko haalde na de topper tegen RSC Anderlecht ferm uit. De Kroaat zag een ...

134
134
KAA Gent gooit pijnpunten eerlijk op tafel na KV Mechelen

KAA Gent leek op weg naar een eerste driepunter in de Champions Play-Offs, maar tegen KV Mechelen ...

79
79
Mechele legt ziel bloot: Pijn achter succes raakt iedereen

De carrière van Brandon Mechele verloopt sprookjesachtig, al was dat zeker niet altijd zo. De ...

125
125
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat al toe, KV Mechelen jubelt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

283
283
BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

KV Kortrijk kreeg eerder een forfaitzege tegen RFC Seraing nadat die wedstrijd werd afgelast. ...

158
158
Leko verklaart oorlog aan Garcia en Mannaert: "Géén vrienden"

Ivan Leko deed na de winst tegen RSC Anderlecht enkele opvallende uitspraken. De Kroaat zag een ...

121
121
Anderlecht heeft goud in handen: nieuw toptalent verbaast

RSC Anderlecht legt veel vertrouwen in de jeugdopleiding en elk jaar komen er weer nieuwe talenten ...

230
230
Hans Vanaken zorgt voor diep vertederende beelden na topper

De topper tussen Club Brugge en Anderlecht kende gisteren een bijzonder verloop. Blauw Zwart walste ...

78
78
Napoli-ploegmakkers vellen oordeel over Lukaku

De situatie van Romelu Lukaku is penibel aan het worden bij Napoli. De aanvaller ligt in de clinch ...

264
264
Ivan Leko met de handen in het haar: “Een raadsel”

Club Brugge won afgelopen speeldag met 4-2 van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart speelde een ...

142
142
De Cat uitgefloten op Jan Breydel: pittige discussie barst los

RSC Anderlecht incasseerde maandagmiddag een pijnlijke 4-2-nederlaag op het veld van Club Brugge en ...

851
851
'Dortmund wil Rode Duivel: transfer van 30 à 40 miljoen'

Komende zomer komen weer verschillende (kandidaat-)Rode Duivels in aanmerking voor een mooie ...

98
98
'Leko haalt verschroeiend uit: drie spelers geviseerd'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

210
210
Gentse uitblinker baalt als stekker: "Zéér pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

85
85
Real vs. Bayern: Kompany doet straffe Courtois-uitspraak

Dinsdagavond is het zover, dan trekken de kwartfinales van de Champions League zich op gang. Met ...

143
143
'Brugse afgang maakt eerste slachtoffer bij Anderlecht'

Na een betere tweede helft werd de schade nog ietwat beperkt. Maar de dramatische prestatie in de ...

832
832
Europe Play-Offs: droomscenario KRC Genk ligt klaar

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

184
184

Meer sportnieuws